Ako zostaviť svoju prvú vstupnú stránku (+14 tipov na jej optimalizáciu)

Vstupné stránky. Sú nevyhnutnou súčasťou každej dobrej marketingovej kampane.


Zvyšujú počet konverzií, zvyšujú predaj a podporujú registrácie. Bohužiaľ sú nepochopení a zriedka optimalizované na svoju plnú kapacitu.

Najprv odpovedzme na veľkú otázku:

Čo je vstupná stránka?

Shopify

Vstupná stránka je vlastná webová stránka navrhnutá špeciálne na konverziu zákazníkov. Je vysoko špecifický, zacielený a laserovo optimalizovaný pre predaj alebo prihlásenie.

Často sa používajú na lákanie návštevníkov z reklamných odkazov na sociálnych sieťach alebo na stránkach Google.

Je to samostatná stránka, ktorá zvyčajne nie je prepojená s vašou domovskou stránkou alebo so zvyškom vašich webových stránok. Ak sa ľudia zobrazujú na vašej vstupnej stránke, už sa zaujímajú o váš produkt alebo službu. Už ich to zaujíma.

Musíte ich len previesť, čo môžete urobiť dvoma hlavnými spôsobmi:

  1. Generovanie potenciálnych zákazníkov prostredníctvom prihlasovacieho formulára
  2. Predajte niečo!

Ako sa vstupná stránka líši od domovskej stránky?

Máte tendenciu vidieť veľa reklám na Facebooku a Google, ktoré smerujú ľudí na domovskú stránku webovej stránky. Toto je často chyba.

Domovská stránka je veľmi všeobecná. Cieľom je predstaviť pasívneho návštevníka vášho celkového podnikania a nechať ho skúmať vlastným tempom. Na domovskej stránke existuje veľa rôznych ciest a výsledkov používateľov.

Vstupná stránka je však veľmi špecifická a je zameraná iba na jednu propagáciu. Pri vstupnej stránke existuje iba jedna možná cesta používateľa. Chcete iba jeden výsledok: predaj alebo registráciu.

Ako teda postupujeme pri vytváraní jednej z týchto vstupných stránok?

a. Použite doplnok WordPress

Ak na hosťovanie svojich webových stránok používate WordPress, možno budete musieť pracovať v rámci obmedzení témy. V niektorých prípadoch je možné jednoducho vytvoriť novú stránku. Môžete ho upraviť podľa svojich predstáv a dať mu novú adresu URL (čoskoro viac o tom).

doplnok vstupnej stránky

Ak hľadáte niečo trochu flexibilnejšie, môžete nainštalovať doplnok vstupnej stránky. Jedným z najlepších je vhodne pomenovaný „Vstupné stránky WordPress“, ktorý vám umožňuje vybrať si zo šablón a vytvoriť si vlastný dizajn. Umožňuje vám tiež vykonávať split testy A / B, čo je užitočné na optimalizáciu miery konverzie.

b. Nainštalujte si tému WordPress s myšou

Pokiaľ ide o témy WordPress, možnosti drag-and-drop sú najuniverzálnejšie a najflexibilnejšie. Jedným z mojich obľúbených je Divi, ktoré sme zaradili do nášho zoznamu najlepších tém WordPress. Pomocou zariadenia Divi môžete rýchlo a ľahko pridať novú vstupnú stránku a vytvoriť vlastné rozloženie pomocou drag-and-drop boxov.

c. Platené alternatívy

Môžete tiež použiť platenú alternatívu, napríklad Lander alebo Leadpages. Stojí to trochu peňazí, ale pomôže vám vytvoriť vstupnú stránku s jednoduchými podrobnými pokynmi. Nie je potrebné zložité kódovanie a trvá iba asi 30 minút, kým sa systém uvedie do chodu. Existujú tóny existujúcich šablón, z ktorých si môžete vybrať, a vy ich môžete vyladiť podľa potreby.

Leadpages®

Teraz, keď máme základné základy, poďme hovoriť o optimalizácii. Ako na svojej vstupnej stránke získate najväčší predaj a konverzie??

14 tipov na optimalizáciu vstupnej stránky pre konverzie!

1. Výber adresy URL

Možno nebudete venovať veľkú pozornosť slovu alebo písmenám v adrese webovej stránky. Má však väčší vplyv, ako si myslíte. Predovšetkým dobrá webová adresa je nevyhnutná pre účely SEO. Umožňuje vám stlačiť správne kľúčové slová a pomôcť spoločnosti Google nájsť vaše stránky.

Na vstupnej stránke však zohrávajú ešte väčšiu úlohu. Odporúčame vám použiť vašu adresu URL na posilnenie vašej výzvy na akciu. Povedzme, že na propagáciu svojej novej aplikácie používate svoju vstupnú stránku. V takom prípade zadajte adresu URL:

www.my-business.com/download-the-app

Je to jednoduchá, podvedomá šťuka pre vášho návštevníka. Vždy udržiavajte krátku, konkrétnu a presnú adresu URL.

2. Stanovte jeden jasný cieľ

Najlepšie vstupné stránky sú špecifické. Pamätajte, že na tomto mieste nie je možné ponúkať viac propagačných akcií. Vstupná stránka je navrhnutá len na jeden účel.

Ako vidíte na vstupnej stránke Code Academy nižšie, ich jediným cieľom je prihlásiť ľudí do programu. Doslova neexistuje žiadny cieľ ani odkaz na vstupnej stránke!

Vstupná stránka Codecademy

Aký je váš jediný cieľ? Núti ľudí prihlásiť sa do svojho zoznamu adries? Sťahuje sa vaša nová aplikácia? Alebo predáte nový produkt? Vyberte si jeden a jasne sa naň zamerajte.

3. Odstráňte všetko, čo odvádza pozornosť od tohto cieľa

Weboví dizajnéri často hovoria, že 90% ich práce vyrezáva veci! Keď navrhnete svoju vstupnú stránku, zamyslite sa nad všetkými rozptýleniami, ktoré sa môžete zbaviť.

Vyskúšajte tento príklad z CampusTap. Je to jedna z najjednoduchších a najefektívnejších vstupných stránok, na ktoré som narazil. Existujú iba štyri prvky dizajnu: názov, vysvetľovač, výzva na akciu a obrázok. Čo viac potrebujete?

Jednoduchá vstupná stránka

4. Skontrolujte, či neexistujú žiadne iné výstupné body

Na tradičnej webovej stránke chcete veľa odkazov, ktoré pomôžu návštevníkom preskúmať váš web. Pokiaľ však ide o vstupnú stránku, potrebujete iba jeden odkaz: výzvu na akciu.

Nemali by existovať žiadne výstupné body, ktoré by rušili vašich návštevníkov alebo ich privádzali niekde inde. Ak na stránke nemáte žiadne externé odkazy, je to celkom kontraintuitívne. Je to však najlepší spôsob, ako konvertovať svojich zákazníkov.

Žiadne výstupné body

Ak nemôžu kliknúť na inú časť webu, je pravdepodobnejšie, že kliknú na vašu výzvu na akciu.

5. Silná výzva na akciu

Vaša výzva na akciu je najdôležitejšou súčasťou vstupnej stránky. Je to tlačidlo „kúpiť“ alebo „zaregistrovať sa“. V skutočnosti je to také dôležité, že sme venovali celý tento blog tomuto malému prvku.

Konečným cieľom je prinútiť návštevníka, aby klikol na toto tlačidlo. Nechajte kópiu úhľadnú, rovno k veci a presvedčivú. Hovorte priamo so svojimi návštevníkmi, ako je tento príklad od ľudí v Crazy Egg.

Crazyeggova výzva na akciu

Zvážte aj farbu a vzhľad. Najlepšie farby sú žltá, oranžová a zelená. Prečo? Pretože vytvárajú jasný kontrast a vystupujú zo stránky. Priťahujú oko priamo k nim.

6. Prevod jedným kliknutím

Najlepšie vstupné stránky majú jednoduchý proces na konverziu zákazníkov. V ideálnom prípade chcete prevádzať ľudí jediným kliknutím.

Napríklad na vstupnej stránke môžete mať registračný formulár. Ak zákazník vyplní svoje informácie, skúste to nezahrnúť do druhého alebo tretieho kroku. Kliknutím na túto výzvu na akciu by ste mali ukončiť výmenu. Každý ďalší krok potrebný na dokončenie procesu stratíte konverzie. Nechaj to jednoduché.

7. Vstúpte do hlavy publika

Keď návštevník príde na vašu vstupnú stránku, musíte ich na pár sekúnd presvedčiť, aby podnikli ďalší krok. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je dostať sa do hlavy!

Pokúste sa vytvoriť vstupnú stránku, ktorá sa s nimi okamžite spojí. Využite ich emócie – najmä ich sny a ambície. Pozrite sa, ako sa AwesomeTalk dostane priamo do vašej hlavy pomocou svojej šikovnej vstupnej stránky. Neopisuje službu – nemusí to robiť. Namiesto toho využíva vaše prirodzené emócie, aby inšpirovala prekliknutie.

Využite emócie publika

Čokoľvek, čo sa dotkne emocionálnych reakcií niekoho, sa dostane do ich hlavy a dúfame, že ich presvedčia, aby klikli na ďalšie.

8. Konzistentnosť návrhu

Návštevník zvyčajne prichádzal na vašu vstupnú stránku prostredníctvom reklamného odkazu. Facebookové reklamy sú často skvelé na to, aby ľudí priviedli na vstupnú stránku. V tomto okamihu by ste mali obrázky a dizajn udržiavať čo najkonzistentnejšie.

Inými slovami, použite rovnaký obrázok na vstupnej stránke, aký ste použili v samotnej reklame. Použite rovnakú kópiu a vysvetľovač. Prečo? Pretože to automaticky posilní vašu správu. Pomáha tiež vyhladiť krok a zabráni rozptyľovaniu vášho zákazníka.

9. Využite ponuky a zľavy

Každý má rád dobrú ponuku alebo zľavu. Môže to byť presne to, čo musíte niekoho presvedčiť, aby sa zaregistroval alebo kúpil váš produkt. Netflix má jednu z najlepších vstupných stránok (v tomto prípade je to aj ich domovská stránka). A všetko je založené na hlavnej ponuke v centre podnikania: bezplatná mesačná skúšobná verzia.

Ponuka a zľavy Netflix

Ak vlastníte webovú stránku elektronického obchodu, môžete pomocou svojej vstupnej stránky propagovať predaj konkrétnej položky. Alebo ho použite na zabalenie podobných položiek do jedného obchodu. Zľava alebo predaj zvyšuje pravdepodobnosť, že pasívny návštevník uskutoční nákup.

10. Zahrňte sociálny dôkaz

Ak niekto na vašu vstupnú stránku prišiel, je takmer presvedčený. Už ste ich zaujali a prilákali ste ich na svoju registračnú stránku. Zostáva iba malá vrstva trenia. Existuje len pár otázok alebo výhrad, ktoré sa na ne kochajú.

Je vašou úlohou odstrániť všetky posledné rezervácie a dostať ich cez linku! Jedným z vynikajúcich spôsobov, ako to dosiahnuť, je sociálny dôkaz. Inými slovami, využite túto príležitosť a ukážte, koľko ďalších ľudí používa váš produkt alebo službu. Informujte svojho návštevníka, že ho používajú a milujú ostatní.

Na vstupnú stránku uveďte sociálny dôkaz

V tomto príklade vám aplikácia Todoist s zoznamom úloh s radosťou pripomína, že ju už používajú 2 milióny ďalších používateľov. Je to takmer dosť, aby ste sa cítili vynechaní!

Podobnú vec môžete urobiť tak, že na svojej vstupnej stránke uvediete posudky, najmä od veľkých klientov alebo kupujúcich.

11. Uistite sa, že je mobilný

Je to rok 2016 a takmer by som to nemal spomenúť! Toľko vstupných stránok však stále nie je priateľských k mobilným zariadeniam. S viac ako 50% všetkých prístupov na internet teraz na mobilnom zariadení musí byť vaša vstupná stránka na akomkoľvek zariadení úhľadná.

Toto je obzvlášť dôležité, ak vaša prevádzka zúženia z reklamy na sociálnych médiách. Na mobilnom zariadení dochádza k veľkému používaniu sociálnych médií, takže tento proces musí byť plynulý. Ak vytvoríte svoju vstupnú stránku pomocou metód, ktoré som vysvetlil na začiatku článku, mali by vám všetci dať možnosť uistiť sa, že sú „responzívne“..

Nestrácajte konverzie, pretože vaša vstupná stránka je na hovno na mobilnom zariadení!

12. Pridať tlačidlá zdieľania

Pridaním tlačidiel zdieľania môžete na svojej vstupnej stránke získať ešte väčšiu hodnotu za peniaze. Často miniete malé peniaze propagáciou vstupnej stránky na Facebooku alebo Google. Keď však ľudia začnú zaplavovať, uľahčte im ich zdieľanie so svojimi priateľmi.

Koniec koncov, je to bezplatná propagácia! Vždy, keď návštevníci vyzvú, aby zdieľali vstupnú stránku, ak zistia niečo užitočné. Ako vidíte nižšie, ľudia v službe SaaS vás vyzývajú, aby ste si ich eKnihu po stiahnutí zdieľali. To povedie k nespočetným ďalším návštevám vstupnej stránky.

Tlačidlo zdieľania na vstupnej stránke

13. Rýchlosť

Tu vždy hovoríme o rýchlosti v Bitcatche. Koniec koncov, náš test rýchlosti servera je to, čo robíme najlepšie! Skutočne však záleží na vašej vstupnej stránke. Bežní čitatelia budú vedieť, že pomalý web môže výrazne ovplyvniť váš konverzný pomer.

V skutočnosti všetko pomalšie ako tri sekundy môže znížiť vaše konverzie na polovicu. Žiadna spoločnosť si nemôže dovoliť stratiť polovicu svojho potenciálneho predaja. Najmä vtedy, keď je jednoduché vyriešiť problém s rýchlosťou. Ak ste sa doteraz riadili radou, vaša vstupná stránka by mala byť jednoduchá a pomerne prázdna. To by malo veci urobiť peknými a rýchlymi. Ak je to stále pomalé, môže ísť o problém so základným serverom alebo webovým hostiteľom.

14. Test, test, test

Keďže vašou prioritou číslo jedna sú konverzie, je čas vyskúšať, ako dobre funguje. Čoskoro zistíte, že práca na vašej vstupnej stránke sa nikdy neskončila! Vždy existuje nové rozloženie, ktoré môžete vyskúšať. Výzva na akciu, ktorá sa má vyskúšať, je vždy iná. Vždy sa používa iná fráza alebo kus kópie. Vždy iný obrázok.

Akékoľvek malé vyladenie môže mať obrovský vplyv na vašu konverziu. Ak si nie ste istí, ktoré rozloženie alebo obrázok je najúčinnejšie, zmeňte ho a otestujte odpoveď.

AB-Testing

Pomocou funkcie „ciele“ v službe Google Analytics môžete presne sledovať, koľko konverzií získate na danej stránke. Vždy, keď urobíte vyladenie alebo zmenu, sledujte, či sa miera konverzie pohybuje nahor alebo nadol.

Ak použijete niektorého z vyššie spomenutých tvorcov vstupnej stránky, často vám predtým, ako sa zaviažu na konečný návrh, otestujú rôzne možnosti A / B. Ak chcete veľa konverzií, je to najdôležitejšie, čo môžete urobiť!

Vstupné stránky sú jedným z najlepších spôsobov, ako zvýšiť počet konverzií a výrazne zvýšiť predaj a registrácie.

Nanešťastie, ak ich optimalizujete správne, mohli by vám premrhať veľa peňazí.

Mali ste šťastie so vstupnými stránkami? Neváhajte a podeľte sa o svoje tajomstvá a tipy v sekcii komentárov.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map