Viete, aký rýchly je váš web?

Je to otázka, ktorá ma dlho trápila.

V mojom poslednom príspevku som vysvetlil, ako môže pomalý web skutočne poškodiť počet návštevníkov a predaj. Ukázal som ti, ako Amazon stratí ohromujúcich 1,6 miliardy dolárov, ak spomalia!

Rýchlosť webových stránok je skutočne dôležitá!

Ide o to, že na internete je veľa zariadení na kontrolu rýchlosti webových stránok. Väčšina z nich vám však len povie jednu vec: ako dlho trvá načítanie celej webovej stránky od začiatku do konca.

Čo vám v skutočnosti nedáva dostatočný prehľad o tom, čo sa deje. Existuje veľa vrstiev, ktoré ovplyvňujú vašu celkovú rýchlosť webových stránok. Musíte priblížiť každú z nich a zistiť, čo sa deje.

Z tohto dôvodu sme zostavili zoznam najlepších nástrojov na kontrolu každej vrstvy rýchlosti vášho webu. Najskôr si však trochu prečítajte …

Rýchly prehľad o rýchlosti webových stránok

Než sa dostaneme do nástrojov, ktoré môžete použiť na kontrolu rýchlosti, musíme o tom niečo viac porozumieť.

Rýchlosť webových stránok závisí od veľkého množstva faktorov. Jednoducho rozdelené, existujú dve hlavné časti:

a. Rýchlosť servera

Rýchlosť servera je váš motor. Je to základ vášho webu.

Je určená výkonnosťou a umiestnením vášho webhostingu.

Ako ste očakávali, chcete, aby bol váš motor čo najrýchlejší. Myslite na to ako na auto Formule 1. Na karosérii F1 môžete vylepšiť karosériu rovnako, ako chcete. Ale bez základnej rýchlosti motora stratíte preteky!

To isté platí aj pre váš web.

Rýchlosť vášho základného servera je prvá vec na zozname.

b. Načítanie všetkých údajov (obrázky, webdizajn, kód, doplnky, médiá)

Druhá časť rýchlosti webových stránok je všetko ostatné. Sú to všetky údaje, ktoré musí váš web načítať a ukázať návštevníkom.

Ako si viete predstaviť, ak je na vašom webe veľké množstvo obrázkov, komplikovaný kód a zložitý dizajn, jeho načítanie trvá oveľa dlhšie..

Pretože rýchlosť načítania webových stránok ovplyvňuje toľko faktorov, na meranie rýchlosti je najlepšie použiť množstvo rôznych nástrojov.

Napríklad vaša priemerná kontrola rýchlosti webových stránok vám môže povedať, že sa vaša stránka načíta za tri sekundy. To však nepomôže určiť problémy.

Začnime teda kontrolou rýchlosti motora. Rýchlosť servera.

1. Bitcatcha Server Speed ​​Checker

Bitcatcha Kontrola rýchlosti servera

Prvý nástroj je o kontrole rýchlosti vášho motora. Ide o to, aby tieto základy boli čo najsilnejšie.

Naša kontrola bitovej rýchlosti servera Bitcatcha meria iba čas odozvy servera. Ukážeme vám jasný údaj o tom, ako rýchlo je váš motor v chode.

Urobíme to pomocou príkazu ping na server z ôsmich rôznych miest po celom svete a zmeraním času odozvy. Potom vám ukážeme priemerné rozdelenie.

Aký je dobrý výsledok?

Rýchly a pohotový server vráti skóre B + v rýchlostnom grafe servera Bitcatcha. Čokoľvek nižšie, a určite existuje priestor na zlepšenie.

Google povedal, že hľadajú čas odozvy servera 200 ms, preto sa snažte!

Ak hľadáte nadzvukovú rýchlosť, vždy začnite s motorom. Začnite s rýchlosťou servera.

> Skontrolujte rýchlosť servera teraz

2. Štatistiky stránky Google

Po celé roky spoločnosť Google dala jasne najavo, že na rýchlosti záleží.

„Tu sme v spoločnosti Google posadnutí rýchlosťou. Rýchlejšie weby vytvárajú spokojných používateľov. “

Zvýšená rýchlosť načítania webových stránok nielenže zlepšuje používateľské prostredie, ale pomáha udržiavať vaše hodnotenie na Googli.

Našťastie Google vás nenechá v temnote ohľadom vašej konkrétnej rýchlosti stránok. Vytvorili vynikajúci malý nástroj s názvom Page Insights. Meria vašu celkovú rýchlosť webovej stránky, ale rozdeľuje ju na časti s veľkosťou bitesize.

Všetko, čo musíte urobiť, je vložiť adresu webovej stránky do záhlavia a nechať strojové zariadenie pracovať. Google vám potom dá skóre zo 100 pre celkovú rýchlosť stolného počítača a mobilného telefónu.

Poskytnú vám tiež kompletný rozpis všetkých vecí, ktoré spomaľujú vaše stránky, so zoznamom podľa priorít. Keď vložíte webovú stránku New York Times do funkcie Štatistiky stránok, vrátime sa tu.

Štatistiky stránky Google

Ako vidíte, časopis New York Times by mohol zrýchliť svoju webovú stránku tým, že umožní kompresiu a efektívnejšie využitie ukladania do prehliadača. Je tiež potrebné vykonať veľa malých úprav kódu.

> Vyskúšajte funkciu Štatistiky stránky

3. WhichLoadsFaster.com

Premýšľali ste niekedy, či je váš web rýchlejší ako konkurencia?

WhichLoadsFaster.com je skvelý nástroj, ktorý stavia dva webové stránky proti sebe. Je to fantastický spôsob, ako zmerať rýchlosť proti súperovi!

Pozrime sa na niektorých z najväčších konkurentov na internete a uvidíme, kto vyhrá.

Apple vs. Adobe
Víťaz: Adobe

Apple vs. Adobe

Google vs Bing
Víťaz: Bing

Google vs Bing

Facebook vs Twitter
Víťaz: Facebook

Facebook vs Twitter

Whichloadsfaster.com používa na testovanie rýchlosti svoj vlastný prehliadač, takže výsledky majú určitú mieru chyby. Každé umiestnenie a rýchlosť prehliadača je iné. Najlepšie je brať toto príliš vážne. Je to však zábavný údaj o tom, ako rýchlo sa vaše stránky porovnávajú s ostatnými.

> Vyskúšajte WhichLoadsFaster.com

4. Dopad zaťaženia

Všetko, čo som vám doteraz ukázal, meria odozvu vašich webových stránok na súčasnej úrovni.

Čo ak však náhle dostanete záplavu návštevníkov? Čo ak na vašich stránkach zostúpi 100 000 ľudí naraz? Ak by ste spustili veľkú reklamnú kampaň alebo spustili produkt, mohlo by sa to stať. A musíte byť na to pripravení!

Keď na vaše webové stránky príde veľa ľudí naraz, nevyhnutne sa to spomalí.

Load Impact simuluje tisíce ľudí, ktorí pristupujú na vaše stránky, a potom otestuje jeho reakciu. Ako rýchlo by vaše stránky reagovali pod vplyvom dopravnej záplavy?

Softvér napodobňuje skutočnú komunikáciu odosielaním príkazov ping z 10 rôznych miest, z rôznych mobilných sietí a prehliadačov. Ak začínate vidieť, že na vaše stránky prichádza väčší nárast návštevnosti, je na čase použiť funkciu Načítanie dopadov, aby ste zistili, či to dokáže vaše súčasné nastavenie..

> Vyskúšajte načítanie dopadu teraz

5. Pingdom

Pingdom je univerzálne technické riešenie pre vývojárov, ale pokiaľ ide o rýchlosť webových stránok, má jeden elegantný nástroj. Rozkladá sa tak doba načítania podľa každého prvku na vašom webe. Ukazuje vám presne, ktoré obrázky, kód alebo javascript vás spomaľujú.

Určuje vaše problémy zvýraznením prvkov webových stránok, ktoré sa načítajú najdlhšie.

Znamená to, že môžete páchateľov rýchlo a ľahko nájsť a zoštíhliť ich na svojich stránkach. Ako vyzerá členenie Facebooku:

Pingdom

> Vyskúšajte Pingdom teraz

Najchytrejší vlastníci webových stránok používajú kombináciu týchto nástrojov spoločne. Pretože rýchlosť webových stránok má mnoho rôznych vrstiev a faktorov. Každý sa musí merať osobitne.

Vyskúšajte ich všetky a zmerajte rýchlosť svojich webových stránok zo všetkých uhlov, zhora nadol.

Ako vždy som tu, aby som vám pomohol a rád by som počul vaše myšlienky o rýchlosti webových stránok!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me