Váš obchod Shopify je nastavený, vyzerá skvele a prichádzajú prvé objednávky. Perfektné!

Ďalším veľkým krokom je generovanie určitej vážnej premávky prostredníctvom služieb Google.

Len si to predstavte. Ak sa váš internetový obchod nachádzal na prvej stránke s výsledkami Google, môžete generovať tržby bez toho, aby ste museli minúť cent na reklamu.

Nakupujte SEO - 9 základných prvkov na zvýšenie rebríčka

Zvyšovanie poradia spoločnosti Google samozrejme nie je ľahké. Je to však možné pomocou inteligentnej optimalizácie vyhľadávacích nástrojov alebo SEO.

Informácie o našom úplnom sprievodcovi Shopify

  • Časť 1: Ako nastaviť obchod Shopify za pouhých 19 minút
  • Časť 2: 11 Nakupujte funkcie, ktoré zvýšia váš predaj
  • Časť 3: Shopify SEO: 9 základných prvkov na zvýšenie hodnotenia Google vo vašom obchode
  • Časť 4: „Ako priťahujem zákazníkov?“ Prvých 7 krokov k propagácii vášho obchodu Shopify
  • Je služba Shopify pre vás? Prečítajte si našu podrobnú recenziu služby Shopify

V časti 3 tejto príručky Shopify sa zaoberáme základmi SEO pre službu Shopify. Poďme rovno.

1. Vyberte perfektné kľúčové slová, aby vás Google mohol nájsť

Kľúčové slová sú srdcom SEO. Kľúčové slová informujú Google presne o tom, kto ste a čo robíte.

Ak chcete prísť s najlepšími kľúčovými slovami, vložte sa do topánok zákazníka. Čo by ste hľadali, aby ste našli svoje produkty? Možno sú to „punkové tričká“ alebo „plesové šaty“ alebo „dobrodružné kamery“.

Pokiaľ ide o výber kľúčových slov, existuje sladké miesto. Je ťažké hodnotiť všeobecné kľúčové slová, napríklad „obuv“, pretože dominujú najväčší maloobchodníci. Na druhej strane výklenok s kľúčovými slovami, ako napríklad „fialové punk topánky na suchý zips“, nebude dostatočne vyhľadávať. Vyskúšajte niečo v strede, napríklad „punkové topánky“.

Je tu veda o výbere správnych slov a fráz. Nedávno sme napísali podrobný príspevok o výbere kľúčových slov, ktorý je dobrým východiskovým bodom.

2. Vyberte kľúčové slovo alebo frázu, ktorá sa skutočne predáva

Tu je najväčší rozdiel medzi normálnym SEO a SEO pre službu Shopify:

Chcete vyhľadávačov, ktorí niečo skutočne kúpia.

Vyberte kľúčové slovo alebo frázu, ktorá sa skutočne predáva

Povedzme, že na Shopify predávate ručne vyrábané šperky. Ľudia, ktorí hľadajú „ručné šperky“, možno hľadajú informácie o výrobe šperkov. O týchto ľudí vás nezaujíma.

Chcete zákazníka, ktorý chce kúpiť ručne vyrábané šperky. Skúste upraviť svoje kľúčové slová alebo frázy tak, aby obsahovali aktívne slová ako „kúpiť“, „najlepšie“, „lacné“.

Vyhľadajte kľúčové slovo alebo frázu, ktoré naznačujú úmysel kúpiť. Prezrite si tohto komplexného sprievodcu pri hľadaní výnosných kľúčových slov od Pardeepa Goyala.

3. Umiestnite tieto kľúčové slová na všetky správne miesta

Máte perfektné kľúčové slová? Skvelé. Je čas umiestniť ich tam, kde ich Google nájde.

Služba Shopify má k dispozícii päť kľúčových miest:

1. Názov vašej stránky

Toto je názov, ktorý sa zobrazí na stránke s výsledkami Google.

page-title-Shopify-seo

Všimnite si, ako tento obchod umiestňuje kefrázu „drevené slnečné okuliare“ pred názov obchodu? Je to preto, že viac ľudí hľadá „drevené slnečné okuliare“. Zamyslite sa nad popisom vášho obchodu v názve.

Shopify-page-title-seo

Zamierte na internetový obchod > Predvoľby na zmenu vašich.

Tip pre profesionálov: pokúste sa z vášho titulu urobiť výzvu na akciu. Zamyslite sa nad tým, že je to lákavý nadpis, na ktorý sa dá kliknúť. Pozrite sa, ako House of Fraser využíva aktívnu CTA: „Kúpte si hodinky online“

SEO CTA

2. Popis meta

Meta popis je krátky text, ktorý sa zobrazuje pod nadpisom. Znova sem vložte svoje kľúčové slová, ale snažte sa, aby boli popisné a zaujímavé. Toto je vaša šanca presvedčiť zákazníkov, aby klikli.

Uistite sa, že každá stránka má aj iný meta popis. Znova choďte do internetového obchodu > Preferencie.

meta-description-seo-Shopify

3. Popis obrázku & Alt Značky

Google je dosť šikovný, ale stále nevidí obrázok, napríklad červenú ponožku. Musíte spoločnosti Google povedať, že je to červená ponožka. Ak to chcete urobiť, pred odovzdaním zmeňte názov súboru s obrázkom na „červené ponožky [shopname]“.

Môžete tiež pridať „alt-text“, t. J. Text, ktorý sa zobrazí, ak webový prehľadávač nemôže načítať obrázok. Nech je popisný a obsahuje kľúčové slová. Teraz ju Google môže nájsť, prečítať a hodnotiť.

Shopify-seo-alt-tag

Chcieť viac? Prečítajte si príručku Shopify o optimalizácii obrázkov produktov.

4. Hlavičky a tituly (značky H1)

Vaše hlavičky sú jedným z prvých miest, ktoré spoločnosť Google vyzerá, aby zistila, o čom sú vaše stránky. Uistite sa, že všetky stránky vašich produktov majú popisné hlavičky a nezabudnite uviesť svoje kľúčové slová.

5. Popisy a kopírovanie produktu

Do popisu produktu vždy zahrňte kľúčové slová, aby ste spoločnosti Google pomohli nájsť vašu stránku. Je tiež dôležité, aby ste písali jedinečné a vzrušujúce opisy produktov.

Nekopírujte iba popis výrobcu, pretože – je pravdepodobné, že sa táto kópia prilepí na internet a spoločnosť Google nenávidí duplikát. Vaše popisy sú navyše skvelou príležitosťou ukázať svoj vlastný tón hlasu a presvedčiť zákazníkov, aby uskutočnili nákup.

4. Prepojte svoje stránky a obsah pomocou vnútorných odkazov

Okrem kľúčových slov sú odkazy základným faktorom hodnotenia SEO. Začnite tým, že na svojich stránkach použijete interné odkazy. Odkaz z domovskej stránky na svoje stránky produktov. Nastavte odkazy na kategórie a odkazy na produkty z vášho blogu.

Čím viac je váš web prepojený, tým viac Google chápe o vašom obchode a jeho produktoch. Zamyslite sa nad tým, ako by ste pre svoj web vybudovali základ alebo chrbticu.

5. Vytvorte spätné odkazy do vášho obchodu Shopify

S cieľom hodnotiť váš obchod Google prehliada, ktoré iné webové stránky na vás odkazujú. Spoločnosť Google používa na určenie vášho hodnotenia algoritmus založený na počte odkazov a autorite stránok, ktoré vás odkazujú.

Ak napríklad odkazy na vaše produkty odkazujú na produkty The Huffington Post a The New York Times, spoločnosť Google vie, že musíte mať skutočnú autoritu, takže budete mať vyššiu pozíciu.

Existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako vygenerovať odkazy späť do vášho obchodu Shopify. Zaslanie tlačovej správy pomôže získať pokrytie blogov, spolu s odkazom späť na vaše stránky. Ponúka sa vám aj písanie príspevkov pre blogy vo vašom výklenku. Môžete tiež jednoducho poslať e-mailom webové stránky a požiadať ich o kontrolu alebo odkaz na vaše produkty.

Tip pre profesionálov: NIKDY nekupujte odkazy, nepoužívajte farma s odkazmi alebo výmenu odkazov. Google pomocou týchto techník vyhľadáva webové stránky. Hľadáte prirodzené správanie odkazov.

6. Podporovať recenzie zákazníkov

Spoločnosť Google miluje jedinečný obsah, pravidelné aktualizácie a dôkazy o vysokej aktivite a spokojnosti používateľov. Recenzie zákazníkov začiarknite každé z týchto políčok a pomôžu vám zvýšiť predaj. Win-win.

Podporte hodnotenie zákazníkov

7. Nastavte presmerovania pre staré stránky produktu

V ktoromkoľvek internetovom obchode dôjde zásoba alebo položka prestane byť v prevádzke. Ak túto položku odstránite, všetky odkazy na tento produkt povedú zákazníkov na chybovú stránku. Google nenávidí chybové stránky a zvýši to vašu mieru odchodov (ďalší faktor, ktorý spoločnosť Google sleduje).

Namiesto toho nastavte presmerovania zo starých stránok na nové. prostý.

Tu je návod, ako to urobiť.

8. Použite funkciu blogu!

Obsah a blogovanie je pre SEO veľmi užitočné. Je to príležitosť stlačiť viac kľúčových slov a vygenerovať množstvo spätných odkazov a návštevnosť vášho obchodu Shopify. Má tiež za následok udržanie ľudí na vašich stránkach dlhšie (ideálne pre SEO) a nasmerovanie zákazníkov na vaše produkty.

Služba Shopify má zabudovanú funkciu blogu, ale je veľmi málo využívaná. Začnite obsahovú stratégiu a skúste blogovať raz týždenne. Nie ste si istí, o čom blogovať? Dostať inšpiráciu!

9. Nerobte si starosti so sitami. Služba Shopify vás pokryla

Jedným z najviac strážených tajomstiev Shopify je, že automaticky generujú súbor sitemap.xml. Indexuje váš obsah, produkty a stránky, aby ich spoločnosť Google mohla ľahko nájsť. Je to často bolesť nastaviť, ale Shopify vás dostal. Keď budete mať adresu URL súboru sitemap, odošlite ju do služby Google Search Console a zobrazí sa vám užitočnejšie informácie o vašom webe.

Ak neviete, kde sa nachádza váš súbor Sitemap, prejdite na adresu: your-url.com/sitemap.xml. V opačnom prípade si prečítajte túto príručku k súboru Sitemap Shopify.

Shopify má dosť silnú nadáciu SEO, ale pomocou niekoľkých vylepšení a trikov môžete zvýšiť pozíciu Google.

Skúsili ste vylepšiť SEO vášho obchodu Shopify? Dajte mi vedieť v sekcii komentárov.

Keď sa pozrieme na propagáciu a marketing vášho obchodu Shopify na dosiahnutie konečného predaja, držte sa poslednej časti tejto série Shopify.

avatar

O autorovi

Ben je copywriter a redaktor z Londýna. Jeho práca sa pravidelne objavuje v The Huffington Post a pracoval na niekoľkých úspešných copywritingových kampaniach pre Sony UK. Nebojte sa spojiť s Benom cez Twitter.

Rovnako ako to, čo ste čítali?

Pripojte sa k našim odberateľom, ktorí dostávajú aktualizácie od Bitcatcha. Rozosielame exkluzívne online obchodné tipy a triky.

Ďalšie “

Zvýšenie zapojenia & Príjmy z e-mailovej uvítacej série (konečný sprievodca e-mailovým marketingom, časť 3)

«Predchádzajúci

Už nikdy nebudete hacknutí: recenzia zabezpečenia Ninja

Je váš web dosť rýchly?

Nestratte predaj. Skontrolujte rýchlosť servera tu.

Pozrite si náš odporúčaný webhosting

Spojte sa s nami

rss-icon   facebook-icon   twitter-icon linkedin-icon

Začnite tu

  • Váš internetový obchod za 19 minút: Ako nastaviť službu Shopify (kompletný sprievodca Shopify, časť 1)
  • 11 Funkcie Shopify, o ktorých ste nevedeli (ale zvýšia váš predaj): Kompletný sprievodca Shopify, časť 2
  • Shopify SEO: 9 základných prvkov, ktoré zvyšujú hodnotenie Google vo vašom obchode (kompletný sprievodca Shopify, časť 3)
  • „Ako pritiahnem zákazníkov?“ Prvých 7 krokov k propagácii vášho obchodu Shopify (kompletný sprievodca Shopify, časť 4)
  • Dizajn UX, časť 1: Ako navrhnúť hodnotu & Presvedčte používateľov, aby konali

Vytvorte online obchod Shopify

Rýchle odkazy

Shopify

Plán / Ceny

šablóny

Sprievodca nastavením

14-dňová skúšobná verzia

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me