Uskutočnenie prvého predaja je zvláštny pocit.

Znamená to začiatok vašej vlastnej nákupnej ríše a šancu na založenie firmy.

Videli sme, že sa to stalo. Sledovali sme podnikateľov spální, ktorí premieňajú svoje sny na miliónové spoločnosti elektronického obchodovania. Všetko, čo potrebujete, je vynikajúci produkt a internetový obchod.

Poznámka

Toto je 10-minútový sprievodca, ako vytvoriť internetový obchod, nájsť prvých zákazníkov a zmeniť ho na úspešný obchod.

Ak čítate túto stránku, možno už máte vynikajúci nápad, ale nie ste si istí, ako zostaviť svoj obchod..

Znie to povedome?

Verte nám, je to jednoduchšie, ako si myslíte, a my vám ukážeme všetky tajomstvá. Pre jednoduchosť je príručka rozdelená do troch častí. Chyťte si šálku kávy a poďme sa zaseknúť.

Časť 1: Kde mám začať??
Stručný úvod do vášho prvého internetového obchodu.

Časť 2: Technický bit
Podrobný sprievodca nastavením vlastnej webovej stránky a obchodu.

Časť 3: Uskutočnenie prvého predaja
Obchod potrebuje zákazníkov! Ukážeme vám rýchly trik na uskutočnenie tohto prvého predaja.

ČASŤ 1: Kde dokonca začnem?

Internet je plný skvelých miest na predaj vašich výrobkov. Zložitá časť je výber najlepšej trasy. Long-story-short, vašou najlepšou možnosťou je nastavenie vlastného webu, ale pozrime sa na všetky možnosti.

Možnosť 1: služby eBay, Etsy a služby tretích strán

Marketplace

eBay, Etsy a Craigslist sú obrie platformy a nachádzajú sa tu tisíce malých obchodov a obchodov. Váš by mohol byť jedným z nich.

Najlepšie na týchto predajcoch tretích strán je ich jednoduchosť. Môžete sa zaregistrovať a začať predávať za pár minút. Robia tvrdú prácu a nastavia váš obchod za vás. Zvládnu peniaze a celý proces zjednodušia.

Zákazníci sú už s týmito platformami oboznámení a cítia sa pri nich pohodlne nakupovať. Je tu pocit dôvery a bezpečnosti.

Nájdete tu tiež vstavané publikum. Napríklad Etsy má milióny zákazníkov, ktorí hľadajú ručné remeslá a osobné veci. Ak robíte jedinečné dary a produkty, na vás už čaká veľa zákazníkov.

Ale?…

Problém spočíva v tom, že na stránkach niekoho iného nikdy nebudete stavať impérium.

Je veľmi ťažké vytvoriť skutočne lojálne publikum a posilniť identitu svojej značky, keď sa drepíte na niekoho inom! Spoločnosti eBay, Etsy, Craigslist a ďalšie dávajú pred vaše produkty prednosť svojej značke a identite.

Najhoršie na tom je, že ak sa tretia strana rozhodne zrušiť váš obchod, celá vaša firma sa stratí navždy. To je zlá správa, ak hľadáte spoľahlivý a dlhodobý príjem.

Ak chcete zhromažďovať e-mailové adresy, spojiť sa so zákazníkmi a vytvoriť jedinečnú identitu, potrebujete vlastný priestor. Váš vlastný web.

Možnosť 2: Obchody so sociálnymi médiami

Firemná stránka Facebooku

Ďalšou obľúbenou voľbou je zriadenie obchodu Facebook. Zahŕňa to použitie jedného z integrovaných doplnkov Facebook na hostenie obchodu na vašej stránke sociálnych médií.

O tejto metóde máme zmiešané pocity. Iste, je ľahšie ako kedykoľvek predtým predať svojmu spoločenskému nasledovníkovi. Facebook má však zvyk meniť svoje algoritmy bez predchádzajúceho upozornenia.

Mohli by ste stráviť roky budovaním svojho podnikania, aby ste si to všetko vymreli v jednej rýchlej aktualizácii Facebooku.

Nechápte nás zle, mali by ste si na Facebooku úplne vytvoriť komunitu. Nie je múdre sa naň spoliehať ako na svoju jedinú online prítomnosť.

Odpoveď spočíva v možnosti 3: Váš vlastný obchod

Ak hľadáte miesto, kde by ste mohli volať na svoje vlastné, musíte si vytvoriť vlastný front obchodu.

www.your-shop.com

Dalo ti to len trocha vzrušenia? Je to jednoduchšie, ako si myslíte.

Váš obchod môžete zostaviť dvoma spôsobmi a my vás prevedieme týmto procesom.

WordPress + WooCommerce = internetový obchod zadarmo!

WooCommerce

Ak to znie ako cudzí jazyk, zhlboka sa nadýchnite. Vytvorenie webovej stránky je teraz jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Začneme s používaním WordPress: najobľúbenejšia platforma na vytváranie webových stránok na tejto planéte.

V skutočnosti 24% všetkých webových stránok na internete využíva technológiu WordPress. Takže ste v dobrej spoločnosti.

Môžete si vybrať prednastavené vzory a vylepšiť ich podľa svojich predstáv. Nepotrebujete ani vedieť jediný riadok webového kódu.

Ale čo zložité platobné mechanizmy, produkty a preprava?

To je kde WooCommerce prichádza. WooCommerce je technická sada nástrojov, vďaka ktorej váš obchod funguje. Musíte iba stiahnuť softvér a nainštalovať ho na svoju stránku WordPress.

Pomôže vám to pri vytváraní a navrhovaní výkladu. Nastaví tiež všetky zložité platobné systémy, spravuje zásoby a vyrieši vašu prepravu.

WordPress aj WooCommerce sú úplne zadarmo na použitie ale architektúra, ktorá prichádza s nimi, nie je. Budete potrebovať webhostingu a doménové meno, čo je iba zlomok ceny. Viac informácií nájdete v Časti 2: Technický bit.

Shopify – najjednoduchší spôsob, ako nastaviť internetový obchod

Nakupujte online

Najlepšia alternatíva k WordPress + WooCommerce je Shopify. Shopify je jednoduchý softvér, ktorý vytvorí váš internetový obchod za vás. Je navrhnutý špeciálne pre elektronický obchod.

Používajú tiež šablóny (pozrite si 100s šablón Shopify tu), ktoré vám pomôžu navrhnúť web, takže nie je potrebný žiadny komplikovaný kód na riešenie.

Rovnako ako WooCommerce, Sprievodca Shopify pre vás robí všetku ťažkú ​​prácu.

Ale?…

Jedinou skutočnou nevýhodou systému Shopify sú náklady. Mesačný poplatok (od 29 USD / mesiac) závisí od plánu Shopify, ktorý si vyberiete. Ak máte veľké plány, nenechajte sa tým odradiť. Služba Shopify je perfektná, ak máte produkt s vysokou mierou zisku. Koniec koncov, dostanete bezkonkurenčné vymoženosti za cenu.

Uvidíte, ako sme vytvorili internetový obchod Shopify za 19 minút. Takto je tento proces priamy.

Spodná čiara

Pointa je, že potrebujete vlastný priestor. Potrebujete totožnosť, hlas a kmeň verných nasledovníkov. Túto podporu prasiatka nemôžete urobiť na serveroch Etsy, eBay, Facebook atď. To znamená, že si vytvoríte vlastnú ríšu pomocou WordPress + WooCommerce alebo Shopify..

ČASŤ 2: Technický bit

Verte nám, je to jednoduchšie, ako si myslíte.

POZNÁMKA

ČASŤ 2 ukazuje, ako nastaviť internetový obchod WordPress + WooCommerce. Vytvorili sme podrobný návod, ako vytvoriť obchod Shopify (za 19 minút!). Vyskúšajte to.

Krok 1. Webhosting pre váš WordPress

Webhosting je záplata internetovej pôdy, na ktorej budú vaše webové stránky žiť.

Ak ste v hre nováčikom, môže to byť zložité. Myslite na to takto:

Webhostingové spoločnosti sú ako majitelia internetu. Prenajímajú vám časť webu a tu si vytvoríte svoje stránky.

Ale tu je tá vec. Existujú dobré hostingové spoločnosti a sú zlé.

Preto si nevyberajte len najlacnejšiu možnosť. Rýchlosť a bezpečnosť vašich stránok je nevyhnutná a váš internetový obchod si zaslúži to najlepšie.

Najlepší weboví hostitelia sú rýchlo v pekle, blízko cieľového publika a chránení pred hackermi.

Mali sme tu veľa skúseností a toto odporúčame:

Hostiteľ WooCommerce SiteGround

SiteGround je vynikajúci výber. Ak máte veľké plány so značným objemom globálnej prevádzky, dôrazne ich odporúčame. Sú rýchle, bezpečné a skvelé so zákazníckym servisom. Táto webová stránka Bitcatcha.com je v skutočnosti hostiteľom týchto webových stránok.

Prečítajte si recenziu SiteGround

Inmotion Hosting

Inmotion Hosting je perfektný, ak sa zameriavate na americké publikum. Ich Max Speed ​​Zone ™ je navrhnutý tak, aby slúžil vášmu webu veľmi rýchlo v USA. Po spárovaní s bezplatným účtom Cloudflare bude váš web rýchlo lietať po celom svete.

Prečítajte si recenziu hostenia Inmotion

Krok 2. www.my-first-business.com!

Toto je „doménové meno“. Je to adresa, ktorá ukazuje na váš web. Hľadáte niečo jednoduché, jedinečné a rovno k veci.

Vyberte si to veľmi opatrne. Dúfajme, že už máte obchodné meno vybrané a pripravené na použitie.

Krok 3: Nastavenie WordPress & WooCommerce

Akonáhle ste dostali svoj web hosting & názov domény pripravený, prihláste sa do ovládacieho panela a nainštalujte WordPress. Inštalácia jedným kliknutím v oboch zariadeniach iPage & Inmotion Hosting to zvládne v krátkom čase.

Potom sa prihláste na svoj web WordPress, prejdite na položku Pluginy a vyhľadajte produkt WooCommerce. Stiahnite a nainštalujte.

Voila. Váš online obchod už funguje.

Znie to komplikovane, ale nie je. Aby sme vám pomohli, urobili sme sériu sprievodcov videom, ktorí vás krok za krokom prevedú týmto procesom. V týchto 5 videách vám presne ukážeme, ako sme pre priateľa vytvorili internetový obchod WooCommerce.

Krok 4: Navrhovanie obchodu

Teraz, keď máte online obchod pripravený, je čas ho vyzdobiť!

Ako som už povedal, WordPress sa dá jednoducho zdobiť a vytvoriť si svoj vlastný. Môžete si vybrať zo stoviek prednastavených vzorov zadarmo, alebo môžete vystreknúť na prémiovú tému. Páči sa nám Elegantné témy, ktoré ponúkajú cenovo dostupné, jedinečné a krásne témy.

Tipy pre odborný dizajn:

 1. Jednoduchosť je všetkoVyberte si jednoduchý dizajn, ktorý vyzdvihne vaše výrobky a ľahko sa naviguje.
 2. Logo a brandingVyhľadajte tému alebo dizajn, ktorý vám umožní vytvoriť jedinečnú identitu.
 3. Veľké fotografie vo vysokom rozlíšeníFotografie predávajú výrobky. Je to také jednoduché. Vyberte si web, ktorý zobrazuje vaše najlepšie obrázky.

Krok 5: Počítanie peňazí

Žiadny internetový obchod samozrejme nie je kompletný bez platobného mechanizmu. Najznámejšou službou online je PayPal a ich platobnú bránu môžete jednoducho vložiť do procesu platby.

Zákazníci niekedy uprednostňujú jednoduchú platbu kreditnou kartou. Zvládnete to Braintree. Napájajú platobný systém v spoločnostiach AirBnB a Uber, takže budete v dobrých rukách.

Teraz ste všetci pripravení otvoriť dvere! Teraz už len musíte nájsť niektorých zákazníkov.

ČASŤ 3: Uskutočnenie prvého predaja

Prvý predaj je vždy najzložitejší. Potom je to efekt snehovej gule! Necháme vás s jedným odborným tipom, ktorý vám pomôže uskutočniť prvý predaj.

Získajte svoj produkt pred miliónmi očí

Internet prekypuje výkonnými blogmi, kanálmi YouTube a ovplyvňovačmi sociálnych médií. Títo ľudia majú moc dostať váš produkt pred veľa ľudí.

Začnite vytvorením zoznamu blogov a ovplyvňovačov vo svojom výklenku. Vždy hľadajú báječné produkty a príbehy, ktoré by mohli zdieľať so svojimi komunitami, preto oslovte a požiadajte o kontrolu alebo sponzorovaný príspevok..

Títo ovplyvňovatelia dostávajú každý deň stovky emailov a ihrísk, tak ako sa vám darí?

 1. Buďte osobnými remeslami pre každého bloggera jedinečnou a osobnou správou. Uveďte na svojom blogu niečo, čo ste videli a mali radi, a povedzte im, prečo si myslíte, že by váš produkt bol pre ich publikum zaujímavý.
 2. Oslovte ich podľa mena Je ľahké nájsť mená väčšiny blogerov. Dokážte im, že ste si našli čas na prezeranie ich stránok.
 3. Vytvorte presvedčivý príbehWriteri a blogeri hľadajú viac ako len skvelý produkt. Chcú príbeh, ktorý sa spojí s ich čitateľmi. Čo robí váš produkt jedinečným? Čo je to emocionálne spojenie? Prečo ľudia potrebujú počuť o vás a vašom produkte?
 4. Majte však na pamäti, že váš životný príbeh nemusí poznať. Dajte im to, čo potrebujú, aby ich zaujali a predviedli váš produkt. Bloggeri hľadajú krátke a ostré kontakty.
 5. Sledujte iba raz, asi o týždeň neskôr. Zachovajte to zdvorilé, a ak sa nebudete dozvedieť späť, neberte to osobne. Skúste iný!
 6. Sponzorstvo Existuje veľa blogov a účtov sociálnych médií, ktoré prijímajú platby za zdieľanie vášho produktu alebo vytváranie obsahu okolo neho. Je to malá cena, ktorá vám zaplatí veľa očí za váš produkt.

Aj tu sa zaujíma bezplatná vzorka;)

Držte sa jednej pracovnej metódy, všetko, čo potrebujete, aby bol váš obchod úspešný, ale ak túžite po ďalších, prečítajte si naše marketingové príspevky na blogu, aby ste sa inšpirovali.!

Ahoj, zvládli ste to až do konca!

Čo sme sa naučili?

 1. Existuje veľa spôsobov, ako predávať online, ale nič neprekonáva budovanie vlastnej webovej stránky na WordPress alebo Shopify.
 2. V prípade WordPress sa rozhodnite pre hostiteľskú spoločnosť & nastavenie WordPress + WooCommerce.
 3. Pokiaľ ide o Shopify, začnite tu.
 4. Vyberte si čistý a jedinečný dizajn.
 5. Oslovte vplyvné blogy a zabezpečte si recenzie a pokrytie.

ZÁVEREČNÉ MYSLENIE

Najťažšia časť je prvý skok. Necítite sa skľučený z procesu, prijmite ho a učte sa, ako to pôjde. Dôverujte sebe a svojmu produktu! Ak potrebujete ďalšiu pomoc, odchádzam iba e-mailom. Ak vyberiete WordPress, môžete sledovať, ako som nastavil WooCommerce pre Bon Bon Boutique.

Sledujte svoje vášne, začnite s úspešným obchodom a vykonávajte dennú prácu!

Naozaj sa to môže stať, len si prečítajte náš rozhovor s Kalen (majiteľ Bon Bon Boutique), zarobiť 1 000 dolárov vo svojom voľnom čase!

Veľa štastia!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me