Sprievodca pre začiatočníkov k WooCommerce a 8 základných rozšírení

Tu v Bitcatche milujem pomoc ľuďom pri rozvíjaní ich podnikateľských nápadov. V skutočnosti som nedávno spravil veľký článok o tom, ako nastaviť svoj prvý internetový obchod.

Tam som navrhol použitie doplnku WooCommerce pre WordPress. Mnoho ľudí požiadalo o ďalšie informácie o tomto súbore nástrojov, takže dnes sa kopám trochu hlbšie.

Čo je WooCommerce?

WooCommerce

WooCommerce je jednoduchý (bezplatný!) Doplnok pre WordPress. Zasahuje do vášho webu a robí všetku ťažkú ​​prácu pri budovaní vášho internetového obchodu.

Je to profesionálne riešenie, ktoré využíva takmer 30% všetkých webových stránok elektronického obchodu na webe. Zobrazuje vaše produkty, spracováva objednávky a organizuje vašu prepravu.

Najlepšie na tom je, že sa dá skutočne ľahko používať a začať je úplne zadarmo.

Pro-tip: 

Aby ste zaistili najvyšší výkon, uistite sa, že internetový obchod WooCommerce je hostený na spravovanom hostovaní WordPress.

Zrušenie rozbalenia WooCommerce

Po nainštalovaní doplnku WooCommerce si všimnete, aké jednoduché je stránka správcu. Prvým krokom je pridanie prvého produktu. Chlapci z WooCommerce vedia, že nad tým potrebujete veľkú kontrolu, takže existujú štyri možnosti:

 1. Jednoduchý produktJedná sa o priemerný produkt bez variácií. Rovnako ako kniha, slnečné okuliare alebo fotoaparát.
 2. Zoskupený produktJedná sa o skupinu príbuzných výrobkov s malými odchýlkami. Spoločnosť Apple by napríklad použila možnosť zoskupeného produktu na predaj svojho iMacu s odchýlkou ​​vo veľkosti obrazovky.
 3. Externý alebo pridružený produkt Produkt je uvedený a zobrazený na vašom webe, ale zákazník v skutočnosti nakupuje od tretej strany.
 4. Variabilný produktMódni predajcovia to použijú napríklad na predaj tričiek v rôznych veľkostiach a farbách.

To samo o sebe stačí na to, aby sa váš obchod rozbehol. Urobíte prvý predaj a začnete podnikať. Ak však chcete veci skutočne posunúť na vyššiu úroveň, budete potrebovať úžasné rozšírenia WooCommerce..

Vďaka týmto doplnkom sa z skromného online obchodu stane profesionálna ríša zarábajúca peniaze! (Je potrebné zdôrazniť, že hoci WooCommerce je zadarmo, väčšina z týchto rozšírení sa dodáva s cenovkou.)

Začnime odporúčaným rozšírením číslo jedna od samotného WooCommerce:

1. Doplnky produktu

Ideálne pre: Pridávanie rytín alebo prispôsobenie produktov

Doplnky produktu

Mnoho online obchodov vám dáva možnosť prispôsobiť si vybrané produkty. Môžete napríklad pridať gravírovanie alebo pridať darčekovú správu. Ak plánujete otvorenie remeselníckeho obchodu, klenotníkov alebo kvetinárstiev, budete potrebovať toto rozšírenie!

Rozšírenie o produktové doplnky dáva vašim zákazníkom väčší výber a účasť. Môžete ho aplikovať globálne (na všetky produkty) alebo jeden po druhom.

> Získajte doplnky produktu teraz.

2. Tabuľka sadzba za dopravu

Ideálne pre: Automatická kalkulácia prepravných sadzieb

Tabuľka sadzba za dopravu

Vypočítanie prepravných nákladov je pre prevádzkovanie internetového obchodu jednoducho najviac frustrujúce. Z tohto dôvodu je tabuľková preprava takou záchranou života.

Musíte iba zadať veľkosť a hmotnosť svojich výrobkov. Rozšírenie potom vypočíta náklady pre vašich zákazníkov na základe ich polohy. Zbavuje sa všetkých problémov s dodávkou a zákazníkom poskytuje okamžité a presné prepravné sadzby.

> Získajte dopravu za stolovú sadzbu teraz.

3. Dynamické určovanie cien

Ideálne pre: Predaj a zľavy!

Dynamické určovanie cien

Ak chcete spustiť predaj a ponúkať zľavy (kto nemiluje dobrý predaj?), Budete potrebovať toto rozšírenie. Dynamické určovanie cien vám umožňuje meniť ceny vašich výrobkov na základe rôznych faktorov.

Môžete napríklad nastaviť zľavu pre verných zákazníkov. Pomocou tohto rozšírenia môžete ponúknuť zľavu alebo bonus tým, ktorí už od vás kúpili päť produktov.

Možno by ste chceli spustiť výpredaj, keď sa vaše zásoby znížia pod určitý počet. Alebo možno budete chcieť znížiť cenu všetkých kníh o 10%. jednoduchý!

> Získajte dynamickú cenu teraz.

4. Recenzie produktov Pro

Ideálne pre: Budovanie dôvery vo váš produkt

Recenzia produktu Pro

Štúdie ukázali, že 88% zákazníkov verí online používateľským recenziám. Existuje dôvod, prečo Amazon kladie taký dôraz na svoj systém hodnotenia používateľov! Poskytnutím systému recenzií môžete ukázať novým zákazníkom, ktorým ľudia dôverujú a milujú vaše výrobky. To je dosť často na to, aby sme ich presvedčili, aby uskutočnili predaj.

Toto jednoduché rozšírenie zvýši predaj a podporí väčšiu interakciu medzi vami a vašimi zákazníkmi. Je to nevyhnutná súčasť vášho nového online obchodu.

> Získajte recenzie produktov.

5. História zákazníka

Ideálne pre: Pochopenie vašich najlepších zákazníkov

História zákazníkov

Toto je moje obľúbené rozšírenie, pretože vám poskytuje toľko prehľadu o tom, ako zákazníci používajú váš internetový obchod. Ak ste si prečítali môj nedávny blog o používateľských skúsenostiach, viete, aké dôležité je porozumieť vašim používateľom a prispôsobte si svoje webové stránky okolo nich.

Toto rozšírenie vám to umožní. Ukazuje vám presne, ako vaši používatelia prehliadajú váš obchod, takže môžete sledovať, čo funguje. A čo je dôležitejšie, môžete si ponechať celú históriu nákupov. Na základe týchto informácií môžete svojim najlepším zákazníkom posielať prispôsobené odporúčania a priamo si ich prispôsobiť.

Existuje však ešte lepšia vlastnosť. Počíta životnosť každého zákazníka na základe jeho histórie nákupu. Presne vám povie, kto sú vaši najlepší zákazníci, takže ich môžete odmeniť a udržať ich lojálni.

> Získajte históriu zákazníkov teraz.

6. Kontrola e-mailom

Ideálne pre: Udržiavanie kontaktu s predchádzajúcimi zákazníkmi

Následné e-maily

Rozšírenie sledovania e-mailov funguje skvele, keď sa kombinuje s doplnkom História zákazníkov. Umožňuje vám odosielať prispôsobené a prispôsobené e-mailové správy po zakúpení niečoho. Mohli by ste napísať takýto e-mail:

“Ahoj! Dúfame, že sa vám teší nedávny nákup [vložiť produkt]. Už ste videli náš najnovší sortiment? Radi by sme vám ponúkli 10% vernostnú zľavu pri ďalšom nákupe. “

Je to skvelý spôsob, ako udržať konverzáciu v chode a priviesť ju späť na ďalšie účely! Následný e-mail nastavte v ľubovoľných intervaloch.

> Získajte e-mailové následné kontroly.

7. Body a odmeny

Ideálne pre: Zabezpečte, aby sa zákazníci stále vracali

Body a odmeny

Najjednoduchšie triky sú niekedy najúčinnejšie! Zákazníci milujú body odmeňovania, pretože im dávajú niečo, na čom majú pracovať. „Hráte“ váš obchod je perfektný spôsob, ako zaistiť, aby sa zákazníci vracali znova a znova. Pomocou tohto rozšírenia môžete každému produktu priradiť „body“ a zákazníkom jednoducho ukázať rovnováhu bodov.

So svojimi odmenami môžete byť skutočne kreatívni tu. Všetko od zadarmo po zľavy funguje naozaj dobre. Prečo z neho urobiť odstupňovaný systém, takže najlepší kupujúci majú prístup k systému zlatých bodov? Funguje to zakaždým!

> Získajte body a odmeny teraz.

8. Odporúčania

Ideálne pre: Ponúka prispôsobené odporúčania zákazníkom

odporúčania

Amazon sú majstri odporúčaní produktov. Navštívte ich webové stránky a uvidíte stály prúd produktov odporúčaných pre vás osobne. Je to preto, že poznajú vaše zvyky pri nákupe a prehliadaní. Vytvorili inteligentný systém odporúčaní, takže vám ukážu, čo už chcete.

Je to diabolsky skvelé! To isté môžete urobiť s rozšírením Odporúčania. Tento doplnok zoskupuje vaše súvisiace položky a spolupracuje s vašou históriou zákazníkov a ponúka tak na mieru šitý sortiment. Ak svojim zákazníkom ponúkate presne to, čo chcú, je väčšia pravdepodobnosť, že od vás kúpia.

> Získajte odporúčania teraz.

Profesionálny internetový obchod s WooCommerce

S WooCommerce a týmito ôsmimi rozšíreniami vytvoríte profesionálny internetový obchod. Tiež potešíte svojich zákazníkov a uvidíte, ako sa zisky zvyšujú.

Rád by som počul od všetkých používateľov WooCommerce tam. Aké máte skúsenosti s týmto doplnkom a aké rozšírenia používate?

Držte sa ma, pretože budúci týždeň vám prinášam desať najlepších tém WordPress a WooCommerce. Vidíme sa potom!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map