Vitajte vo virtuálnej súkromnej sieti (VPN) 101. Na úvod uvádzam, že VPN používam relatívne krátko – v skutočnosti menej ako rok. Predtým som však už nejaký čas sedel na plote.

Počas obdobia viac ako dvoch rokov ma napadlo veľa otázok, z ktorých niektoré vyvolali ešte viac otázok. Prvá prekážka, ktorá sa mala prekonať, bola spočiatku:

Čo je to VPN?

Sieť VPN spája vaše PC, Mac, Tablet alebo iné zariadenie s internetom prostredníctvom iného počítača. Pripájate sa na internet prostredníctvom internetového pripojenia iného počítača, a nie priamo prostredníctvom svojho vlastného. Okrem toho sieť VPN šifruje aj odosielané údaje, aby boli chránené.

Prečo by som potreboval VPN?

Sieť VPN maskuje vašu polohu

Vo svojej najzákladnejšej podobe VPN ponúka používateľom spôsob bezpečného a súkromného pripojenia k internetu. Po prvom pripojení k službe VPN pred smerovaním na internetovú adresu, na ktorú smerujete, je vaša poloha známa iba poskytovateľovi VPN..

Pozrime sa, čo je užitočné pre:

 1. Prístup k obsahu
  Väčšina sietí VPN má niekoľko polôh, z ktorých si môžete vybrať, aby sa vaša poloha zobrazovala ako od, takže v niektorých prípadoch vám pomôže obísť geografické obmedzenia. Niektorí poskytovatelia služieb na internete obmedzujú veci z určitých miest. Zoberme si napríklad Netflix, ktorý má rôzne filmy pre rôzne geografické zóny.

  Prirodzene vám to tiež pomôže obísť cenzúru obsahu v rôznych krajinách (zoznam ktorých rastie).

 2. súkromia
  Ak ste už niekedy premýšľali o tom, že vlády alebo poskytovatelia internetových služieb (ISP) prepadajú všetkému, čo ste robili online, potom je pre vás sieť VPN úplne rozhodujúca. Vedeli ste, že v mnohých krajinách môže váš poskytovateľ internetových služieb predať vašu históriu prehliadania marketingovým a reklamným agentúram? A že ak o to požiadajú mnohé vlády, sú zo zákona povinné odovzdávať denníky vašej online aktivity?

Ako funguje VPN?

Ako funguje VPN

* Toto je základný diagram toho, ako prebieha tok údajov, ak používate sieť VPN. Obrázok je z ExpressVPN, ale všetky pripojenia VPN s jedným odskokom fungujú rovnako.

Pri normálnom internetovom pripojení, keď sa pokúsite získať prístup na webovú stránku na internete, váš počítač nasmeruje žiadosť cez server poskytovateľa internetových služieb, ktorý vás potom pripojí k webovej stránke. V prípade pripojenia VPN sa pripojíte priamo k serveru VPN a obídete server poskytovateľa internetových služieb.

Ak ste už o firewalle počuli, VPN funguje podobným spôsobom, tienenie a ochranu vášho internetového pripojenia pomocou súkromných serverov a šifrovaných dátových tokov..

Zabezpečím moje informácie pomocou siete VPN?

Jedným z kľúčových prvkov VPN, ktorý ho robí tak žiaducim, je bezpečnosť. V prípade pripojenia VPN sú všetky odosielané a prijímané údaje šifrované. Ak by sa teda niekto pokúsil zachytiť údaje, ktoré odosielate, toto šifrovanie by vás zaistilo v bezpečí (alebo aspoň bezpečnejšie, ako keby sa prenášalo bez šifrovania)..

Zvážte tieto scenáre; Nakupujete online a chystáte sa na nákup – informácie o vašej kreditnej karte bude možno potrebné odovzdať obchodníkovi. Ste v kaviarni a pokúšate sa získať prístup k svojmu e-mailovému účtu – vaše heslo bude potrebné odoslať na váš e-mailový server na overenie. Toto sú len dva jednoduché prípady, keď sieť VPN môže udržať vás a vaše údaje v bezpečí.

S VPN ma skutočne nedá zistiť?

IP adresa VPN a samotná šifrovaná prevádzka nestačí na to, aby ste zostali nevysledovateľní. Je pravda, že vás ťažšie sleduje, ale pre niekoho so správnymi technickými znalosťami existujú spôsoby, ako to obísť.

Vaša adresa IP nie je jediná vec, ktorá vás identifikuje online. V skutočnosti sa vyskytli aj prípady, keď je známe, že VPN prepúšťajú skutočné adresy IP.

Medzi ďalšie spôsoby sledovania patrí doxing, používanie škodlivého softvéru, obyčajná nedbanlivosť a iné.

Povedal by som, že ako anonymný a nevysledovateľný by ste chceli byť (alebo aký paranoidný) by ste ovplyvnili presnú kombináciu služieb, ktoré spoločne používate..

Napríklad by ste mohli použiť VPN v kombinácii s anonymným prehliadačom, ako je TOR, plus program Internet Security, ako aj vykonávať určitý výkon mozgu v tom, čo robíte online, najmä pokiaľ ide o zdieľanie informácií..

Krátka odpoveď by teda bola „nie“, nie ste úplne vysledovateľní.

Ako VPN zabezpečujú vaše informácie

1. Šifrovanie

Keď ste pripojení k službe VPN, všetok váš internetový prenos a komunikácia prechádza zabezpečeným tunelom. Vďaka tomu sú vaše informácie súkromné ​​a bezpečné.

Každá sieť VPN používa rôzne protokoly, ktoré majú rôznu úroveň zabezpečenia. Tu je niekoľko príkladov;

 • Internet Protocol Security (IPSec)
  Protokol IPSec overuje internetovú reláciu a počas pripojenia šifruje údaje. Má dva režimy, Transport a Tunneling, takže údaje sú počas prenosu medzi rôznymi sieťami bezpečné. IPSec môže byť kombinovaný s inými bezpečnostnými protokolmi, aby sa relácie stali ešte bezpečnejšími.
 • Protokol druhej vrstvy tunela (L2TP)
  L2TP je jedným z ďalších protokolov, ktoré sa dajú použiť s IPSec. Vytvára tunel medzi dvoma bodmi, ktoré IPSec spracováva šifrovanie údajov, ktoré sa prenášajú medzi nimi.
 • Protokol Tunneling Point-to-Point (PPTP)
  Protokol PPTP je protokol all-in-one, ktorý vytvára tunel aj šifruje údaje. Je veľmi bežne používaný a podporovaný, dokonca aj v systémoch Mac a Linux.

2. Žiadne zásady protokolovania

Toto je potrebné vziať na vedomie, pretože nie všetky siete VPN nemajú politiku protokolovania. Protokoly sú súbory histórie, ktoré zaznamenávajú vašu históriu internetového prenosu. Ak sa denníky neuchovávajú, poskytovateľ služieb VPN ich samozrejme nemôže predať alebo odovzdať vláde alebo orgánu činnému v trestnom konaní, právo?

Ak VPN nemá politiku protokolovania, je to často uvedené veľmi jasne na ich webových stránkach. Zoberme si napríklad PureVPN, jeden z mnohých, ktorý nevedie záznamy.

služba vpn bez prihlásenia

Ako používať VPN?

Väčšina sietí VPN bude mať svoje vlastné procesy, ale základnou teóriou je, že inštalujete softvér VPN na zariadenie (napríklad smerovač, počítač alebo smartfón). Konfigurácia môže byť rovnako jednoduchá ako zadanie používateľského mena a hesla VPN pri spustení softvéru, ale existujú siete VPN, ktoré vám ponúkajú viac možností..

Môže ísť napríklad o výber bezpečnostného protokolu, ktorý chcete použiť, alebo o manuálne nastavenie umiestnenia servera, ku ktorému by ste sa chceli pripojiť.

Na ktorých zariadeniach funguje sieť VPN?

Existujú tri hlavné kategórie položiek, na ktorých môžu VPN zvyčajne pracovať (v závislosti od poskytovateľa služieb): Stolové počítače / Laptopy, Smartphony / Tablety a smerovače. Presnejšie povedané, budú zvyčajne pracovať na platformách ponúkajúcich systémy Windows, Mac OS, iOS, Android a Linux (väčšina smerovačov je založená na systéme Linux).

Upozorňujeme, že nie všetky smerovače podporujú používanie sietí VPN. Ak používate jednu z lepších, populárnejších značiek a modelov, je pravdepodobné, že môžete použiť sieť VPN, ale bolo by lepšie sa poradiť s výrobcom alebo jednoducho osloviť fórum a požiadať ho. Používam TP-Link Archer C7.

stránka s konfiguráciou expresvpn

* VPN bude zvyčajne obsahovať sprievodcu, podľa ktorého sa môžete nakonfigurovať na viacerých zariadeniach

Viem, že existujú nejaké stránky, ktoré hovoria, že potrebujete vlastný firmvér, napríklad DD-WRT alebo Tomato, ale to jednoducho nie je pravda. Ak však váš smerovač VPN natívne nepodporuje, môže vám pomôcť jeho blikanie jedným z nich.

Ďalšia výstražná poznámka: Aj keď vo svojom mobilnom telefóne používate sieť VPN, existuje veľa mobilných aplikácií (ktoré ste pravdepodobne nainštalovali), ktoré obsahujú oveľa viac informácií ako vaša adresa IP. Pamätáte si na tieto nepríjemné povolenia, ktoré ste museli udeliť pri ich inštalácii? To znamená, že aj s VPN môžu byť vaše údaje stále odosielané vývojárom týchto aplikácií.

Aké ťažké je pre mňa použitie?

Veľmi jednoducho povedané; nie naozaj. Takmer všetci poskytovatelia VPN majú rozsiahle návody, ako nastaviť svoje aplikácie na viacerých zariadeniach. Prešiel som ich veľkým počtom a niektoré dokonca zachádzajú až tak ďaleko, že majú krok za krokom videá o tom, ako ich nastaviť.

Ako príklad si pozrite stránku How to Setup ExpressVPN.

expressvpn vpn steup s pokynmi

Väčšina poskytovateľov VPN bude mať niečo také, čo obsahuje veľmi podrobné pokyny. V skutočnosti sú niektoré nastavenia také jednoduché, že po inštalácii aplikácie budete musieť iba zadať svoje používateľské meno a heslo, potom vybrať server a ísť.

Spomalí VPN pripojenie na internet?

Odpoveď by na to mohla byť. Z dôvodu povahy služby zvyčajne dôjde k miernemu spomaleniu. S takmer všetkými serióznymi službami VPN by však toto spomalenie nebolo často badateľné.

Ak však váš poskytovateľ internetových služieb niekedy z akýchkoľvek dôvodov obmedzí rýchlosť internetu, potom by sa používanie siete VPN mohlo zvýšiť. Mnoho poskytovateľov VPN na najvyššej úrovni má vynikajúce siete, ktoré využívajú poskytovateľov šírky pásma 1.

Spravidla by akékoľvek zrýchlenie rýchlosti, ktoré zistíte, bolo o niečo väčšie, čím ďalej je server, ku ktorému sa chcete pripojiť.

Technická poznámka o rýchlosti

Váš hardvér hrá rozhodujúcu úlohu v rýchlosti pripojenia. Keď VPN šifruje vaše údaje, proces vyžaduje veľa výpočtového výkonu. Každé zariadenie má vo svojom srdci mikroprocesor, ktorý ovplyvňuje rýchlosť, akou zariadenie robí veci. Táto rýchlosť je vyjadrená v gigahertzoch (GHz).

Čím vyšší je GHz, tým rýchlejšie je šifrovanie, a tým aj vyššia rýchlosť pripojenia.

Priemerný smerovač sa pohybuje v rýchlosti procesora od 800 MHz do 1,2 GHz (aj keď existujú modely vyššej kategórie, ktoré hodnotia 1,8 GHz alebo viac). Priemerný prenosný počítač pracuje pri frekvenciách približne 1,6 GHz až 2,2 GHz, zatiaľ čo priemerný počítač pracuje medzi 2,6 až 3,4 GHz.

Rýchlosť pripojenia VPN

Pri spustení služby VPN na smerovači s procesorom s výkonom 1 GHz sa rýchlosť linky VPN výrazne spomalila. Podľa technickej podpory TorGuard, s ktorou som konzultoval, je maximálna rýchlosť, ktorú môžem dosiahnuť nasadením smerovača, okolo 17 Mb / s. Spustenie rovnakej siete VPN na prenosnom počítači s frekvenciou 1,8 GHz vám poskytne rýchlosť okolo 150 Mb / s.

Ide o to, že na výkon VPN existuje veľa pohyblivých častí, aby ste si mohli vychutnať maximálne výhody rýchleho pripojenia VPN, vaše vlastné vybavenie je tiež neoddeliteľnou súčasťou.

Ako si vybrať správneho poskytovateľa VPN?

poskytovatelia služieb

Existujú doslova desiatky (stovky, ak máte menej poskytovateľov) služieb VPN. Niektorí z nich sú hlavnými poskytovateľmi VPN, ktorí sa na to špecializujú, ale v súčasnosti existuje aj mnoho spoločností zabezpečujúcich internet, ako napríklad F-Secure, Kaspersky a Avira, ktoré sa rozdelili do hry VPN..

Ako si teda vyberiete ten správny, pretože po zadaní hľadaného výrazu do spoločnosti Google budete pravdepodobne každý deň bombardovaní „ponukami VPN“? Nájdenie správnej VPN pre VÁS sa redukuje na niekoľko kľúčových prvkov:

1. Cena verzus bezpečnosť

Toto je veková doložka „nemôžete mať všetko“. Čím viac to stojí, tým lepšia bude služba. VŽDY nie, ale spravidla. Väčšina poskytovateľov sietí VPN vám môže účtovať možno pár dolárov mesačne, ale ak ste naozaj paranoidní o svojom súkromí a bezpečnosti, naozaj sa budete pokojne venovať trochu viac? Vyberte rovnováhu, ktorá sa hodí k vášmu mysleniu, aby ste si mali prehľad o svojich hlavných cieľoch prihlásenia sa na odber služby VPN.

2. Vedie záznamy?

Toto je veľmi dôležité. Bez ohľadu na to, aký je váš rozpočet alebo účel, poskytovateľ VPN, ktorý vedie denníky, je iba obrovskou hrozbou červov, ktoré čakajú na otvorenie. A viete, čo sa stane, keď sa to otvorí. Samotné vedenie denníkov len vyžaduje problémy – poskytovatelia služieb sa už predtým mnohokrát dozvedeli, že sa pod tlakom vlády pracka vychyľuje. Vyberte poskytovateľa, ktorý je veľmi prísny v súvislosti s politikou bez protokolov.

3. Počet a umiestnenie serverov

Platí to najmä pre ľudí, ktorí používajú siete VPN najlepšie oboznámiť sa s geografickými obmedzeniami. Napríklad, ak by ste chceli získať prístup k obsahu Netflix z amerického regiónu, budete potrebovať … americký server vo vašej VPN! Čím viac serverových umiestnení má poskytovateľ, tým viac možností máte. Čím väčší je počet ich serverov, tým pravdepodobnejšie bude vaše pripojenie bezproblémové a rýchle.

4. Koľko stojí počet pripojení

Priemerná domácnosť sa dnes na zariadeniach zbláznila. Predstavte si, že iba jeden pár, z ktorých každý má laptop, tablet a smartphone – to je šesť zariadení pod jednou strechou. Uistite sa, že počet pripojení, s ktorými sa poskytovateľ služieb VPN zaregistrujete, je vhodný pre váš životný štýl.

5. Únik IP

Toto je otázka, ktorá sa dostáva do popredia neskoro. Niektorí poskytovatelia VPN mali zjavne mierne technické problémy a skutočné adresy IP ich zákazníkov unikali, čo znamená, že platili za služby, ktoré nefungovali. Na prekonanie tohto problému ponúka veľa sietí VPN skúšobnú dobu, do ktorej sa môžete zaregistrovať. Uistite sa, že ste počas tohto skúšobného obdobia skontrolovali svoje pripojenie, a ak vaša IP unikla, dobre viete, čo máte robiť – RUN.

6. Používateľské rozhranie

Diskutoval som o tom, či túto položku pridať alebo nie, ale nakoniec ma prekonal OCD. Niektoré VPN majú také mizerné rozhrania, ktoré jednoducho používajú AWFUL. Len … pozrime sa skôr, ako sa ponoríš do tohto trojročného zľavneného plánu, ok?

Ako zistím, či je moja sieť VPN dobrá?

Služby VPN samozrejme zakladajú svoj predaj na súkromí a bezpečnosti. Ako teda viete, že ten, pre ktorý ste sa rozhodli, funguje tak, ako by mal? Viete, či je vaša IP v bezpečí? A čo tie úniky, o ktorých ste počuli?

Tieto obavy sú niekedy spôsobené tým, čo u niektorých poskytovateľov VPN nazývam „nefunkčné funkcie“. To znamená, že nefungujú tak, ako sú inzerované, čo znamená, že vaša identita môže byť ohrozená.

Tu je niekoľko jednoduchých tess, ktoré vám môžu pomôcť.

 • Navštívte IPLeak a prečítajte si tam uvedené informácie. Ak vaša VPN funguje tak, ako by mala, budete sa radšej zaoberať informáciami o serveri VPN ako o skutočných informáciách. DNSLeakTest môže urobiť aj niečo podobné, ak by ste chceli alternatívu.
 • Ak chcete otestovať rýchlosť siete VPN, navštívte stránku SpeedTest alebo TestmyNet a spustite tam testy. Môžete ich spustiť pred a po pripojení k serveru VPN a otestovať tak rozdiel v rýchlosti a latencii.

testovať rýchlosť vpn

* SpeedTest zobrazí rýchlosť odosielania a sťahovania, ako aj oneskorenie na najbližší server.

Existujú samozrejme aj pokročilejšie testy, ktoré by ste mohli vykonať, ale tie sú trochu podrobnejšie.

Aj keď ste spokojní so službou VPN, ktorú používate, spustenie testov z času na čas je dobrý nápad, aj keď iba na zabezpečenie vlastného pokoja.

Sú siete VPN legálne?

Niektorí sa môžu zdať ako zvláštna otázka, pretože v okolí je toľko poskytovateľov VPN, ale nezabudnite, že internet nemá jedinú vládu, ktorá by ich ovládala. Vy ste však obmedzení zákonmi krajiny, v ktorej máte trvalý pobyt, preto si pred zakúpením predplatného skontrolujte, či je vo vašej krajine zákonná sieť VPN..

Predtým, ako sa vysmejete, poviem vám, že existujú veľmi veľmi napäté krajiny. Vezmite napríklad Spojené arabské emiráty (SAE). Zachytenie pomocou služby VPN v Spojených arabských emirátoch vás môže pristáť s neuveriteľnou pokutou od 100 000 do 500 000 USD.

Nie je prekvapením, že Čína nedávno prijala reguláciu, ktorá povoľuje iba použitie vládou schválených VPN služieb. Údajne ide o „reguláciu sietí VPN, ktoré nezákonne vykonávajú cezhraničné operačné činnosti“, ale ako všetci vieme, ide iba o ďalšie rozšírenie čínskeho Firewallu v Číne..

A nakoniec – Ak uvažujete o použití siete VPN iba na obídenie cenzorového firewallu na vašom pracovisku alebo v škole – môžete byť prepustený alebo vylúčený (v závislosti od vašej polohy). Kapish?

Prečo sú VPN na niektorých miestach nelegálne?

Skutočne to záleží, ale vo väčšine krajín, ktoré zakazujú VPN, majú tendenciu mať prísnejšiu kontrolu nad životom svojich občanov. Zakazovaním sietí VPN ľahšie monitorujú všetky online pohyby svojich občanov.

Tu sú niektoré z hlavných dôvodov;

 • Morálne dôvody (napr. Singapur)
 • Politická stabilita (napr. Jordánsko, Líbya)
 • Národná bezpečnosť (napr. India, Rusko)
 • Všetky vyššie uvedené (napr. Severná Kórea, Čína)

Môže byť moja služba VPN zablokovaná?

Niektoré krajiny, ktoré sú skutočne upútané od svojej cenzúry internetu, prešli do takej miery, že blokujú služby VPN. Aj keď nedokážu údaje dešifrovať, ukázalo sa, že blokovanie VPN v týchto krajinách úspešne zablokovalo prístup VPN zastavením prístupu k portom, ktoré bežne používajú bežné protokoly VPN..

Zoberme si napríklad Veľký čínsky firewall, ktorý je malou časťou celkového úsilia krajiny o udržanie verejnej bezpečnosti dôsledným monitorovaním informačných systémov..

Môžem torrent s VPN?

Zdieľanie súborov typu peer-to-peer alebo Torrenting nie je nezákonné, ale je známe, že zvyšuje príznaky, pretože stav zdieľaných súborov nie je vždy známy. Napríklad zdieľanie určitých video súborov môže porušovať zákon o autorských právach súvisiacich s informačnými technológiami (Digital Millennium Copyright Act). O niektorom softvéri chránenom autorskými právami je známe, že pirátske verzie šírené prostredníctvom Torrentingu.

Je však známe, že torrenting spotrebúva veľkú šírku pásma, takže existujú poskytovatelia VPN, ktorí buď nepovoľujú torrenting na svojich službách, alebo budú mať pre tieto scenáre zavedené obmedzenia šírky pásma..

Ak hľadáte službu VPN, ktorá je priaznivá pre torrent, uistite sa, že je to výslovne uvedené aj na ich stránkach.

Tu sú niektoré VPN, ktoré sú priateľské k torrentu:

 • ExpressVPN
 • IpVanish
 • Schovaj ma
 • CyberGhost
 • PrivateVPN

Čo je to „zabiť prepínač“?

Väčšina ľudí používa siete VPN na zabezpečenie ich súkromia, ktoré je pre nich najdôležitejšie. Preto mnoho služieb VPN zaviedlo koncept „kill switch“. Tieto majú pomôcť okamžite prerušiť vaše pripojenie, ak je vaša služba na serveri VPN z akéhokoľvek dôvodu prerušená.

Toto pomáha zabrániť vystaveniu vašej skutočnej IP, keď nie je dostupná služba VPN.

Ak by ste uprednostnili pripojenie namiesto prerušenia, v mnohých prípadoch môžete jednoducho vypnúť vypínač zabíjania..

Ovplyvní používanie siete VPN moje online hry?

Hráči sú často veľmi kritickí pri zavádzaní akýchkoľvek nových prvkov do svojich sietí, pretože sa vždy veľmi bojí pridania, čo môže spôsobiť ďalšiu latenciu. Latencia je vrah pre online hry a ja som osobne videl, ako hráči kričia na monitory, keď čelia nezvyčajne dlhému času ping.

Niektorí kriticky pozerali na VPN, pretože sa pýtajú, ako je možné, že pridanie ďalšej vrstvy medzi nimi a herným serverom môže znížiť ich latenciu. Nezabudnite, že si môžete vybrať, na ktorý server vo vašej sieti VPN sa chcete pripojiť.

Po pripojení k umiestneniu servera, ktoré je najbližšie k vášmu hernému serveru, je pravdepodobné, že uvidíte lepšie časovanie pingov.

Okrem toho viaceré umiestnenia serverov tiež znamenajú, že budete môcť hrať herné servery z krajín / regiónov, ktoré by ste normálne neboli schopní.

Môžem použiť bezplatnú sieť VPN?

Existuje dosť bezplatných služieb VPN tam, v skutočnosti niektoré z nich prevádzkujú spoločnosti poskytujúce internetovú bezpečnosť v dobrej viere, ako napríklad Kaspersky. Pri ich posudzovaní však často existujú malé technické problémy.

 1. Mnoho bezplatných sietí VPN ponúka obmedzenú šírku pásma
 2. K dispozícii sú zvyčajne veľmi obmedzené umiestnenia a / alebo servery
 3. Bezpečnosť vašich údajov môže byť sporná
 4. Kvalita služieb môže byť sporná
 5. Zvyčajne existujú obmedzenia

Zváž toto:

Poskytovatelia služieb zadarmo musia zarábať od spoločnosti SOMEWHERE a tieto spoločnosti spracovávajú vaše údaje.

Koľko by stála služba VPN?

Okrem poskytovateľov bezplatných služieb VPN môžete pravdepodobne očakávať, že budete platiť kdekoľvek medzi 2 až 10 USD mesačne, v závislosti od rôznych faktorov. Funkcie plánu a platobné obdobia sa často premietajú do ceny. Čím dlhšie obdobie sa rozhodnete platiť vopred, tým nižšia bude cena zvyčajne.

Zoberme si prípad NordVPN, ktorého ceny sú podľa toho, ako dlho sa rozhodnete pre obdobie. Pri platbe mesačne je cena 11,95 dolárov, ale ak platíte ročne, cena klesne na 5,74 dolárov mesačne. Ak sa rozhodnete pre trojročný plán, klesne to až na 2,75 dolárov mesačne, čo je vynikajúca cena.

nordvpn cena

Zvážte výhody plynúce z väzby na službu na dva alebo tri roky v porovnaní s úsporami, ktoré získate, v porovnaní s mesačnými platbami. Presne v tom okamihu je sladké miesto závislé od individuálnych preferencií každého.

Môžem platiť bez kreditnej karty?

Kreditné karty uľahčujú náš digitálny život, pretože sú istým ohňovým prostriedkom prenosu platieb dodávateľom. Pokiaľ však ide o služby VPN, môže sa zdať trochu divné platiť za anonymitu pomocou metódy, ktorá sa určite identifikuje.

Našťastie neskorí niektorí poskytovatelia služieb začali prijímať platby za bitcoíny alebo iné kryptomeny. Ak chcete vedieť, či poskytovateľ služieb, pre ktorý ste sa rozhodli pre bitcoíny, akceptuje, skontrolujte, či sa na stránke s akceptovanými platobnými metódami na webe VPN nenachádza znak Bitcoin..

viac platobných možností

Ak si samozrejme vyberiete spôsob platby bitcoinmi, nedôjde k automatickému obnoveniu a pri každej obnovení služby budete musieť prejsť procesom platby..

Zabaliť: Mal by som ho naozaj dostať?

Dnešný digitálny svet je plný nebezpečenstva. Medzi vládou, ktorá sa snaží preniknúť k hackerom a podvodníkom, by malo byť udržiavanie vašej digitálnej aktivity skrytou normou, a nie úvahou. Platí to najmä pre verejné siete – napríklad pásmo GSM alebo LTE vášho poskytovateľa mobilných služieb – buďte preto inteligentní a používajte sieť VPN.

Dovoľte mi, aby som sa s vami podelil o veľmi jednoduchý scenár osobnej skúsenosti, ktorú som mal pred nákupom v príbehu VPN. Po udalosti som sedel v kaviarni s touto mladou dámou a hovorili sme o online bezpečnosti. Prekvapila ma, keď spomínala, že používa VPN aj na svojom mobilnom telefóne, a tak som sa jej spýtal, či jej bezpečnosť skutočne hrozí.

Ukázala mi aplikáciu na svojom telefóne, ktorá práve v ten deň ukázala protokol o viac ako 30 pokusoch o odpočúvanie a vysvetlila, že počet stúpal alebo klesal v závislosti od toho, kde sa práve nachádza. Teraz je to úplne desivé.

Ak uvažujete o pridaní VPN do svojho zoznamu bezpečnostných nástrojov, dôrazne odporúčame, aby ste tak urobili. Ak NIE JE, stále vám veľmi odporúčam. Ako nám ukázal nedávny útok spoločnosti Krack, v súčasnosti je služba VPN nevyhnutnosťou. Zostaňte v bezpečí a neľutujte.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me