Shopify je hands-down najjednoduchší spôsob, ako nastaviť internetový obchod.

Či už si chcete zarobiť trochu viac peňazí na boku alebo si z neho urobiť prácu na plný úväzok, Shopify je najrýchlejší spôsob, ako sa pripojiť k internetu a začať predávať.

V skutočnosti som to načasoval od začiatku do konca a vytvorenie obchodu, pridanie produktov a stlačenie tlačidla „spustiť vysielanie“ trvalo iba 19 minút..

Poskytnuté … môj 19-minútový obchod nebol dokonalý a ja by som ho strávil omnoho dlhšie vyladením. Ukazuje však, aký jednoduchý je tento proces.

Informácie o našom úplnom sprievodcovi Shopify

  • Časť 1: Ako nastaviť obchod Shopify za pouhých 19 minút
  • Časť 2: 11 Nakupujte funkcie, ktoré zvýšia váš predaj
  • Časť 3: Shopify SEO: 9 základných prvkov na zvýšenie hodnotenia Google vo vašom obchode
  • Časť 4: „Ako priťahujem zákazníkov?“ Prvých 7 krokov k propagácii vášho obchodu Shopify

Tento príspevok je prvým zo štvordielnej série dielne Shopify, ktorá vás zavedie od začiatočníkov až po Shopify-master! Dnes začíname základným nastavením, keď prejdeme 20-minútovým procesom nastavenia.

Ale najprv…

Prečo nakupovať?

Shopify-review

Väčšina majiteľov obchodov nechce mať problémy s vytvorením webovej stránky od nuly a údržbou komplikovanej mechaniky. Chcú len predať! Tu prichádza Shopify:

Výhody služby Shopify

  1. Nepotrebujete poznať jediný riadok webového kódu – služba Shopify vás prevedie celým procesom.
  2. Služba Shopify vám umožňuje pridať svoj vlastný názov domény (napr. Www.my-store.com), hostiť obchod pre vás a udržiavať komplikovaný „back-end“..
  3. Navrhovanie obchodu je jednoduché, môžete si vybrať zo 100 existujúcich motívov a vylepšiť ich podľa svojich predstáv.
  4. Nakupujte procesy, spravujte a sledujte všetky svoje objednávky a platby, čo vám umožní sústrediť sa na podnikanie.

Znie to skvele, čo musím začať?

Potrebujete len 20 minút na náhradné zariadenie, produkt na predaj a 29 dolárov mesačne. Ale je tu 14-dňová bezplatná skúšobná verzia a do uvedenia do prevádzky nemusíte zadávať žiadne podrobnosti o karte. Do tej doby môžete hrať.

Obchod

Existujú nejaké nevýhody Shopify?

Ak hľadáte úplnú kontrolu nad koncovým zariadením (webhosting, výkon, kódovanie atď.), Služba Shopify sa vám môže zdať príliš obmedzujúca. Je to o niečo drahšie ako iné možnosti, ale za cenu dostanete bezkonkurenčnú silu.

Alternatíva? Používajte WordPress s doplnkom s názvom WooCommerce. Ak však hľadáte jednoduchú, ľahkú a bezproblémovú možnosť, vyberte možnosť Shopify.

Poďme!

V tomto stručnom návode prejdeme základnými fázami nastavenia obchodu Shopify. Pozrime sa na registráciu, návrh, pridanie produktov, pridanie názvu domény a nastavenie platobného mechanizmu.

Krok 1: Zaregistrujte sa

Prvý krok je jednoduchý, choďte na stránku Shopify.com a zadajte svoju e-mailovú adresu.

Spustite proces Shopify

Krok 2: Pomenujte svoj obchod

Dúfajme, že máte na mysli nejaký nápad. Pre svoj demo obchod používam „Awesome Snowboards“.

Úžasné snowboardy

Krok 3: Pridajte adresu, aby služba Shopify mohla vypočítať daň z obratu a platby

Platobná adresa

Krok 4: Začnite prispôsobovať svoj dizajn!

Po registrácii vás pozdraví jednoduchý informačný panel. Začnime zábavnými vecami: navrhovaním obchodu.

selectatheme

Krok 5: Vyberte si ideálny motív pre svoj obchod

Služba Shopify má viac ako 100 šablón dizajnu alebo „tém“ na prispôsobenie vášho internetového obchodu. Predstavte si ich ako východiskový bod – rozloženie, farby a obrázky môžete vyladiť alebo zmeniť.

Pre svoj obchod Awesome Snowboards si vyberiem tému „Boundless“. Je čistý, jednoduchý a má dostatok priestoru pre veľké obrázky.

Shopify Theme - Boundless

Krok 6: Vylepšite tému podľa svojich predstáv

Služba Shopify vám poskytuje veľkú kontrolu nad vzhľadom a dojmom vašich stránok. Tu som odovzdal nový obrázok „hrdina“ a na vrch hore som napísal jednoduché logo.

Prekryvný obrázok na pozadí

V tomto okamihu môžete stráviť hodiny úpravou rozloženia a dizajnu, ale môžete sa k tomu kedykoľvek vrátiť. Zatiaľ pridajme nejaké produkty.

Krok 7: Pridajte svoj prvý produkt

Prejdite späť na informačný panel a kliknite na položku „pridať produkt“..

Pridajte svoj prvý produkt

Krok 8: Zadajte názov a popis prvého produktu

Tip pre tip: nevynechajte popis produktu. Dobrý opis je nevyhnutný, ak chcete presvedčiť zákazníkov, aby si kúpili váš tovar. Vyberte si svoje slová starostlivo a nechajte produkt vyniknúť!

Jedinečný popis produktu je tiež nevyhnutný pre lepšie umiestnenie vo vyhľadávačoch. V tretej časti tejto série vysvetlím ďalšie informácie o optimalizácii vyhľadávacích nástrojov pre službu Shopify.

Jedinečný popis produktu

Krok 9: Nahrajte ohromujúce obrázky svojho produktu

Obrázky môžu zvýšiť alebo znížiť vašu predajnú rýchlosť. Skvelé fotografie sú kľúčom k presvedčeniu zákazníkov, aby od vás kúpili, takže si ich starostlivo vyberajte. V tejto príručke nájdete informácie o tom, ako obrázky môžu zvýšiť mieru konverzie, a potom nahrať svoje najlepšie obrázky.

Používajte úžasné obrázky svojho produktu

Krok 10: Nastavte cenu a inventár

Zadajte cenu svojho produktu a nezabudnite začiarknuť políčko „poplatok za dane“. Služba Shopify automaticky pridá správnu daň z obratu podľa vašej polohy.

Zadajte „SKU“ (skladovú jednotku), čo je jednoducho číslo na identifikáciu každého produktu. DÔLEŽITÉ zmeňte „pravidlá inventára“ na „Nakupovanie sledovania inventára tohto produktu“ a zadajte počet dostupných produktov.

Týmto spôsobom služba Shopify sleduje, koľko výrobkov sa predalo a koľko zostalo.

Zásoby a ceny

Krok 11. Zadajte hmotnosť produktu na účely prepravy

Služba Shopify sa pokúsi vypočítať hrubú prepravnú cenu na základe polohy zákazníka a hmotnosti vášho produktu. Pokiaľ nemáte produkt dodávajúci veľký logistický a realizačný tím, vyberte možnosť „manuálne“.

Detaily produktu

Krok 12: Pridajte varianty pre veľkosť, farbu atď.

Ak váš produkt obsahuje rôzne možnosti, napríklad tričko v rôznych veľkostiach, Shopify to zvládne za vás. Len povedzte, aké veľkosti, farby alebo látky sú k dispozícii pre každý produkt.

Varianta produktu

Kliknite na položku „publikovať“ a váš produkt sa automaticky pridá do vašej predajne. Zopakujte postup pre každý produkt, ktorý predávate.

Krok 13: Vytvorte vlastný názov domény – my-store.com!

Vďaka vlastnému názvu domény bude váš obchod online vyzerať úhľadne a profesionálne. Služba Shopify to uľahčuje, takže kliknime na položku „nastaviť vlastnú doménu“..

Vytvorte vlastnú doménu

Krok 14: Kúpte si vybranú doménu prostredníctvom služby Shopify

Ak ešte nevlastníte názov domény, služba Shopify vám umožní zistiť, čo je k dispozícii, a potom si ho môžete kúpiť. Ak už máte doménové meno prostredníctvom iného predajcu (napríklad GoDaddy), môžete ho jednoducho pridať.

15-shop

Krok 15: Pridajte svoj platobný mechanizmus, aby ste mohli zarobiť peniaze!

V minulosti bola jednou z najzložitejších vecí pri zriaďovaní internetového obchodu platby. Našťastie to zjednodušuje aj služba Shopify. Prejdite na Nastavenia > Platby a začnite výberom uprednostňovaného spôsobu.

Pre mnohých je najjednoduchšou možnosťou Paypal, ale môžete si vybrať aj možnosť „Shopify Payments“, ktorá vám umožňuje priamo prijímať kreditné karty (bez použitia služby PayPal ako prostredníka). Stačí len prepojiť svoj bankový účet so službou Shopify. Ak máte na mysli iný spôsob platby, môžete si vybrať z tucta alebo viacerých „alternatívnych platieb“ vrátane Amazonu, BitPay a CoinBase..

Pridajte do svojho obchodu platobnú bránu

Ste hotoví!

Kliknite na tlačidlo „publikovať“ a váš internetový obchod je pripravený na spustenie na svete.

Toto je, samozrejme, jednoduchý a základný úvod do služby Shopify. Získanie obchodu online je len začiatok. Teraz prichádza ťažká časť: dostať zákazníkov cez (virtuálne) dvere a zmeniť ich na spoľahlivé podnikanie.

Keď prejdeme túto sériu Shopify, pozrieme sa na tieto ďalšie kroky a tento jednoduchý začiatok zmení na revúci úspech!

Prosím, podeľte sa, ako sa dostanete na nižšie uvedené komentáre. Ak ste už zriadili obchod Shopify, dajte mi vedieť o svojich skúsenostiach s platformou.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me