21 Bir e-Ticaret Sitesi için WordPress Eklentileri Olmalıdır

WordPress, genellikle kendi çevrimiçi mağazalarını oluşturmaya başlamak isteyen birçok işletme için tercih edilen bir platform olmuştur. Bunun bir kısmı, WordPress’in sunduğu kapsamlı eklentiler nedeniyle.


Farkında olsun ya da olmasın, büyüme ve kâr için daha fazla fırsat yaratmak istiyorsanız, WordPress web siteniz için doğru e-Ticaret eklentisini seçmek işiniz için kesinlikle çok önemlidir..

Şu anda WordPress’te bulunan binlerce eklentiden, bunu bir e-Ticaret web sitesi için WordPress eklentilerine sahip olması gereken 20 adede kadar daralttık!

Bir WordPress eklentisinde aramanız gereken özellikler

WordPress’te bir e-ticaret eklentisi için hızlı bir arama size yüzlerce sonuç verecektir. Yeni başlayanlar ve yeni web sitesi sahipleri için, web siteniz için mükemmel eklentiyi bulmaya çalışmak biraz zor olabilir.

İşte bir şey, mükemmel bir eklenti diye bir şey yok, çünkü bazıları isteyebileceğiniz temel özelliklere sahip olabilirken diğerleri.

Örneğin, web siteniz ağırlıklı olarak müzik, podcast, dijital e-Kitap vb. Dijital ürünler satıyorsa, dijital ürünler satma konusunda uzmanlaşmış bir e-ticaret eklentisine ihtiyacınız olabilir. Tersine, fiziksel ürünler satıyorsanız, gönderim ve envanter yönetimi gibi özellikleri içeren bir e-Ticaret eklentisine ihtiyacınız vardır.

Dikkate almanız gereken diğer faktörler, varsayılan olarak ödeme ağ geçitlerini destekleyen eklentiler ve daha fazlasını ekleme yeteneğidir. Ayrıca, e-Ticaret eklentisinin birbiriyle uyumlu WordPress temalarıyla gelip gelmediğini kontrol etmeniz gerekir.

Temel olarak, hangi özellikleri ve eklentileri yüklemeniz gerektiğini bilmek için çevrimiçi işletmenizin odağının ne olacağını bilmeniz gerekir.

Bir e-Ticaret web sitesi çalıştırmak için gereksinimler

E-Ticaret web sitesinin kaynağa aç olma eğiliminde olduğu bir sır değil. Bu nedenle, bütçenize uygun en iyi WordPress barındırma seçeneğini seçmeniz önemlidir.

Uygun bir seçenek arayanlar Inmotion Hosting veya SiteGround gibi hosting siteleri ile başlayabilir. Özellikle SiteGround, güvenli ödemeler için SSL Sertifikaları, özel bir IP ve özel bir destek hattı gibi özelliklere sahip e-Ticaret web siteleri için optimize edilmiş planlar sunar.

Bütçeniz varsa ve en iyi performansa sahip olmak istiyorsanız, WordPress e-Ticaret web sitesinde uzmanlaşmış Kinsta’ya bakabilirsiniz..

Ayrıca, henüz yapmadıysanız, e-Ticaret web siteniz için bir alan adına karar vermeniz gerekir. Yardıma ihtiyacınız varsa, bazı fikirler için bir alan adı oluşturucu kullanabilirsiniz.

Web sitenizi düzenledikten sonra, e-Ticaret işiniz için sahip olmanız gereken WordPress eklentisine bakmanın zamanı geldi!

20 WordPress Eklentisi Olmalıdır

1. WooCommerce

WooCommerce

Muhtemelen en popüler WordPress e-Ticaret eklentisi olan WooCommerce, dijital mağazanızı WordPress’te sıfırdan oluşturmak için harika bir eklentidir.

Automattic (WordPress.com blog barındırma ekibinin arkasındaki ekip) 2015 yılında bunları satın aldığından beri, WooCommerce bir e-Ticaret WordPress web sitesi için optimize edilmiş daha fazla tema ve özellik ekledi.

2. WPForms

WPForms

Herhangi bir işletme sahibinin, herhangi bir geri bildirim veya soruları olması durumunda müşterilerin kendileriyle iletişim kurması için bir yolu olması önemlidir. WPForms, başlangıç ​​dostu bir arayüzle WordPress’te hızlı bir şekilde bir iletişim formu ayarlamanıza izin veren bir eklentidir.

Sürüklemelerini kullanma & bırakma işlevselliği sayesinde, yalnızca birkaç basit tıklama ile iletişim formlarını, sipariş formlarını, ödeme formlarını, e-posta abonelik formlarını ve daha fazlasını kolayca oluşturabilirsiniz..

Daha gelişmiş seçenekler ve işlevsellik isteyenler için, daha fazla özelleştirilebilirlik seçeneği ve özelliği olan Pro sürümüne kaydolabilirsiniz..

3. OptinMonster

OptinMonster

Popüler bir dönüşüm oranı optimizasyon yazılımı olan OptinMonster, terk edilmiş web sitesi ziyaretçilerinizi e-posta abonesi olmalarını isteyerek dönüştürmenize yardımcı olur. Ayrıca, e-posta abonelik listenizi oluşturmak ve sadık müşterilerinize erişiminizi artırmak istiyorsanız harika bir eklentidir..

4. Veeqo

Veeqo

Veeqo, tüm WooCommerce envanter yönetimi ihtiyaçlarınızı karşılamak için en iyi seçeneklerden biridir. Yazılım, WooCommerce mağazalarınızı ve eBay, Amazon ve Etsy gibi diğer kanalları tek bir platformdan yönetmenizi sağlayan hepsi bir arada bir e-ticaret çözümüdür..

Veeqo’yu kullanarak siparişleri yönetebilir, envanteri gerçek zamanlı olarak senkronize edebilir, ürün listelerini düzenleyebilir, tedarikçilerden satın alabilir, toplama, paketleme ve nakliye işlemlerinizi yönetebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Yazılım, perakendecilerin stoklardan ve aşırı satıştan kaçınmasına yardımcı olarak daha akıcı ve verimli bir iş yaratıyor.

5. Envira Galerisi

Envira Galerisi

Çevrimiçi mağazalarda, ürünlerinizi müşterilerinize göstermek için bir galeriye sahip olmak çok önemlidir. WordPress, bir eklentiye ihtiyaç duymadan bir resim galerisi oluşturmanıza izin verirken, yine de oldukça basit.

Envira Gallery, WordPress’te kolayca duyarlı ve güzel bir galeri oluşturmanıza yardımcı olur. Eklenti ile birden fazla galeri ayarlayabilir, albümler oluşturabilir, ışık kutusu açılır pencerelerinde görüntüler açabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

6. Yoast SEO

Yoast SEO

Eskiden Yoast tarafından WordPress SEO olarak bilinen Yoast SEO, web sitenizi arama motorları için optimize eden ve web sitenizin temel kitlelere görünürlüğünü artıran popüler bir WordPress eklentisidir..

Eklenti, web sitenizin SEO sıralamasını yükseltmenize yardımcı olmak için meta etiketler eklemenin ötesinde birçok özellik ile birlikte gelir. SEO terimlerini bilmiyorsanız, alışmanız biraz zaman alabilir. Neyse ki, arayüzleri oldukça kullanıcı dostu ve kullanımı kolaydır.

7. BackupBuddy

BackupBuddy

Güvenlik herhangi bir işletme için kesinlikle önemlidir, bir e-ticaret web sitesi için iki katına çıkar. Güvenilir bir güvenlik biçimi, bir donanım arızası veya ana makinenizin sunucularına saldırı nedeniyle müşterinizin tüm verilerini kaybetmeniz durumunda yedeklemeye hazır olmaktır.

Web siteniz için bir yedek oluşturmak, ilk yaptığınız şey olmalı ve WordPress web sitenizi kurmak ve geri yüklemek için sadece güvenilir değil aynı zamanda kolay olduğu için BackupBuddy’yi kullanmanızı öneririz..

Daha da iyisi, ekstra koruma katmanı için yedeklemenizi tesis dışı bulut depolama alanında saklayın. BackupBuddy, işleri kolayca kurma kolaylığı sağlar.

8. Ecwid

Ecwid

Bir çevrimiçi mağazadan alışveriş yapmak söz konusu olduğunda, profesyonel ve basit bir ödeme sayfasına sahip olmak kesinlikle şansınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Ecwid WordPress eklentisi, bir e-Ticaret web sitesi için ihtiyacınız olan tüm özellikleri içeren oldukça basit bir ödeme sayfası oluşturur. Ayrıca 40’tan fazla uluslararası ödeme ağ geçidi seçeneğini, gerçek zamanlı gönderim entegrasyonunu ve 45 dili destekliyorlar.

9. ÜyeBaskı

MemberPress

MemberPress ile, mevcut en iyi WordPress üyelik eklentisinden birini kullanarak e-Ticaret web siteniz için bir üyelik seçeneği oluşturabilirsiniz.

Üyelerinizin diğer kullanıcıları kaydolmaya ikna etmesi için özel abonelikler ve özel içerik oluşturursunuz. MemberPress hakkında harika bir şey, her türlü ödeme ağ geçidi ve WooCommerce gibi çevrimiçi mağaza eklentileriyle de uyumlu olmalarıdır..

10. JigoShop

JigoShop

Çevrimiçi mağazanızı başlatmak ve anında bir çözüme mi ihtiyacınız var? JigoShop WordPress eklentisi, tam özellikli bir e-Ticaret web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm seçeneklere sahip oldukları için bunu yapmanızı sağlar.

PayPal ile ödeme alabilir, tüm ürünlerinizi yükleyebilir, harici veya ek araçlar yüklemeye gerek kalmadan Skrill / Moneybookers’ı kullanabilirsiniz. Ayrıca WordPress web sitenizde kullanabileceğiniz premium uzantılar sunar.

11. WP e-Ticaret

WP e-Ticaret

WP e-Ticaret, WordPress’te basit ama kapsamlı bir e-ticaret eklentisine ihtiyaç duyan işletmeler için mükemmel bir çözümdür. Bu eklentiyi kullanarak dijital veya fiziksel ürünler, hizmetler satmak için çevrimiçi mağazanızı sıfırdan oluşturabilir veya hatta bir üyelik sitesi oluşturabilirsiniz.

Eklentiyi CSS ve HTML ile istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz. Siparişlerinizi ve kataloglarınızı yönetmek, güçlü yerleşik araçlarıyla yapılabilir.

12. Kolay Dijital İndirme

Kolay Dijital İndirme

Yalnızca dijital ürünler satmaya odaklanıyorsanız, Easy Digital Downloads, WordPress e-Ticaret web siteleriyle iyi çalışan harika bir eklentidir.

Farklı ödeme ağ geçitleri, platformları ve hizmetleri için birçok uzantıya sahip kullanımı kolay bir eklentidir. Herhangi bir WordPress temasıyla çalışırken, Easy Digital Download ayrıca eklenti için özel olarak oluşturulmuş kendi güzel temalarına sahiptir..

13. WooCommerce için Shopify Connect

WooCommerce için Shopify Bağlan

En hızlı büyüyen e-Ticaret platformlarından biri olan Shopify, bir platformdan daha fazlasıdır, sorunsuz ve kullanımı kolay hepsi bir arada bir çözümdür.

WooCommerce için Shopify Connect ile artık hem Shopify hem de WooCommerce sistemlerini birbirine bağlayabilirsiniz. WordPress’in esneklik ve özelleştirilebilirlik gibi avantajlarına sahip olacaksınız. Aynı zamanda, Shopify bağlantılarıyla doğrudan Facebook ve Pinterest gibi sosyal medya platformlarında satış yapabilirsiniz.

14. LearnDash

LearnDash

LearnDash, WordPress web sitenizde dijital kurslar oluşturmak ve satmak için kullanabileceğiniz harika bir LMS (Öğrenme Yönetim Sistemi) eklentisidir. Bir ders web sitesi başlatmak veya dijital pazarlama veya sosyal medya teknikleri gibi özel konular öğretmek isteyenler için harika.

Kullanıcı dostu sürükle bırak kurs oluşturucularını kullanarak çevrimiçi kurslarınızı oluşturmak için kolayca ve hızlı bir şekilde dersler, kısa sınavlar, ödevler ve daha fazlasını oluşturabilirsiniz..

15. Hızlı ve Kolay SSS

Hızlı ve Kolay SSS

Bazı e-Ticaret web sitelerinde, müşterileriniz ürünün kendisine aşina değilse, yeni bir ürün veya hizmet başlatırken SSS bölümüne sahip olmak yararlı olacaktır.

Hızlı ve Kolay SSS, SSS sayfalarını nispeten hızlı ve kolay bir şekilde eklemenizi sağlayarak ismine ulaşır. SSS bölümünü eklemek, müşteri desteği ek yükünü azaltmaya ve dönüşümü iyileştirmeye yardımcı olacaktır, bu nedenle sahip olmak kesinlikle iyi bir eklentidir..

16. Sürekli İletişim

Sürekli İletişim

Bir e-posta listesi oluşturmak ve abonelerinize e-posta göndermek için bir başka harika e-ticaret eklentisi WordPress için Constant Contact eklentisidir..

Kullanması en kolay başlayan platformlardan biri olarak, hızlı ve kolay kurulumlarını kullanarak e-posta pazarlamanızı hızlı bir şekilde çalışır hale getirebilirsiniz. Ayrıca, kayıt formları oluşturmak için yerleşik araçlarla ve OptinMonster gibi olası satış oluşturma araçlarıyla çalışabilme özelliğiyle, kesinlikle sahip olmanız gereken bir eklentidir.

17. MonsterInsights

MonsterInsights

Analitiklerinizi izlemek, kitleniz için neyin işe yaradığını anlamanın harika bir yoludur. MonsterInsights, ziyaretçilerinizden nereden geldiklerini ve web sitenizde neler yaptıklarını izleyerek ziyaretçileriniz hakkında daha fazla bilgi edinebilmeniz için Google Analytics ile bağlantı kurmanıza olanak tanır.

Eklentinin kullanımı ücretsiz olmakla birlikte, gelişmiş özellikleri Pro sürümlerini satın almanızı gerektirecek, bu da verilerinizi özelleştirmek için daha fazla fikir ve seçenek sunacaktır..

18. CSS Kahramanı

CSS Kahramanı

WordPress’teki temalar, web sitenizin görsel görünümü için CSS’ye güveniyor. Temanızı değiştirmek veya temanızı özelleştirmek için CSS’de bunu yapabilmeniz gerekir. Ve öğrenmek zaman alıcı olabilir.

CSS Hero ile, WordPress temanızı tek bir kod satırı yazmak zorunda kalmadan özelleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken WordPress eklentisini yüklemek ve temalarınızı hemen özelleştirmeye başlayabilirsiniz.

Veya bu sizin için çok fazlaysa, her zaman premium WordPress temalarına gidebilirsiniz.

19. MaksCDN

Bir CDN (İçerik Dağıtım Ağı), resimlerinizi ve diğer statik içeriği web sitenize kullanıcılarınız için daha hızlı yüklemenize yardımcı olur. E-Ticaret web siteleri için, hızlı yükleme sayfalarına sahip olmak kullanıcı deneyimi için kesinlikle önemlidir.

Güvenilir bir CDN eklentisi olan MaxCDN, yeni bir hosting şirketine geçmeden web sitenizin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olmak için WordPress ile kolayca çalışır ve entegre olur. Ayrıca, kurulumu ve başlatılması çok kolaydır!

20. SEMRush

E-Ticaret pazarında, rakiplerinizin neler yaptığını takip etmek her zaman iyi bir fikirdir. SEMRush ile, ücretli anahtar kelimeleriniz ve organik trafiğinizle birlikte rakiplerinizin nasıl sıralandığını kontrol edebilirsiniz.

Bu bilgileri kullanarak, rekabette öne geçmek için kendi içerik ve pazarlama stratejinizi etkili bir şekilde oluşturabilir ve optimize edebilirsiniz.

21. Ürün Geri Sayımı WordPress Eklentisi

Ürün Geri Sayımı

Satışları artırmanın harika bir yolu, ürünlerinizi sınırlı bir süre için satışa sunmaktır. Ürün Geri Sayımı WordPress Eklentisi, çevrimiçi mağazanızda kolayca bir ürün geri sayım seçeneği oluşturmanıza ve müşterileri kaybolmadan önce bu fırsatları yakalamaya teşvik etmenizi sağlar.

E-Ticaret web sitenizdeki satışları artırmak için kullanabileceğiniz basit ve etkili bir araçtır. Artı, WooCommerce ile harika çalışıyor.

Sarmak

İşte bir e-ticaret sitesi için ihtiyacınız olan 21 WordPress eklentisi var. Eklememiz gerektiğini düşündüğünüz başka eklentileriniz var mı? Bize bildirin.

Bir web siteniz var, ancak çevrimiçi varlığınızı oluşturmak için yardıma mı ihtiyacınız var? O zaman çevrimiçi varlığınızı geliştirmek için harika kılavuzumuza göz atın!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map