Belirlenecek 13 Web Sitesi Hedefi (ve Parçala)

Web sitesi hedefleri belirlemeye takıntılıyım. Beni yolunda tutuyorlar ve iş büyütmenin tek yolu bu.


Ne yazık ki, başarı bir gecede gerçekleşmez (eğer öyleyse!). Bazen başarılı yeni bir web sitesi gibi görünüyor ya da iş maviden çıkıyor, ama gerçekten böyle değil.

Perde arkasında, aylardır çalışıyorlar (belki yıllar). Bir sonraki seviyeye ulaştıklarından emin olmak için adım adım web sitesi hedefleri belirlediler.

Bugün kendiniz için ayarlayabileceğiniz 13 denenmiş ve test edilmiş hedefim var.

Belirli hedeflere girmeden önce, bunların nasıl yapılandırılacağı hakkında konuşalım.

S.M.A.R.T.’yi oluşturun web sitesi hedefleri

SMART-Hedefler-Sunulan-Görüntü

(görüntü kaynağı)

Hedefler yalnızca aşağıdaki S.M.A.R.T. kurallar:

Özel – Şu iki hedefe bir göz atın: “Daha fazla web sitesi geliri istiyorum” VEYA “Ocak 2017’ye kadar gelirde% 20 artış istiyorum”. Hangisinin en iyisi olduğunu düşünüyorsun?

Ölçülebilir – Test edebileceğiniz, tanımlayabileceğiniz ve ölçebileceğiniz hedeflere ihtiyacınız var. Web sitesi ziyaretçileri, sosyal medya sayıları ölçülebilir şeylerdir. Örneğin, “farkındalığı artırın” o kadar kolay değil.

dava edilebilir – Hedefinizi gerçekleştirmek için gerçekten bir şeyler yapabilir misiniz??

Gerçekçi – “Amazon’u en üst düzey perakendeci olarak geç”, “aya iniş” gibi gerçekçi! (Ve size iyi şanslar!) Ama hedeflerinizi de çok kolay hale getirmeyin. Kendinizi itin. Gerçekçi ve hırslı arasındaki o tatlı noktayı bulun.

vakitli – Bir bitiş tarihi olmalıdır. Bugün 1 Ocak 2017 için tüm bitiş tarihlerimizi belirliyoruz.

Hedef belirleme esasları budur. Ama dahası var.

Isırık parçalarına ayırmak

Hedeflerinizi küçük parçalara ayırmamız gerekiyor. Bu makaledeki web sitesi hedefleri (geliyorlar, söz veriyorum) hepsi orta vadeli hedeflerdir. Yani onlara 6-7 ay içinde ulaşmayı hedefleyeceğiz.

Çok uzun zaman geçti ve dikkatini dağıtmak ya da ilerlemeyi kaybetmek kolay.

Yapmanız gereken onları şu şekilde parçalamaktır:

Üçgen-Hedef

(görüntü kaynağı)

1. Yıllık hedef – Örneğin. Aylık 10.000 benzersiz ziyaretçiye ulaşın

2. Aylık hedeflere ayırın – Haziran’da 2.000, Temmuz’da 3.000, Ağustos’ta 4.000 hedefleyin. Ayda 1.000 yeni ziyaretçi eklemek, bir gecede 10.000 bulmak kadar ürkütücü görünmüyor, değil mi??

3. Haftalık hedefler – Bu aylık hedefe ulaşmak için her hafta ne yapmanız gerekiyor? Daha fazla içerik yayınlıyor mu? Bazı Facebook reklamları yayınlayabilir veya daha sık bir bülten gönderebilir misiniz??

4. Günlük hedefler – Haftalık hedeflere ulaşmak için her gün ne yapabilirsiniz? Blog yazısı yazmaya başlamak ister misiniz? Reklam metninizi optimize etmek ister misiniz? Daha yüksek açık fiyatlar için bülteninizi değiştirin?

Bu küçük adımların sizi bu BÜYÜK hedefe nasıl götürdüğünü görüyor musunuz? Şimdi, söz verdiğimiz gibi, gerçek web sitesi hedeflerine geçelim!

13 web sitesi hedefi

İşte başlıyoruz. Bunların hepsi spesifik, ölçülebilir, eyleme geçirilebilir ve zamanında (yıl sonuna kadar tamamlandı!)

‘Gerçekçi’ gelince size kalmış. Web siteniz için anlamlı rakamlar seçmeniz gerekecek. Ulaşılabilir ancak hırslı rakamlar seçin!

1. Benzersiz web sitesi ziyaretçileri

Artış-dönersek-Trafik-Gym-Web sitesi

(görüntü kaynağı)

Bu tamamen web sitesi trafiğiyle ilgilidir. Oldukça basit bir şekilde, daha fazla trafik, daha fazla satışa, daha fazla aboneye ve daha fazla fırsata eşittir. Diyelim ki şu anda 2.000 benzersiz ziyaretçi alıyorsunuz ve bu da 500 dolar gelir sağlıyor. Ziyaretçileri 10.000’e çıkarırsanız, genellikle gelirinizi kabaca 2.500 dolara çıkaracaksınız (bu tam bir bilim değildir, ama anlıyorsunuz!)

Nasıl başarılır: İçerik burada en iyi fırsatınız. Gösteri durdurma içeriği oluşturmak için biraz zaman harcayın, arama motorları için optimize edin (daha sonra bu konuda daha fazla bilgi) ve tanıtım yapmak için ekstra yol kat edin. Reklamlarla trafik çekerek de kısayol yapabilirsiniz.

Nasıl ölçülür: Henüz yapmadıysanız bir Google Analytics hesabı oluşturun. Tarih aralığını “geçen ay” olarak ayarlayın ve “kullanıcılar” rakamını arayın.

benzersiz ziyaretçiler

2. Sayfa görüntüleme sayısı

Çoğu pazarlamacı size benzersiz ziyaretçilerin sayfa görüntülemeden daha önemli bir ölçüm olduğunu söyleyecektir. Ve bu muhtemelen doğrudur. Ancak sayfa görüntüleme için de hedefler belirlemeyi seviyorum. Neden? Sayfa görüntüleme sayısı, siteme ne kadar ilgi çekici olduğunun iyi bir göstergesi olduğu için.

Bu ziyaretçiler siteden değer elde etmedikçe şeffaf sayılar iyi değildir. Yüksek sayfa görüntüleme sayısı, kullanıcıların birden fazla sayfayı tıkladığını söylüyor. Çok fazla içerik okuyor ve web sitesinin tadını çıkarıyorlar.

Nasıl yapılır: Kullanıcıları sitenize dahil etmenin ve onları uzun bir yolculuğa göndermenin yollarını düşünün. Blog yazılarınızın altındaki ‘Benzer makaleler’ iyi sonuç verir. Pek çok cazip yan panel bağlantısı yapın. Gezinmenizi de daha sezgisel hale getirmeyi düşünün.

Nasıl ölçülür: Benzersiz ziyaretçilerinizin hemen yanında tekrar Google Analytics.

sayfa görünümleri

3. Hemen çıkma oranını azaltın

Hemen çıkma oranı, başka bir bağlantıyı tıklamadan önce “geri dönen” kullanıcıların yüzdesidir. Bir sayfaya bakarlar ve sonra kaybolurlar. Unutmayın, kullanıcıların etrafta dolaşmasını ve keşfetmesini istiyoruz. Sonuçta, daha etkileşimli ziyaretçilerin sizden alışveriş yapma olasılığı daha yüksektir.

Nasıl yapılır: İlk tavsiyem, web sitenizin sunucu hızını kontrol etmektir. Siteniz hızlı bir şekilde yüklendiğinde ziyaretçilerin “hemen çıkma” olasılığı daha düşüktür. İkincisi tamamen içerik ve katılımla ilgilidir. Kullanıcıları web sitenizde derin ve ilgi çekici içeriklerle tutun. Kullanıcıların birden fazla sayfayı tıkladıklarından emin olmak için ‘ilgili makaleler’ tekniğini kullanın.

Nasıl ölçülür: İyi Google Analytics. (Aşağıdaki örnek kötü bir hemen çıkma oranıdır -% 50 için nişan almayı deneyin ve ardından daha alçak ve düşük itin)

Çıkma Oranı

4. E-posta aboneleri

Pazarlamadaki en büyük isimlerin hepsi tek bir konuda hemfikirdir: e-posta aboneleri çevrimiçi işinizin en kazançlı yönüdür. E-posta listeleri hakkında şunları söyleyen Appsumo’yu ele alalım: “AppSumo.com 7 rakamlı bir işletme ve% 90’ı + e-postalardan geliyor”.

E-posta listenizdeki aboneler “en sıcak” potansiyel müşterilerinizdir. Sunduklarınızla ilgileniyorlar ve dönüşüm sağlama olasılıkları daha yüksek. Ayrıca, doğrudan e-posta gelen kutularından onlarla doğrudan iletişim kurabilirsiniz. Abonelerinizi artırmak temel bir hedeftir.

Nasıl yapılır: Sitenizdeki kayıt kutusu sayısını artırın. Yan panel kutularını, merhaba çubuğunu ve açılır pencereleri (uygun olan yerlerde) kullanın. Ücretsiz kurs, e-Kitap veya daha iyisi gibi bir ‘içerik yükseltmesi’ gibi bir teşvik sunun.

Nasıl ölçülür: Henüz yapmadıysanız, bir MailChimp, Aweber veya Kampanya Monitörü hesabı oluşturun. Abonelerinizi takip eder ve listenizdeki büyümeyi izlerler. İşte e-posta listenizi oluşturma kılavuzumuz & ilk bülteninizi gönderme. (MailChimp aşağıda gösterilmiştir)

aboneler

5. E-posta açık oranı ve tıklama oranı

Abone oranınız yükseldikçe, onlara bazı e-postalar gönderelim! Her zaman olduğu gibi, burada da yeni hedefler koymamız gerekecek. Mevcut açık oranınız nedir? Ve onu açanların yüzde kaçı web sitenize tıklıyor?

Hadi ikiye katlamaya çalışalım. Neil Patel, “test ettiği tüm pazarlama kanallarından e-postanın sürekli olarak hepsinden daha iyi performans gösterdiğini” keşfetti. Dolayısıyla, açık oranlarınızı ve tıklama oranlarınızı artırmak abone listenizdeki ekstra değeri sıkıştıracaktır.

Nasıl yapılır: Burada her türlü numara var. Açık oranınızı artırmak için ilgi çekici bir konu satırı ile başlayın. Abonenin adının kullanılması genellikle açık ücreti de artırır. Tıklamalara gelince, başlıkları ve resimleri ilgi çekici hale getirin. Veya web sitenize geri dönen bir indirim teklif edin.

Nasıl ölçülür: E-posta yöneticinize (bu durumda MailChimp) geri dalın. Raporlarınızı tıklayın ve açık ücret ve tıklama oranlarındaki iyileşmeyi ölçün.

açık oran

6. Sosyal medya takipçileri

İşletmeniz için sosyal medyanın ne kadar güçlü olduğunu söylememe gerek yok. Daha fazla Facebook hayranı, içeriğinizin daha fazla kişi tarafından görüleceği anlamına gelir. Bu, sitenize daha fazla trafik anlamına gelir. Daha yüksek Twitter ve Instagram takipçileri markanız için daha geniş bir erişim anlamına gelir.

Aynı zamanda algı ile ilgilidir. Büyük takipçi sayıları daha güvenilir görünmenizi sağlar. Müşteriler daha büyük markalara güveniyor. Sosyal kanıt.

Nasıl yapılır: Yine, her şey harika içerikle başlıyor. Kullanıcıların paylaşmak istedikleri içerik oluşturun. Sosyal medya numaralarınızı normal yayınlarla artırmak için günlük yaklaşımı kullanın. Etkin bir şekilde paylaşımı teşvik edin ve sitenize “beğen” ve “takip et” kutuları ekleyin. Daha fazla bilgi edinmek için büyüyen Twitter takipçileri hakkındaki son yazımızı okuyun.

Nasıl ölçülür: Facebook, sayfanızın aylık takipçi büyümesini takip etmek için çok gelişmiş bir “öngörüler” bölümüne sahiptir. Twitter ayrıca, ayda bir takipçi sayımıyla bir ‘Analytics’ bölümüne de sahiptir. Diğer platformlar için manuel olarak yapmanız gerekebilir.

Facebook takipçileri

7. Sosyal medya katılımı ve tıklama rakamları

Daha önce de belirttiğim gibi, sayılar bir şey yapmadıkça iyi değildir. Tonlarca takipçiniz olabilir, ancak yayınlarınızı beğeniyor, paylaşıyor ve etkileşimde bulunuyorlar mı? Web sitenizi tıklıyorlar mı? Katılım, takipçilerinizin ne kadar değerli olduğunu gösterir. Aktif ve meşguller mi?

Nasıl yapılır: Kendiniz aktif olun. Sorular sor. Tartışmaya ilham verin. Bir görüşme açın. Tweetlere ve sorulara cevap verin. İçeriği boşaltmaktan ziyade bir kişilik yaratın.

Nasıl ölçülür: Yine, Facebook veya Twitter öngörülerinize dalın. Son yayınlarınızı kaç kişinin tıkladığını veya bu yayınlarla etkileşime geçtiğini görün. Bunu toplam takipçilerin yüzdesi olarak ölçebilirsiniz. Sosyal medya üzerinden kaç ziyaretçinin geldiğini görmek için Google Analytics’i de kullanabilirsiniz.

FB katılımı

8. Arama sıralaması

Google, kullanılmayan devasa trafiğin anahtarıdır. Ancak sonuçların ilk sayfasına gitmek için zor bir yol, bu yüzden burada uzun bir zaman dilimi harika. Anahtar kelimelerinizden en az biri için Google’daki ilk sayfaya ulaşmak için bir hedef belirleyin.

arama anahtar kelime sıralaması

(görüntü kaynağı)

Nasıl yapılır: Siteniz için hedefi iyi belirlenmiş anahtar kelimeler seçerek başlayın ve bunları, site SEO’nuzu optimize etmek için kullanın. Optimize edilmiş içeriği ve site yapısını düşünün. Ayrıca, web sitenize geri dahili bağlantılar oluşturmak için konuk gönderileri ve diğer çeşitli yöntemleri kullanarak bir geri bağlantı stratejisi oluşturmalısınız. Bence, Backlinko SEO için en iyi kaynaktır, bu yüzden birçok rehberini takip edin.

Nasıl ölçülür: Bu, manuel arama yapılmasını gerektirir. İster ‘premium kulaklıklar’, ‘klasik elbiseler’ veya ‘Facebook pazarlaması’ olsun, anahtar kelimelerinizde Google’da arama yapın ve sayfanızı bulmak için sonuçlar arasında gezinin. SEO hakkında henüz bir düşünce yapmadıysanız, Google sonuç uçurumunun derinliklerinde olabilir. Yıl ilerledikçe, sonuç sayfalarında yukarı ilerleyip ilerlemediğinizi kontrol edin.

9. İçeriğinizin kalitesini artırın

İçerik çıktınıza güç katmak, işletmenizin geneline yardımcı olur. Otoritenizi artıracaktır. Trafik çekecek ve yeni müşterilere ulaşacaktır. İçeriğin kendisi potansiyel müşteriler ve dönüşümler oluşturur. Ayrıca, arama sıralamanızı iyileştirmenin yuvarlak bir yoludur.

content_strategy

(görüntü kaynağı)

Ancak, ölçülebilir bir rakamı olmayan tek hedefin nasıl olduğunu fark edeceksiniz. Bunun bir nedeni var. İçerik miktarı o kadar da önemli değil. Yıl sonundan önce 1.000 blog yayınını patlatmak size yardımcı olmayacak. Yardımcı olacak kalite, derinlemesine, benzersiz içerik. Buradaki hedefiniz daha fazla içerik değil. Daha iyi içerik.

Nasıl ölçülür: Bu tam olarak ölçülemez. İlerlemenizi, içeriğin paylaşımlar, okuyucular ve “sitede yayınlanma süresi” açısından ne kadar iyi performans gösterdiğini ölçebilirsiniz. Eski içeriğinizle de ölçebilirsiniz. Derinlemesine mi (en az 1000 kelime)? Görüntüler, videolar ve infographics gibi multimedyalarla dolu mu? Verilere veya vaka çalışmalarına mı dayanıyor? Benzersiz bir açısı var mı?

Nasıl yapılır: Her şeyden önce yukarıdaki tavsiyelere uyun. Daha fazla uzunluk, daha fazla ayrıntı, daha fazla araştırma ve multimedya. Nişinizde zaten orada olanlara bakın. Geliştirmek ve değer katmak için yola çıkın. Gerçekçi bir editoryal program ayarlayın ve buna uyun.

10. Satışlar ve indirmeler

Açıkçası, son oyun satışlarınızı ve / veya indirmelerinizi artırmaktır. Ve muhtemelen en önemlisi olsa da, bu hedefi sonuna kadar bırakmamın bir nedeni var. Yukarıdaki tüm hedeflere odaklanırsanız, farkında olmadan bile satışlarınızı ve indirmelerinizi doğrudan artıracaksınız.

Bunu söyledikten sonra, birkaç ek numara da kullanabilirsiniz:

Nasıl yapılır: Ürün yelpazenizi düşünün; Yeni müşterileri ikna etmek için uygun fiyatlı öğeleriniz olduğundan emin olun. Yeni resimlerle denemeler yapın, “satın al” düğmelerinizi kopyalayın ve yerleştirin. Satış ve indirimler sunun ve mevcut müşterilerinize satış yapın.

Nasıl ölçülür: Çevrimiçi mağazanızı veya indirme merkezinizi hangi mekanizma barındırıyorsa, güvenilir rakamları dışarıda bırakmalısınız. Shopify (aşağıda gösterildiği gibi) şu şekilde satışları durdurur:

sipariş performansı

(görüntü kaynağı)

11. Dönüşümler

Brüt satışlar veya indirmeler, işletmenizin ne kadar iyi performans gösterdiğinin iyi bir göstergesidir. Ancak dönüşüm oranına da dikkat ediyorum. Bu, satın alan veya indiren web sitesi ziyaretçilerinin yüzdesidir.

Dönüşümlerinizi iyileştirerek her ziyaretçiden daha fazla değer elde edersiniz. Daha fazla insana ulaşmanıza gerek yok, sadece sitenizde bulunanları ikna etmeniz gerekiyor. Daha kolay.

Müşteri IO-Free-To-Dönüştürülen-Puan

(görüntü kaynağı)

Nasıl yapılır: Harekete geçirici mesajlarınızın manyetik olana kadar kopyasını, görünümünü ve yerleşimini değiştirin. Ziyaretçinizin tereddütünü gidermek için sosyal kanıt veya referanslar ekleyin. Ödeme / indirme / abone olma işleminizi kesintisiz ve kolay hale getirin.

Nasıl ölçülür: “Hedefler” oluşturmak için Google Analytics’i kullanın. Bu, dönüşüm oranınızı izler ve performansının bir kaydını tutmanıza olanak tanır.

12. Reklam yatırımı getirisi

“Para kazanmak için para harcamalısın!” Bu çoğu zaman doğrudur. Ama daha da önemlisi, iyi para harcamanız gerekiyor. Facebook veya Google reklamlarını kullanırken para harcamak çok kolaydır. Reklam için harcadığınız her kuruştan daha fazla getiri elde etmeyi bir hedef haline getirin.

facebook-reklam

(görüntü kaynağı)

Nasıl yapılırt: A / B her reklam kampanyasını yayınlamadan önce test edin. Hangi kopya ve görüntülerin en iyi sonucu verdiğini ölçün. Kullanıcıları gerçekten dönüştürmek için gönderdiğiniz açılış sayfasının olduğundan emin olun ve dönüşüm gerçekleştirene kadar değiştirin. Bunu yaparak, reklamcılık paranızdan daha fazla değer elde edersiniz.

Nasıl ölçülür: Burada basit bir yüzde kullanın. Bir Facebook reklamından ne kadar gelir elde ediyorsunuz? İyileştirmeler ve ayarlamalar yaparken, bu yüzdenin nasıl iyileştiğini izleyin.

Daha fazla bilgi edin: İlk Açılış Sayfanızı Oluşturma (+ Dönüşümler İçin Optimize Etmek İçin 14 İpucu!)

13. Her müşterinin dolar değeri

Diyelim ki geçen ay 100 müşteriniz var. Toplamda 1.000 dolar harcadılar. Bu, her müşterinin ortalama 10 ABD doları harcadığı anlamına gelir. Bu, her müşterinin “dolar değeri” dir. Bu rakamı artırmayı hedefleyin, böylece her müşteri daha fazla harcıyor.

Nasıl yapılır: Kasada dürtü satın almayı teşvik etmek için “yukarı satış” ı kullanın. Her müşteriyi daha fazla harcamaya ikna etmek için yükseltmeler sunun ve ilgili öğeleri bir araya toplayın.

Nasıl ölçülür: Aylık gelirinizi izlemek için mağaza mekanizmanızı kullanın. Aylık müşteri sayısına bölün ve voila, bu sizin dolar değerinizdir. Bu hesaplamayı ayda bir yapın ve büyümesini kaydedin.

Bu büyük ve iddialı hedefleri belirleyerek trafiğinizi artıracak, erişiminizi artıracak ve satışları büyük bir şekilde artıracaksınız.

Unutmayın, başlamak için gerçekçi ama iddialı bir figür ayarlayın. Ardından daha küçük aylık hedeflere ayırın.

Ardından, sizi oraya götürecek haftalık ve günlük hedefleri yazın. İyi şanslar ve nasıl başardığınızı bize bildirin!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map