Dönüşüm oranlarına hayran kaldım.

Çünkü ekstra pazarlama için tek bir kuruş harcamadan satışlarınızı artırabilirsiniz.

Yeni müşterileri kovalamak yerine sitenizi sıkılaştırabilir ve mevcut trafiğinizden daha fazla yararlanabilirsiniz.

Bekleyin, dönüşüm oranları nedir?

Basit, müşterinizin “satın al düğmesini” her tıklamasıdır. Veya hizmetinize her kaydolduklarında. Dönüşüm oranınız, çok önemli olan bu düğmeyi tıklayan toplam ziyaretçilerin yüzdesidir.

Kovalamaya başlayalım ve size e-ticaret dönüşüm oranınızı nasıl yükseltebileceğinizi gösterelim.

1. Daha küçük dönüşümler ayarlayın

Mağaza ziyaretçilerinizin% 90’ının sizden alışveriş yapmaya hazır olmadığını biliyor muydunuz? Bu güveni oluşturmak ve birisini sizden almaya ikna etmek biraz zaman alıyor.

Ancak,% 96’ya veda etmek yerine, e-posta kaydı gibi yol boyunca daha küçük dönüşümler ayarlayın. Hemen satış yapmasanız bile, bir e-posta adresi alırsınız. Bu onları besleyebileceğiniz anlamına gelir. ve daha sonra bu büyük dönüşümü yapın.

Marie Claire - daha küçük dönüşüm

Marie Clare’in size bir e-posta adresi karşılığında ’50 En İyi Güzellik İpucunu’ nasıl sunduğuna bir göz atın. Potansiyel müşterilerinin seveceğini biliyorlar ve küçük bir dönüşüm yapıyorlar.

Sonunda, bu abone muhtemelen onlardan satın alacak. Tam dönüşüm tamamlandı!

2. Riski ortadan kaldırın

Çoğu insan, daha önce hiç duymadıkları küçük bir işletmeden satın alma konusunda şüpheci. Temkinli içgüdümüz devreye girer ve sık sık kendimizden söz ederiz.

Bu nedenle, müşterinizin düşünmeye başlamadan önce riski ortadan kaldırın! Potansiyel bir müşterinin ürününüzü satın almak konusunda neden tereddüt edebileceğini tahmin edin. Diyelim ki bir moda mağazası işletiyorsunuz. Müşterileriniz aşağıdaki risklerden endişe duyuyor:

  1. kıyafetler tam olarak uymuyor
  2. denediğinizde hoşlanmayacaklar
  3. paralarını teslimatta boşa harcadılar

Yani, bu riskleri “git” kelimesinden uzaklaştırın.

Hugo Boss - Müşterilerin Riskini Azaltın

Hugo Boss bunu web sitelerinin en üstünde yapıyor. Hemen, müşterilere öğeyi ücretsiz olarak iade edebileceklerini söylüyorlar. Ve sizin için tamamlayıcı değişiklikler bile yapacaklar.

Eğer kıyafetlerden hoşlanmıyorsanız, paranızı geri alırsınız ya da değiştirebilirsiniz. Risk ve kaygı ortadan kalktı.

3. Sosyal kanıt

Bu ihtiyatlı engelleri aşmanın ve ekstra dönüşümleri güvence altına almanın başka bir yolu da sosyal kanıttır. Ziyaretçilerinize şunu gösterin gerçek insanlar zaten ürününüzü kullanıyor.

Müşteriler koyun; diğer insanların hizmetinize güvendiğini bilmek isterler!

Asos bunu #AsSeenOnMe özelliği ile herkesten daha iyi yapıyor. Müşteriler Asos kıyafetleri giyen resimlerini yüklüyor.

Ürününüzü Uygulamada Göster

Ziyaretçileri diğer insanların ürünlerine güvendiğine ikna eder. Bu da onlara ‘satın al’ düğmesini tıklamaları için güven veriyor. Bu özellik aynı zamanda insanların kıyafetlerin people normal ’insanlar üzerinde nasıl göründüğünü görmesini sağlar. (yani bir model değil!) Bu, insanların karar vermelerine yardımcı olmak için uzun bir yol kat ediyor.

Pazarlama gurusu Mark Schaefer bunu herkesten daha iyi söyledi:

Sosyal kanıt

4. Tek Tıkla Satın Alma

Kontrol etmeden önce kaç çevrimiçi alışveriş sepetinin terk edildiğini tahmin edin?

% 68.

% 68 !! Bu, bitiş çizgisinde olan çok sayıda insan, ancak satın almadan önce tıklayın. Bu neden oluyor?

Cevaplardan biri karmaşık bir ödeme sürecidir. Müşteriler sıkılıyor, hayal kırıklığına uğruyor veya dikkati dağılıyor.

Onları hızlı bir şekilde kontrol etmelerini sağlamak sizin işiniz. Ödeme ve ödeme sürecini basitleştirmek en önemli önceliktir.

Önceden giriş yapmış mevcut müşteriler için tek tıklamayla satın alma özelliğini ayarlayın.

Amazon - ödeme işlemi

Amazon’un tek tıklamayla satın almanın kralları olduğunu zaten biliyorsunuz. Muhtemelen zaten düştünüz (yani kullandım). Sistem tüm ayrıntılarınızı hatırlar, böylece dağınık ödeme sürecinden geçmeden sipariş verebilirsiniz.

5. “Misafir olarak satın al”

Müşterilerin alışveriş sepetlerini bu kadar sık ​​terk etmesinin başka bir nedeni daha var. Sonsuz miktarda bilgi isteniyor. Unutmayın, kapıdan mümkün olduğunca fazla dönüşüm elde etmeye çalışıyorsunuz. Bu parçayı olabildiğince kolay hale getirin.

İnsanlara ödeme yapmak için süper kolay bir yol verin ve devam edin. Ne kadar çok bilgi isterseniz, satışı kaybetme olasılığınız o kadar artar.

Apple konuk kasası

Apple’ın burada harika bir sistemi var. Tabii ki, sonunda e-posta adresinizi girersiniz, ancak sonuna kadar bırakın. Önce bunları ödeme ağ geçidine götürün.

6. Ücretsiz nakliye

Bir müşteri olarak, genellikle zihinsel olarak bir şey satın almayı taahhüt ederiz. Fiyatı kafamızdan haklı çıkaracağız ve nihayet check-out’a gideceğiz.

Ve sonra – bekleyin – az önce 5 $ kargo eklediler! Küçük bir miktar, ancak satın alma psikolojisinin tamamını değiştirir. İnsanları uzaklaştırabilecek başka bir engel..

ücretsiz kargo

Her şeye ücretsiz teslimat eklemeyi deneyin ve bunun yerine teslimat maliyetini ürünlerinize fiyatlandırın. Bunun sizin ve hesaplarınız için işleri biraz zorlaştıracağını biliyoruz, ancak size yardımcı olmanın yolları var.

7. Ekrandaki ürün sayısını azaltın

Sağduyu bize mümkün olduğunca fazla ürün satmamızı söyler. Sonuçta, herkes seçimi sever, değil mi??

Gerçek aslında oldukça farklı. Müşteriler çok sayıda ürünle karşı karşıya kaldıklarında, hiçbirini seçme eğilimi göstermezler. Bunalmışlar ve karar veremiyorlar.

Sadece küçük bir seçenek yelpazesi olduğunda, seçim yapmayı daha kolay bulurlar.

Bazı Stanford Üniversitesi uzmanları bunu bir reçel mağazasında test etti. Müşterilere daha az reçel aroması seçeneği sunduklarında satışlar arttı.

birkaç ürün daha iyi dönüşüm sağlar

Apple’ın kitabından bir yaprak çıkarın. Sattıkları ürün sayısını iki elden sayabilirsiniz. Ve bunlar dünyanın en büyük perakende şirketi. Cehennem, onlar dünyanın en büyük şirketi (piyasa değeri açısından).

8. Kıtlık yaratın

Harika bir fırsat veya teklifi kaçırmaktan hepimiz çok korkuyoruz. Müşterilere yalnızca sınırlı bir stok kaldığını söylerseniz, satın alma olasılıkları daha yüksektir.

Yakın tarihli bir araştırmaya göre, bu hile bir pazarlamacının dönüşüm oranını şaşırtıcı bir% 332 artırdı.

Müşterilere bir teklifin 6 dakika 18 saniye içinde sona erdiğini söylerseniz, “satın al” düğmesine geçeceklerdir. Ve hızlı.

Boohoo - kıtlık

Bu basit bir psikolojidir. Ayrıca mutlaka doğru olması gerekmez. Ancak, dönüşüm oranlarınızı artıracağından emin olabilirsiniz. Bir çok şeyi kaçırmaktan nefret ediyoruz. FOMO gerçek!

9. Manyetik bir harekete geçirici mesaj

Harekete geçirici mesaj, web sitenizdeki en önemli tek düğmedir. “Satın al” düğmesi veya “kayıt” düğmesi.

Dönüşüm düğmesi.

Amacınız, tıklayabildiğiniz kadar çok kişi elde etmektir. Bu yüzden manyetik olması gerekiyor. CTA’lar söz konusu olduğunda uyulması gereken birkaç kural vardır:

  1. Cesur bir renk yapın
  2. Bolca boş alan verin, böylece göze
  3. Acil kopya kullan

Özellikle her üç kuralı da takip eden ve küçük bir ‘kattığı’ ekleyen aşağıdaki örneği beğeniyorum, bu yüzden tüm müşteri kaygılarını ortadan kaldırın.

Erkekçe Eşya - Harekete Geçirici Mesaj

Parlak yeşildir ve dikkat gerektirir. Gözü çizmek için bol miktarda açık alan var ve aciliyet duygusu var; “Başlamak”. Ama en iyisi o küçük kattığı, “Kayıtlı 1000 kişiye katıl”. (Kesme işaretinin dehşet verici kullanımını bile affedebilirim).

Sosyal kanıtı içerir (daha önce bahsettiğimiz gibi) ve bu risk veya dikkat duygusunu ortadan kaldırır.

10. Değer teklifinizi keskinleştirin

Değer teklifiniz muhtemelen dönüşüm oranlarınızdaki en önemli faktördür. Doğru olmak en zoru.

Daha önce hiç duymadınız mı? “Square” in izniyle, yürürlükte olan bir değer teklifi:

kare değerli teklif

Kanımca, web’deki en iyi değer önerilerinden biri.

Değer desteği, tüm işinizi kısa sürede yakalayan bir kopya, resim ve CTA kombinasyonudur.

Yukarıdaki örneğe bakalım. Kelimeler ve görüntünün kombinasyonu o kadar basit ki, ne yaptığını ve neden ona ihtiyacınız olduğunu anında biliyorsunuz. Ve şu CTA’ya bakın: “Ücretsiz kart okuyucunuzu alın”. Bunu pazarlama okulunda öğretmeliler.

Müşterilere kim olduğunuzu ve neden sizden bir saniyeden daha kısa sürede satın almaları gerektiğini söyleyebiliyorsanız, dönüşüm oranınız tavandan çekilecektir.

Profesyonel İpucu

Alex Osterwalder’ın mükemmel değer önerisini tasarlama hakkında konuşmasını izleyin.

11. Kişiselleştirme

Değerli ve anlaşılır hissettiklerinde müşterilerin sizden satın alma olasılığı daha yüksektir. Hangi ürünleri beğeneceklerini tahmin edin ve tekrar tekrar dönüştürün.

Hepimiz biliyoruz ki Amazon bu konuda mükemmeldir. Göz atma geçmişinize ve geçmiş satın alma işlemlerinize bağlı olarak size kişiselleştirilmiş öğeler içeren makaralar gösterirler. Güven yaratır ve müşteri ilişkisini güçlendirir.

Asos bunu ayrıca “Beğenebilirsiniz…” adlı bir vurgu makarasıyla da yapıyor. Alışveriş geçmişinize dayanarak ilgili ürün ve ürünlerin bir listesini derliyorlar. Kişisel hissettiriyor, bu nedenle müşterilerin “satın al” düğmesine basma olasılığı daha yüksek.

Asos - ilgili ürünler

Mağazanıza güç vermek için WooCommerce kullanıyorsanız, müşteri satın alımlarını izlemek ve kişiselleştirilmiş öneriler sunmak için “müşteri geçmişi” uzantısını kullanabilirsiniz.

12. detayları satmayı bırakın, faydaları satmak

Apple’ın rakiplerinden daha fazla ürün satmasının bir nedenini istiyorsanız, işte nedeni. Bu, Dell’in satış sayfası:

bilgi bombardımanı

Bilgi bombardımanı!!

Fonksiyonlarını ve özelliklerini listeleyerek ürünü satmaya çalışıyorlar.

Şimdi Apple’ın satış sayfasına bakalım:

Apple - Satış sayfası

Görünürde tek bir istatistik değil. Bilgileri satmıyorlar, faydalarını satıyorlar. Ürünlerinin nasıl yardımcı olacağını gösteriyorlar sen daha yaratıcı olun. İlham verici.

(Ayrıca temiz, basit, büyük bir değer önerisi ile).

Ürünlerinizi tanımlamayı bırakın ve müşterilere ürün yaşamlarını nasıl değiştireceğini göstermeye başlayın.

13. Web tasarımınızı basitleştirin. Dikkat dağıtıcı unsurları kaldırın

Web sitenizin tek bir hedefi var: ürün satmak.

Başka bir şey sadece dikkat dağıtıcıdır. Ondan kurtulmak.

Herhangi bir girişimcinin yapması en zor şeylerden biri, ürünlerini, işlerini veya web sitelerini basitleştirmektir. Her şey öyle görünüyor gerekli, sağ? Ancak, cesur olmanın ve siteyi kesmenin zamanı geldi.

İşte Beats web sitesi. Gezegendeki diğer şirketlerden daha fazla kulaklık satıyorlar.

Beats - basitlik

Ürünlerin kendileri dışında tıklanacak hiçbir şey olmadığını fark edeceksiniz. Sizi daha fazla keşfetmekten ve sonuçta satın almaktan alıkoyacak bir şey yok..

İnternet dikkat dağıtmak için tasarlanmıştır. Tavşan delikleri ve içeriğinde kayboluyoruz. Satış sayfanız söz konusu olduğunda, yalnızca bir çıkış yolu olduğundan emin olun. Satın al düğmesi!

14. Ürünü çalışırken gösterin

Sitede kullandığınız görüntüler inanılmaz derecede önemlidir. Güzel görüntülerin ürün sattığı bir sır değil. Müşteriler, satın almadan önce her ayrıntıyı yüksek çözünürlükte görmeyi sever. Riski azaltır ve arzuyu artırır!

Ancak, bir üstteki dönüşüm oranı için bir adım daha ileri gidebilirsiniz. Ürününüzü çalışırken gösterin.

Go Pro değer desteği

İşte doğal ortamında bir GoPro kamera. Kameranın kendisinin bir resmini bile görmenize gerek yok, ancak anında bir tane istiyorsunuz!

Asos bunu kıyafetlerinin bir podyumunu göstererek daha da iyi yapıyor. Kıyafetlerinin nasıl oturduğunu görmek için birkaç özenle düzenlenmiş görüntüden daha iyi bir yol.

y6dk3asos - podyum

15. İyi bir satış

Perakende kitabındaki en eski numara, ama bir cazibe gibi çalışıyor.

asos - satış

Satışlar aciliyete ilham verir ve insanlara “satın al” düğmesini tıklamaları için daha da büyük bir neden sunar. Açıkçası, 7/24 satış yapamazsınız, ancak hangi stokun ve ürünlerin satışta olduğunu döndürebilirsiniz.

Belki de tüm erkek kıyafetlerini bir hafta boyunca satışa çıkarabilirsiniz. Sonra tüm kadın kıyafetleri. Sonra sadece ayakkabılar. Dönmeye devam edin ve dönüşüm oranınızı gökyüzüne göndererek her zaman satışta bir şeyler elde edersiniz.

16. A / B testi

Aklınızda iki harika başlık var mı, ancak hangisinin daha etkili olduğunu bilmiyorum?

Veya harekete geçirici mesajınız için iki farklı renk arasından seçim yapmaya çalışıyorsunuzdur..

Tahmin etmek veya körü körüne seçmek yerine, bulmak için bir A / B testi yapın kesin olarak hangisi daha iyi çalışır. Bir A / B testi, ziyaretçilerinizin yarısına bir seçenek ve diğerlerine bir seçenek sunar.

Hangisi en iyi dönüşürse kazanır. Ve sonra bunu tüm siteye uygulayabilirsiniz.

Bunu her büyük kararla yapmaya başlayın, dönüşüm oranınızı önemli ölçüde keskinleştireceksiniz. Sitenizin her küçük yönünün satışlarınız üzerinde bir etkisi olduğunu hemen anlayacaksınız. Hepsini test etmek isteyeceksiniz!

Bu 16 mega ipucuyla donanmış, ekstra pazarlama için bir kuruş harcamadan satışlarınızı artırabilirsiniz.

Soru, fikir veya görüşleriniz mi var? Lütfen yorumlarda bana bildirin, yanıtlamaktan memnuniyet duyarım.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me