İlk Açılış Sayfanızı Oluşturma (Optimize Etmek İçin +14 İpucu)

Açılış sayfaları. Herhangi bir iyi pazarlama kampanyasının önemli bir parçasıdır.


Dönüşümleri artırır, satışları artırır ve kaydolmayı teşvik ederler. Ne yazık ki, tam olarak biraz yanlış anlaşıldı ve nadiren tam kapasitelerine göre optimize edildi.

Her şeyden önce, büyük soruya cevap verelim:

Açılış Sayfası Nedir?

Shopify

Açılış sayfası, müşterileri dönüştürmek için özel olarak tasarlanmış özel bir web sayfasıdır. Satış veya kayıt işlemleri için son derece spesifik, hedefli ve lazer için optimize edilmiştir.

Genellikle ziyaretçileri sosyal medyadaki veya Google’daki reklam bağlantılarından ayırmak için kullanılır.

Bu, genellikle ana sayfanıza veya web sitenizin geri kalanına bağlı olmayan bağımsız bir sayfadır. Kullanıcılar açılış sayfanızdaysa, ürün veya hizmetinizle zaten ilgileniyorlar. Zaten meraklılar.

Yapmanız gereken tek şey onları dönüştürmek, ki bu iki ana şekilde yapabilirsiniz:

  1. Kayıt formuyla potansiyel müşteriler oluşturma
  2. Bir şey sat!

Bir Açılış Sayfası Ana Sayfadan Nasıl Farklı??

Facebook ve Google’da insanları bir web sitesi ana sayfasına yönlendiren birçok reklam görme eğilimindesiniz. Bu genellikle bir hatadır.

Bir ana sayfa çok genel. Amaç, pasif bir ziyaretçiyi genel işinize tanıtmak ve kendi hızlarında keşfetmelerine izin vermektir. Bir ana sayfada birçok farklı kullanıcı seyahati ve sonucu vardır.

Bununla birlikte, bir açılış sayfası son derece spesifiktir ve yalnızca bir promosyonu hedefler. Bir açılış sayfasıyla, yalnızca bir olası kullanıcı seyahati vardır. Sadece bir sonuç istiyorsunuz: satış veya kayıt.

Peki bu açılış sayfalarından birini nasıl oluşturabiliriz??

a. WordPress eklentisi kullanma

Web sitenizi barındırmak için WordPress kullanıyorsanız, temanın sınırları içinde çalışmanız gerekebilir. Bazı durumlarda, sadece yeni bir sayfa oluşturmak mümkündür. İstediğiniz gibi biçimlendirebilir ve yeni bir URL verebilirsiniz (kısa bir süre içinde daha fazlası).

açılış sayfası eklentisi

Biraz daha esnek bir şey arıyorsanız, bir açılış sayfası eklentisi yükleyebilirsiniz. En iyilerinden biri, özel bir tasarım oluşturmak için şablonlardan seçim yapmanızı sağlayan, uygun şekilde adlandırılmış “WordPress Açılış Sayfaları” dır. Ayrıca, dönüşüm oranınızı optimize etmek için kullanışlı olan A / B ayrık testleri çalıştırmanıza izin verir.

b. Sürükle ve bırak WordPress teması yükleme

WordPress temaları söz konusu olduğunda, sürükle ve bırak seçenekleri orada en çok yönlü ve esnektir. En sevdiklerimden biri, en iyi WordPress temaları listemize dahil ettiğimiz Divi. Divi’yi kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde yeni bir açılış sayfası ekleyebilir ve sürükle ve bırak kutularını kullanarak özel bir düzen oluşturabilirsiniz.

c. Ücretli alternatifler

Lander veya Leadpages gibi ücretli bir alternatif de kullanabilirsiniz. Biraz paraya mal olur, ancak basit adım adım talimatlarla bir açılış sayfası oluşturmanıza yardımcı olur. Karmaşık kodlamaya gerek yoktur ve çalışmaya başlaması yaklaşık 30 dakika sürer. Aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca şablon var ve bunları ilerledikçe değiştirebilirsiniz.

Leadpages®

Şimdi temelleri öğrendiğimize göre, optimizasyondan bahsedelim. Açılış sayfanızdan en fazla satış ve dönüşümü nasıl elde edersiniz??

Açılış Sayfasını Dönüşümler İçin Optimize Etmek için 14 İpucu!

1. URL’yi seçme

Web sitesi adresindeki kelimelerin veya harflerin karışmasına fazla dikkat etmeyebilirsiniz. Ancak, düşündüğünüzden daha fazla etkisi vardır. Her şeyden önce, SEO amaçları için iyi bir URL gereklidir. Doğru anahtar kelimeleri sıkıştırmanıza ve Google’ın sitenizi bulmasına yardımcı olmanıza olanak tanır.

Ancak bir açılış sayfasında daha da büyük bir rol oynarlar. Harekete geçirici mesajınızı güçlendirmek için URL’nizi kullanmanızı öneririz. Yeni uygulamanızı tanıtmak için açılış sayfanızı kullandığınızı varsayalım. Bu durumda, url’yi yapın:

www.my-business.com/download-the-app

Ziyaretçiniz için basit, bilinçaltı bir dürtü. URL’yi her zaman kısa, spesifik ve noktaya tutun.

2. Bir açık hedef belirleyin

En iyi açılış sayfaları spesifiktir. Unutmayın, burası birden fazla promosyon sunan yer değil. Açılış sayfası yalnızca bir amaç için tasarlanmıştır.

Aşağıdaki Code Academy’nin açılış sayfasında görebileceğiniz gibi, tek hedefleri insanları programa kaydettirmektir. Kelimenin tam anlamıyla, açılış sayfasında başka bir hedef veya bağlantı yok!

Codecademy Açılış Sayfası

Tek hedefin nedir? İnsanların posta listenize kaydolmasını sağlıyor mu? Yeni uygulamanızı mı indiriyor? Yoksa yeni bir ürün mü satıyorsunuz? Birini seçin ve net bir şekilde odaklanın.

3. Bu hedefin dikkatini dağıtan her şeyi kaldırın

Web tasarımcıları genellikle işlerinin% 90’ının işten çıkarıldığını söylüyor! Açılış sayfanızı tasarladıktan sonra, kurtulabileceğiniz tüm dikkat dağıtıcı unsurları düşünün.

CampusTap’ten bu örneği inceleyin. Karşılaştığım en basit, modernleştirilmiş açılış sayfalarından biri. Sadece dört tasarım öğesi vardır: bir başlık, bir açıklayıcı, bir harekete geçirici mesaj ve bir resim. Daha ne gerekiyor?

Basit Açılış Sayfası

4. Başka çıkış noktası olmadığından emin olun

Geleneksel bir web sayfasında, ziyaretçilerin web sitenizi keşfetmelerine yardımcı olacak birçok bağlantı istiyorsunuz. Ancak, açılış sayfanız söz konusu olduğunda yalnızca bir bağlantı istiyorsunuz: harekete geçirici mesaj.

Ziyaretçilerinizin dikkatini dağıtacak veya başka bir yere yönlendirecek çıkış noktaları olmamalıdır. Bir sayfada harici bağlantı olmaması oldukça mantıklı değildir, ancak müşterilerinizi dönüştürmenin en iyi yolu budur.

Çıkış noktası yok

Sitenin başka bir bölümünü tıklayamazlarsa, harekete geçirici mesajınızı tıklama olasılıkları daha yüksektir.

5. Güçlü bir harekete geçirici mesaj

Harekete geçirici mesajınız açılış sayfasının en önemli parçasıdır. “Satın al” düğmesi veya “kaydol” düğmesidir. Aslında, çok önemli, tüm bir blogu bu küçük öğeye adadık.

Ziyaretçinizin bu düğmeyi tıklatmasını sağlamak nihai hedeftir. Kopyayı doğrudan noktaya ve ilgi çekici hale getirin. Crazy Egg’deki insanlardan bu örnek gibi doğrudan ziyaretçilerinizle konuşun.

Crazyegg'in Harekete Geçirici Mesaj

Rengi ve tasarımı da düşünün. En iyi renkler sarı, turuncu ve yeşildir. Neden? Çünkü net bir kontrast oluştururlar ve sayfadan öne çıkarlar. Gözlerini doğrudan onlara çekiyorlar.

6. Tek bir tıklamayla dönüştürme

En iyi açılış sayfalarının, müşterileri dönüştürmek için basit bir süreci vardır. İdeal olarak, insanları tek bir tıklamayla dönüştürmek istiyorsunuz.

Örneğin, açılış sayfanızda bir kayıt formunuz olabilir. Bir müşteri bilgilerini doldurduğunda, ikinci veya üçüncü adımı eklememeye çalışın. Bu harekete geçirici mesaj tıklandığında borsa sonu olmalıdır. İşlemi tamamlamak için gereken her ek adımda dönüşümleri kaybedersiniz. Basit tut.

7. Kitlenizin kafasına girin

Ziyaretçiniz açılış sayfanıza geldikten sonra, onları bir sonraki adımı atmaya ikna etmek için birkaç saniyeniz var. Bunu yapmanın bir yolu başlarının içine girmektir!

Onlarla hemen bağlantı kuran bir açılış sayfası oluşturmaya çalışın. Duygularından, özellikle de hayallerinden ve hırslarından yararlanın. AwesomeTalk’ın akıllı açılış sayfalarıyla doğrudan kafanıza nasıl girdiğine bakın. Hizmeti tanımlamaz – zorunlu değildir. Bunun yerine, tıklamaya ilham vermek için doğal duygularınızı kullanır.

Kitlenin duygularından faydalanın

Birinin duygusal tepkilerine dokunan her şey başlarının içine girecek ve umarım onları daha fazla tıklamaya ikna edecektir..

8. Tasarım tutarlılığı

Genellikle, bir ziyaretçi açılış sayfanıza bir reklam bağlantısı aracılığıyla ulaşır. Facebook reklamları genellikle insanları bir açılış sayfasına yönlendirmek için mükemmeldir. Bu noktada görüntüleri ve tasarımı mümkün olduğunca tutarlı tutmalısınız.

Başka bir deyişle, reklamda kullandığınız açılış sayfasında aynı resmi kullanın. Aynı kopyayı ve açıklayıcıyı kullanın. Neden? Çünkü bu otomatik olarak mesajınızı tekrar tekrar güçlendirir. Ayrıca adımı yumuşatmaya yardımcı olur ve müşterinizin dikkatinin dağılmasını engeller.

9. Teklifleri ve indirimleri kullanma

Herkes iyi bir teklifi veya indirimi sever. Bu, birisini ürününüze kaydolması veya satın alması için ikna etmeniz gereken şey olabilir. Netflix, orada en iyi açılış sayfalarından birine sahiptir (bu durumda, aynı zamanda ana sayfasıdır). Her şey işin merkezinde yer alan temel teklif üzerine kuruludur: ücretsiz bir aylık deneme.

Netflix Teklif ve İndirimler

Bir e-ticaret web siteniz varsa, belirli bir öğenin satışını tanıtmak için açılış sayfanızı kullanabilirsiniz. Ya da benzer ürünleri tek bir pakette bir araya getirmek için kullanın. Bir indirim veya satış, pasif bir ziyaretçinin satın alma olasılığını artırır.

10. Sosyal kanıt ekleyin

Birisi açılış sayfanıza geldiyse, neredeyse ikna olurlar. Onları zaten merak ettiniz ve kayıt sayfanıza yönlendirdiniz. Sadece küçük bir sürtünme tabakası kaldı. Onlara niggling yapan sadece birkaç soru veya rezervasyon var.

Son rezervasyonları ortadan kaldırmak ve bunları aşmak sizin işiniz! Bunu yapmanın mükemmel bir yolu sosyal kanıttır. Başka bir deyişle, ürün veya hizmetinizi kaç kişinin kullandığını göstermek için bu fırsatı kullanın. Ziyaretçinizin başkalarının onu kullandığını ve sevdiğini bilmesini sağlayın.

Sosyal kanıtları açılış sayfanıza ekleyin

Bu örnekte yapılacaklar listesi uygulaması Todoist neşeyle size 2 milyon kişinin daha önce kullandığını hatırlatıyor. Sizi dışarıda hissettirmek için neredeyse yeterli!

Benzer bir şeyi, açılış sayfanızda, özellikle de büyük müşteriden veya alıcılardan alıntı yaparak alıntı yapabilirsiniz.

11. Mobil uyumlu olduğundan emin olun

2016 ve bundan bahsetmem gerekmiyor! Ancak, birçok açılış sayfası hala mobil cihazlara uygun değildir. Şu anda bir mobil cihazda tüm internet erişiminin% 50’den fazlasıyla, açılış sayfanızın herhangi bir cihazda kaygan görünmesi gerekiyor.

Bu, özellikle bir sosyal medyadan gelen dönüşüm hunisi reklamınız için önemlidir. Bir mobil cihazda çok miktarda sosyal medya kullanımı gerçekleştiğinden, bu sürecin kesintisiz olması gerekir. Açılış sayfanızı makalenin başında açıkladığım yöntemleri kullanarak oluşturursanız, hepsinin size “duyarlı” olduğundan emin olma seçeneği sunması gerekir.

Açılış sayfanız bir mobil cihazda berbat olduğundan dönüşümleri kaybetmeyin!

12. Paylaşım düğmeleri ekleme

Paylaşma düğmeleri ekleyerek açılış sayfanızda daha da fazla para kazanabilirsiniz. Genellikle, açılış sayfasını Facebook veya Google’da tanıtmak için biraz para harcarsınız. Ancak, insanlar su basmaya başladığında, arkadaşlarıyla paylaşmalarını kolaylaştırın.

Sonuçta, ücretsiz promosyon! Yararlı bir şey bulmaları durumunda ziyaretçilerinizi açılış sayfasını paylaşmalarını isteyin. Aşağıda görebileceğiniz gibi, SaaS’taki insanlar e-Kitaplarını indirdikten sonra paylaşmanızı teşvik ediyor. Bu, açılış sayfasına sayısız ek ziyarete yol açacaktır.

Açılış sayfanızdaki Paylaş düğmesi

13. Hız

Burada her zaman Bitcatcha’da hızdan bahsediyoruz. Sonuçta, sunucu hız testimiz en iyi yaptığımız şeydir! Ancak, açılış sayfanız söz konusu olduğunda gerçekten önemli. Düzenli okuyucular, yavaş bir web sitesinin dönüşüm oranınızı önemli ölçüde etkileyebileceğini bilir.

Aslında, üç saniyeden daha yavaş herhangi bir şey dönüşümlerinizi yarı yarıya azaltabilir. Hiçbir şirket potansiyel satışlarının yarısını kaybetmeyi göze alamaz. Özellikle hız probleminizi düzeltmek çok kolay olduğunda. Şimdiye kadarki tavsiyelere uyduysanız, açılış sayfanız basit ve nispeten boş olmalıdır. Bu işleri güzel ve hızlı yapmalı. Hala yavaşsa, temel sunucunuzda veya web barındırıcınızda bir sorun olabilir.

14. Test, test, test

Bir numaralı önceliğiniz dönüşüm olduğundan, tam olarak ne kadar iyi çalıştığını test etme zamanı. Yakında, açılış sayfası çalışmanızın hiçbir zaman yapılmadığını anlayacaksınız! Denemek için her zaman yeni bir düzen vardır. Denemek için her zaman farklı bir renk harekete geçirici mesaj vardır. Her zaman farklı bir cümle veya kullanılacak kopya parçası vardır. Her zaman farklı bir görüntü.

Herhangi bir küçük değişiklik, dönüşümünüz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Hangi düzen veya görüntünün en etkili olduğundan emin değilseniz değiştirin ve yanıtı test edin.

AB-Test

Google Analytics’teki “hedefler” işlevini kullanarak, belirli bir sayfada tam olarak kaç dönüşüm elde ettiğinizi izleyebilirsiniz. Her değişiklik veya değişiklik yaptığınızda, dönüşüm oranının yukarı veya aşağı hareket edip etmediğini izleyin.

Daha önce belirtilen ücretli açılış sayfası içerik oluşturucularından birini kullanırsanız, genellikle nihai bir tasarıma başlamadan önce A / B’nin farklı seçenekleri test etmenize izin verir. Tonlarca dönüşüm istiyorsanız, yapabileceğiniz en önemli şey budur!

Açılış sayfaları, dönüşümlerinizi artırmanın ve satışlarınızı ve kayıtlarınızı önemli ölçüde artırmanın en iyi yollarından biridir.

Ne yazık ki, bunları doğru bir şekilde optimize etmezseniz, size çok para harcayabilirler.

Açılış sayfalarınızla hiç şansınız oldu mu? Lütfen yorum bölümünde sırlarınızı ve ipuçlarınızı paylaşmaktan çekinmeyin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map