Online Mağaza Sahiplerinin WordPress’i Sevmesinin 6 Nedeni

WordPress internetin% 24’üne güç veriyor.


Bu 75 milyondan fazla web sitesi.

Çevrimiçi bir mağaza kurma kılavuzumu okuduysanız, zaten çok tavsiye ettiğimi bilirsiniz. Yeni çevrimiçi alışveriş imparatorluğunuza başlamak için en iyi yer.

Bir dakika, WordPress tam olarak nedir?

Wordpress

Oyunda yeniyseniz, WordPress kendi web sitenizi oluşturmanıza izin veren bir platformdur. Tasarımı, düzeni, adresi seçersiniz. Tüm bilgisayar hilelerini yapıyorlar. Kendi sitenizi oluşturmanın en kolay ve hızlı yolu.

Devam etmeden önce, WordPress’den bahsettiğimi belirtmek gerekir. ORG, WordPress.COM’dan değil. Bir fark var. WordPress.COM üzerinde kontrol düzeyiniz sınırlıdır ve ana bilgisayarı milyonlarca kullanıcıyla paylaşırsınız. WordPress.ORG üzerinde, yazılımı indirir ve kendiniz barındırırsınız. Biraz daha fazla iş, ama çok daha fazla kontrol ve yaratıcılık elde edersiniz. Çevrimiçi bir mağaza oluşturuyorsanız, WordPress.ORG olmanız gereken yerdir.

Tamam, neden online mağaza sahipleri bunu seviyor??

Sebep # 1. Bedava

WordPress’in fiyat etiketiyle tartışamazsınız. Yazılımı indirmek ve başlamak ücretsizdir. Diğer çevrimiçi mağaza seçeneklerinin genellikle bir başlangıç ​​maliyeti ile geldiğini fark edeceksiniz.

Ana rakip Shopify, örneğin aylık 29 dolarlık bir ücretle başlar ve büyüdükçe daha pahalı olur. Etsy ve eBay gibi diğer platformlar satış gelirinizin sağlıklı bir kısmını alır.

WordPress ile, ana makineye bir kuruş ödemeden ilk ürününüzü kurabilir ve satabilirsiniz. Çevrimiçi ortamda diğer tüm hizmetlerden daha fazla kar elde etmenizi sağlarlar.

Yeni bir dükkan sahibiyseniz, her kuruş önemlidir.

Sebep # 2. Kurulumu Gerçekten Çok Kolay

WordPress ünlü bir “beş dakikalık kurulum” a sahiptir. Bu bir abartı değil. Adım adım açıklamalı kılavuz size kolaylık sağlar ve birkaç dakika içinde çevrimiçi bir web siteniz olur.

Sadece zor kısmı web hosting kuruyor. WordPress.org’u kullanmak için en iyi blog barındırma ihtiyacınız olacaktır. Bu, web sitesini oluşturmanıza izin veren bir arsa.

Neyse ki, Bitcatcha’da tüm web barındırma cevaplarına sahibiz! Sizin için doğru olanı bulabilmeniz için önerilen web sunucularının tam bir listesini sunuyoruz. Kullanıcılarla bile görüştük ve onlara web barındırıcılarının ne kadar iyi performans gösterdiğini sorduk.

Sebep # 3. Yaratıcı bir Web Tasarımcısı veya Kodlama Genius Olmanıza Gerek Yok

Birçok kişi kendi web sitesini oluşturmaktan kaçınır çünkü kod yazmayı bilmiyorlar.

WordPress’in güzelliği, tek bir HTML satırını bilmenize gerek olmamasıdır (ancak biraz yardımcı olabilir). Bu, yalnızca ürünlerini satmaya odaklanmak isteyen çevrimiçi mağaza sahipleri için mükemmeldir.!

Aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce ücretsiz tema veya tasarım var. Tema, siteniz için değiştirebileceğiniz ve değiştirebileceğiniz bir şablondur. Çoğu ücretsizdir; en sevdiğinizi tıklayın ve web sitenizin tercih ettiğiniz tasarıma dönüşmesini izleyin.

Şahsen, benzersiz ve daha kaliteli bir tema için biraz para ödemenizi tavsiye ederim. Hızlı bir cevap arıyorsanız Avada temasını deneyin. Buradaki en popüler tema ve sitenize anında profesyonel bir his veriyor.

Avada

Ayrıca, temanın WooCommerce ile uyumlu olduğundan emin olmak istersiniz. (WooCommerce, sitenizdeki alışveriş mekanizmasını kullanmanız için gereken araç setidir). Divi gibi bir tema bunun için mükemmel.

Sebep # 4. Mobil Uyumlu

Bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak tüm internet erişiminin yarısından fazlası bir mobil cihazda gerçekleşir. Bu, potansiyel müşterilerinizin çoğunun aynı anda bir akıllı telefon veya tablet kullandığı anlamına gelir.

Bu yeterince şaşırtıcı değilse, bazı mobil alışveriş istatistikleri:

 • Mobil internet erişimi artık masaüstü ve dizüstü bilgisayar erişimini aştı.
 • Mobil alışveriş büyüyor ve 2019’da% 8’den% 15’e sıçradı.
 • E-ticaretin% 72’si 2021 yılına kadar bir mobil cihazda gerçekleşecek.

(Selz.com’dan istatistikler)

Ancak nasıl bir mobil web sitesi oluşturabilirim???

Yapmazsınız, WordPress bunu sizin için yapar! Sadece bir duyarlı tema sitenizi tasarlarken. ‘Duyarlı’, sitenizin hangi cihaza bağlanırsa bağlanacağını gösterir. Müşteriniz bir iPhone’daysa, çevrimiçi mağazanız bir iPhone ekranına uyacak şekilde dönüşecektir. Bir tablet veya masaüstü ise, daha büyük ekrana sığacak. Daha önce önerdiğim Avada teması tamamen duyarlı.

Duyarlı bir WordPress teması seçmek, müşterilerinizin nereden geldiğinden endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Sadece harika ürünler yapmalısınız.

Sebep # 5. Binlerce Eklenti İstediğiniz Her Şeyi Yapmanıza İzin Verir

“Eklentiler”, yeni özellikler ve işlevler eklemek için web sitenize bağlanan basit yazılım parçalarıdır. Web siteniz için bir fikriniz varsa, hemen hemen her zaman bunu yapmanıza yardımcı olacak bir eklenti vardır.

Kayıt formuyla e-posta adreslerini toplamak ister misiniz? Kolay, MailChimp eklentisi bununla ilgilenecek.

Müşterileriniz için gönderim ve vergileri otomatik olarak hesaplamak ister misiniz? Kolay, bunun için bir WooCommerce eklentisi var.

Web sitenizin her yerinde sosyal medya paylaşım düğmeleri ister misiniz? Bir sosyal eklenti de bunu yapacak. WordPress yönetici sayfanızı yükleyin ve “eklentiler” sekmesine gidin. İstediğiniz birini arayın, tek bir tıklamayla indirebilirsiniz. Bunu yapmak için herhangi bir teknik bilgi birikimine de ihtiyacınız yoktur. Tüm özelleştirme seçenekleri basit ve anlaşılır.

Wordpress Eklentileri

[Bizimle kalın, çünkü önümüzdeki hafta, çevrimiçi mağazalar için en iyi seçenekleri göstermek için eklentiler dünyasına gireceğiz.]

Canlı! WooCommerce’e Yeni Başlayanlar İçin Kılavuz & 8 Temel Uzantı

Sebep # 6. Güvenli ve Güvenlidir

Alışveriş yapanların% 51’inin kredi kartı bilgilerini girmek konusunda rahat hissetmedikleri için çevrimiçi alışveriş sepetlerini terk ettiklerini biliyor muydunuz? Çevrimiçi dolandırıcılık çok gerçek bir endişe kaynağıdır. Ayrıca, bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız, inanılmaz derecede hassas bazı bilgilerle uğraşıyorsunuz.

Güvenebileceğiniz bir platforma ihtiyacınız var. Ve müşterilerinizin güvendiğini. WordPress, devasa altyapısı sayesinde bilgisayar korsanlarına karşı sıkı bir şekilde korunuyor. Güçlü bir güvenlik sistemi olmadan 75 milyon web sitesine güç sağlayamazsınız! WordPress’e güvenebilirsiniz ve müşterileriniz de.

Online mağaza kurmak hiç bu kadar kolay ve güvenli olmamıştı (ve ücretsiz!)

Önümüzdeki birkaç hafta içinde, çevrimiçi mağazanızı para kazandıran bir makineye dönüştürecek temel temaları ve eklentileri açıklayacağız, bu yüzden bizimle kalın.

Canlı! WooCommerce’e Yeni Başlayanlar İçin Kılavuz & 8 Temel Uzantı

Not; Şu anda WordPress kullanan mağaza sahiplerinden haber almak isterim. Platformda olumlu (veya olumsuz) deneyimleriniz var mı? Lütfen yorum bölümünde düşüncelerinizi veya sorularınızı paylaşın.

En iyi WordPress çevrimiçi mağazalarının neden temel olarak Yönetilen WordPress barındırma platformunu kullandığını görün.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map