İlk satışınızı yapmak özel bir duygudur.

Kendi alışveriş imparatorluğunuzun başlangıcını ve bir iş kurma şansını işaret ediyor.

Bunun olduğunu gördük. Yatak odası girişimcilerinin hayallerini milyon dolarlık e-ticaret şirketlerine dönüştürdüklerini izledik. Tek ihtiyacınız olan harika bir ürün ve bir online mağaza.

Not

Bu, çevrimiçi bir mağaza kurmak, ilk müşterilerinizi bulmak ve başarılı bir işletmeye dönüştürmek için 10 dakikalık bir kılavuzdur.

Bu sayfayı okuyorsanız, belki de parlak bir fikriniz var, ancak mağazanızı nasıl oluşturacağınızdan emin değilsiniz.

Tanıdık geliyor?

Bize güvenin, düşündüğünüzden daha kolay ve size tüm sırları göstereceğiz. Basit olması için kılavuz üç bölüme ayrılmıştır. Bir fincan kahve al ve hadi sıkışalım.

Bölüm 1: Nereden başlamalıyım?
İlk çevrimiçi mağazanıza hızlı bir giriş.

Bölüm 2: Teknik bit
Kendi web sitenizi ve mağazanızı oluşturmak için adım adım kılavuz.

Bölüm 3: İlk satışınızı yapma
Bir mağazanın müşterilere ihtiyacı var! İlk satışı yapmak için size hızlı bir numara göstereceğiz.

BÖLÜM 1: Nereden Başlamalıyım?

İnternet, ürünlerinizi satmak için harika yerler ile doludur. Zor kısmı en iyi rotayı seçmektir. Uzun lafın kısası, en iyi seçeneğiniz kendi web sitenizi oluşturmaktır, ancak tüm seçeneklere bakalım.

Seçenek 1: eBay, Etsy ve üçüncü taraf hizmetleri

Pazaryeri

eBay, Etsy ve Craigslist dev platformlardır ve burada binlerce küçük butik mağaza ve mağaza bulunmaktadır. Seninki onlardan biri olabilir.

Bu üçüncü taraf satıcılarla ilgili en iyi şey sadelikleridir. Kaydolabilir ve birkaç dakika içinde satışa başlayabilirsiniz. Onlar zor işi yapmak ve sizin için dükkan kurmak. Parayı halledecek ve tüm süreci kolaylaştıracaklar.

Müşteriler bu platformlara zaten aşinadır ve onlardan rahatça satın alabilirler. Burada bir güven ve güvenlik duygusu var.

Ayrıca yerleşik bir kitle bulacaksınız. Örneğin Etsy, el yapımı el sanatları ve kişisel eşyalar arayan milyonlarca müşteriye sahiptir. Eşsiz hediyeler ve ürünler yaparsanız, sizi bekleyen çok sayıda müşteri var.

Fakat?…

Sorun şu ki, başkasının sitesinde asla bir imparatorluk inşa etmeyeceksin.

Başka birinin ülkesinde çömelirken gerçekten sadık bir kitle oluşturmak ve marka kimliğinizi güçlendirmek çok zor! eBay, Etsy, Craigslist ve diğerleri marka ve kimliğini ürünlerinizin önüne koyuyor.

Hepsinden kötüsü, üçüncü taraf mağazanızı iptal etmeye karar verirse, tüm işiniz tamamen kaybedilir. Güvenilir, uzun vadeli bir gelir arıyorsanız kötü haber.

E-posta adreslerini toplamak, müşterilerinizle bağlantı kurmak ve benzersiz bir kimlik oluşturmak istiyorsanız, kendi alanınıza ihtiyacınız vardır. Kendi web siteniz.

2. Seçenek: Sosyal medya mağazaları

Facebook İşletme Sayfası

Bir başka popüler seçenek de bir Facebook mağazası kurmak. Bu, sosyal medya sayfanızda bir mağaza barındırmak için Facebook’un entegre eklentilerinden birini kullanmayı içerir.

Bu yöntem hakkında karışık hislerimiz var. Elbette, sosyal takipçinize satış yapmak her zamankinden daha kolay. Ancak, Facebook’un çok fazla bildirimde bulunmadan algoritmalarını değiştirme alışkanlığı var.

İşlerinizi hızlı bir Facebook güncellemesinde silmek için yıllarca zaman harcayabilirsiniz.

Bizi yanlış anlamayın, kesinlikle Facebook’ta bir topluluk oluşturmalısınız. Ancak, tek çevrimiçi varlığınıza güvenmek akıllıca değil.

Cevap seçenek 3’te yatmaktadır: Kendi mağazanız

Kendinizinkini arayacak bir yer arıyorsanız, kendi mağaza cephenizi oluşturmanız gerekir.

www.your-shop.com

Bu size biraz heyecan verdi mi? Düşündüğünden daha kolay.

Mağazanızı oluşturmanın iki ana yolu vardır ve işlem boyunca size yol göstereceğiz.

WordPress + WooCommerce = Ücretsiz çevrimiçi mağaza!

WooCommerce

Yabancı bir dil gibi geliyorsa, derin bir nefes alın. Web sitesi oluşturmak artık her zamankinden daha kolay. Kullanarak başlayacağız WordPress: gezegendeki en popüler web sitesi oluşturma platformu.

Aslında, internetteki tüm web sitelerinin% 24’ü WordPress tarafından desteklenmektedir. Yani iyi bir şirketdesiniz.

Önceden ayarlanmış tasarımları seçebilir ve beğeninize göre ayarlayabilirsiniz. Tek bir satır web kodu bile bilmenize gerek yok.

Ancak, zor ödeme mekanizmaları, ürünler ve nakliye hakkında?

Bu nerede WooCommerce içeri giriyor. WooCommerce, dükkanınızın çalışmasını sağlayan teknik araç setidir. Tek yapmanız gereken yazılımı indirmek ve WordPress sitenize kurmaktır.

Mağazanızı yaratmanıza ve tasarlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca tüm zor ödeme sistemlerinizi kuracak, stoklarınızı yönetecek ve gönderiminizi sıralayacaktır..

Hem WordPress hem de WooCommerce kullanımı tamamen ücretsiz ama onlarla birlikte gelen mimari değildir. Bir web barındırıcısına ve maliyetin yalnızca bir kısmı olan bir alan adına ihtiyacınız olacaktır. Bununla ilgili daha fazla bilgi BÖLÜM 2: Teknik bit.

Shopify – Online mağaza kurmanın en kolay yolu

Shopify Online Mağazası

WordPress + WooCommerce’a en iyi alternatif Shopify’dır. Shopify, çevrimiçi mağazanızı oluşturacak basit bir yazılım parçasıdır. Özellikle e-ticaret için tasarlanmıştır.

Ayrıca, siteyi tasarlamanıza yardımcı olması için şablonlar (buradaki 100’lük Shopify şablonuna bakın) kullanır, bu nedenle uğraşmanız gereken zor bir kod yoktur.

Tıpkı WooCommerce gibi, Shopify’ın arka uç sihirbazı sizin için tüm zor işleri yapıyor.

Fakat?…

Shopify ile tek gerçek olumsuz maliyetidir. Seçtiğiniz Shopify planına bağlı olarak aylık bir ücret vardır (aylık 29 ABD dolarından başlar). Büyük planlarınız varsa, bunun sizi ertelemesine izin vermeyin. Yüksek kar marjına sahip bir ürününüz varsa Shopify mükemmeldir. Sonuçta, fiyat için eşsiz kolaylıklar elde edersiniz.

Shopify çevrimiçi mağazasını nasıl oluşturduğumuzu yalnızca 19 dakikada görebilirsiniz. Süreç bu kadar basit.

Sonuç olarak

Buradaki sonuç, kendi alanınıza ihtiyaç duymanızdır. Bir kimliğe, bir sese ve sadık takipçilerin kabilesine ihtiyacınız var. Etsy, eBay, Facebook vb. Üzerinde bu piggy desteğini yapamazsınız. Bu, WordPress + WooCommerce veya Shopify kullanarak kendi imparatorluğunuzu inşa etmek anlamına gelir..

BÖLÜM 2: Teknik Bit

Bize güvenin, düşündüğünüzden daha kolay.

NOT

2.BÖLÜM, WordPress + WooCommerce çevrimiçi mağazasının nasıl kurulacağını gösterir. Shopify mağazasının nasıl oluşturulacağına dair ayrıntılı bir rehber hazırladık (19 dakika içinde!). Bunu kontrol et.

Adım 1. WordPress’iniz için web hosting

Web barındırma web sitenizin üzerinde yaşayacak internet arazi yaması.

Oyunda yeniyseniz başınızı döndürmek zor bir şey olabilir. Şöyle düşünün:

Web hosting şirketleri internet ev sahipleri gibidir. Web’in bir bölümünü size kiralıyorlar ve sitenizi burada oluşturacaksınız.

Ama işte bu. İyi hosting şirketleri var ve kötü firmalar var.

Yani, sadece en ucuz seçeneği seçmeyin. Sitenizin hızı ve güvenliği çok önemlidir ve çevrimiçi mağazanız en iyisini hak eder.

En iyi web sunucuları cehennem kadar hızlı, hedef kitlenize yakın ve bilgisayar korsanlarından korunuyor.

Burada çok fazla deneyime sahibiz ve bunu öneriyoruz:

SiteGround WooCommerce Ana Bilgisayarı

SiteGround mükemmel bir premium seçimdir. Çok fazla küresel trafiğe sahip büyük planlarınız varsa, bunları kesinlikle öneririz. Müşteri hizmetleriyle hızlı, güvenli ve harikadırlar. Aslında, bu web sitesi Bitcatcha.com onlara ev sahipliği yapıyor.

SiteGround İncelemesini Okuyun

Inmotion Hosting

Inmotion Hosting, ABD kitlelerine odaklanırsanız mükemmeldir. Max Speed ​​Zone ™, web sitenize Amerika Birleşik Devletleri’nde çok hızlı bir şekilde hizmet vermek için tasarlanmıştır. Ücretsiz bir Cloudflare hesabıyla eşleştirildiğinde, web siteniz tüm dünyada hızlı bir şekilde uçuyor olacak.

Inmotion Hosting İncelemesini Okuyun

2. Adım. Www.my-first-business.com!

Bu, ‘alan adınız’. Web sitenize işaret eden adrestir. Basit, benzersiz ve doğrudan konuya bakıyorsunuz.

Bunu çok dikkatli seçin. İnşallah, zaten seçilmiş ve kullanıma hazır bir işletme adınız zaten var.

Adım 3: WordPress’i Kurma & WooCommerce

Bir kez web hosting aldık & etki alanı adı hazır, WordPress’i yüklemek için kontrol paneline giriş yapın. Her iki iPage’de de tek tıklamayla kurulum & Inmotion Hosting hiçbir zaman bitmeyecek.

Ardından, WordPress sitenize giriş yapın, Eklentiler’e gidin ve WooCommerce’i arayın. İndirme ve yükleme.

Voilà. Online mağazanız şu anda çalışıyor.

Kulağa karmaşık geliyor ama değil. Size yardımcı olmak için bu süreçte adım adım ilerleyen bir dizi video rehberi hazırladık. Bu 5 videoda size tam olarak bir arkadaşınız için WooCommerce online mağazası nasıl kurduğumuzu gösteriyoruz.

4. Adım: Mağazanızı tasarlama

Artık çevrimiçi mağazanızı hazırladığınıza göre, onu dekore etme zamanı!

Daha önce söylediğim gibi, WordPress’i dekore etmek ve kendiniz yapmak çok kolaydır. Yüzlerce hazır ayar arasından ücretsiz olarak seçim yapabilir veya premium bir temaya sıçrayabilirsiniz. Uygun fiyatlı, benzersiz ve güzel temalar sunan Zarif Temaları seviyoruz.

Uzman tasarım ipuçları:

 1. Basitlik her şeydirÜrünlerinizi vurgulayan ve gezinmesi kolay basit bir tasarım seçin.
 2. Logo ve marka bilinci oluşturma Benzersiz bir kimlik oluşturmanıza olanak tanıyan bir tema veya tasarım arayın.
 3. Büyük, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar Fotoğraflar ürün satıyor. Bu kadar basit. Resimlerinizi en iyi şekilde gösteren bir site seçin.

5. Adım: Parayı sayma

Elbette, ödeme mekanizması olmadan hiçbir çevrimiçi mağaza tamamlanmamıştır. Çevrimiçi en tanıdık hizmet PayPal ve ödeme ağ geçitlerini ödeme işleminize kolayca yerleştirebilirsiniz.

Bazen müşteriler basit bir kredi kartı ödemesini tercih ederler. Bununla başa çıkabilirsiniz Braintree. AirBnB ve Uber’deki ödeme sistemine güç veriyorlar, böylece emin ellerdesiniz.

Artık hazırsınız ve kapıları açmaya hazırsınız! Şimdi sadece bazı müşteriler bulmanız gerekiyor.

BÖLÜM 3: İlk Satışınızı Yapma

İlk satış her zaman en zor olanıdır. Bundan sonra, bu bir kartopu etkisi! İlk satışı yapmanıza yardımcı olacak bir uzman ipucu ile size bırakacağız.

Ürününüzü milyonlarca gözün önüne getirin

İnternet, güçlü bloglar, YouTube kanalları ve sosyal medya etkileyicileriyle doludur. Bu insanlar ürününüzü birçok insanın önüne getirme gücüne sahiptir.

Nişinizde blogların ve etkileyicilerin bir listesini yaparak başlayın. Her zaman topluluklarıyla paylaşmak için harika ürünler ve hikayeler arıyorlar, bu yüzden iletişime geçin ve bir inceleme veya sponsorlu yayın isteyin.

Bu etkileyiciler her gün yüzlerce e-posta ve satış konuşması alıyor, bu yüzden nasıl göze çarpıyorsunuz??

 1. PersonalCraft olun Her blogcu için benzersiz ve kişisel bir mesaj. Bloglarında gördüğünüz ve beğendiğiniz bir şeyden bahsedin ve ürününüzün neden kitleleri için ilginç olacağını düşündüğünüzü söyleyin.
 2. Onlara adıyla hitap edin Çoğu blog yazarının adını bulmak kolaydır. Onlara, sitelerine bakmak için zaman ayırdığınızı kanıtlayın.
 3. Etkileyici bir hikaye oluşturun Yazarlar ve blogcular sadece harika bir üründen daha fazlasını arıyor. Okurlarıyla bağlantı kuran bir hikaye istiyorlar. Ürününüzü benzersiz kılan nedir? Duygusal bağlantı nedir? İnsanların neden sizi ve ürününüzü duyması gerekiyor??
 4. Ancak, hayat hikayenizi bilmelerine gerek yok. Onları ilgilendirmek için ihtiyaç duydukları şeyi verin ve ürününüzü gösterin. Blogcular kısa, keskin ipuçları arıyor.
 5. Sadece bir hafta, yaklaşık bir hafta sonra. Kibar tutun ve geri duymazsanız, kişisel olarak almayın. Sadece bir tane daha dene!
 6. Ürününüzü paylaşmak veya çevresinde içerik oluşturmak için ödemeyi kabul edecek birçok blog ve sosyal medya hesabı var. Ürününüzde çok fazla göz ödemek için küçük bir fiyat.

Ücretsiz bir örnek burada da harikalar yaratıyor;)

Mağazanızı başarılı kılmak için tek bir çalışma yöntemine bağlı kalmak yeterlidir, ancak daha fazlası için özlem duyuyorsanız, ilham almak için pazarlama blog defterlerimizi okuyun!

Vay be, sonuna kadar yaptın!

Peki ne öğrendik?

 1. Çevrimiçi satış yapmanın birçok yolu vardır, ancak hiçbir şey WordPress veya Shopify’da kendi web sitenizi oluşturmaktan alamaz..
 2. WordPress için bir hosting şirketine karar verin & WordPress + WooCommerce kurulumu.
 3. Shopify için, buradan başlayın.
 4. Temiz ve benzersiz bir tasarım seçin.
 5. İncelemeleri ve kapsama alanını güvence altına almak için etkili bloglara ulaşın.

SON DÜŞÜNCE

En zor kısmı ilk sıçramayı yapmak. Sürecin gözünüzü korkutmayın, kucaklayın ve ilerledikçe öğrenin. Kendinize ve ürününüze güvenin! Ek yardıma ihtiyacınız olursa, ben sadece bir e-posta uzaktayım. WordPress’i seçerseniz, Bon Bon Boutique için WooCommerce’i nasıl kurduğumu izleyebilirsiniz..

Tutkularınızı takip edin, başarılı bir iş kurun ve günlük işten kurtulun!

Gerçekten olabilir, sadece Kalen (Bon Bon Boutique’in Sahibi) ile yaptığımız röportajı okuyun, 1000 dolar kazanma Boş zamanlarında!

İyi şanslar!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me