Bir web sitesinin yüklenmesini ne kadar beklersiniz?

İstatistiklere göre, yarımızın web sitesi içeriğinin açılması için iki saniye bile beklemiyoruz!

Bu yüzden Bitcatcha hız kontrol cihazını yarattım. Sunucumun olabildiğince hızlı tepki verdiğinden emin olmak istedim. Ve seninkini de test etmene yardım etmek istiyorum.

Ancak, web sitesi yükleme hızı neden bu kadar önemli? Bir saniyenin bir kısmı ne fark eder??

Cevap? Büyük bir fark yaratıyor! Kullanıcı deneyimini, arama sıralamalarını ve hatta satış ve dönüşümleri etkiler.

1. Web sitesi hızı, yaptığınız ilk izlenimdir

İlk izlenimler web üzerinde hayati önem taşır.

Müşterileriniz, okuyucularınız ve web sitesi ziyaretçileriniz siz ve işletmeniz hakkında anında karar verir.

Web siteniz hızlı yüklenirse, anında güçlü bir ilk izlenim edindiniz. Kullanıcı deneyimi için hızlı bir kazanç! Hızlı yüklenirse, yeni ziyaretçiniz hemen mutlu olur.

Saf psikoloji. Hızlı web sitelerinin profesyonel ve güvenilir olduğunu düşünüyoruz. Hızı verimlilik, güven ve güven ile ilişkilendiriyoruz.

"Hızlıysa, profesyonel olmalı!"

Öte yandan, yavaş bir web sitesi bizi güvenli olmayan, güvensiz ve güvenilmez olduğunu düşündürüyor. Ve bu ilk olumsuz izlenimi tersine çevirmek gerçekten zor.

  • Çevrimiçi alışveriş yapanların% 79’u, yükleme hızıyla ilgili sorun yaşarsa bir web sitesine geri dönmeyeceklerini söylüyor.

Kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda ikinci bir şansınız olmaz. Potansiyel kitlenizin yaklaşık% 80’i geri gelmiyor.

2. Hız bekliyoruz!

Site hızı söz konusu olduğunda internet yüksek bir bar oluşturur. Hızlı yükleme sürelerini bekliyoruz ve talep ediyoruz.

İşte zor gerçekler:

  • Kullanıcıların% 47’si sitenizin 2 saniyeden daha kısa sürede yüklenmesini bekliyor.
  • % 40’ı 3 saniyeden uzun sürerse tamamen terk eder.

Mobil ziyaretçilerle taşınmak için biraz daha fazla alanınız var, ancak fazla değil.

  • İnternet kullanıcılarının% 85’i bir mobil sitenin masaüstünden daha hızlı veya daha hızlı yüklenmesini bekliyor.

Tüm istatistikler Kissmetrics.com izniyle

Hareket halindeyken daha az sabırlı olma eğilimindeyiz. Hızlı cevaplar istiyoruz!

İnsanların Mobil Yükleme Hızından Beklentileri

Bir dizüstü bilgisayarda, masaüstünde, tablette veya cep telefonunda olsun, hepimizin hızlı sonuçlar beklediğimiz açıktır. İnterneti her gün nasıl kullandığınızı düşünün. Hızlı yanıtlar ve acil sonuçlar arıyorsunuz.

İyi bilinen ve otorite siteleri söz konusu olduğunda, insanlar biraz daha beklemek istiyorlar. Google veya Facebook iseniz, ziyaretçiler küçük bir gecikmeye tahammül eder, çünkü bunlar belirlenmiş bir addır.

Ne yazık ki, küçük işletmeler ve yeni başlayanlar için her zaman bu lükse sahip değilsiniz. En başından itibaren olabildiğince hızlı olmak en iyisidir.

3. Kullanıcı deneyimi

Kullanıcı deneyimi ve UX tasarımı hakkında çok şey yazdım. Web sitelerinin kendilerini rakiplerinden ayırabilmesinin birkaç yolundan biri olduğunu düşünüyorum.

Özünde, iyi UX tasarımı tamamen ziyaretçileriniz için fantastik ve basit bir deneyim yaratmakla ilgilidir. Olumlu bir kullanıcı deneyiminde yer alan iki temel faktör vardır:

  • Ziyaretçilere aradıklarını verin
  • Onlara hızlı ver.

Bu nedenle, web sitesi yükleme hızı, kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda bir numaralı önceliğinizdir. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar bir şey arıyor. Onlara mümkün olduğunca çabuk verin.

Ziyaretçileriniz kafanız karıştığında veya hayal kırıklığına uğradığında, yanlış bir şey yaptınız. Ve hiçbir şey bizi yavaş bir web sitesi gibi rahatsız etmiyor!

4. Yavaş web siteleri dönüşümleri öldürür

Size gösterdiğimiz ilk istatistiklerden birini hızlıca tekrar gözden geçirelim:

  • Yüklenmesi 3 saniyeden uzun sürerse, kullanıcıların% 40’ı sitenizi terk eder.

Şimdi, diyelim ki her ay 100.000 kişi sitenizi ziyaret ediyor. 4 saniyeye kadar yavaşladıysanız 40.000 potansiyel müşteri kaybedebilirsiniz.

40.000!

Yavaş yük hızları insanları uzaklaştırıyorsa, satışlarınızı uzaklaştırıyor demektir. Bu sadece spekülasyon değil. Gezegendeki en büyük şirketlerden bazıları bunu test etti.

  • Amazon, sadece bir saniye yavaşlarsa her yıl 1.6 MİLYAR $ kaybedeceklerini gösteren testler yaptı.

Ve Amazon köklü, tanınabilir bir şirket. Müşteriler Amazon için sadece bir saniye daha beklemezse, geri kalanımızın şansı var?

5. Yavaş web sitesi hızının uzun vadeli etkisi

Yavaş yükleme hızının ziyaretçilerin anında düşmesine yol açtığını tespit ettik. Potansiyel ziyaretçilerinizin neredeyse yarısı zaten yok oldu. Ancak burada da uzun vadeli bir etki var. Bu uzun yükleme süresi yavaş yavaş doğal büyümenizi ve ağızdan ağıza.

Müşteriler, kötü bir deneyim nedeniyle hizmetinizi başkalarına yönlendirmeyi yavaş yavaş durdurur. Kurulu web sitelerinin içeriğinize geri bağlanma olasılığı daha düşüktür. İnsanları bülteninize kaydolmaktan bile vazgeçirebilir.

Yavaş bir web sitesini, uzun vadede markanıza zarar verebilecek güvenilirlik eksikliğine bağlarız.

6. Web sitesi hızı Google derecenizi etkiler

Google’ın itiraf ettiği bir hız sevgisi var.

“Tüm web’i hızlı hale getirmek için çalışıyoruz”

İnternetin süper hızlı, kolay erişilebilir ve kullanışlı olduğundan emin olmak için çalışıyorlar. Şimdiye kadar oldukça iyi bir iş çıkarıyorlar.

Google, yükleme hızı ve arama sıralamanız hakkında çok fazla bilgi var. Bazıları doğru, bazıları çok fazla değil. İşte Google’ın ağzından kesin olarak bildiğimiz şeyler.

  • Google, web sitelerini sıralarken web sitesi yükleme hızını dikkate alır (2010 yılında duyurulur)
  • Ancak, çok küçük bir ‘işaret’ (alaka düzeyi ve otorite ile karşılaştırıldığında)

“Site hızı yeni bir sinyal olsa da, bir sayfanın alaka düzeyi kadar ağırlık taşımaz. Şu anda, arama sorgularının% 1’inden daha azı site hızı sinyalinden etkileniyor ”

Temel olarak, ortalama web sitelerinin çok fazla değişiklik görmeyeceği anlamına gelir. Ancak, siteniz süper yavaşsa,.

Ancak, işte ilginç kısım:

"Google, sunucunuz iki saniyeden yavaşsa sitenize gönderdiği tarayıcı sayısını azaltacaktır."

Bu, Google’ın en son blog yayınınızı alma veya diğer güncellemeleri fark etme olasılığının düşük olduğu anlamına gelir. Ve bu sana zarar verebilir.

Sunucu hızınızın standartlara uygun olduğundan emin olmak için Bitcatcha sunucu hız denetleyicimizi kullanın ve sitenizin ölçüldüğünden emin olun. İki saniyeden azsa, kendinizi Google’ın tarayıcılarından etkili bir şekilde gizliyor olabilirsiniz.

Profesyonel ipucu: 

Web siteniz WordPress’te çalışıyorsa, hizmetleri hız için optimize edilmiş olduğundan bu yönetilen WordPress barındırma hizmetini kontrol ettiğinizden emin olun..

Hız önemlidir. Kullanıcı deneyiminizi etkiler, arama sıralamanızı etkiler. Satışlarınızı ve dönüşümlerinizi etkiler.

Sunucu hızınızın nasıl ölçüldüğünü merak ediyorsanız, şimdi hız denetleyicimize gidin ve sitenizi milyonlarca diğer kullanıcıyla karşılaştırın.

Web sitesi yükleme hızı veya sunucu yanıt süreleri hakkında sorularınız veya düşünceleriniz varsa, lütfen aşağıya bir yorum bırakın!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me