WooCommerce ve 8 Temel Uzantı için Başlangıç ​​Kılavuzu

Burada Bitcatcha’da insanların iş fikirlerini büyütmelerine yardımcı olmayı seviyorum. Aslında, son zamanlarda ilk çevrimiçi mağazanızı nasıl kuracağınıza dair büyük bir makale yayınladım.


Orada, WordPress için WooCommerce eklentisini kullanmanızı önerdim. Birçok kişi bu araç seti hakkında daha fazla bilgi istedi, bu yüzden bugün biraz daha derinlere iniyorum.

WooCommerce Nedir?

WooCommerce

WooCommerce, WordPress için basit (ücretsiz!) Bir eklentidir. Web sitenize girer ve çevrimiçi mağazanızı oluşturmak için tüm zor işleri yapar.

Web’deki tüm e-ticaret sitelerinin yaklaşık% 30’una güç sağlayan profesyonel bir çözümdür. Ürünlerinizi görüntüler, siparişleri işler ve gönderiminizi düzenler.

En iyisi, kullanımı gerçekten kolaydır ve başlamak tamamen ücretsizdir.

Profesyonel ipucu: 

En iyi performansı sağlamak için, lütfen WooCommerce çevrimiçi mağazasının yönetilen bir WordPress barındırma sitesinde barındırıldığından emin olun.

Kutudan Çıkarma WooCommerce

WooCommerce eklentisini yüklediğinizde, yönetici sayfasının ne kadar basit olduğunu fark edeceksiniz. İlk adım ilk ürününüzü eklemektir. WooCommerce’deki çocuklar bunun üzerinde çok fazla kontrole ihtiyacınız olduğunu biliyorlar, bu yüzden dört seçenek var:

 1. Basit ürün Bu, varyasyon içermeyen ortalama bir üründür. Kitap, güneş gözlüğü veya kamera gibi.
 2. Gruplandırılmış ürün Bu, küçük varyasyonlara sahip bir grup ilgili üründür. Örneğin, Apple iMac’lerini ekran boyutundaki değişiklikle satmak için gruplandırılmış ürün seçeneğini kullanır.
 3. Harici veya bağlı ürün Ürün sitenizde listeleniyor ve görüntüleniyor, ancak müşteri aslında üçüncü bir taraftan satın alıyor.
 4. Moda satıcıları bunu farklı boyut ve renklerde tişörtler satmak için kullanacak, örneğin.

Bu sadece mağazanızı çalıştırmak ve çalıştırmak için yeterlidir. İlk satışınızı yapacak ve bir iş kurmaya başlayacaksınız. Ancak, işleri gerçekten bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, WooCommerce’in harika uzantılarından bazılarına ihtiyacınız olacak.

Bu eklentiler, mütevazi bir çevrimiçi mağazayı profesyonel, para kazandıran bir imparatorluğa dönüştürecek! (WooCommerce ücretsiz olsa da, bu uzantıların çoğunun bir fiyat etiketi ile geldiğini belirtmek gerekir.)

WooCommerce’in kendisi tarafından önerilen bir numaralı uzantı ile başlayalım:

1. Ürün Eklentileri

Mükemmel: Ürünlere gravür veya özelleştirme ekleme

Ürün Eklentileri

Birçok çevrimiçi mağaza, seçtiğiniz ürünleri özelleştirme seçeneği sunar. Örneğin, bir gravür eklemek veya bir hediye mesajı eklemek isteyebilirsiniz. Bir el sanatları mağazası, bir kuyumcu veya bir çiçekçi dükkanı açmayı planlıyorsanız, bu uzantıya ihtiyacınız olacak!

Ürün Eklentileri uzantısı, müşterilerinize daha fazla seçenek ve katılım sağlar. Küresel olarak (tüm ürünlere) veya tek tek uygulayabilirsiniz.

> Ürün Eklentilerini Hemen Alın.

2. Tablo Ücreti Nakliye

Mükemmel: Gönderim ücretlerini otomatik olarak hesaplama

Tablo Ücreti Kargo

Gönderim maliyetlerinizi hesaplamak, bir çevrimiçi mağazayı yönetmeyle ilgili en sinir bozucu şeydir. İşte bu yüzden Table Rate Shipping böyle bir hayat kurtarıcı.

Tek yapmanız gereken ürünlerinizin boyutunu ve ağırlığını girmek. Uzantı, müşterilerinizin konumlarına göre maliyetlerini hesaplar. Tüm güçlükleri nakliye dışına çıkarır ve müşterilerinize anında, doğru nakliye oranları verir.

> Masa Fiyatı Al Şimdi al.

3. Dinamik Fiyatlandırma

Mükemmel: Satışlar ve indirimler!

Dinamik ücretlendirme

Satış yapmak ve indirimler sunmak istiyorsanız (iyi bir satışı kim sevmez?) Bu uzantıya ihtiyacınız olacaktır. Dinamik fiyatlandırma, ürünlerinizin fiyatlarını çeşitli faktörlere göre değiştirmenizi sağlar.

Örneğin, sadık müşteriler için bir indirim belirleyebilirsiniz. Bu uzantıyı kullanarak, sizden zaten beş ürün satın almış olanlara indirim veya bonus sunabilirsiniz..

Stokunuz belirli bir sayının altına düştüğünde belki bir tasfiye satışı başlatmak istersiniz. Ya da belki de tüm kitapların fiyatını% 10 azaltmak istersiniz. Kolay!

> Dinamik Fiyatlandırmayı Hemen Alın.

4. Ürün Yorumları Pro

Mükemmel: Ürününüze güven oluşturma

Ürün İnceleme Pro

Araştırmalar, müşterilerin% 88’inin çevrimiçi kullanıcı incelemelerine güvendiğini göstermiştir. Amazon’un kullanıcı derecelendirme sistemine böyle bir vurgu yapmasının bir nedeni var! Bir inceleme sistemi sağlayarak, yeni müşterilere insanların ürünlerine güvendiğini ve onları sevdiğini gösterebilirsiniz. Bu genellikle onları satış yapmaya ikna etmek için yeterlidir.

Bu basit uzantı, satışları artıracak ve siz ve müşterileriniz arasında daha fazla etkileşimi teşvik edecektir. Yeni çevrimiçi işinizin önemli bir parçası.

> Ürün İncelemelerini Hemen Alın.

5. Müşteri Geçmişi

Mükemmel: En iyi müşterilerinizi anlama

Müşteri Geçmişi

Bu benim en sevdiğim uzantı, çünkü müşterilerin çevrimiçi mağazanızı nasıl kullandıkları hakkında çok fazla fikir veriyor. Kullanıcı deneyimiyle ilgili son blogumu okuduysanız, kullanıcılarınızı anlamanın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz ve web sitenizi onların etrafında uyarlarsınız.

Bu uzantı tam da bunu yapmanızı sağlar. Kullanıcılarınızın mağazanıza nasıl göz attığını tam olarak gösterir, böylece neyin işe yaradığını izleyebilirsiniz. Daha da önemlisi, tam bir satın alma geçmişi saklayabilirsiniz. Bu bilgilerle, en iyi müşterilerinize kişiselleştirilmiş öneriler gönderebilir ve deneyimi doğrudan onlar için uyarlayabilirsiniz.

Ancak, daha da iyi bir özellik var. Her müşterinin satın alma geçmişine göre yaşam boyu değerini hesaplar. Size tam olarak en iyi müşterilerinizin kim olduğunu söyler, böylece onları ödüllendirebilir ve sadık tutabilirsiniz.

> Müşteri Geçmişini şimdi edinin.

6. E-posta Takibi

Mükemmel: Önceki müşterilerle iletişim halinde olma

Takip E-postaları

E-posta Takip uzantısı, Müşteri Geçmişi eklentisiyle birleştirildiğinde harika çalışır. Bir şey satın aldıktan sonra özelleştirilmiş ve kişiselleştirilmiş takip e-postaları göndermenizi sağlar. Bunun gibi bir e-posta yazabilirsiniz:

“Selam! Yakın zamanda satın aldığınız [ürünü ekleyin] ürününden memnun kalacağınızı umarız. En son ürün yelpazemizi gördünüz mü? Bir sonraki satın alma işleminizde size% 10 sadakat indirimi sunmak istiyoruz. ”

Sohbeti devam ettirmenin ve daha fazlası için geri getirmenin harika bir yolu! Takip e-postasını istediğiniz aralıklarla ayarlayın.

> Şimdi E-posta Takibi Alın.

7. Puanlar ve Ödüller

Mükemmel: Müşterilerin geri gelmesini sağlamak

Puanlar ve Ödüller

Bazen en basit numaralar en etkili olanlardır! Müşteriler ödül puanlarını severler, çünkü onlara çalışacakları bir şey verir. Mağazanızı “oyunlaştırmak”, müşterilerin tekrar tekrar gelmesini sağlamak için mükemmel bir yoldur. Bu uzantıyla, her ürüne “puan” verebilir ve müşterilere puan dengesini kolayca gösterebilirsiniz..

Burada ödüllerinizle gerçekten yaratıcı olabilirsiniz. Freebies’ten indirimlere kadar her şey gerçekten iyi çalışıyor. Neden sıralı bir sistem yapmıyorsunuz, böylece en iyi alıcılar “Altın” puan sistemine erişebilir? Her seferinde çalışır!

> Puanları ve Ödülleri Şimdi Al.

8. Öneriler

Mükemmel: Müşterilere kişiselleştirilmiş öneriler sunmak

öneriler

Amazon, ürünleri tavsiye etmenin ustalarıdır. Web sitelerini ziyaret ettiğinizde, kişisel olarak sizin için önerilen düzenli bir ürün akışı görürsünüz. Çünkü satın alma ve tarama alışkanlıklarınızı biliyorlar. Akıllı bir öneri sistemi oluşturdular, böylece size zaten istediğiniz şeyleri gösteriyorlar.

Şeytani bir şekilde mükemmel! Aynı şeyi Öneriler uzantısıyla da yapabilirsiniz. Bu eklenti, ilgili öğelerinizi gruplandırır ve ısmarlama bir aralık sunmak için müşteri geçmişinizle birlikte çalışır. Müşterilerinize tam olarak istediklerini sunduğunuzda, sizden satın alma olasılıkları daha yüksektir.

> Şimdi Önerileri Alın.

WooCommerce ile Profesyonel Çevrimiçi Mağaza

WooCommerce ve bu sekiz uzantı ile profesyonel bir çevrimiçi mağaza oluşturacaksınız. Ayrıca müşterilerinizi memnun edecek ve kârın geldiğini göreceksiniz.

Dışarıdaki WooCommerce kullanıcılarından haber almak isterim. Bu eklentiyle ilgili deneyiminiz ve hangi uzantıları kullanıyorsunuz?

Yanımda kal, çünkü önümüzdeki hafta sana en iyi on WordPress ve WooCommerce temasını getireceğim. Sonra görüşürüz!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map