Bir WordPress web sitesini ilk oluşturduğunuzda, hazır olmanız gereken önemli sayfalardan biri iletişim sayfasıdır. Bir blog, işletme veya aradaki herhangi bir yer olsun, bir iletişim sayfasına sahip olmak, kullanıcılarınızın sizinle iletişim kurması ve sonuçta daha ilgi çekici bir deneyim yaratması için harika.

Şimdi, bazılarınız, kullanıcıların size ulaşması için e-postanızı görüntüleyebilmeniz için neden ilk etapta bir iletişim sayfasına ihtiyacınız olduğunu merak ediyor olabilirsiniz..

İşte bir şey, bir kişi sayfası eklemek, kullanıcılarınızın sizinle iletişim kurması için bir araç sunmaktan daha fazlasıdır. Samimiyetinizi ve blogunuzu büyütmek için bir gereklilik göstermenin bir yoludur. Aslında, bir e-posta adresi kullanmak yerine bir kişi sayfasına sahip olmanın birçok avantajı vardır.

Bu avantajlardan bazıları şunlardır:

 • Kullanıcılarınızın ve okuyucularınızın sizinle hızlı iletişim kurma yeteneği.
 • Adresi vermeyeceğiniz için e-postanızı spam göndericilerinden uzak tutar.
 • Belirli konu satırları eklemek, e-postanın ne hakkında olacağını her zaman bilmenizi sağlar.
 • Kullanıcılarınızın formda doldurmasını istediğiniz alanları belirleyerek toplanan bilgi türlerini belirleyebilirsiniz. Bu, potansiyel müşterinizle aranızdaki ileri ve geri zamanları azaltmaya yardımcı olur.

Şimdi, bir iletişim sayfasına sahip olmanın neden önemli olduğunu bildiğinize göre, WordPress için nasıl basit bir sayfa oluşturacağınıza bakalım.

WordPress’de İletişim Formu Oluşturma

WordPress’te kişi oluşturmak için ilk adım, bunun için bir eklenti kurmaktır. Bu makalede, WPForms Eklentisini kullanacağız. Hem ücretsiz hem de ücretli sürümler sundukları için, başlamak için iyi bir seçimdir..

WPforms

WPForms’un iletişim formları% 100 duyarlı ve mobil uyumludur

Tabii ki, istediğiniz başka bir eklentiyi kullanmayı seçebilirsiniz ve adımlar genellikle aynı olacaktır.

Eklentiyi yükledikten sonra kurulum ekranına gidin, formunuz için bir ad oluşturun ve Basit İletişim Formu şablonunu seçin.

Bu, özelleştirmeyi seçebileceğiniz basit bir iletişim formu oluşturur. Panelinizin sol tarafından sağına sürükleyip bırakarak iletişim formunuza ek alanlar ekleyebilirsiniz..

WPForms kullanarak ilk iletişim formunuzu oluşturmak çok basit

Herhangi bir değişiklik yapmak için alanın kendisine tıklayabilir veya form alanlarını tıklayıp sürükleyerek iletişim formunuzun sırasını yeniden düzenleyebilirsiniz. Bu yapıldıktan sonra devam edin ve kaydet’i tıklayın ve sonraki adıma geçin.

İletişim Formu Ayarlarını Yapılandırma

WPForms genel ayarları

İletişim formunuz için bazı genel ayarları burada düzenliyoruz. Aşağıdaki parametreleri yapılandırmak için “Ayarlar” ve “Genel” menüsünü tıklayın.

 • Form Adı: İsterseniz formu yeniden adlandırabilirsiniz
 • Form Açıklaması: Formunuza bir açıklama ekleyebilirsiniz
 • Gönder Düğme Metni: Gönder düğmesinin kopyasının ne olduğunu değiştirebilir veya düzenleyebilirsiniz
 • Spam botlarının formunuza göndermesini önlemek için Anti-spam honeypot özelliğini etkinleştirin.
 • Google reCAPTCHA: Kullanmadan önce sitenizi Google’a kaydettirmeniz gerekiyor.
 • GDPR uyumluluğu: GDPR gereksinimlerine uymaya çalışıyorsanız, kullanıcının ayrıntılarını ve IP adresleri ve kullanıcı aracıları gibi bilgileri saklama özelliğini devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz..

Tamamladığınızda kaydet’i tıklayın ve sonraki adıma geçin!

Bildirim Ayarlarını Yapılandırma

Dolayısıyla, bir kullanıcı bir iletişim formu gönderdiğinde, sizi bu konuda bilgilendirmek için bir bildirim biçimine ihtiyacınız olacaktır. “Ayarlar” ve “Bildirimler” menüsünde, bildirimlerin gönderileceği e-posta veya konu satırı gibi ayarları yapılandırabilirsiniz.

Farklı amaçlar için yeni bir bildirim ekleyebilirsiniz

Normalde, eklentiyi ilk yüklediğinizde bu özellik her zaman açılır. Bu şekilde, bir kişi bir iletişim formu gönderdiğinde, e-postanız aracılığıyla her zaman bir bildirim alırsınız..

Profesyonel İpucu

Fazladan mil yapmak istiyorsanız ve tutarlı bir marka bilinci oluşturmak istiyorsanız, e-posta şablonunuza özel bir başlık eklemeyi seçebilirsiniz. İşte hızlı bir rehber.

İletişim Formu Onaylarını Yapılandırma

Bir iletişim formu gönderdikten sonra, form onayı kullanıcılarınıza gönderdikleri formun işlendiğini bildirmek için harika bir yoldur ve size bir sonraki adımda ne yapacağınız konusunda bilgi verme şansı verir.

Kullanıcıların bir form gönderdikten sonra gördüklerini özelleştirebilirsiniz

Tipik olarak, form onayları aşağıdakilerden biri olabilir:

 • İleti: Bu, bir ziyaretçi bir iletişim formu gönderdiğinde görünecektir. Çoğu iletişim formu eklentisi için genellikle varsayılan onay türüdür. Kullanıcıya iletişim formunu aldığınızı bildirmek için basit bir mesaj yazabilirsiniz.
 • Sayfayı Göster: Kullanıcılarınızı belirli bir web sayfasına (yani onlara teşekkür etmek veya gizli içeriğe yönlendirmek) göndermek istiyorsanız, bunun yerine bu onay türünü kullanabilirsiniz.
 • Yönlendirme (URL’ye git): Kullanıcıyı başka bir web sitesine göndermek istiyorsanız bu seçeneği kullanabilirsiniz.

Artık WPForms’un sunduğu farklı onay türlerini bildiğinize göre, bir form gönderdikten sonra kullanıcılarınızın görecekleri mesajı nasıl yapılandıracağınıza ve özelleştireceğinize bakalım.

İlk olarak, Form Düzenleyici’de “Ayarlar” altında bulunan “Onay” sekmesine gidin. Sonra bir onay türü seçmek. Yeni başlayanlar için daha kolay olduğu için “Mesaj” ı kullanmanızı öneririz.

Ardından onay mesajını özelleştirebilirsiniz ve işiniz bittiğinde devam edin ve kaydet’i tıklayın. Şimdi, geriye kalan tek şey iletişim sayfasını ekleyerek son adım!.

İletişim Formu Sayfasını Ekleme

Şimdiye kadar, hazır bir iletişim formu sayfanız olmalıdır. Şimdi tek yapmanız gereken onu WordPress web sitenize eklemek..

Eklenti, web sitenizdeki birden çok konuma (blog yayınları, kenar çubuğu vb.) Bir iletişim formu eklemenize izin verirken, yeni bir sayfa eklemek için en basit yönteme odaklanacağız..

İletişim formunuzu bir sayfaya veya gönderiye ekleme

Yapmanız gereken WordPress’de yeni bir yazı veya sayfa oluşturmak ve daha sonra “Form Ekle” düğmesine tıklamaktır. Sonraki, açılır menüden iletişim formunuzu seçmek ve “Form Ekle” yi tıklamaktır..

Geriye kalan tek şey yayını veya sayfayı yayınlamaktır ve iletişim formu WordPress web sitenizde görünecektir.

İşte bu kadar! Artık WordPress web sitenizde ziyaretçilerinizin sizinle iletişim kurmak için kullanabileceği yepyeni bir iletişim formu sayfanız var.

Kişi sayfanız olması, sizinle kullanıcılarınız arasında iletişim oluşturmak için yararlıdır. Kullanıcılarınızı daha iyi anlamak istiyorsanız, Google Analytics’i WordPress’inize nasıl ekleyeceğinize ilişkin önceki yayınımızı ziyaret edin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me