Mums visiem patīk Super Mario Bros, vai ne? Vai varbūt jūs vairāk esat Candy Crush persona …

Bet vai spēlēm (vai azartspēlēm) ir sava vieta jūsu biznesā?

Super Mario

Nu, ja jūs jautājat Nike – kura fitnesa lietotne ir gamifikācijas šedevrs -, atbilde ir skanīga jā.

Pēdējos gados azartspēles ir kļuvušas par nelielu vārdu sakotni. Vienkārši apskatiet šo Google tendenču diagrammu, lai redzētu, kā tā ir palielinājusies kopš 2011. gada:

gamifikācijas grafiks

Bet tas nav tikai triks. Gamification darbojas tāpēc, ka tas izsauc patiesas, spēcīgas cilvēka emocijas.

Laime, intrigas, aizrautība…

Šī ir pozitīva lietotāju pieredze. Un pozitīva lietotāju pieredze rada labāku iesaisti, lojalitāti un lielāku pārdošanas apjomu.

Kas ir gamification?

Atkārtosimies sekundi. Spēļu veidošana ir spēlēm līdzīgu elementu izmantošanas process biznesa un mārketinga stratēģijās.

Viens no vienkāršākajiem spēļu veidiem ir zīmoga iegūšana katru reizi, kad pērkat kafiju. Savākt desmit zīmogus un jūs saņemat bezmaksas dzērienu. Tas ir tāpat kā pabeigt līmeni un saņemt atlīdzību.

Tiešsaistē tā varētu būt tādu spēļu elementu izmantošana kā līderu saraksti, progresa joslas un lojalitātes punkti. Šie triki piesaista mūsu dabiskos instinktus: konkurenci, izpēti, zinātkāri.

Faktiski tā ir ļoti saprātīga psiholoģijas izmantošana.

Kas izmanto gamifikāciju?

Nu, gandrīz visiem. Faktiski 50% nesen aptaujāto jaunizveidoto uzņēmumu teica, ka viņi šogad integrē spēļu elementus savā stratēģijā. Bet kurš to dara vislabāk?

Nike+

nike plus gamification

Lietotne Nike, kas darbojas Nike +, ir viens no pasaules izcēluma izstrādājumiem.

Kāpēc? Tas iesāk mūsu dabisko konkurences garu. Lietotne izseko mūsu darbības statistiku un mēra mūsu progresu mērķu sasniegšanā. Tas liek mums iziet ārā un pārspēt savu rekordu nākamreiz.

Tas ne tikai, bet arī ir saistīts ar sociālajiem medijiem, lai mēs varētu konkurēt ar saviem draugiem (vai parādīt viņiem). Nike priekšrocība ir tā, ka tas palielina cilvēku skaitu un darbojas, kas galu galā veicina Nike pārdošanu.

Codecademy

Spēļu veidošana darbojas īpaši labi, ja jūsu saturs ir blīvs vai sarežģīts. Kodu apgūšana ir īpaši sarežģīta, tāpēc Codecademy izmanto gamification, lai padarītu to jautru un atkarību.

Pārbaudiet šo informācijas paneli zemāk. Tas vairāk izskatās pēc Legend of Zelda paneļa, nevis kā apmācību vietne.

codecademy gamification

Informācijas panelis visu kursu apzīmē ar apbalvojuma zīmēm pa ceļam, lai to sadalītu. Ir skaidri “līmeņi”, uz kuriem virzīties. Pa ceļam jūs saņemsit nozīmītes kā atlīdzību. Tas pat uztur jūsu labāko punktu skaitu un labākās svītras, lai saglabātu jūs konkurētspējīgu.

Duolingo

Duolingo rīkojas līdzīgi, bet valodu apguvei.

duolingo

Kā redzat, lietotne izmanto jautājumus ar atbilžu variantiem un izplānotus posmus, lai lietotājiem būtu interese. Varat arī uzstādīt mērķus, paņemt nozīmītes un nopelnīt punktus, lai iegādātos papildinājumus.

Naudas kaltuvju menedžeris

Tas nav daudz bēdīgāks par jūsu naudas pārvaldīšanu. Mint mēģina to nedaudz atvieglot, izmantojot dažus vienkāršus spēles elementus.

Piparmētru gamification

Lietotne izseko jūsu tēriņus un mēra jūsu progresu, salīdzinot ar personīgo finanšu mērķiem.

Starbucks

Starbucks tur vada vienu no veiksmīgākajām azartspēļu atlīdzības un lojalitātes programmām.

Starbucks apbalvo

Izmantojot “My Starbucks Rewards”, lietotāji saņem zelta zvaigzni katru reizi, kad maksā par kafiju, izmantojot mobilo lietotni. Piecas zelta zvaigznes piešķir jums “zaļā” statusu, kas dod tiesības uz bezmaksas uzpildīšanu.

Kad jūs sasniedzat 30 zvaigznes, jūs atbloķējat “zelta” dalību un saņemat pielāgotu zelta karti. Tas ir ģeniāls gamified solis, lai radītu ekskluzivitāti un paaugstinātu statusu. Acīmredzot mēs visi vēlamies zelta karti!

Psiholoģija: kāpēc darbojas gamification??

Labi, tāpēc šie piemēri parāda, kā gamification izskatās reālajā pasaulē. Bet kas to padara tik jaudīgu?

Gluži vienkārši tas izsauc emocijas, kas saistītas ar pozitīvu lietotāja pieredzi. Un, ja jūs sekojāt mūsu sērijai par lietotāju pieredzi, tad jūs zināt, ka šīs emocijas patiešām ir ļoti svarīgas.

1. Tas dod lietotājam kontroli

Iepriekš esam runājuši par jūsu apmeklētāja nokļūšanu no punkta A uz punktu B.

Lietotāja ceļojuma daļa ir potenciālā klienta virzīšana uz jūsu vēlamo mērķi.

Tomēr vienkāršā psiholoģija stāsta, ka cilvēkiem nepatīk, ka viņus piespiež vai velk uz galapunktu. Viņiem patīk būt sava likteņa saimniekiem. Lielākajai daļai cilvēku patīk justies kontrolētam.

Tāpēc liekas, ka viņi atrodas vadītāja sēdeklī. Tas ir gamifikācijas kodols.

Tas ir kā grāmata “izvēlies pats”, vai izvēloties, kuru līmeni spēlēt spēlē.

Tiešsaistes kursi to dara ļoti labi, piemēram, Codeacademy, kā mēs apskatījām iepriekš. Vēl viens piemērs ir Udemy – vietne, kurā tiek organizēti kursi par dažāda veida tēmām.

udemy gamification

Viņu atskaņotā sistēma ļauj lietotājam visu laiku kontrolēt. Jūs varat izvēlēties lekcijas (izkārtotas līdzīgi līmeņiem), un jūs kontrolējat noklikšķināšanu uz “nākamā lekcija”. Tas ir vienkāršs triks, bet mēs paši iegūstam lēmumu pieņemšanu.

2. Kartes palīdz mums uzzināt, kur atrodamies un kurp dodamies

Tā atkal ir vienkārša psiholoģija. Mums patīk zināt, kurp dodamies. Mums patīk zināt, kur mēs atrodamies.

Pretējā gadījumā lietotāji tumsā kļūst arvien saudzīgāki.

Ir iemesls, kāpēc jūs saņemat karti World of Warcraft, Zelda un Mario! Varat izmantot šo kartēšanas sistēmu un izmantot to dažādos savas lietotnes vai vietnes aspektos.

progresa josla

Kaut kas tik vienkāršs kā progresa josla lietotājiem darbojas kā karte. Viņi zina, kur atrodas procesā. Viņi zina, cik tālu viņi ir nonākuši.

Ja jūs varat iekļaut sasniegumu atskaites punktus, pat labāk.

progresa josla

Tas sabojā ceļojumu un padara to vieglāk vadāmu. Arī šī ir lieliska lietotāju pieredze.

3. Labas izturēšanās stiprināšana

Lai izmantotu reducējošu piemēru, jūs apbalvojat suni ar kārumiem, kad to apmācāt. Kad tas uzvedas labi, suns saņem ārstēšanu. Tas turpina rīkoties pareizi, jo saņem atlīdzību.

Tas pats notiek ar gamifikāciju. Pabeidzot līmeni, jūs saņemat atlīdzību – piemēram, jaunu rakstzīmi vai ieslēgšanu. Tātad jūs to darāt atkal un atkal. Tas pastiprina ieradumu vai uzvedību.

Spēlētās vietnes un lietotnes dara to pašu. Un vislabākā vietne, kā to izdarīt?

Facebook.

Facebook patīk

Facebook fantastiski iekļauj smalku gamifikāciju. Piemēram, kad jūs ievietojat statusu vai attēlu, jūs (cerams) uzreiz atalgojat ar patīk. Īkšķis ir psiholoģiska atlīdzība no Facebook.

Tātad jūs to darāt vēlreiz. Un atkal. Un patiesais ieguvējs ir Facebook, kurš uztur lielu iesaisti un lietotāju skaitu.

Apbalvojiet lietotājus katrā ceļojuma posmā, un tas pastiprinās to, ko vēlaties, lai viņi dara.

4. Sajūta par sasniegumiem

Sasniegums ir viens no visspēcīgākajiem cilvēka uzvedības psiholoģiskajiem faktoriem. Viss, ko mēs darām, mēs darām, lai kaut ko sasniegtu.

Ja kāds ir jūsu vietnē vai izmanto jūsu lietotni, viņš mēģina kaut ko sasniegt. Piemēram, mācīšanās kods, naudas pārvaldīšana vai pielāgošanās.

Ja varat likt savam lietotājam justies kā viņš kaut ko ir sasniedzis, viņš atgriezīsies. Kaut kas tik vienkāršs kā sakot “labs darbs!”, Kad lietotājs veic uzdevumu, palīdz izveidot atskaites punktu un radīt līmeņa pabeigšanas sajūtu..

Mēs visi zinām, ka kaut kas līdzīgs “mācību kodam” ir milzīgs darbs. Tas jums ir jāsadala un regulāri jādod šī sasniegumu izjūta.

Piemēram, dodoties atpakaļ uz Duolingo, viņi regulāri atjauno jūs ar tekošās vērtības procentuālo daudzumu:

duolingo gamification

5. Mēs mīlam izvirzīt mērķus un sacensties ar sevi

Cilvēki pēc savas būtības ir konkurētspējīgi. Lielākā daļa no mums vēlas virzīties tālāk un grūtāk.

Izmantojot “personiskos pirkumus” un “iepriekšējos ierakstus”, jūs varat pārliecināt savus lietotājus atgriezties un mēģināt vēlreiz. Tas atkal ir Nike + lietotnes popularitātes faktors.

Parādiet mums savu statistiku, un mēs gandrīz vienmēr gribēsim to pārspēt.

Džilians Mihaels vada mērķu uzskaites vietni, kurā katru dienu tiek uzskaitīti jūsu ēšanas un fiziskās aktivitātes paradumi. Pastāvīgi rādot iepriekšējās nedēļas statistiku (un jūsu progresu attiecībā pret izvirzītajiem mērķiem), lietotāji ir spiesti pārspēt to nākamreiz. Vienkāršs bet efektīvs.

gamification

6. Bet tas nav nekas, salīdzinot ar sacenšanos ar citiem!

Ja domājat, ka mēs konkurējam ar sevi, mēs patiešām izvelkam pieturvietas, konkurējot ar citiem.

Atkal uzminiet, kurš šajā ziņā ir labākais? Yep, Facebook. Un Twitter, Pinterest, Instagram. Visi sociālie tīkli plaukst par šo ideju par sabalansētu konkurenci.

Kurš var iegūt vairāk patīk? Kurš var iegūt vairāk sekotāju, vairāk piespraudes, vairāk siržu. Tā ir viena liela spēle. Atvērts spēles laukums.

Protams, tam ir skaidrāki piemēri. Jebkura vietne, kurā tiek izmantoti līderu saraksti un labākie rezultāti, uzreiz izsauc šo dabisko instinktu sacensties!

Kādu laiku atpakaļ BBC ļāva lietotājiem izveidot nelielas līgas, lai cilvēki varētu prognozēt rezultātus Eiro futbola turnīrā. Tas bija saliecis visu manu ģimeni, katru dienu vairākas reizes pārbaudot BBC vietni, lai redzētu, vai mums ir pareizi rādītāji, un pārbaudītu, vai es aplenku cilvēkus līgā.

BBC gamification

7. Cilvēkiem patīk izpētīt un aizbēgt

Viss, kāpēc mēs mīlam videospēles, ir viņu eskapisms. Apmaldīšanās lomu pasaulēs un mainītā stāvokļa izpēte ir iemesls, kāpēc tādas spēles kā Final Fantasy un World of Warcraft ir tik populāras.

Kad jūs saviem lietotājiem piešķirat brīvību izpētīt, tas rada intrigu un satraukumu. Divas ļoti spēcīgas emocijas. Un pozitīva lietotāja pieredze.

Protams, šai izpētei jābūt rūpīgi strukturētai, lai lietotāji nepazustu.

Bet apsveriet to, kā Netflix ļauj lietotājiem pārņemt kontroli un izpētīt viņu izvēlētajā tempā. Ļaujot cilvēkiem atklāt trušu caurumus, tiek uzturēta viņu zinātkāre. Aizraujoša ir sajūta, ka varētu paklupt uz kaut ko jaunu. Iedrošiniet to.

Netflix izpēte

8. Mēs mīlam atlīdzību

Šis gandrīz nav jāpaskaidro.

Ikvienam patīk atlīdzība. Mēs jau runājām par sasniegumu sajūtas radīšanu. Bet kāpēc gan neiet vienu soli uz priekšu un piedāvāt reālu, taustāmu atlīdzību?

Acīmredzams piemērs ir Starbucks, kas piedāvā atlīdzību pēc noteikta pirkumu skaita. Vēl viens piemērs ir Recyclebank, kas saviem biedriem piedāvā atlīdzību par pārstrādi. Biedri var savākt punktus, lai apmainītos ar darījumiem un vietējām atlaidēm.

Lielākā daļa cilvēku izies no ceļa, lai saņemtu savu atalgojumu.

Kafijas spiedogs ir klasisks piemērs. Jūs, iespējams, netērētu gandrīz tikpat daudz kafejnīcā Nero, ja nebūtu bezmaksas kafijas vilinājums.

caffe nero zīmoga karte

Atalgo darbību.

9. Cilvēki ekskluzivitātes dēļ darīs gandrīz jebko!

Pastāv iemesls, kāpēc cilvēki maksā tūkstošiem dolāru par pirmās klases lidmašīnas biļeti. Protams, jūs saņemat gultu un glāzi šampanieša. Bet jums nav jāmaksā par funkcijām. Jūs maksājat par statusu.

Ekskluzivitāte rada intrigu, greizsirdību un zinātkāri. Cilvēki smagi strādās, lai sasniegtu šo statusu. Starbucks (atkal) līdzsvars ir perfekts, jo pastāvīgajiem klientiem ir zelta statuss.

Tas ir tāpat kā slepenā līmeņa atbloķēšana videospēlē. Tas dod jums milzīgu dopamīna trāpījumu un ļauj jums aizkulisēs.

10. Komandas darbs un sadarbība

Vēl viens svarīgs psiholoģiskais virzītājspēks ir kopiena un sadarbība. Mēs esam sabiedriski dzīvnieki, tāpēc mēs mīlam vairāku spēlētāju spēles (un kliedzam austiņas visiem cilvēkiem visā pasaulē).

Tas labi nozīmē gamifikāciju. Ja jūs varat likt lietotājiem justies kā komandas vai kopienas dalībniekam viņu ceļojumā, jūs izveidosit lojalitāti un pozitīvu lietotāja pieredzi.

Kickstarter plaukst šajā sabiedriskajā spēlē. Pirmkārt, viņi ir spēlējuši progresa joslas, ekskluzīvas atlīdzības augstiem pretendentiem, laika ierobežojums un liels mērķis. Faktiski tā ir viena no vietnēm, kuras visvairāk tiek atskaņotas internetā.

kickstarter gamification

Bet panākumus raksturo viņu kopienas un sadarbības gars. Kad projekts beidzot sasniedz savu finansēšanas mērķi, tas ir kā kopīgs sasniegums.

Mēģiniet atrast veidus, kā apvienot cilvēkus kopīgā mērķa sasniegšanā vai sasniegšanā jūsu lietotnē vai vietnē.

11. Dopamīns un atkarība

Gamification izraisa dopamīna uzliesmojumu.

Tas ir tik vienkārši. Izlīdzināšanās, atlīdzības iegūšana, atgriezeniskā saite vai kaut kā sasniegšana sniedz jums tik mazu uztraukumu.

Tas ir dopamīns jūsu smadzenēs. Tas, jūsuprāt, liek jums to darīt vēlreiz, jo tas jūtas labi! Un tas ir tad, kad rodas atkarība.

Ir iemesls, kāpēc mēs esam atkarīgi no spēlēm. Un ir iemesls, kāpēc vietnes un lietotnes, kas izmanto gamifikācijas, saglabā savus lietotājus. Jūs turpināsit atgriezties pie šī dopamīna trāpījuma.

——

Spēlēšana nav tikai izteiciens vai triks. Pareizi izdarīts, tas izsauc patiesas, spēcīgas cilvēka emocijas.

Tas rada pozitīvu lietotāju pieredzi, palielina iesaisti un lojalitāti.

Vai jūs izmantojat kādus azartspēļu trikus savā vietnē vai lietotnē? Es labprāt uzzinātu, kā jūs izmantojat priekšrocības! Lūdzu, atstājiet savus komentārus zemāk.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me