Dizajni dhe stili i faqes tuaj është shansi i parë për të bërë përshtypje klientëve tuaj.

Për fat të mirë, WordPress e bën shumë të lehtë krijimin e një stili që funksionon për ju. Duke shkarkuar një “temë”, mund të zgjedhni me dorë pamjen e faqes tuaj, pa prekur një linjë kodesh.

Para se të hidhem në dhjetë temat e mia të preferuara të WordPress, këtu janë ato që ju duhet të kërkoni në hartimin e dyqanit tuaj online.

  1. WooCommerce CompatibleWooCommerce është motori që fuqizon dyqanin tuaj online. Shtë një pako mjetesh që futet në faqen tuaj dhe ju lejon të shisni produkte. Kur jeni duke zgjedhur një temë, duhet të jetë e përputhshme me WooCommerce. (Sugjerim, të gjitha temat e listuara këtu janë.)
  2. Dizajn i përgjegjshëm Gjysma e të gjithë përdoruesve të internetit tani po hyjnë në internet në një pajisje mobile, dhe blerësit pëlqejnë të përdorin tabletat e tyre! Një temë e përgjegjshme do të thotë që faqja juaj e internetit do t’i përshtatet një smartphone, një tablet ose një desktop në çast.
  3. Stili, thjeshtësia dhe tema e lehtë e navigimitYour duhet t’i përshtaten stilit tuaj të markës dhe produkteve tuaja. Por, sigurohuni që është e thjeshtë dhe e thjeshtë për të lundruar. Mendoni nëse tema juaj krijon një përvojë të këndshme të përdoruesit.

Tani e dini se çfarë të kërkoni, këtu janë dhjetë nga të preferuarat e mia që ndërthurin të tre cilësitë thelbësore.

1. Divi 2.0

Karakteristika më e mirë: Drag and drop personalizim

Divi 2.0

Divi është i ndryshëm nga shumica e temave të WordPress. Ai nuk vjen thjesht me një stil ose një plan urbanistik. Me këtë temë, ju mund të krijoni pothuajse për çdo dizajn që dëshironi.

Kam parë disa përdorues të thonë se pëlqen të përdorësh lego! Cili është një përshkrim i shkëlqyeshëm i temës. Ju thjesht ndërtoni paraqitjen tuaj të preferuar duke përdorur blloqe dhe rrjeta. Integrohet pa probleme me WooCommerce dhe mund të krijoni një dyqan mahnitës para disa minutash.

> Merrni Tani Divin Theme.

2. Shopsy

Karakteristika më e mirë: Paraqitja e rrjetit

Shopsy

Dyqani është argëtues dhe i këndshëm, duke e bërë atë vendin e përsosur për prindërit që kërkojnë të fillojnë një dyqan për fëmijë ose mbase një gamë e produkteve të çuditshme të bëra me dorë.

Ajo imiton paraqitjen e rrjetit në stilin Pinterest, kështu që ju mund të tregoni shumë sende të gjitha menjëherë. Më e mira nga të gjitha, krijuesit e kanë bërë atë të pajtueshëm me animacionet, kështu që faqja juaj e internetit do të bëhet e gjallë!

> Merrni Tani Shopsy Theme.

3. Zerif Lite

Karakteristika më e mirë: Është falas!

Zerif Lite

Në përgjithësi këshilloj njerëzit të investojnë pak para në temën e tyre të WordPress. Temat Premium rrallë kushtojnë më shumë se 50 dollarë dhe kjo bën një ndryshim të madh në profesionalizmin e faqes tuaj.

Por, me Serif Lite gjeta një temë falas që jam i lumtur të rekomandoj. Shtë një dizajn me një faqe, i cili e bën atë të përsosur për frontet e thjeshta të dyqaneve. Shtë e lehtë për t’u përdorur dhe duket bukur. Nëse jeni i ri në WordPress, ky është një vend i shkëlqyeshëm për të filluar. Nëse ju pëlqen versioni falas, mund të përmirësoni temën dhe të zhbllokoni disa fuqi shtesë.

> Merrni Temën e Zerif Lite Këtu.

4. Blerësi i dyqanit

Karakteristika më e mirë: Imazhe mahnitëse

tregtar

Me një emër si ‘Shopkeeper’, ju e dini se kjo temë është krijuar vetëm për një qëllim: duke ju ndihmuar të shisni produkte. Blerësi i dyqanit është kaq i thjeshtë për t’u përdorur, nuk keni nevojë të dini ndonjë kod tjetër. Ndoshta nuk do të dëshironit të ndryshoni shumë sidoqoftë, pasi faqosja e paracaktuar duket shumë profesionale.

Kjo temë ka të bëjë me tërheqjen e vëmendjes me imazhe të mëdha. Shtë një nga temat e mia të preferuara atje për dyqanet e modës që lulëzojnë.

> Merrni Temën e Dyqanit Tani.

5. Pika e madhe

Karakteristika më e mirë: Hapësirë ​​e madhe për kokë

Pika e madhe

Një nga tendencat më të mëdha në hartimin e uebit për momentin është përdorimi i header-ve të mëdha me fotografi të parezistueshme. Tema Big Point ju lejon të krijoni një sit që është në trend.

Ajo gjithashtu vjen me një rrëshqitës revolucioni që do të thotë se imazhet tuaja të bukura të kokës do të shkëmbehen automatikisht. Kjo do të bëjë përshtypje klientët tuaj! Kjo është një tjetër temë tërheqëse dhe tërheqëse, kështu që nuk keni nevojë për ndonjë njohuri teknike për ta bërë atë të duket e shkëlqyeshme. Ajo funksionon në mënyrë të përsosur me WooCommerce dhe duket veçanërisht e zgjuar në një tabletë.

> Merrni Temën e Big Point Tani.

6. Avada

Karakteristika më e mirë: Tema më e shitur e të gjitha kohërave

Hapur

Avada është mjaft e ngjashme me temën Divi. Ajo përdori të njëjtin ndërtues personal me porosi style lego ’që ju lejon të krijoni një faqe në internet me pothuajse çdo stil që mund të mendoni.

Probablyshtë ndoshta tema më e shkathët dhe më fleksibël atje. Pra, nëse jeni duke kërkuar të eksperimentoni dhe të gjeni paraqitjen e përsosur, provoni Avada. Sshtë quajtur “Thika e ushtrisë swiss e temave të WordPress” sepse mund të bësh gjithçka që dëshiron me të.

> Merrni Temën Avada Tani.

7. Vigo

Karakteristika më e mirë: Stil për shitësit e modës

Vigo

Vigo është ndoshta tema më elegant këtu. Ajo përmban një dizajn të pastër dhe të bardhë me hapësirë ​​të madhe. Kjo lejon që produktet tuaja të marrin fazën qendrore dhe të shesin vetë. Vigo duket si një faqe profesionale e modës; gjithçka që duhet të bëni është të shtoni produktet.

Por, nuk është thjesht një fytyrë e bukur. Ajo u siguron klientëve navigim të thjeshtë dhe të thjeshtë. Plus, është nja dy vjet që do të thotë se krijuesit e saj kanë hekurosur të gjitha problemet dhe kanë pastruar kodin. Kjo e bën atë një nga temat më të shpejtë të ngarkimit në treg.

> Merrni Tani Vigo Theme.

8. Shopster

Karakteristika më e mirë: Retina e aktivizuar

Shopster

Nëse jeni duke bërë një dyqan në internet, imazhet tuaja duhet të bëjnë gjithë punën e vështirë për ju. Fotografia e shkëlqyer shet produkte. Pra, ju duhet një temë që tregon fotografitë tuaja në maksimum. Shopster është i aktivizuar në retinë, kështu që kushdo që shikon në një ekran të retinës do të shohë produktet tuaja në të gjithë lavdinë e tyre.

Ata gjithashtu ju japin një hapësirë ​​të madhe rrëshqitëse për të punuar me të. Nëse dëshironi të tërhiqni vëmendjen e klientit tuaj me imazhe seriozisht të përcaktuara të larta, kjo është tema për ju.

Si me të gjitha temat këtu, Shopster është i vendosur të punojë me WooCommerce dhe integron pa probleme. Nuk ka asnjë punë të vështirë të përfshirë fare!

> Merrni Temën e Shopster Tani.

9. Z. Tailor

Bit më i mirë: Rrëshqitje paralele

Z. Tailor

Shkarkimi paralel është një nga gjërat më interesante në krijimin e uebit për momentin. Mund të keni parë disa site duke e përdorur atë tashmë. Kur lëvizni poshtë një faqe paralele, përmbajtja lëviz me ritme të ndryshme, në dukje që bashkëveprojnë me njëri-tjetrin. Ju mund të mendoni se do t’ju duhet një gjeni kompjuteri për të krijuar këtë efekt për ju. Por me këtë temë, të gjitha vijnë si standarde.

Shtë një temë mjaft mashkullore, e shkëlqyeshme për dyqanin e modës të një djali. Ky është një tjetër faqe interneti tërheqëse, andaj edhe krijimi i faqosjes është shumë i thjeshtë.

> Merrni Temën e Z. Tailor Tani.

10. selvi

Karakteristika më e mirë: Bërë posaçërisht për WooCommerce

selvi

Kjo temë është dizajnuar posaçërisht rreth manualit të mjeteve WooCommerce. Kjo do të thotë që ju mund të jeni i sigurt se është bërë me pronarët e dyqaneve në internet në mendje. Ata kanë optimizuar tërë temën për ecommerce, duke përshtatur çdo aspekt për të rritur shitjet në faqen tuaj të internetit.

Një nga gjërat e mia të preferuara për këtë temë është opsioni i sfondeve video. Kjo e bën të duket sikur faqja fillestare juaj ka një imazh lëvizës. E përkryer për të treguar produktet tuaja në stil!

> Merrni Temën e Qiparisë Tani.

Unë do të doja të dëgjoja nga të gjithë ju pronarët e dyqaneve WordPress atje. Whatfarë temash jeni duke përdorur, dhe cili është i preferuari juaj?

Tani, shikoni 9 Hosting më të mirë të menaxhuar WordPress. Këto shërbime do të sjellin përfundimisht performancën e WordPress-it tuaj në një nivele të re.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me