Si i humba paratë në koston e transportit të Shopify (dhe pastaj i rregullova!)

Kur ngrita dyqanin tim të parë Shopify, humba mjaft para.


Filloi mirë (të paktën, mendova kështu!) E hapa me lehtësi dyqanin me Shopify, kisha shumë ton urdhra dhe hyra i kënaqur me mënyrën se si po shkonte gjithçka.

Kjo nuk ishte deri sa t’i dërgoja të gjitha porositë që kuptova gabimin tim: Unë kam llogaritur gabimisht koston e transportit.

(burimi i figurës)

Ajo që shkoi keq?

Kjo është, unë kam lexuar qindra artikuj në lidhje me braktisjen e karrocave, dhe kjo më shqetësoi. Për shembull, 68% e të gjithë klientëve braktisin karrocën e tyre, dhe arsyeja më e madhe janë kostot e papritura të transportit që shfaqen në sekondën e fundit.

Kështu që vendosa të ofroja transport falas në të gjitha produktet e mia dhe ta reklamoja atë në masë të madhe. Ishte mënyra më e mirë për t’i larguar njerëzit përmes arkës. (Dhe funksionoi – shkalla e braktisjes sonë ishte nën 40%).

Problemi është, nuk bëra asnjë fitim. Pasi të kisha paguar kompaninë time për dorëzim, në të vërtetë humba para. Argh!

Përfundimisht, gjeta një vend të ëmbël. Kam gjetur një kosto të transportit që nuk i tremb klientët, por bëri një fitim. Pra, këtu janë opsionet, dhe si ta merrni atë saktë.

Hapi 1: Peshoni produktet tuaja dhe merrni citate të sakta të transportit

Para se të filloni të ndryshoni tarifat ose të ndërhyrni me koston në Shopify, merrni një shkallë nga dhe peshoni secilin produkt. Merrni peshat dhe dimensionet në një grumbull korrierësh vendas dhe merrni një vlerësim mesatar për transportin.

Ju gjithashtu mund t’i afroheni USPS, FedEx dhe transportuesve të tjerë për të arritur një marrëveshje ose për të marrë një çmim të vetëm. Sido që të jetë, sigurohuni që e dini koston e saktë të transportit dhe sa kushton paketimi.

Tani që e dini se sa kushton për paketim dhe dërgim, ju mund të zgjidhni një mundësi të ofrimit:

Oferta Transporti Falas

Megjithë historinë time të tmerrit, ju mund të fitoni me transport falas. Thjesht duhet të jesh shumë i kujdesshëm me matematikën!

Opsioni 1: Marrja e hitit vetë

Opsioni i parë po merr kostot e dorëzimit vetë, siç bëra fillimisht. Ju shesni produktet tuaja me çmimin e zakonshëm dhe thithni koston e transportit nga fitimet tuaja.

  • pro: klienti merr një marrëveshje të madhe. Një produkt i lirë dhe transporti falas.
  • kundër: Do të merrni vetëm një diferencë fitimi shumë të vogël (ose aspak, si unë!)

Kjo metodë do të funksionojë nëse produktet tuaja janë shumë të shtrenjta ose kanë një diferencë të madhe fitimi. Sendet e shtrenjta dhe luksoze shpesh funksionojnë mirë në këtë kategori.

Opsioni 2: Përplasja e çmimit të produkteve

Opsioni dy është rritja e çmimit të produkteve tuaja për të mbuluar koston e transportit. Në vend që të shisni një bluzë për 8 dollarë dhe të ngarkoni transportin shtesë prej 2 $, ju paguani 10 dollarë për bluzën dhe ofroni transportin falas.

Ofroni transportin falas duke rritur çmimin e produktit

Edhe pse produkti tani është më i shtrenjtë, joshja e ‘transportit falas’ është një nxitje e madhe psikologjike për të blerë. Ajo largon pak hezitimin. Cons? Epo, klienti mund ta gjejë të njëjtin produkt më të lirë diku tjetër.

Opsioni 3: Takoni në mes

Takimi diku në mes është opsioni i fundit. Ndoshta ju shisni bluzën për 9 dollarë dhe gëlltisni vetë koston e 1 dollarit. Kjo është metoda që unë përdor tani. Konsumatorët e mi do të përpiqen të gjejnë të njëjtin produkt më të lirë diku tjetër dhe transporti falas ndihmon në arritjen e marrëveshjes.

Vendosni tarifat tuaja të transportit

Edhe pse shipping transporti falas ’është një mënyrë e bukur për të joshur klientët, vendosja e një niveli të transportit është akoma praktikë standarde në internet. Në Shopify, nuk mund të vendosni një kosto të transportit për secilin produkt individual, kështu që do të duhet të përdorni njërën nga këto tre opsione:

Transporti i bazuar në peshë

Në këtë rast, ju do të ngarkoni një kosto të dorëzimit bazuar në peshën e porosisë së klientit. Nëse karroca e tyre totale peshon midis 0-1kg, ju mund të paguani 10 dollarë dërgesë. Nëse është ndërmjet 1-2 kg, mund të paguani 20 dollarë. Për ta vendosur këtë, do të duhet të dini peshën e saktë të produkteve tuaja.

Njihni peshën e saktë të produkteve tuaja

Transporti me bazë çmimi

Duke përdorur këtë mundësi, ju ngarkoni një kosto të dorëzimit bazuar në koston totale të shportës. Nëse klienti harxhon midis $ 0 – $ 20, ju mund të paguani $ 5 dërgesë. Nëse ata shpenzojnë $ 20- $ 50, ju mund të paguani $ 10.

Këshillë pro: Fitimi juaj mund të hahet duke përdorur këtë metodë nëse keni shumë sende me çmim të ulët por të rëndë.

Ofroni një tarifë të sheshtë

Një opsion i tretë është duke ofruar një normë të thjeshtë të sheshtë për të gjitha porositë. Ky është një opsion i shkëlqyeshëm nëse të gjitha produktet tuaja janë me madhësi dhe peshë të ngjashme. Për shembull, nëse shesni syze dielli, me siguri nuk do të duhet të merrni llogari për peshat e ndryshme.

Shënim: në të gjitha rastet, unë po flas për transportin vendas. Nëse doni të dërgoni ndërkombëtarisht, do të dëshironi të paguani një “shtesë rajonal” të cilën mund ta gjeni në cilësimet e çmimeve të Shopify.

Llogaritni kostot e transportit në kohë reale

Ky opsion i tretë është më i përparuari, por ndoshta më i sakti. Transporti në kohë reale llogarit automatikisht koston e transportit të çdo produkti bazuar në vendndodhjen e klientit dhe preferencat e dorëzimit.

Shikoni se si kjo dyqan llogarit koston e saktë të transportit për secilin klient:

Do të thotë që çdo klient merr një kosto transporti plotësisht të saktë, deri në minutë, të përshtatur për ta. Blini çezmat në çmimet e FedEx ose USPS për të llogaritur normën e saktë.

Greatshtë e shkëlqyeshme për ju sepse nuk do të vlerësoni kurrë kostot e transportit tuaj. Gjithmonë është saktësisht. Dhe është mirë për klientin, sepse ata e dinë që nuk do të zhduken nga tarifat e tepërta të transportit.

Dobësi e vetme është që ju do të keni nevojë për versionin “të përparuar” të Shopify, i cili vjen me një tarifë shtesë.

Lërini që dikush tjetër të bëjë transportin për ju

Sigurisht, opsioni i fundit është që të lejoni një kompani profesionale të logjistikës të bëjë gjithë punën e vështirë për ju.

Shopify ka partnerizuar me një pjesë të vogël shërbimesh përmbushjeje, përfshirë Amazon për t’ju ndihmuar të kujdeseni për këtë. Me këtë opsion, ju do të ruani produktet tuaja në një nga depot e Amazonës dhe ata do të kujdesen për transportin për ju. Do t’ju ​​kushtojë pak më shumë, por ju heq gjithë punën e vështirë dhe supozimin.

Nëse zgjidhni këtë mundësi, thjesht mund të merrni tarifat e transportit në Amazon dhe t’i aplikoni ato në dyqanin tuaj Shopify.

Mendimet përfundimtare

Ndërsa zbulova rrugën e vështirë, kostot e transportit mund të bëjnë ose prishin marzhet e fitimit tuaj! Shtë ndryshimi midis një dyqani të suksesshëm dhe një dyqan të vështirë.

Gjithmonë e kam gjetur këtë tabelë (krijuar nga Shopify) shumë e dobishme kur bëhet fjalë për çmimin e produkteve tuaja dhe duke u siguruar që jeni gjithmonë në anën e duhur të fitimit:

Llogaritni çmimin e produktit tuaj

Shpresojmë, me mbylljen e këtij informacioni, ju nuk do të bëni të njëjtin gabim që bëra, dhe ju do të merrni dyqanin tuaj Shopify për lavdi!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map