Faqet e ndalimit. Ata janë një pjesë thelbësore e çdo fushate të mirë për marketing.

Ato rritin shndërrimet, rrisin shitjet dhe inkurajojnë regjistrimet. Fatkeqësisht, ata janë keqkuptuar pak dhe rrallë janë optimizuar në kapacitetin e tyre të plotë.

Para së gjithash, le t’i përgjigjemi pyetjes së madhe:

Farë është një faqe ulje?

shopify

Një faqe ulje është një faqe në internet me porosi e krijuar posaçërisht për të kthyer klientët. Highlyshtë shumë specifike, e synuar dhe lazer e optimizuar për shitje ose regjistrime.

Ato shpesh përdoren për të funnel vizitorët nga lidhjet e reklamimit në mediat sociale ose Google.

’Shtë një faqe e pavarur që nuk është e lidhur në mënyrë tipike me faqen tuaj ose pjesën tjetër të faqes tuaj. Nëse njerëzit janë në faqen tuaj të vendit, ata tashmë janë të interesuar për produktin ose shërbimin tuaj. Ata tashmë janë intriguar.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është t’i ktheni ato, të cilat mund t’i bëni në dy mënyra kryesore:

  1. Gjeneroni drejton përmes një forme regjistrimi
  2. Shitet dicka!

Si është e ndryshme një faqe ulëse nga faqja kryesore?

Ju priren të shihni shumë reklama në Facebook dhe Google që tregojnë njerëzit në një faqe në internet. Ky është shpesh një gabim.

Një faqe në shtëpi është shumë e përgjithshme. Qëllimi është të prezantoni një vizitor pasiv në biznesin tuaj të përgjithshëm, dhe t’i lini ata të eksplorojnë me ritmin e tyre. Në faqen kryesore, ka shumë udhëtime dhe rezultate të ndryshme të përdoruesve.

Sidoqoftë, një faqe ulëse është shumë specifike dhe ka për qëllim vetëm një promovim. Me një faqe ulje, ekziston vetëm një udhëtim i mundshëm i përdoruesit. Ju dëshironi vetëm një rezultat: shitjen ose regjistrimin.

Pra, si mund të bëjmë krijimin e një prej këtyre faqeve të uljes?

a. Përdorni një plugin WordPress

Nëse jeni duke përdorur WordPress për të pritur faqen tuaj të internetit, do të duhet të punoni brenda kufijve të temës. Në disa raste, është e mundur që thjesht të krijoni një faqe të re. Ju mund ta stiloni atë si ju pëlqen, dhe t’i jepni një URL të re (më shumë për atë shpejt).

shtojca e faqes së uljes

Nëse po kërkoni diçka pak më fleksibël, mund të instaloni një shtojcë të faqes së uljes. Një nga më të mirat është emri i duhur ‘WordPress Landing Pages’ i cili ju lejon të zgjidhni nga shabllonet për të krijuar një dizajn personal. Kjo gjithashtu ju lejon të ekzekutoni teste të ndarjes A / B, e cila është e dobishme për të optimizuar normën tuaj të konvertimit.

b. Instaloni një temë drag-and-drop WordPress

Kur bëhet fjalë për temat e WordPress, opsionet e tërheqjes dhe tërheqjes janë më të gjithanshmet dhe më fleksibël atje. Një nga të preferuarat e mia është Divi, të cilin e përfshiu në listën tonë të temave më të mira të WordPress. Duke përdorur Divi, ju mund të shtoni me shpejtësi dhe lehtësi një faqe të re të uljes dhe të krijoni një plan urbanistik duke përdorur kutitë e tërheqjes dhe tërheqjes.

c. Alternativa e paguar

Ju gjithashtu mund të përdorni një alternative të paguar si Lander ose Leadpages. Kushton pak para, por ju ndihmon të krijoni një faqe ulje me udhëzime të thjeshta hap pas hapi. Nuk ka nevojë për kodime komplekse dhe duhen vetëm rreth 30 minuta për tu ngritur dhe vrapuar. Ka mijëra modele ekzistuese për të zgjedhur, dhe ju mund t’i shkulni ato ndërsa shkoni.

Leadpages®

Tani që kemi marrë bazat poshtë, le të flasim për optimizimin. Si mund të merrni më shumë shitje dhe konvertime nga faqja juaj e uljes?

14 këshilla për të optimizuar faqen e ndalimit të konvertimeve!

1. Zgjedhja e URL-së

Ju nuk mund t’i kushtoni shumë vëmendje mashtrimeve të fjalëve ose shkronjave në adresën e internetit. Sidoqoftë, ajo ka më shumë ndikim nga sa mund të mendoni. Para së gjithash, një URL e mirë është thelbësore për qëllime SEO. Kjo ju lejon të shtrydhni fjalët e duhura dhe të ndihmoni Google të gjeni faqen tuaj.

Por në një faqe ulje, ata luajnë një rol edhe më të madh. Unë sugjeroj të përdorni URL tuaj për të forcuar thirrjen tuaj për veprim. Le të themi se jeni duke përdorur faqen tuaj të uljes për të promovuar aplikacionin tuaj të ri. Në atë rast, bëni url:

www.my-business.com/download-the-app

Sshtë një turp i thjeshtë, nënndërgjegjeshëm për vizitorin tuaj. Gjithmonë mbani URL të shkurtër, specifike dhe deri në pikën.

2. Vendosni një qëllim të qartë

Faqet më të mira të uljes janë specifike. Mos harroni, ky nuk është vendi për të ofruar promovime të shumta. Faqja e uljes është krijuar vetëm për një qëllim.

Siç mund ta shihni në faqen e uljes së Akademisë së Kodit më poshtë, qëllimi i tyre i vetëm është nënshkrimi i njerëzve deri në program. Mjaft fjalë për fjalë, nuk ka asnjë objektiv ose lidhje tjetër në faqen e uljes!

Faqja e Largimit të Kodekademisë

Cili është qëllimi juaj i vetëm? A po i bën njerëzit të regjistrohen në listën tuaj të postës? A po shkarkon aplikacionin tuaj të ri? Apo shitja e një produkti të ri? Zgjidhni një, dhe përqëndrohuni qartë në të.

3. Hiq çdo gjë që shpërqendron nga ky qëllim

Dizajnuesit e uebit shpesh thonë se 90% e punës së tyre po heq punët! Pasi të keni projektuar faqen tuaj të uljes, mendoni për të gjitha shpërqendrimet që mund të shpëtoni.

Shikoni këtë shembull nga CampusTap. Sshtë një nga faqet më të thjeshta, më të thjeshta të uljes, në të cilën kam hasur. Ekzistojnë vetëm katër elementë të projektimit: një titull, një shpjegues, një thirrje për veprim dhe një imazh. Whatfarë keni më shumë nevojë?

Faqja e thjeshtë e uljes

4. Sigurohuni që nuk ka pika të tjera të daljes

Në një faqe tradicionale në internet, ju doni shumë lidhje për të ndihmuar vizitorët të eksplorojnë faqen tuaj të internetit. Por, kur bëhet fjalë për faqen tuaj të vendit, ju dëshironi vetëm një lidhje: thirrjen për veprim.

Nuk duhet të ketë pikë dalje për të shkëputur vizitorët tuaj ose t’i udhëhequr ata diku tjetër. Duke mos patur lidhje të jashtme në një faqe ndjehet mjaft kundërintuitive, por është mënyra më e mirë për të kthyer klientët tuaj.

Asnjë pikë daljeje

Nëse ata nuk mund të klikojnë larg në një pjesë tjetër të faqes, ata kanë shumë më shumë gjasa të klikojnë në thirrjen tuaj për veprim.

5. Një thirrje e fuqishme për veprim

Thirrja për të vepruar është pjesa më e rëndësishme e faqes së uljes. Sshtë butoni “blej” ose butoni “regjistrohu”. Në fakt, është kaq e rëndësishme, ne i kushtuam një blog të tërë këtij elementi të vogël.

Marrja e vizitorit tuaj për të klikuar këtë buton është qëllimi përfundimtar. Bëni kopjimin të bërë gati, direkt në pikën, dhe bindëse. Bisedoni direkt me vizitorët tuaj, si ky shembull nga folks në Crazy Egg.

Thirrja për veprim të Crazyegg

Konsideroni gjithashtu ngjyrën dhe modelin. Ngjyrat më të mira janë të verdha, portokalli dhe jeshile. Pse? Sepse ato krijojnë një kontrast të qartë dhe dalin nga faqja. Ata tërheqin vëmendjen drejt tyre.

6. Konvertoni në një klik

Faqet më të mira të uljes kanë një proces të thjeshtë për konvertimin e klientëve. Në mënyrë ideale, ju doni të konvertoni njerëzit në vetëm një klik.

Për shembull, në faqen tuaj të tokës, mund të keni një formë regjistrimi. Kur një klient plotëson informacionin e tij, përpiquni të mos përfshini një hap të dytë ose të tretë. Klikimi i asaj thirrje për veprim duhet të jetë fundi i shkëmbimit. Stepdo hap shtesë që duhet për të përfunduar procesin, ju humbni konvertimet. Merre me buzeqeshje.

7. Merrni kokën e audiencës tuaj

Pasi vizitori juaj të arrijë në faqen tuaj, ju keni disa sekonda për t’i bindur ata të ndërmarrin hapin tjetër. Një mënyrë për ta bërë këtë është të futeni brenda kokës së tyre!

Mundohuni të krijoni një faqe ulëse që lidhet me ta menjëherë. Prekni në emocionet e tyre – veçanërisht ëndrrat dhe ambiciet e tyre. Shikoni sesi AwesomeTalk futet direkt në kokën tuaj me faqen e tyre të zgjuar të uljes. Ai nuk e përshkruan shërbimin – nuk ka pse. Në vend të kësaj, ajo përdor emocionet tuaja natyrore për të ndihmuar në frymëzimin e klikimit.

Prekni në emocionin e audiencës

Do gjë që futet në përgjigjet emocionale të dikujt do të futet brenda kokës së tyre, dhe shpresoj t’i bindë ata të klikojnë më tej.

8. Konsistenca e projektimit

Zakonisht, një vizitor ka arritur në faqen tuaj të uljes përmes një linje reklamimi. Reklamat në Facebook shpesh janë të shkëlqyera për të tërhequr njerëzit drejt një faqe ulëse. Në këtë pikë ju duhet të mbani imazhet dhe modelimin sa më konsistentë të jetë e mundur.

Me fjalë të tjera, përdorni të njëjtën imazh në faqen e uljes që keni përdorur në vetë reklamë. Përdorni të njëjtën kopje dhe shpjegues. Pse? Sepse kjo automatikisht përforcon mesazhin tuaj përsëri dhe përsëri. Gjithashtu ndihmon në zbutjen e hapit dhe ndalon që klienti juaj të mos shpërqendrohet.

9. Përdorni oferta dhe zbritje

Të gjithë e duan një ofertë ose zbritje të mirë. Mund të jetë vetëm gjëja që ju nevojitet për të bindur dikë të regjistrohet ose të blejë produktin tuaj. Netflix ka një nga faqet më të mira të uljes atje (në këtë rast, është gjithashtu faqja kryesore e tyre). Dhe gjithçka është e bazuar në ofertën thelbësore në zemër të biznesit: një gjykim falas muaj.

Oferta dhe zbritje të Netflix

Nëse zotëroni një faqe në internet për tregti, mund të përdorni faqen tuaj të uljes për të promovuar një shitje të një artikulli të veçantë. Ose përdorni atë për të paketuar së bashku sende të ngjashme në një marrëveshje. Një zbritje ose shitje rrit gjasat që një vizitor pasiv të bëjë blerjen.

10. Përfshini prova sociale

Nëse dikush ka mbërritur në faqen tuaj të uljes, ata janë pothuajse të bindur. Ju i keni intriguar tashmë dhe i keni tërhequr në faqen tuaj të regjistrimit. Mbetet vetëm një shtresë e vogël e fërkimit. Ekzistojnë vetëm disa pyetje ose rezerva që nuk bëjnë fjalë për to.

Jobshtë detyra juaj të eliminoni çdo rezervim të fundit dhe t’i merrni ato në linjë! Një mënyrë e shkëlqyer për ta bërë këtë është me prova sociale. Me fjalë të tjera, shfrytëzoni këtë mundësi për të treguar se sa njerëz të tjerë po përdorin produktin ose shërbimin tuaj. Njoftojeni vizitorin tuaj që të tjerët po e përdorin atë dhe e duan atë.

Përfshini prova sociale në faqen tuaj të uljes

Në këtë shembull, aplikacioni i listës për të bërë, Todoist, me gëzim ju kujtoj se 2 milion të tjerë tashmë po e përdorin atë. Almostshtë pothuajse e mjaftueshme për të bërë të ndjeheni të lënë jashtë!

Ju mund të bëni një gjë të ngjashme duke cituar dëshmitë në faqen tuaj të uljes, veçanërisht nga klientë ose blerës me emër të mëdhenj.

11. Sigurohuni që të jetë miqësore me celularin

Shtë viti 2016 dhe unë pothuajse nuk duhet të përmend këtë! Por, kaq shumë faqe ulje nuk janë akoma miqësore me celularin. Me më shumë se 50% të të gjithë aksesit në internet tani në një pajisje celulare, faqja juaj e uljes duhet të duket e lëmuar në çdo pajisje.

Kjo është veçanërisht e rëndësishme nëse trafiku juaj tërheqës nga një reklamë në mediat sociale. Një sasi e madhe e përdorimit të mediave sociale zhvillohet në një pajisje të lëvizshme, kështu që ky proces duhet të jetë pa probleme. Nëse e ndërtoni faqen tuaj të uljes duke përdorur metodat që shpjegova në fillim të artikullit, ata të gjithë duhet t’ju japin mundësinë të siguroheni që është ‘përgjegjës’.

Mos humbni konvertimet sepse faqja juaj e uljes thith në një pajisje të lëvizshme!

12. Shtoni butona të aksioneve

Ju mund të merrni edhe më shumë vlerë për para në faqen tuaj të uljes duke shtuar butonat e aksioneve. Shpesh, do të shpenzoni pak para për të promovuar faqen e uljes në Facebook ose Google. Sidoqoftë, pasi njerëzit fillojnë të përmbyten, lehtësoni që ata ta ndajnë atë me miqtë e tyre.

Në fund të fundit, është promovim falas! Gjithmonë nxitni vizitorët tuaj të ndajnë faqen e uljes nëse ata gjejnë diçka të dobishme. Siç mund ta shihni më poshtë, folks në Saa ju inkurajojnë të ndajnë eBook-un e tyre pasi ta keni shkarkuar atë. Kjo do të çojë në vizita të panumërta shtesë në faqen e uljes.

Ndani butonin në faqen tuaj të uljes

13. Shpejtësia

Gjithmonë po flasim për shpejtësinë këtu në Bitcatcha. Në fund të fundit, testi i shpejtësisë sonë të serverit është ajo që bëjmë më mirë! Sidoqoftë, me të vërtetë ka rëndësi kur bëhet fjalë për faqen tuaj të uljes. Lexuesit e rregullt do të dinë që një faqe e ngadaltë e internetit mund të ndikojë në mënyrë drastike në normën tuaj të konvertimit.

Në fakt, çdo gjë më e ngadaltë se tre sekonda mund të shkurtojë konvertimet tuaja në gjysmë. Asnjë kompani nuk mund të përballojë të humbasë gjysmën e shitjeve të saj të mundshme. Sidomos kur është kaq e thjeshtë për të zgjidhur problemin tuaj të shpejtësisë. Nëse keni ndjekur këshillat deri më tani, faqja juaj e uljes duhet të jetë e thjeshtë dhe relativisht e zbrazët. Kjo duhet t’i bëjë gjërat të këndshme dhe të shpejta. Nëse është akoma i ngadaltë, mund të ketë një problem me serverin themelor ose hostin tuaj të internetit.

14. Test, provë, provë

Meqenëse përparësia juaj numër një është konvertimi, është koha të provoni saktësisht se sa mirë funksionon. Do të kuptoni së shpejti se puna juaj në faqen e uljes nuk është bërë kurrë! Gjithmonë ka një plan urbanistik të ri për të provuar. Gjithmonë ekziston një thirrje për veprim me ngjyra të ndryshme për tu provuar. Gjithmonë ekziston një frazë ose kopje e ndryshme për t’u përdorur. Gjithmonë një imazh i ndryshëm.

Do shkulje e vogël mund të ketë një efekt të madh në shndërrimin tuaj. Pra, nëse nuk jeni të sigurt se cili planifikim ose imazh është më i efektshmi, ndryshojeni atë dhe provoni përgjigjen.

AB-testimin e

Duke përdorur funksionin “qëllimet” në Google Analytics, mund të gjurmoni saktësisht sa konvertime merrni në çdo faqe të caktuar. Sa herë që bëni një ndryshim ose ndryshim, monitoroni nëse shkalla e konvertimit lëviz lart ose poshtë.

Nëse përdorni një nga krijuesit e faqes së uljes së paguar të përmendur më parë, ata shpesh do t’ju lejojnë të testoni opsione të ndryshme A / B para se të bëni një dizajn përfundimtar. Nëse dëshironi ton konvertime, kjo është gjëja më e rëndësishme që mund të bëni!

Faqet e ndalimit janë një nga mënyrat më të mira për të rritur konvertimet tuaja dhe për të rritur shumë shitjet dhe regjistrimet tuaja.

Fatkeqësisht, nëse nuk i optimizoni ato si duhet, ata mund t’ju humbin shumë para.

A keni pasur fat me faqet tuaja të uljes? Ju lutemi mos ngurroni të ndani sekretet dhe këshillat tuaja në seksionin e komenteve.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me