Beenshtë e shkurtër dhe e ëmbël, por udhëzuesi ynë me katër pjesë Shopify më në fund po merr fund me këtë udhëzues për të promovuar një dyqan Shopify!

Kjo pjesë e fundit është pjesa e vështirë, por është gjithashtu më e dobishmja.

Deri më tani, ne kemi dyqanin tuaj në internet, kemi shtuar disa produkte dhe e kemi mbingarkuar me veçoritë e përparuara të Shopify. E gjithë kjo që mbetet për të bërë është tërheqja e disa klientëve!

si-të-të promovuar-shopify

Nëse po filloni nga e para, ky është shpesh një proces i ngadaltë. Ata klientë të parë janë gjithmonë më të vështirët për tu gjetur dhe mund të ndjehen zhgënjyese.

Duke përdorur këto 7 mashtrime vrasëse, ne do të shpejtojmë gjërat dhe t’i bëjmë vizitorët të derdhin në faqen tuaj të internetit.

Përmbushja Në Udhëzuesin tonë të plotë për blerje

  • Pjesa 1: Si të krijoni një dyqan Shopify në vetëm 19 minuta
  • Pjesa 2: 11 Blini karakteristika që do të rritin shitjet tuaja
  • Pjesa 3: Blerni SEO: 9 Thelbësore për të Rritur Google Rank tuaj
  • Pjesa 4: “Si t’i tërheq klientët?” 7 hapat e parë për promovimin e dyqanit tuaj të Shopify
  • A është blerja për ju? Lexoni rishikimin tonë të thelluar të Shopify

1. Lidhu me “ndikuesit”

Shtë e ndërlikuar të dini se ku të filloni kur promovoni dyqanin tuaj në internet. Blogimi dhe azhurnimi i mediave sociale mund të ndihen të pakuptimta kur keni një audiencë të vogël.

Kjo është arsyeja pse unë e vendos “duke u lidhur me ndikuesit” në numrin 1. “Ndikuesit” janë individë ose uebfaqe me një ndjekje të madhe në internet. Një postim në Twitter ose Instagram në lidhje me produktet tuaja mund të dërgojë një përmbytje të trafikut në faqen tuaj të internetit dhe të ndërtojë atë audiencë fillestare.

Shikoni se si poston ky influencues i modës në lidhje me një produkt Express Runway:

shopify-influencers-shembull

Në disa raste, ndikuesit do të paguajnë një tarifë për të promovuar produktin tuaj. Për ndikuesit me më shumë se një milion ndjekës, ajo tarifë mund të shtrihet në dhjetëra mijëra dollarë.

Natyrisht, shumica prej nesh nuk kanë $ 10k + të shtrirë rrotull! Por merrni shembullin e faqes së modës Bachlr. Ata shkuan nga zero në 20,000 vizitorë të dyqaneve duke kërkuar nga influencuesit në Instagram të promovojnë produktet e tyre.

Bëni një listë të ndikuesve në ngrohtë tuaj dhe dërgojuni atyre me një email miqësor (dhe ndoshta një produkt falas!)

2. Ndërtoni një audiencë në Instagram

Normalisht, unë do të rekomandojë një prani të gjithanshme në mediat sociale. Por nëse sapo jeni duke filluar, provoni të vendosni të gjitha përpjekjet tuaja në Instagram.

Pse? Sepse përdoruesit e Instagramit janë më të angazhuar, më aktivë dhe më të përgjegjshëm ndaj markave sesa Facebook apo Twitter.

Bleni shembull instagram

(burimi i figurës)

Personalisht, unë mendoj se Facebook po arrin një pikë të tepërt me marketingun. Plus, algoritmi i tyre ju ndalon të arrini audiencën tuaj të plotë pa paguar për të (më shumë për atë më vonë).

Nga ana tjetër, Instagram ju lejon të arrini një audiencë shumë më të madhe, dhe mund të përdorni një buton ‘blej-tani’ pranë secilit postim. E përkryer për pronarët e dyqaneve në internet!

Provoni të postoni imazhe mahnitëse të produkteve tuaja dhe më pas rriteni më poshtë duke bashkëvepruar me përdoruesit e Instagramit në kamare tuaj.

Dua më shumë? Pse Instagram është Rrjeti më i Mirë Social për Shitësit me pakicë në internet

3. Ndërtoni një listë emaili dhe dërgoni gazeta të rregullta

Neil Patel tha se është më e mira kur tha: “Nga të gjitha kanalet që kam testuar si tregtar, emaili vazhdimisht i tejkalon të gjitha”.

Marketingu me email është mënyra më e mirë për të marrë klientë të përsëritur dhe drejtuar vazhdimisht shitjet. Në fund të fundit, njerëzit në listën tuaj të emailit janë klientët tuaj më të angazhuar. Ata kanë më shumë të ngjarë të blejnë nga ju!

Shembull Email Asos

Filloni duke mbledhur adresat e postës elektronike nga kushdo që blen një produkt. Pastaj shtoni një formë regjistrimi në faqen tuaj për të kapur çdo klient që nuk është ende gati për të blerë nga ju akoma.

Dua më shumë? Provoni Serinë tonë Gjashtë-Pjesore në Marketingu Email

4. Shkruani përmbajtje fantastike me Blog-un e Shopify

Nëse nuk jeni të bindur për fuqinë e blogjeve, hidhini një sy këtij infografi. Statistika më e rëndësishme është kjo:

61% e njerëzve kanë blerë diçka të bazuar në një blog.

Kjo është sa përmbajtja e fuqishme është për pronarët e dyqaneve në internet. Jo vetëm kaq, por dyqanet që blog marrin 97% më shumë lidhje hyrëse (e cila është thelbësore për renditjen tuaj të Google).

Shkrimi i përmbajtjes ndihmon në tërheqjen e klientëve të rinj. Ju ndihmon të lidheni me ta dhe të rritni një afinitet të markës. Më e rëndësishmja, ju mund t’i bëni ata në shitje.

Filloni duke u angazhuar për një postim në javë që do të tingëllojë me audiencën tuaj të synuar. Ndoshta është një përmbledhje produkti, artikulli përmbledhës ose artikulli i listës.

Dua më shumë?
– 18 mënyra të thjeshta për të krijuar një strategji të përmbajtjes që drejton trafikun
– 1.000 Fjalë brenda një ore – Si të Blog Hard & shpejt

5. Pomponi pak para në reklamat në Facebook

Të gjitha teknikat e deritanishme janë efektive, por ato kanë një gjë të përbashkët: ato janë të ngadalta.

Blogimi, media sociale dhe lidhja me ndikuesit kërkon kohë. Nëse dëshironi trafik të shpejtë, reklamimi është rregullimi i shpejtë që po kërkoni.

(burimi i figurës)

Reklamat në Facebook janë të thjeshta dhe efektive. Algoritmi i tyre ju lejon të synoni një audiencë tepër të ngrohtë duke përdorur vendndodhjen, moshën dhe interesat personale. Shtë mënyra më e mirë për të marrë produktet tuaja para klientëve tuaj të synuar.

Provoni së pari të eksperimentoni me një sasi të vogël parash. Shkulni imazhet, kopjoni dhe specifikat e audiencës derisa të filloni të shihni një normë të fortë të konvertimit. Pastaj rrisni shpenzimet.

Dua më shumë? Sekretet për një vlerësim më të lartë të klikimeve në reklamat tuaja në Facebook

6. Mos harroni për botën e vërtetë!

Me Shopify, ju mund ta merrni dyqanin tuaj në botën e vërtetë. E tëra që ju nevojitet është lexuesi i kartës “Shitja” e Shopify.

shopify-pos

Tani, ju mund të merrni pjesë në tregjet dhe të merrni produktet tuaja para klientëve fizikë. Pse të mos kërkoni butikun tuaj lokal që të rezervoni disa prej produkteve tuaja?

Lini postera, broshura dhe broshura nëpër qytet ku audienca juaj e synuar mund t’i shohë ato. Vendosni demonstrime ose ngjarje në kafenetë lokale. Merrni krijues dhe aktiv në lidhje me marketingun tuaj.

Dua më shumë? 7 Gjërat që nuk po bëni për të tregtuar dyqanin tuaj në botën e vërtetë

7. Nis një shitje

Të gjithë e duan një shitje. Thjesht pyesni Amazon-in që bëri 3,75 miliardë dollarë gjatë fundjavës së Black Friday!

Puna e shitjeve sepse u jep klientëve një ndjenjë urgjence. Njerëzit nuk duan të humbasin një pazar, dhe ata e dinë se shitja nuk do të zgjasë shumë.

Shtë një mënyrë e shkëlqyeshme për të kthyer ata klientë që nuk ishin mjaft të gatshëm për të blerë nga ju. Shtë gjithçka për t’i futur ata blerës të parë nën rripin tuaj.

Ju mund të përdorni veçoritë e përparuara të Shopify për të zbritur produktet në dyqanin tuaj. Pastaj provoni të promovoni shitjen duke përdorur reklama në Facebook.

Dua më shumë? “Unë bëj 1000 dollarë në kohën time të këmbimit” – Si një pronar i dyqaneve të modës po bën një pasuri të vogël në internet

Mendimet përfundimtare…

Shopify është mënyra më e shpejtë për ta kthyer ëndrrën tuaj për të drejtuar një dyqan online në realitet. Mund të duket shqetësuese, por do ta marrësh shpejt! Filloni në Shopify tani.

Më njoftoni nëse jeni duke përdorur Shopify në komentet më poshtë. Ose, nëse keni pyetje të mëtejshme, do të jem i lumtur t’u përgjigjem atyre.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me