Design UX je především o vytvoření působivého prostředí pro vaše uživatele.

Vědí, co uživatel chce, a dává jim to rychle a jednoduše. Díky nejlepšímu designu UX si uživatel myslí, že web je vytvořen právě pro ně.

Třetí z našich čtyř dílčích seriálů vám ukazuje jak se dozvědět více o svých uživatelích a posoudit svůj aktuální výkon.

Naučte se doladit svůj UX design

Jste zde, protože chcete vytvořit co nejlepší uživatelský dojem.

Ale nemůžete se zlepšit, dokud nevíte, co je rozbité. Je čas dozvědět se více o svých uživatelích a jejich zkušenostech na vašem webu.

Krok 1. Kdo jsou vaši uživatelé?

První otázka je snadná odpověď. Je to srdce designu UX: vaši uživatelé.

Kdo jsou oni?

Čím více o svých uživatelích víte, tím lepší zážitek pro ně můžete vytvořit.

Google Analytics je fantastický nástroj, který zaznamenává informace o každé osobě, která navštíví váš web. Poskytuje demografické rozložení věku, pohlaví a umístění. Nová funkce také sleduje zájmy uživatelů (na základě jejich internetového chování). Tyto informace použijte k určení, kdo vaši službu používá.

V části 2 jsme hovořili o vytvoření ideálního uživatele. Odpovídá vaše analytika ideálnímu uživateli, kterého jste vytvořili? Pokud ano, pak vám blahopřeji, oslovujete ty správné lidi a je to první krok k pozitivnímu dojmu uživatelů.

Krok 2. Jak se sem dostali?

Pomocí Google Analytics můžete také sledovat vyhledávací dotazy, které uživatele přivedou na váš web. To vám řekne, jaké otázky lidé kladou. Říká vám přesně to, co hledají. Poskytujete to?

Například zde v Bitcatche pomáháme malým podnikům najít nejlepší web-hosting řešení. Když se ponořím do našeho účtu Analytics, ráda vidím vyhledávací dotazy jako „jaký je nejlepší webový hostitel?“ protože vím, že Bitcatcha má odpovědi! Tato osoba získává skvělý uživatelský zážitek.

Na jaké dotazy se vaši uživatelé ptají? A vy jim odpovídáte?

Krok 3. Převádíte uživatele?

Pokud oslovujete správné publikum a odpovídáte na správné otázky, můžete předpokládat, že poskytujete dobrý uživatelský dojem. Nyní potřebujete chladný, tvrdý důkaz.

Zcela jednoduše můžete zjistit, zda váš návrh UX funguje tak, že se podíváte na čísla konverzí. Přihlašují se k vaší službě? Kupují váš produkt?

Je čas skočit zpět do Google Analytics a najít odpovědi.

Indikátory dobrého designu UX

Cílové konverze: Google Analytics má skvělou funkci, která vám umožní sledovat chování uživatelů a cesty uživatelů. Řekněme, že vaším cílem konverze je přimět uživatele k přihlášení do bezplatné zkušební verze. Požádejte Google Analytics, aby sledoval, kolik lidí přistane na vaší domovské stránce, poté klikněte na bezplatnou zkušební stránku a zaregistrujte se. Vysoké procento znamená, že váš design UX je pro ně pěkný a jednoduchý.

Tok chování: Další skvělou funkcí Analytics je „tok chování“. Ukazuje vám nejběžnější vstupní stránku. Pak vám řekne, kde uživatelé jdou dál a kam jdou poté. Díky dobrému designu UX doufáte, že uvidíte uživatele, kteří jdou po cestě, kterou jste pro ně nastavili. Vstupní stránka > více informací > konverze. Pokud existuje spousta výpadků nebo se vyhýbají hlavní konverzi, váš UX design se pokazil.

Velké černé vlajky nefunkčního designu UX

Míra okamžitého opuštění: Když někdo přijde na váš web a odejde bez kliknutí na jiný odkaz, nazývá se to poskakování. Vysoká míra okamžitého opuštění naznačuje, že lidé nenajdou, co hledají. Je to klíčový ukazatel špatného designu UX.

Nízká míra odchodů naznačuje dobrý design UX

Nízce vracející se návštěvníci: Dobrý web má zdravý tok nových a vracejících se návštěvníků. Pokud je statistika „vracejícího se návštěvníka“ nízká, naznačuje to, že neposkytujete přesvědčivé uživatelské prostředí. Znamená to, že se lidé pravidelně nevracejí a nevyužívají vaši službu.

Analytics vám poskytuje dobrý přehled o uživatelském prostředí. Ale s daty můžete dělat jen tolik. Chcete-li dosáhnout skutečných výsledků, musíte se zeptat uživatelů přímo.

16 Mega-tipů pro zvýšení vašich konverzních kurzů elektronického obchodování

Krok 4. Zeptejte se svých uživatelů

Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je použití soukromých dotazníků. Anonymita znamená, že vaši uživatelé budou o svých myšlenkách mnohem upřímnější a upřímní (například ve srovnání s fokusní skupinou).

Pomocí průzkumu Monkey můžete rychle vytvořit dotazník. Pomohou vám vytvořit průzkum a integrovat jej do vašeho webu jako vyskakovací okno. Zeptejte se jich na jasné a stručné otázky a povzbuzujte čestnost. Zde je několik dobrých otázek:

Co dělá [můj web]??

Je to šance zjistit, jak dobře se vaše hodnota promítá do lidí. Vaši uživatelé skutečně rozumí tomu, co děláte?

Jaká je nejvíce frustrující funkce [mého webu]?

Lidé se o vás přirozeně nechtějí bavit negativně. Musíte se jich přímo zeptat. Otevřete se kritice a naučte se, jak zlepšit uživatelský dojem.

Co by [můj web] mohl udělat lépe a jaké funkce byste chtěli vidět?

Vaši uživatelé jsou často ti nejlepší, kteří vám řeknou, jak se přizpůsobit. Koneckonců, oni používají vaši službu. Ať vám řeknou, kam jít dál.

Krok 5. Sledování očí

Eye-tracking je laboratorní test, který vám ukáže přesně, kde uživatelé vypadají a kliknou na váš web.

Dostupnou možností je zde část softwaru s názvem Clicktale. Ukazuje ukázkový pohyb každého návštěvníka pomocí tepelných map a přehrávání. Můžete aktivně sledovat, kde se uživatelé snaží navigovat, a sledovat, jak interagují s vašimi stránkami v reálném čase.

Jedná se o vizuální mapu zkušeností vašich uživatelů.

Krok 6. Testování A / B

Pokud se rozhodujete mezi dvěma rozvrženími navigace nebo jiným zněním, zkuste oba! Vytvořte dvě samostatné vstupní stránky a rovnoměrně rozdělte provoz mezi ně.

Nyní pomocí Google Analytics změřte výkon každého z nich. Který z nich podporuje více prodejů, registrací a konverzí? Je to jasný indikátor nejlepšího designu UX.

Krok 7. Zákaznický servis

Měli byste si vychutnat příležitost získat zdarma a snadnou zpětnou vazbu od svých uživatelů. Dotazy na služby zákazníkům jsou klíčovým vhledem do zkušeností vašich návštěvníků. Rád si myslím, že uživatel, který se stará o to, aby nám napsal (i negativně), je uživatel, který stojí za to mít. Jaké jsou nejčastější otázky a obavy?

Využijte této šance, abyste se spojili s vašimi uživateli a zeptejte se jich, co byste mohli udělat lépe!

Konečné myšlení: Váš UX design není nikdy „hotový“

Váš design UX není nikdy hotový. Neustále se učte více o svých uživatelích a pokračujte v testování jejich zkušeností.

Otevřete se kritice, získejte více informací o svých návštěvnících a nikdy se nepřestávejte přizpůsobovat.

Věřte nám, uživatel má vždy pravdu.

Pokud vás tento článek zaujme, vsadím se, že se vám bude také líbit Část 4 – Používání psychologie, aby uživatelé udělali to, co chcete

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me