Věděli jste, že 96% lidí, kteří přistoupí na váš web, není připraveno od vás hned koupit?

Od přistání na webu k nákupu produktu je dlouhá cesta. Ale nebojte se. Těch 96% není ztraceno! Musíte jen trochu tvrději pracovat, abyste je přesvědčili.

Musíte je vychovávat a budovat důvěru, dokud nebudou připraveni od vás koupit.

Zde přichází váš hlavní magnet.

Bonus

Podívejte se na 9 nápadů s jednoduchým vedením, které můžete ukrást!

Co je hlavní magnet?

Je to část obsahu nebo služba, kterou dáte návštěvníkům (zdarma) výměnou za jejich e-mailovou adresu.

Olověný magnet

Je to chybějící mezera mezi přilákáním návštěvníků a prodejem. Lidé většinou nejsou od vás připraveni okamžitě nakupovat. Musíte si vybudovat důvěru a prokázat svou hodnotu. Umístěte svodový magnet do středu prodejní nálevky takto:

 1. Přilákat návštěvníky
 2. * Olověný magnet *
 3. Proveďte prodej

Protože pokud nemůžete prodat poprvé, zatraceně lépe si získejte jejich e-mailovou adresu, abyste jim mohli později prodat!

Nejběžnějším elektrodem je elektronická kniha nebo zpráva ke stažení. Uvidíte také bezplatné zkoušky nebo školení. Ale v tomto příspěvku vám ukážu, jak vytvořit něco trochu jedinečnějšího a výkonnějšího.

1. Začněte neodolatelným obsahem a nechte je více

Není možné vytvořit olověný magnet, aniž byste nejprve vytvořili lahodný, poutavý titulek, inspirovaný obsah založený na datech.

Proč ne?

Protože musíte prokázat svou hodnotu. Nikdo nebude stahovat vaši elektronickou knihu nebo předávat klíče na jejich e-mailovou adresu, dokud jim neukážete, co máte.

Inspirujte je. Bavte se. Informujte je.

Nechte je chtít víc! Pak použijte olověný magnet a dejte jim něco navíc. (samozřejmě za e-mailovou adresu).

2. Ať je vysoce relevantní

Trik je tedy poskytnout návštěvníkům něco, co přidává hodnotu obsahu, který právě přečetli. To znamená vytvoření olověného magnetu, který s ním přímo souvisí.

Řekněme, že jste cestovní blogger. Napsali jste skvělý článek o nedávné cestě do Paříže a začíná to být virové online. Skvělý! Skvělá šance na sběr nových e-mailů.

Vaším prvním instinktem je nabídnout elektronickou knihu. Něco jako „Kompletní průvodce evropskými městy“ by bylo perfektní, správně?

No, ne přesně.

Je to relevantní, ale ne natolik relevantní, aby bylo možné zaregistrovat seriózní čísla do e-mailové registrace. Lidé čtoucí tento článek jsou fascinováni a inspirováni Paříží. Tady je lepší vodící magnet:

“Stáhněte si můj perfektní dvoudenní pařížský itinerář.”

To je mnohem konkrétnější pro obsah, který si čtenáři právě užili. Navíc je to možné. Poskytuje okamžitou přidanou hodnotu.

Největší prodejci digitálních technologií to nazývají „upgradem obsahu“ a někteří zaznamenali nárůst konverzí o 785% oproti tradičním „velkým“ hlavním magnetům, jako je elektronická kniha.

A tady je vizuální příklad toho, jak Backlinko používá tuto „aktualizaci obsahu“:

Upgrade obsahu Backlinko

Další informace: Aktualizace obsahu – nejrychlejší způsob, jak získat více odběratelů

3. Ať je to krátké a jednoduché

Skvělá věc na výše uvedeném příkladu je, že je také mnohem kratší a snáze vytvořitelná. Proč napsat celou eKnihu, když si můžete vytvořit jednostránkový kontrolní seznam nebo itinerář?

Je to pro vás jednodušší a vaši čtenáři to vlastně dávají přednost. Většina lidí nemá čas sedět a číst celou eKnihu. Dejte jim něco jednoduchého. Jako čtenáři rádi tiskneme věci, nalepujeme je na stůl a informace uchováváme po ruce.

Tímto způsobem přidáte do života skutečnou hodnotu do pěti minut od registrace.

Pamatujte, že tento potenciální zákazník stále pečujete. Stále se o ně pokoušíte získat a nakonec provést velký výprodej. Netahejte tento střední proces. Dejte jim něco cenného rychle.

4. Vyřešte jejich problémy

Nejlepší olověné magnety řeší problémy. Je to tak jednoduché.

Lidé jsou na vašem webu, protože něco hledají. Co hledají?

Nyní jim to dejte zdarma.

To je váš hlavní magnet.

Níže je hlavní magnet AppSumo. Společnost existuje a najde ty nejúžasnější, nejvyhledávanější aplikace, gadgety a produkty, které vám pomohou lépe pracovat.

Okamžitě tedy řeší problémy svých čtenářů tím, že jim nabízejí 15 základních nástrojů ke zvýšení produktivity.

Appsumo

5. Vytvořte více než jeden olověný magnet

Zjistili jsme, že vysoce relevantní olověné magnety jsou cestou. Je zřejmé, že to znamená vyrábět více než jeden. (Naštěstí víme také, že krátké olověné magnety jsou lepší, takže by vás neměly trvat příliš dlouho!)

Spíše než psát tu obrovskou zobecněnou e-knihu, kterou jste plánovali, rozdělme ji a místo toho vytvořte menší, vysoce relevantní kousky dalšího obsahu..

Je to stejné množství času a úsilí. Je však nekonečně silnější při převodu e-mailových adres.

Chlapi z Digital Marketer jsou v tom skvělí. Mohli vytvořit jednu bílou knihu vysvětlující vše, co je o digitálním marketingu vědět.

Ale ne.

Vytvořili spoustu menších olověných magnetů přizpůsobených konkrétním problémům. K dispozici je soubor PDF ke stažení nejlepších nápadů na blog. Nabízejí také ke stažení sadu šablon titulků sociálních médií, které můžete jednoduše zkopírovat a vložit. V jedné kampani dokonce poslali ubrousek s vývojovým diagramem.

Menší olověný magnet

Nepoužívejte jeden vágní olověný magnet. Používejte více vysoce jedinečných a relevantních.

6. Představte předplatitele svého prémiového produktu

Pamatujte, že hlavní magnet je jen střední částí vaší prodejní cesty.

Získat jejich e-mailovou adresu je jen polovina bitvy!

Jakmile získají přístup k hlavnímu magnetu, je čas začít je směřovat k prémiovému produktu. Vezměte je na dno nálevky a proveďte konečný prodej.

Nebuď se tedy stydlivý. Získali jste důvěru a prokázali svou hodnotu. Nyní požádejte o prodej.

BONUS! 9 nápadů na hlavní magnet, které můžete ukrást!

 1. Datová zpráva Lidé milují statistiky. Nemůžeme získat dostatek datového obsahu. Ukazuje potenciálním zákazníkům, že jste odborník ve svém oboru, a poskytne jim informace, které lze použít.
 2. ChecklistThese jsou tak snadno sestavitelné a přidávají spoustu hodnoty k vašemu obsahu. Čtenáři je mohou vytisknout a nechat je na stole.
 3. Posouvání souborůSoubory vymazání jsou jednoduché šablony, do kterých mohou uživatelé před použitím sami zkopírovat a vložit své informace.
 4. Výukové programyTyto jsou skvělé pro konzultanty prodávající výukové produkty. Poskytnutím bezplatného tutoriálu mohou návštěvníci vidět styl výuky a začít se něco učit.
 5. Zkušební verze zdarma Spousta softwarových společností používá bezplatnou zkušební verzi k nalákání uživatelů. Zkušební verze může vypršet po měsíci, nebo můžete skrýt určité funkce před bezplatnou verzí.
 6. Kódy slevPerfect pro internetové obchody. Zašlete zákazníkům promo kód výměnou za e-mailovou adresu.
 7. Katalogy a brožuryMódní obchody tento používají po celou dobu. Návštěvníci zadají svůj e-mail a dostanou letošní brožuru s novinkami nebo brožuru o nové sezóně.
 8. CalendarOffer čte kalendář kompletní s plánem obsahu nebo připomenutím. Skvělé pro tisk a lepení na nástěnku.
 9. Použijte svou fantaziiNení zde žádná pravidla! Pojďte s něčím, co je pro vás a váš web jedinečné. Buďte kreativní!

Nyní pokračujte ve čtení 7 kroků k vytvoření magnetického tlačítka výzvy k akci (se skutečnými příklady).

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me