Jak vytvořit prodejní cestu, která převádí a zapojuje netěsnosti

Představte si, že vezmete každého návštěvníka na svůj web a naléváte je do obří cesty.


Tisíce zákazníků vylévají na vrchol a úhledně na dně. Nákup vašeho produktu, jak to jde.

Zní to jako perfektní systém, že? No, to je stejně plán! V této sérii příspěvků se zabýváme zdvojnásobením vašich konverzí. Jedním z nejrychlejších způsobů, jak toho dosáhnout, je zapojením netěsné prodejní cesty.

Co je prodejní cesta?

Prodejní cesta je snadný způsob, jak vizualizovat vaše konverze. Vrchol je široký a široký a představuje každou osobu, která přichází do styku s vaší značkou nebo webem.

Prodejní cesta
Obrázek Kredit: Sparkitects.com

Tuto metaforu používáme proto, že chcete, aby široká horní část zachytila ​​lidi z celého místa a přivedla je do jednoho velmi specifického cíle.

Jakmile se dostanou do vaší cesty (na vašem webu), posunou se dolů, jak se mezera zmenšuje. Zde se dozví více o vaší značce a vašem produktu. Přesvědčíte je, aby si je koupili a nasměrovali je ke konečnému cíli.

Tvar také představuje počet lidí na cestě. Při sestupu nevyhnutelně ztratíte lidi. Návštěvníci se rozhodnou, že se o váš produkt nezajímají, nebo se na cestě rozptýlí. Takže v každé fázi se nálevka zužuje.

Nakonec se nejziskovější zákazníci objeví na dně. Do nálevky vstoupila obvykle jen malá část obrovských čísel. Ale to jsou vaši nejdůležitější zákazníci.

Zákazníci, kteří dosáhnou na dno, jsou vaši fanoušci!

Prodejní cesty jsou skvělé, protože vylíhnou vaše absolutně nejlepší zákazníky (možná by místo toho měli nazvat prodejní třídou?)

Majitelé webů používají prodejní cestu k izolaci malého množství superfanů. To jsou lidé, kteří si koupí váš nejdražší produkt a vrátí se opakovaně.

Sestavme vaši prodejní cestu

Vrchol

Vrchol vaší prodejní cesty je nejširší část. Je navržen tak, aby zachytil co nejvíce potenciálních zákazníků. Tato horní část zahrnuje každého, kdo kdy přijde do kontaktu s vaší značkou. Je to všechno o povědomí a marketingu.

Řekněme, že provozujete reklamní kampaň na Facebooku a osloví 100 000 lidí. Těmto lidem říkáme vodítka a oni představují samý vrchol vaší cesty.

Vaším cílem je najít co nejvíce potenciálních zákazníků. Potřebujete však také cílené potenciální zákazníky nebo „kvalifikované“ potenciální zákazníky. Toto je marketingový projev pro lidi, kteří se aktivně zajímají o to, co prodáváte. Tím, že lovíte „kvalifikované“ potenciální zákazníky, výrazně zvýšíte pravděpodobnost, že se lidé dostanou na dno.

Střed

Střední část je místo, kde z těchto počátečních potenciálních zákazníků uděláte vyhlídky. Stává se z příležitostných návštěvníků zájem o zákazníky. Zde pomůžete lidem pochopit, co děláte, a přibližte je blíže vašemu finálnímu produktu.

Bohužel, to je místo, kde většina podniků ztratí své vedení, takže věnujte pozornost.

Je velmi obtížné okamžitě prodat svůj nejdražší produkt nebo službu. Takže uprostřed nálevky chcete rozdat spoustu informací a propagovat menší podpůrné produkty. Potřebujete věci, které začnou vychovávat zákazníky. Musíte si zde vybudovat důvěru a důvěryhodnost.

Je to také místo, kde začnete zaznamenávat zákaznická data a provádět první malé konverze. Můžete například nabídnout elektronickou knihu nebo bezplatnou zkušební verzi výměnou za e-mailovou adresu.

Uprostřed trychtýře je vše o výchově a inspirování lidí. Jde o malý prodej, malé převody a sběr dat. Proměňte příležitostné návštěvníky ve skutečné zákazníky.

Dno

Spodní část trychtýře je vaším konečným cílem. Chcete, aby tohoto bodu dosáhlo co nejvíce lidí. Když zákazníci dosáhnou dna trychtýře, podniknou velké kroky.

Budovali jste jejich důvěru. Prodali jste jeden nebo dva podpůrné produkty a cestou jste si vybudovali vztah. Jsou připraveni od vás koupit prémiový produkt.

Zákazníci, kteří se dostanou na dno prodejní cesty, jsou vaši fanoušci. Stačí, když si koupíte svůj drahý prémiový produkt, aby se vše vyplatilo.

Příklad se studenými daty

To vše velmi dobře vysvětluje, ale jak to funguje v reálném životě? Podívejme se na příklad na základě průměrných míry prokliku a míry konverze. Řekněme, že provozujete reklamu na Facebooku v hodnotě 100 $ (průměrný dosah 100 000 lidí)

Horní

Facebook reklama osloví 100 000 lidí
1% proklikne na váš web a přečte si blog (1 000 lidí)
10% stáhne vaši e-knihu a zaregistruje se k odesílateli (100)
10% z nich koupí váš podpůrný produkt za 10 USD (10)
10% koupit prémiový produkt za 50 USD (1)

Dno

Každé podnikání je jiné, ale z obrovského začátku 100 000 získáte představu o tom, jak se trychtýř zužuje na několik velkých zákazníků..

Zní to maličko, ale na základě této cesty jste dosáhli zisku 50 $. Získali jste také 100 e-mailových registrací. Není špatné!

Nyní znáte průměrnou míru prokliku a prodej na svém webu, můžete to ve velkém měřítku zvětšit.

Jak připojit výdatnou prodejní nálevku

Bohužel v online prodeji neexistuje nic jako vodotěsný trychtýř. Jak vidíte na příkladu, ztratíme na naší cestě tisíce potenciálních zákazníků, a to pouze v jednom prémiovém prodeji. Jak tedy zapojit mezery?

Únik úniku

Prvním krokem je analýza stávající cesty. Jak vidíte na příkladu, můžete aktivně zjistit, kde uživatelé vypadávají. Vaše první práce tedy analyzuje, odkud přicházejí vaše největší úniky. Je to v horní části trychtýře, uprostřed nebo dole?

Nyní přichází chytrý kousek. Pokud jste nastavili trychtýř, jak jsem vysvětlil, měli byste zachytit spoustu e-mailových adres ve střední části. I když opustili váš web, můžete jim zasílat aktuální aktualizace a zpravodaje. To je staví zpět do horní části trychtýře!

Pokud jde o ty, kteří se k ničemu nepodepsali, můžete je také získat zpět. Nastavte na svém webu soubory cookie svým návštěvníkům, kteří sledují trasu. Poté vytvořte řadu online reklam, které „přesměrují“ právě tyto potenciální zákazníky. Odesláním reklam těm, kteří již byli na vašem webu, je vložíte přímo zpět do cesty.

Když nálevka unikne, chytněte je a dejte všechny zpět na vrchol.

Dobrý prodejní trychtýř zachytí co nejvíce kvalifikovaných potenciálních zákazníků. Filtruje je prostřednictvím pečlivě strukturovaného webu informací, produktů podpory a bezplatných reklam. Nakonec se superfans objeví na dně a kupují si prémiový produkt.

Jednoduchý.

Rád bych slyšel o vašich prodejních nálevkách! Čtenáři, dejte mi vědět, jak vypadá vaše perfektní cesta.

Dále si přečtěte, jak vytvořit neodolatelný olověný magnet, který zvyšuje registraci e-mailů.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map