Design UX je především o vytvoření působivého prostředí pro vaše uživatele.

Vědí, co uživatel chce, a dává jim to rychle a jednoduše. Díky nejlepšímu designu UX si uživatel myslí, že web je vytvořen právě pro ně.

Čtvrtá a poslední část série vysvětluje jak používat psychologii pro spojení s vašimi uživateli. Ještě důležitější je, ukážu vám, jak je přimět, aby dělali přesně to, co chcete.

Design UX část 4: Použití psychologie, aby uživatelé dělali, co chcete

Použití psychologie v designu UX je opravdu skvělé. V cestě Jediho způsobem triku, ne způsobem Sigmunda Freuda.

Díky chytrým trikům a technikám můžete přimět své uživatele, aby se cítili, přemýšleli a dělali cokoli chcete.

Psychologie je důvod, proč si něco kupujete na Amazonu, než si uvědomíte, že to chcete. Proto sledujete další epizodu House of Cards na Netflix ve 4 hodiny ráno. Proto nemůžete pomoci, ale klikněte na odkaz UpWorthy.

Jejich design UX nás dělá. Tyto společnosti chápou základní lidské touhy. A dělají z nich klíčovou součást svých webových stránek.

Tady je děsivý kousek: už jsem použil jeden z největších triků na vás.

Část 1: Pochopení základních lidských potřeb

První trik spočívá v základní lidské touze vašich uživatelů.

Existují čtyři hlavní prvotní požadavky, které řídí veškeré chování online:

 1. Přidružení
  Obklopujeme se lidmi a věcmi, které nás dělají šťastnými a definují nás. Proto se znovu a znovu vracíme na stejný web. Protože se k nim vztahujeme.
 2. Postavení
  Potřebujeme dosáhnout lepšího postavení, ať už je to sociální, profesionální nebo osobní. Facebook se k tomu připojí tím, že nám umožní předvést naše úspěchy a měřit popularitu.
 3. Štěstí
  Vše, co děláme, je o snaze o štěstí. Nejlepší design UX nás odměňuje šťastnými pocity na každém kroku.
 4. Zvědavost
  Vždy se chceme dozvědět více.

Nyní znáte základní lidské touhy, jak je využíváte ve svůj prospěch?

Část 2: Použití psychologie pro spojení s vašimi uživateli

Lidé jsou přirozeně zvědaví, ale při prozkoumávání nových věcí jsou také opatrní. Je vaší úlohou se s nimi spojit a přimět je, aby vám věřili.

Vztah a empatie

Nejrychlejším způsobem, jak získat důvěru, je empatie s lidmi. Ukažte jim, že jim rozumíte. Pamatujte, že uživatelé hledají příslušnost.

Uděláte to tak, že svůj UX vytvoříte v obrazu své cílové skupiny. Pokud jste si přečetli můj průvodce definováním publika, měli byste mít dobrý smysl pro jejich demografii, zájmy a cíle. Vytvořte svůj web způsobem, který rezonuje s vašimi uživateli.

Například e-commerce gigant, Etsy, se zaměřuje na řemeslný trh. Navštivte jejich stránky a jste vítáni obrázky svých uživatelů, kteří kreslí, prošívají a vytvářejí nové produkty.

Etsy

Jejich výzva k akci vás žádá, abyste se připojili ke komunitě a zdůrazňují kamarády mezi prodejci a zákazníky. Poskytuje příjemnou atmosféru pro jejich cílové publikum. Pokud máte rádi řemesla, okamžitě se zde cítíte jako doma.

Je to moc silné. Přesto není nic jiného než prostá psychologie a přirozený instinkt k nalezení komunity.

Jako malý podnik můžete sledovat jejich vedoucí postavení. Používejte jazyk, obsah a obrázky, které jsou spojeny s vaší cílovou skupinou. Pokud jste společnost elektronického obchodování, ujistěte se, že vaše cílové publikum modeluje produkt ve vašich snímcích. Ukažte svým uživatelům, že rozumíte jejich světu, a pozvěte je. Je to první krok k důvěře a úctě.

Dokažte svou hodnotu

Bohužel to nestačí k jejich přesvědčení.

Důvěra není jen o sympatičnosti a asociaci. Je to o kompetenci. Noví návštěvníci jsou samozřejmě obeznámeni s neznámými službami. Je vaší prací rozebrat tuto opatrnost jednoduchou psychologií „stádové mentality“..

Pokud mnoho lidí něco udělá, máme tendenci tomu důvěřovat a následovat ho. Ukažte tedy novým uživatelům, že vám mnoho dalších lidí důvěřuje.

Dělají to i největší produkty na planetě. Například GoPro postavil nejrychleji prodávanou kameru na světě. A oni se nehanbí říct svým uživatelům! Učiní to na svém webu a také připomene uživatelům, že mají „výkon nominovaný na Emmy“.

Staň se profesionálem

Pokud největší společnosti na světě používají posudky a přesvědčování, měli byste. Byl váš produkt uváděn na prominentní webové stránce nebo získal ocenění? Vložte to do své hlavní kopie. Máte známého klienta nebo slavného zákazníka? Ukažte jim obrázky, které jej používají, nebo požádejte o posudek.

Nyní jste je přivedli do svého světa a oni vám věří. Další přichází složitá část.

Část 3: Nechte je dělat, co chcete

Každý něco chce. Trik spočívá v tom, že chtějí, aby chtěli, co máte.

Zvědavost

Dej něčemu něco chutnat a díky tomu bude mít hlad. Narodili jsme se zvědavě. Tím, že škádlíte toto základní lidské nutkání, můžete přimět uživatele, aby klikali na cokoli.

Amazon to dělá dobře, když prodává knihy. Nad obrázkem knihy používají neodolatelnou kopii, která jednoduše říká: „Kliknutím se podíváte dovnitř!“ Nemůžete si pomoci, ale klikněte na ni!

Amazon's Look Inside

Pokud prodáváte produkt nebo službu, poskytněte uživatelům tolik informací, aby je dráždili. Dejte jim psychologické nutkání se dozvědět více. Pak jim ukaž, kam jít, aby uspokojili touhu.

Tento trik jsem použil na začátku článku. Řekl jsem ti, že už jsem na tebe použil psychologii, a kvůli tomu jsi chtěl číst dál, že? A teď jste tady. Zvědavost vždy funguje.

Jen se ujistěte, že se tato technika nevrací. Výnos musí být stejně dobrý jako váš slib. Pokud je to na hovno, změníte z dobré uživatelské zkušenosti na špatnou.

Odměňte své uživatele

Uděláte to, když učíte domácího mazlíčka nové triky; to se nazývá klimatizace. Kdykoli vaši uživatelé dělají, co chcete, odměňte je! A udělají to znovu. A znovu.

Na Facebooku se můžete toho hodně naučit. Facebook chce, abyste je sdíleli co nejvíce. To je to, co je udržuje. Takže vás odmění laskavostí. Pokaždé, když dostanete ‘jako’, dostanete malý hit štěstí. Je to dobrý pocit, takže to uděláte znovu. Stále sdílíte.

Pokud máte produkt na prodej, odměňte lidi, když si jej koupí. Nabídněte jim slevu na další nákup. Určete hlavní cíl konverze pro svůj web a odměňte lidi za to.

Jedi Mind-trick Complete!

Pochopením základních psychologických potřeb vašich uživatelů se s nimi můžete emocionálně propojit.

Až to uděláte, můžete je přimět, aby udělali cokoli, co chcete.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me