Singapur uzun zamandır oldukça acımasız yasalara sahip bir ülke olarak biliniyor ve maalesef bu bir bakıma gelişmiş bir gözetim devleti haline geldi. Amerika Birleşik Devletleri-Singapur Serbest Ticaret Anlaşmasına istinaden Amerika Birleşik Devletleri ile olan yakın ilişkisiyle birleştiğinde, şehir eyaletindeki sakinlerin çevrimiçi gizlilikleri ve anonimlikleri hakkında sinirli olmaları için iyi nedenleri var..

Dünyadaki tüm ülkeler arasında Singapur, bir VPN hizmeti kullanma gereği olduğunda listenin en üstünde yer alan ülkelerden biridir. En azından şimdilik, orada kullanmak yasal olsa da.

Contents

Singapur Hükümeti Yasal Olarak Casus Yazılım Kullanıyor

Singapur pek çok demokratik sürecin ve yargı bağımsızlığının bir kalesi gibi görünse de, çok azı ülkenin anayasasındaki detayların hükümetine vatandaşları ve sakinleri üzerinde olağanüstü haklar verdiğini biliyor. Dijital aktiviteler söz konusu olduğunda, özellikle gizlilik söz konusu olduğunda bu böyledir..

Örneğin, Singapur anayasası, belirli hükümet organlarını çevrimiçi olarak özel vatandaşların faaliyetlerine katılma hakkını güçlendirmek için özel olarak herhangi bir gizlilik hakkı ve diğer tüzükleri içermemektedir. Bunlar arasında Ceza Muhakemesi Kanunu (2012’de değiştirilen) ve Bilgisayarın Kötüye Kullanımı ve Siber Güvenlik Yasası (1997’de değiştirilen) bulunmaktadır.

Daha sıradan bir konuşma biçiminde, Singapurlu ve ülkenin sakinleri resmi olarak gizlilik hakkına sahip değildir ve bazı devlet kurumları, garanti veya mahkeme emri gerekmeksizin gözetim ve iletim müdahalesi yapabilirler..

Ülke, FinSpy (gözlem ve kontrol için kullanılan bir Malware türü) için komuta ve kontrol sunucularını barındıran 25 ülkeden biri olarak adlandırılmıştır. Bu, hükümetin ülkedeki hemen hemen tüm verilere yasal başvuru hakkı olmadan erişebileceği anlamına geliyor.

Telif Hakkı Yasası (Singapur 2014) Zorla Uygulanmaktadır

ABD’de P2P dosya paylaşımcılarının genellikle davalarla tokatlandığını ve birçok şirketin dosya paylaşım faaliyetlerini sürdürdüğünü duymuş olabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri-Singapur Serbest Ticaret Anlaşması nedeniyle, Singapur birçok durumda aynı şeyi yapmakla yükümlüdür..

Bu geçmişte örneğin Singapur Kayıt Endüstrisi Birliği tarafından yapıldı ve Internet Servis Sağlayıcılarından (İSS’ler) durdurma ve vazgeçme mektupları alan kişileri biliyorum..

Bu, yalnızca onları ücretlendirmek isteyen şirketler değil, aynı zamanda Singapur’daki ISP’lerin kendi müşterilerinin peşinden gitmek için onlarla işbirliği içinde olduğu anlamına gelir..

VPN’ler Singapur’da hala yasal

2016 yılında Singapur’da Hukuk Bakanlığı tarafından ülkede VPN hizmetlerinin kullanımının yasallığını gözden geçirmek üzere halkın katılımı toplantısı yapıldı. Bu, daha katı yaptırımı etkinleştirmek için Telif Hakkı Yasasını güncellemek amacıyla yapıldı.

Şu anda dünya çapında VPN kullanımını açıkça yasaklayan bir avuç ülke ve sadece devlet tarafından kontrol edilen VPN servis sağlayıcılarına izin veren biraz daha büyük bir ülke var. Çin ve Rusya, VPN’leri yasaklayan ülke türleri hakkında fikir vermek için, Kuzey Kore ve Irak bunlardan bazılarıdır; Çin ve Rusya ise sadece devlet kontrolündeki hizmetlerin çalışmasına izin veriyor.

Ancak Singapur hükümetinin konuyu tartıştığı gerçeği göz önüne alındığında, bunun çok fazla aklı başında olduğu anlamına geliyor.

Singapur için bir VPN’de Aradıklarımız

1. Gizlilik ve anonimlik

Gizlilik normalde bir VPN servis sağlayıcısının ihtiyaç duyduğu ihtiyaçlar listesinde yüksek olsa da, bölgede hiçbir yerde Singapur’daki kullanıcılardan daha yüksek bir ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Devlet gözetiminden ISS izlemeye ve hızlı yasal işlem tehdidine kadar, Singapur’daki İnternet kullanıcıları belki de tüm Asya Pasifik Bölgesi’ndeki en baskı gruplarından bazılarıdır.

Bu nedenle, Singapur’da kullanılan herhangi bir VPN servis sağlayıcısının, kesinlikle kayıt tutmama politikası ve hatta anonim ödeme türlerini kabul etme derecesi gibi kullanıcı gizliliğinin sağlam bir geçmişine sahip olması hayati önem taşımaktadır. Bu Hediye Çekleri, Nakit ve hatta Kripto Para Birimi içerebilir.

2. Güvenlik

Bazı kullanıcılar, Singapur hükümetinin gelişmiş gözetim yetenekleri göz önüne alındığında, daha hızlı VPN hızları sağlamak için şifreleme seçeneklerini daha düşük oranlara değiştirme seçeneğine sahip olsa da, gizliliğe ek olarak güvenliğe odaklanan bir VPN sağlayıcısı aramak akıllıca olabilir..

Bir VPN’de güvenlik iki ana kaynaktan gelir: iletişim kuruluş protokolleri ve veri akışı için şifreleme. Bunlardan çeşitli var ve neyse ki, birçok VPN’de kullanım için açık olan tüm ürünler var.

3. Hız ve kararlılık

Hızla, neyse ki, küresel iletişim hatları açısından mükemmel konumu ve elbette ülkenin sahip olduğu fantastik altyapı sayesinde Singapur’da çok büyük bir sorun değil. Bu nedenle, ülkedeki hemen hemen her sağlayıcı yüksek hızlara hitap edebilecek.

Bu, Singapur’da VPN kullanıcıları için ideal bir durumdur, çünkü yerel olarak yüksek hızlı veri iletimini destekleyen olası fiziksel konumu kapatan bir sunucu seçebilirler.

4. Coğrafi Konum sızdırma

Sunucu konumu Singapur’daki VPN kullanıcılarıyla ilgili bir sorun kadar olmasa da, Asya dışında çok fazla odağa sahip olan VPN’lere bağımlı olmamasına dikkat edilmelidir. Tabii ki, coğrafi konum sahteciliğinin amaçlanan sonuç olması harika olurdu, ancak bu Asya bölgesinde kullanılabilirlik oranlarının düşmesine neden olabilir.

5. P2P Desteği

Singapur VPN servis sağlayıcıları için belki de en kritik ikinci kriter P2P trafiğini iyi karşılama ve yönetme yeteneğidir. P2P dosya paylaşımı genellikle VPN’lere yoğun bant genişliği talepleri getirir ve bazıları da kaşlarını çatır.

TorGuard gibi P2P kullanımına ilişkin politikalarını açıkça belirten birini seçmek iyi bir fikir olacaktır. En azından, VPN’de P2P dosya paylaşımı kullanımı için ayrılmış bir dizi özel sunucu bulunmalıdır.

Sırada: Singapur için En İyi VPN

Test sonuçlarımı gözden geçirmeden önce, burada İnternet’im için bir temel hız belirlemek istiyorum. Aşağıdakiler, VPN bağlantısı etkin olmadan 500 Mbps’lik bir hizmet hattına dayalı gerçek geniş bant hızımdır:

VPN Hızı Taban Çizgisi Yok

(Burada taban çizgisi hız testi sonucunun tamamını görüntüleyin)

Gördüğünüz gibi, upstream’im biraz sınırlı gibi görünse de, VPN olmadan Singapur tabanlı bir hız testi sunucusuna nispeten iyi bir bağlantı elde edebiliyorum..

Not

Kullanılan döviz kuru: 1) 1 USD – 1.38 SGD; 2) 1 Euro – 1.56 SGD

1. NordVPN

https://nordvpn.com

NordVPN

hız

Mükemmel

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (SGD)

5.50 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • 4.000’den fazla Sunucu
 • Hızlı hız
 • Günlük Yok & Öldürme Anahtarı
 • 6 Cihazı Destekler

"Şık arayüz, istikrarlı hızlar ve fantastik uzun vadeli fiyat planları."

Baktığım tüm VPN sağlayıcıları arasında NordVPN’in kendi coğrafi ölçeğinde ve kapsamında kolayca üst sıralarda yer aldığını güvenle söyleyebilirim. 62 ülkede 4.000’den fazla sunucuya sahip ve Asya Pasifik bölgesinde bile çok sayıda sunucu var..

Sıkı bir kayıt tutmama politikası olduğundan gizliliğinizin emin ellerde olduğundan emin olabilirsiniz, bu nedenle daa’nız saklanmaz. NordVPN, gerçekten konuşacak veri saklama yasalarına sahip olmayan Panama’ya dayanıyor.

Bağlantı, istediğiniz kadar güvenli olabilir, çünkü NordVPN sadece 256 bit şifrelemeyi desteklemez, aynı zamanda ‘çift VPN’ olarak adlandırılan bir şeye sahiptir. Bir VPN sunucusuna bağlandığınız ve daha sonra hedef adresinize gitmeden önce bu bağlantıyı başka bir bağlantıyla bağladığınız anlamına gelir.

Paranoya, belki de, ancak hükümetiniz sizi yasal olarak gözetlemek için BİLİYORSA, bilinmeyen nedenlerle yasalara karşı koymaktan ziyade paranoyak olmayı tercih etmez misiniz??

NordVPN Hız Testi Singapur

NordVPN Hız Testi – Singapur Sunucusu
(Tam hız test sonucuna bakın)

NordVPN’in Singapur sunucusu, bağlantıların devam ettiği ve hızların hem yükleme hem de indirme açısından etkileyici olduğu ölçüde son derece iyiydi. Ayrıca bu tür trafik için optimize edilmiş özel P2P sunucuları var.

Fiyatlar norm civarındadır, ancak daha uzun süre bağlı kalacağınız bir VPN arıyorsanız, NordVPN sizin için olanıdır. Üç yıllık bir abonelikle fiyatları önemli ölçüde düşer ve piyasada gördüğüm en iyilerden bazılarıdır.

Neden Bitcatcha’nın # 1 VPN olduğunu öğrenmek için NordVPN hakkındaki ayrıntılı incelememizi okuyun!

2. ExpressVPN

https://www.expressvpn.com

ExpressVPN

hız

Mükemmel

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (SGD)

11.47 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Offshore Gizlilik Koruması
 • Tam 256 bit Şifreleme
 • 148 VPN konumu

"ExpressVPN çok geniş bir kriterle böyle iyi bir hizmet sunuyor – VPN için nadir!"

ExpressVPN şimdiye kadar test ettiğim ilklerden biriydi ve ilk başta bunun etkileyici olmadığını hissettim. Çok zaman sonra ve kemerlerimin altında daha birçok VPN hizmeti, ancak o zaman ne olduğu için gerçekten takdir edebildim – tüm esnafların bir krikosu ve çoğunda çok yüksek puan aldım!

Örneğin, her zaman en hızlı olmayabilir veya en geniş bağlantı protokolleri yelpazesini sunabilir veya hatta en çok yerde en fazla sayıda sunucuya sahip olabilir, ancak belirli bir alanda kesinlikle hiçbir eğim yoktu..
Bir veya iki alanda birçok VPN’nin sadece diğerlerinde düz düştüğünü gördüm ve günün sonunda, neden bir kullanıcı olarak kendimi makul derecede performans gösteremeyen bir hizmete bağlamak istediğimi merak ediyordum. ihtiyacım olduğu kadar çok alanda olabildiğince?

Bu nedenle, VPN çevrelerindeki yıldız saygınlığının yanı sıra (kesinlikle hakedilir), onları en iyi yarışmacı olarak tavsiye etmekten çekinmem.

ExpressVPN Hız Testi Singapur

ExpressVPN Hız Testi – Singapur Sunucusu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Hızdan da anlaşılacağı gibi, ‘çıplak’ hat hızımla uyuşmayabilir, ancak Singapur altyapısı kesinlikle buna ayak uydurur. ExpressVPN’in sunucularının çoğunda nispeten kararlı hızları yönetebildiği de bilinmektedir, bu nedenle tek bir konumla sıkışıp kalmanız olası değildir.

En ucuz olmayabilir, ama kesinlikle en pahalı değil. Harika bir fiyat-performans dengesi olarak, bu VPN hizmeti.

Neden en iyi seçimlerimizden biri olduğunu görmek için ExpressVPN hakkındaki tam incelememizi okuyun!

3. Surfshark

https://surfshark.com/

Surfshark

hız

Mükemmel

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (SGD)

2.75 / ay

Ana Özellikler

 • Multi-Hop bağlantısı
 • Birçok platformu destekler
 • Günlük yok

"Fırfırlar içermeyen ve performansta tutarlı olan Surfshark, güçlü bir yaklaşan yarışmacı olarak adını yapıyor."

Surfshark, daha yeni VPN sağlayıcılarından biri olabilir, ancak oldukça yüksek beklentileri çok hızlı bir şekilde karşılamayı başardı. 0’dan 61 garip ülkede 1000’den fazla sunucuya sahip oldular..

Onları daha da etkileyici kılan şey, tüm bunları sorunsuz bir şekilde yapmalarıydı. Surfshark ile ilgili ilk deneyimim sorunsuz oldu ve o zamandan beri onlarla kendi hesabımı korudum. Şimdiye kadar hiçbir bağlantı veya servis sorunu olmadı ve zaman zaman makul uygulama güncellemelerini not ettim.

Bütçe bilincine sahip olan Singapurlular, VPN hizmeti söz konusu olduğunda Surfshark’ın fırfırsız tutumunu takdir edecekler – istenmeyen (veya gereksiz) ekstralar için ücret ödemeden tam olarak bir VPN hizmetinin ne olması gerektiği için iyi bir fiyat.

Tüm sunucularda P2P trafiğini de gizleyebilmeleri onlara büyük bir artı veriyor.

surfshark hız testi Singapur

Surfshark Hız Testi – Singapur Sunucusu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Her ne kadar Singapur VPN trafiği Surfshark’ta üstünlük sağladığı diğer bazı sağlayıcılardan daha hızlı olmayabilir. Surfshark hızları neredeyse tüm sunucularında sabittir. Bu, onları her zaman bir ülke sunucusuna bağlı kalamayacağınız için bir VPN için fikir seçimi yapar,?

Yine de, paylaşılan bir hat VPN’si için 80+ Mbps hapşırmak için bir şey değildir ve maksimum hızda yalnızca tek bir konum kullanmayı planlamıyorsanız, burada bulunan tutarlılık büyük bir destek. Tabii ki, düşük fiyatları da onları çok çekici bir seçim haline getiriyor.

Surfshark hakkındaki kapsamlı incelememizde mükemmellik hakkında daha fazla bilgi edinin!

4. TorGuard

https://torguard.net

TorGuard

hız

Mükemmel

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

Fiyat (SGD)

6,88 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • P2P için tasarlandı
 • TorGuard Gizli Proxy
 • 5 Bağlantıyı Destekler

"P2P dosya paylaşımı için en iyi VPN’lerden biri."

Torguard’ı ilk olarak P2P dostu bir VPN servis sağlayıcısı olarak pazarlaması nedeniyle çekildim, ancak bir süre sonra merak edip etmediğimi merak eden Windows istemcisini yükledikten sonra bir hata yaptım. Bu, bir şekilde oldukça tarihli görünümlü arayüzü nedeniyle ortaya çıktı..

Bu VPN, çağdaşlarını süsleyen birçok modern pazarlama blingiyle birlikte gelmiyor, ancak kısa süre sonra performansta mükemmelliğin nerede olduğunu öğrendim. Bu, 50’den fazla ülkede 3.000’den fazla IP sağlamak için büyüyerek vurgulanmaktadır..

Temel desteği olarak P2P desteği ve diğer olağanüstü özelliklerin birçoğu – sabit hızlar, yönlendiricilerde bile konuşlandırılabilir, gelişmiş güvenlik hizmetleri ve hatta VPN engelleyicilerini atlayabilme yeteneği ile – TorGuard’ın özellikle Singapur için Üstte veya yakınında olduğunu söyleyebilirim. tabanlı kullanıcılar.

TorGuard Hız Testi Singapur

TorGuard Hız Testi – Singapur Sunucusu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Gördüğünüz gibi, sabit bir aşağı akış hızında bile, taban çizgimden yükleme hızımı artırabildim. Bu, herkesin isteyebileceği veya ihtiyaç duyacağı bir şey olmasa da, bazı durumlarda P2P kullanıcıları için yararlı olabilir (bu oranları koruyun!).

Bu VPN hizmetinin tek büyük dezavantajının eski moda kullanıcı arayüzünde yattığını ve uzun vadeli müşteriler için iyi (veya olağanüstü demeliyim) fiyatların eksikliği olduğunu hissediyorum. Bununla birlikte, fiyatlar hala üst düzey VPN sağlayıcılarının düşük aralığına düşüyor.

Daha fazla bilgi için TorGuard ile ilgili kapsamlı analizimizi okuyun!

5. CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com

CyberGhost

hız

adil

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (SGD)

4.83 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Veri Sıkıştırma Sunar
 • Reklam Engelleme
 • 7 Cihazı Destekler

"Güvenli ve özel, ancak ExpressVPN’in beğenileriyle bu kadar eşit bir temelde değil."

CyberGhost, VPN endüstrisinde oldukça iyi biliniyor, ancak kişisel olarak, mahsulün kreması için bu kadar yakın bir eşleşme olmadığını hissediyorum. Güzel, şık bir görünüm sunarken, performansının bana biraz şüpheci olan yönleri var.

Kağıt üzerinde CyberGhost iyi özellikler sunar ve aslında P2P için özel sunuculara sahiptir. Bunu oldukça sıkı bir şekilde uygular ve P2P istemcinize indiremediğinizi fark ederseniz, hız büyük bir yağ sıfırında kalacağından muhtemelen P2P dışı bir sunucuya bağlanmış olabilirsiniz..

CyberGhost Hız Testi Singapur

CyberGhost Hız Testi – Singapur Sunucusu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Hız açısından, onlardan kullanılabilir hızlar almayı başarabilirken hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Singapur için o kadar da kötü değil, ama video akışı için coğrafi engelleme konusunda daha fazla iseniz, o zaman biraz acı çekebilirsiniz. Mayıs ayı sunucuları Avrupa çapında toplandı.

Yine de, Singapur içinden sadece internetteki yerlere güvenli bir bağlantı umuyorsanız, bu oturum açmak için yönetilebilir bir hizmettir. Bu, özellikle CyberGhost ile birlikte gelen çok sayıda güvenlik eklentisini dikkate aldığınızda böyledir..

Standart VPN şifrelemenizin yanı sıra, bu hizmet çevrimiçi izlemeyi de engelleyebilir ve HTTPS’yi çoğu web sitesine zorlamak için elinden geleni yapar. Bunu, yerleşik virüs koruması ve reklam engelleme gibi bazı ekstralarla birleştirin ve belki de ödediğiniz şeyi elde edersiniz..

NordVPN gibi, CyberGhost da aylık taahhüdünüzü ayda 3,50 dolara kadar düşüren mükemmel uzun vadeli fiyatlandırma seçeneklerine sahiptir. Kararınızın fiyat ile performans arasında dengelenmesi ve bu maliyetle onunla yaşayamayacağınızı görmeniz gerekecek.

Daha fazla bilgi için CyberGhost hakkındaki tam incelememize bakın!

6. IPVanish

https://www.ipvanish.com

IPVanish VPN

hız

adil

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (SGD)

8.95 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • Zorunlu 256 bit Şifreleme
 • Sınırsız P2P
 • 10 Cihazı Destekler

"Paranoyak için harika, ancak Singapur merkezli kullanıcılar için belki de listenin başında olmayacak."

Tamamen tarihe dayalı olsaydı, bu VPN’in Singapur için En İyi VPN’ler listemize asla girmesine izin vermezdim. IPVanish geçmişte yetkililere kullanıcı günlükleri sağlamakla suçlanmıştı ve bu, VPN’ler açısından büyük bir hayır. Bu yeterince kötü olsa da, IPVanish’in yeni sahipleri, meydana gelebilecek veya gelmeyebilecek önceki olaylar hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadıklarını söyleyerek olayı halının altına süpürmeye çalıştı..

Onların son ölüm knoll ne olabilir ses (Singapurlu şikayet seviyorum biliyorum!) Onların mutlak çöp müşteri desteği olduğunu. Malezya’da yaşıyorum ve IPVanish’in müşterilerine sağladığı destek seviyesinden bile tiksiniyorum.

Bununla birlikte, IPVanish Singapur tabanlı hız testlerinde şaşırtıcı derecede iyi performans gösterir ve bunu 256 bit zorlamalı şifreleme ile birleştirir. Bazılarınız bu şifreleme düzeyine ihtiyacınız olmadığını düşünüyor olsa da, sizi kendi çılgınlığınızdan kurtardığını söyleyebiliriz (belki de).

IPVanish Hız Testi Singapur

IPVanish Hız Testi – Singapur Sunucusu
(Tam hız test sonucuna bakın)

IPVanish sunucularında hem yüklemeler hem de indirmeler oldukça hızlıdır, bu durumda NordVPN ve ExpressVPN’inkini bile aşar. Burada hiçbir şikayet yoktu ama Malezya tabanlı sunuculara hızları ile ilgili sorunları müşteri hizmetleri gerçekten bana nerede oldu.

Artan performans düzeylerindeki fark, korkunç müşteri hizmetleriyle birleştiğinde IPVanish’i gerçek bir hit veya kaçırır. Size kutunun dışında işe yarama şansını almaya hazır olup olmadığınızı soracağım. Eğer öyle düşünüyorsanız, bu harika. Değilse, geri ödeme isteğinde bulunmanız gerekebilir.

Daha fazla bilgi için IPVanish ile ilgili ayrıntılı incelememizi okuyun!

7. SaferVPN

https://www.safervpn.com

SaferVPN

hız

adil

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (SGD)

4.54 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • 256 bit Şifreleme
 • 7/24 Müşteri Desteği
 • Dünya çapında sunucu konumları

"Üst seviye VPN’den biraz daha sınırlı olan SaferVPN yine de makul bir fiyat için iyi bir teklif sunuyor."

SaferVPN, siber güvenlik alanında mükemmel olan iki teknoloji adamı ortaklar Amit Bareket ve Sago Gidali tarafından kurulan bir siber güvenlik SaaS şirketidir. Herkes için sansürsüz ve daha güvenli bir İnternet ilkeleriyle desteklenen iyi bir ürün sunmaktan gurur duyuyorlar.

SaferVPN’de hedefleri mümkün olan en basit ve en hızlı VPN’i yaratmak ve bunu başardıkları ölçüde. Nispeten daha küçük bir oyuncu için, dünya genelinde 34’ün üzerinde konumda 700’den fazla sunucudan oluşan bir ağ oluşturmak için iyi bir performans sergilediler.

Hizmet, Forbes ve PCWorld’ün beğenilerinden ve hem hizmetin kendisini hem de ihtiyaç duyulan zamanlarda onlara yardımcı olacak orada destek personelini övmüş olan kendi müşterilerinden övgü aldı..

8. AzireVPN

https://www.azirevpn.com

AzireVPN

hız

adil

Güvenlik & Gizlilik

5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı5 üzerinden 3 oy aldı

Fiyat (SGD)

4.68 / ay

Öne Çıkan Özellikler

 • WireGuard Protokolünü Destekler
 • P2P Trafiğine İzin Verir
 • Trafiği İzlemiyor

"AzierVPN, oldukça nadir olan WireGuard protokolüne erişim sunar."

Hız iblisleri, AzireVPN’in bazı durumlarda 500Mbps’ye kadar hat hızlarını desteklemek için test edildiğini bilerek sevinmelidir. Bu son derece nadirdir ve bunu bir tutam tuzla almalıyız. Buna rağmen, WireGuard artı 256 bit şifreleme desteğini bir araya getirerek şimdilik göz kulak olmasını sağlıyor.

Ne yazık ki, AzireVPN hizmetinde biraz sınırlıdır, çünkü beş ülkede sadece 20 sunucuya sahiptir. Hala bu fiyatlarda ve bu tür bir teknolojiyi desteklerken, büyümesi için potansiyel var.

Avantajı iyi bir artı, Bitcoin ve Litecoin gibi bazı kripto para birimlerinde ödeme yapabilmenizdir..

Son Düşünceler: Singapur’da bir VPN’e İhtiyacınız Var mı?

İlk başta Singapur’da bir VPN servis sağlayıcısı önerme düşüncesi beni ilgilendiriyordu. Ülke gerçekten ileri teknolojiye sahip ve hükümetin elinde, orada her şey olabilir.

Önerilerimde olduğu gibi, ilk üç oyuncunun sağlam teklifleri ve kanıtlanmış bir sicili olan şirketlere dayanması gerekiyordu. Taraflılığım kısmen kişisel deneyimlerden ve ülkedeki arkadaşların deneyimlerinden kaynaklandı, ancak dürüst olmak gerekirse, üzgün olmaktan daha güvenli olmak daha iyidir.

Ülkedeki sağlam altyapıyla, orada kullanabileceğiniz hemen hemen tüm VPN sağlayıcılarını bulmak ve en azından uygun hızları elde etmek kolay olmalı, ancak orada güvenliğe daha fazla odaklanın. 256 bit şifreleme performansınızı yavaşlatabilir, ancak en azından ele geçirilen veriler güvende kalır.

Özetlemek gerekirse, işte en iyi 3 VPN Singapur:

HIZ

GÜVENLİK & GİZLİLİK

FİYAT (SGD / MO)

NordVPN

Mükemmel

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

5.50

VPN ZİYARETİ

ExpressVPN

Mükemmel

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

11.47

VPN ZİYARETİ

Surfshark

Mükemmel

5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı5 üzerinden 5 oy aldı

2.75

VPN ZİYARETİ

Singapur merkezli kullanıcılar için VPN zorunluluğu konusunda duruşumu netleştirdiğime inanıyorum. İster bir P2P dosya paylaşıcısı, ister video yayıncısı olun, ister genel olarak anonim ve güvenli olmak isteyin – devam edin.

Bir hükümet, ulusal güvenlik adına İnternet özgürlüğünde son şansınızı ortadan kaldırıp kaldırmayacağınızı tartışmaya başladığında çok fazla risk altında.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me