\ Pro mnoho lidí by myšlenka na použití VPN v Indii za normálních okolností nenapadla naši mysl. Země bohužel není nejliberálnější, pokud jde o digitální aktivity. V průběhu let došlo k znepokojivému nárůstu počtu toho, co by někteří viděli jako porušení svobody na internetu pro Indii.

Podle informací od Freedom House v Indii došlo k novým pravidlům týkajícím se omezení připojení, kontroverzních vládních dohledových aktivit a dokonce zásahových činností procházejících telekomunikačním regulátorem v zemi..

Tyto události a podobně vážně porušily právo na soukromí, které by uživatelé internetu mohli očekávat. To spolu s obvyklými riziky nechráněného používání internetu učinilo z Indie hot spot v bitcoatchových VPN zaokrouhleních.

Indie pevně reguluje přístup k internetu

Indie se dlouhou dobu pokouší zablokovat přístup k velkým (a rostoucím) webům. I když máte pravdu, když si myslíte, že tyto stránky byly nějakým způsobem nezákonné nebo nemorální, jako jsou pornografické stránky, tomu tak vždy nebylo.

Varovné stránky zakázány - Indie

Varovná zpráva pro uživatele v Indii při pokusu o přístup na stránky zakázané vládou
(Zdroj obrázku: Dailyhunt)

Například v roce 2011 a nedávno v roce 2016 došlo v zemi k dočasným zákazům na Facebooku, které byly provedeny bez varování.

Vláda také formalizovala zákaz na mnoha jiných webech zákonem, který zakazuje občanům pokusit se navštívit jakýkoli web na konkrétním seznamu. Sankce za porušení tohoto zákona jsou přísné a překračují obvyklé pokuty, což umožňuje uložit tresty odnětí svobody až do tří let, jsou-li uloveny.

Kontrolní činnosti vlády jsou legální!

Vzhledem k pokusům o zablokování přístupu k mnoha webovým stránkám se vždy předpokládalo, že Indie prováděla některé formy tajného dohledu nad svými vlastními občany. Díky oficiálnímu povolení bylo toto do jisté míry legalizováno.

Vláda povolila 10 federálním agenturám právo zachytit a sledovat informace z jakéhokoli počítače. Jedná se o posun směrem k činnostem hromadného dohledu prováděného v Číně za účelem dohledu nad činností jejích občanů.

Tyto agentury mohou nyní nejen sledovat a zachytit, ale oficiálně mohou dokonce dešifrovat veškeré takto získané informace. Povolené agentury nejsou jen ty, které se zabývají národní bezpečností, ale také dohlížejí na daňové vyšetřování, narkotika, finanční trestnou činnost a další.

Tato informace je sama o sobě alarmující, ale ještě více vzhledem k tomu, že indický nejvyšší soud uznal právo na soukromí jako základní právo. To znamená, že vláda dává takové činnosti v rozporu se zákonem.

Pochybná legislativa týkající se streamování médií

Streamování médií a sdílení souborů P2P v zemi je trochu více zákalem. Ačkoli technicky není streamování nelegální, může se stát, že web nabízející takové služby je na seznamu zakázaných webů.

Vrchní soudní soudce v Indii v roce 2016 rozhodl, že při sledování streamovaných médií nedošlo k žádnému přestupku, ale spíše v jiných oblastech souvisejících s touto činností. Patří sem distribuce, výstava nebo prodej materiálů chráněných autorskými právy. Bohužel poskytovatelé internetových služeb v zemi v té době upozorňovali své uživatele na to, že veškeré činnosti streamování médií byly trestnými činy – včetně sledování!

Jak vidíte, do této záležitosti jsou zapojeny zákonné pokuty a určitě se nechcete nechat chytit za technicitu.

Poskytovatelé internetových služeb v Indii blokují servery proxy

Uživatelé Reddit diskutovali o zprávách, že Reliance Jio, jeden z největších telekomunikačních systémů v zemi, blokuje proxy servery. Server proxy pomáhá uživatelům obejít omezení geolokace, což znamená, že společnost diktuje chování své 250 milionů uživatelů silné základny odběratelů.

Opět to porušuje neutralitu sítě, která obecně funguje na principu, že poskytovatelé internetových služeb nesmějí mít na údaje vlastní vliv. Web Quartz provedl šetření v zemi a zjistil, že „Nejméně sedm proxy serverů nebylo přístupných… z připojení Jio“.

Nejedná se pouze o zakázané weby, ale také o weby, které umožňují stahování softwaru VPN. Telco mimo jiné zřejmě zablokoval přístup k Hide.me, Hidesteru a Megaproxy. Zatímco jiní poskytovatelé internetových služeb zatím neprodleně vyhovovali tomu, co by jim bránilo v tomtéž?

Opět zde jde o nejasné hranice mezi tím, co je legální nebo ne, spolu s tím, zda se společnosti rozhodnou vládnout vládě, nabídnout svou vlastní nezávislou podporu vládním snahám (jako Jio), nebo prostě dělat, jak si přejí. V obou případech jsou uživatelé internetu v Indii na milost.

VPN jsou v Indii stále legální

I když v této době nedošlo v Indii k žádným oficiálním zprávám o zákonech zakazujících používání služeb VPN, je to trochu složitější záležitost. Vezměme si například případ Jio Reliance, který jsem popsal výše – co když se poskytovatelé internetových služeb rozhodnou přidat všechny poskytovatele služeb VPN na seznam zakázaných webů?

Při používání sítě VPN nemusí být zákonem omezeny. Stále však existují zákony, které brání všem uživatelům v zemi používat sítě VPN k nezákonným činnostem. Chtěl bych to znamenat, že pokud byste měli používat službu VPN – je lepší, kdyby nevedla protokoly!

Co hledáme v VPN pro Indii

1. Ochrana osobních údajů a anonymita

Jak si možná už uvědomíte, Indie opravdu není místem, kde chcete surfovat po síti bez použití VPN, ať už jste občanem nebo návštěvníkem dané země. Vzhledem k výše uvedeným faktorům a závažnosti důsledků porušení těchto předpisů je vhodné se zaměřit na aspekty soukromí a anonymity, které VPN nabízí uživatelům v Indii..

Vzhledem k tomu, že vláda i soukromý průmysl spolupracují společně a nezávisle na monitorování a řízení provozu, musí být VPN schopna zajistit, aby vaše data a aktivity mohly být uchovávány přesně tak, jak by měly být – soukromé.

Jedním z nejlepších způsobů, jak to zajistit, je dávat pozor na VPN, které nejenže mají přísné zásady bez protokolování, ale jsou také založeny ze zemí, které jsou ve svých zákonech o uchovávání údajů laxnější. To rozhodně vylučuje země v jurisdikci pěti očí a čtrnácti očí.

2. Zabezpečení

Spielie zabezpečení na VPN je pro uživatele z Indie stejná jako všude jinde. Ideální rovnováhu znáte pouze vy jako uživatel. Rozhodli jste se pro 256bitové šifrování s rizikem nižších rychlostí VPN nebo jste ochotni snížit tuto lištu pro vyšší rychlost?

Osobně mám pocit, že pro indický trh by bylo nejlepší pokusit se udržet vysokou úroveň šifrování ze dvou hlavních důvodů. Prvním je, že jedním z protagonistů v případě, o kterém diskutujeme, je indická vláda, která bude pravděpodobně mít více prostředků věnovaných na pokus o přerušení jakéhokoli šifrování, se kterým se setkáváme.

Druhým je, že kvůli nižší průměrné rychlosti internetu v zemi můžete bezpečně udržovat úroveň šifrování na nejvyšší možné úrovni, aniž byste ohrozili celkovou dosažitelnou maximální rychlost..

3. Geolokační spoofing

Normálně, když mluvíme o geolokačním spoofingu, by to mělo za cíl získat přístup k alternativnímu obsahu od tradičních poskytovatelů, jako je Netflix USA nebo BBC iPlayer ve Velké Británii. Uživatelé v Indii se však na geolokační spoofing mohou těšit mnohem více, protože existují doslova tuny stránek, ke kterým nemají přístup.

To je místo, kde by VPN svítila, zvláště proto, že existují zprávy o některých telco zakazujících použití proxy serverů.

4. Podpora P2P

Zdá se, že jednou z kategorií webů, které jsou v Indii blokovány, je torrent. Znovu je to další oblast, kde by VPN skutečně pomohla. Podívejte se na VPN, které mají pokyny pro provoz P2P jasně specifikované v podmínkách jejich poskytování, jako je TorGuard nebo NordVPN..

5. Rychlost a stabilita

S průměrnou rychlostí širokopásmového připojení v Indii pouhých 27,68 Mb / s by většina sítí VPN měla mít nulové problémy odpovídající potřebám uživatelů v Indii. Mobilní rychlosti jsou ještě nižší v průměru 10,13 Mb / s, takže hlavním problémem s VPN v Indii rozhodně nebude rychlost.

Nejlepší VPN pro Indii

Stejně jako u všech mých testů VPN i před posouzením jejich rychlosti vždy posuzuji své vlastní. Toto je moje skutečná širokopásmová rychlost založená na servisní lince 500 Mbps, bez aktivního připojení VPN:

Základní rychlost (bez VPN) - Indie

(Zde si můžete zobrazit výsledek testu základní rychlosti zde)

Vzhledem k tomu, že sídlím v Malajsii, moje rychlosti budou mít tendenci být vysoké připojení k serverům VPN v asijské oblasti a pomalejší, když se připojuji k serverům v USA nebo Evropě. Pro tento test jsem se připojil k indickému rychlostnímu serveru, abych vám představil relativní rychlost na vzdálenost.

Jak vidíte, připojení k lokálnímu serveru bez VPN mi umožňuje slušnou rychlost 333 Mb / s. Rychlosti se samozřejmě občas liší, takže si to vezměte s trochou soli.

Poznámka

 1. Cena je založena na směnném kurzu 1 USD = 69,39 INR.
 2. Uvedená cena vychází z 12měsíčního předplatného. Cena může být levnější, pokud se přihlásíte na delší období.

1. NordVPN

https://nordvpn.com

NordVPN

Rychlost

Vynikající

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

Cena (INR)

276,87 / mo

Hlavní rysy

 • Žádné záznamy
 • Zabijte spínač
 • Podporuje 6 zařízení

"Se svým elegantním rozhraním, stabilními rychlostmi a fantastickými dlouhodobějšími cenovými plány je Nord vynikající volbou pro každého uživatele VPN."

Společnost NordVPN zaujímá na prvním místě v našem seznamu Nejlepší VPN pro Indii z mnoha důvodů. Jedním z prvních je, že sídlí v Panamě, což je také dobré místo pro VPN. Kromě toho má NordVPN vynikající reputaci a je dalším poskytovatelem VPN, který má v mnoha zemích obrovské množství serverů.

Jejich přísná politika bez protokolování se kombinuje s 256bitovým šifrováním vojenské úrovně a skvělými cenovými plány, které nabízejí téměř komukoli řešení, které je těžké odolat.

Test rychlosti NordVPN - Indie

NordVPN Speed ​​Test India – Mumbai Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

S rychlostí 47 Mb / s po proudu ukázal NordVPN v tomto kole testů na svém indickém serveru velmi stabilní výkon. To je dělá ještě atraktivnějšími je to, že nejen umožňují přenos P2P, ale mají speciálně optimalizované servery pro přenos P2P!

Přečtěte si naši podrobnou recenzi na NordVPN a zjistěte, proč je to VPN VPN Bitcatcha # 1!

2. ExpressVPN

https://www.expressvpn.com

ExpressVPN

Rychlost

Vynikající

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

Cena (INR)

577,32 / mo

Hlavní rysy

 • Ochrana soukromí na moři
 • Plné 256bitové šifrování
 • 148 umístění VPN

"Pomocí ExpressVPN můžete získat IP adresu v Indii, která je rychlá, bezpečná a umožňuje streamování médií a další."

Kvůli mnoha omezením tam by nemělo být žádným překvapením, že se zdá, že ExpressVPN položila Indii rozsáhlé povolenky na infrastrukturu. Společnost má klíčové servery v Chennai i v Bombaji, jakož i alternativní servery, které mohou být směrovány přes Spojené království..

Tato služba VPN v průměru nabízí vynikající všestrannou službu od špičkových rychlostí až po komplexní aplikace a protokoly – ideální pro bezpečnost, soukromí a anonymitu. Její bezpečnostní protokoly jsou také nejlepší ve své třídě pro dnešní spotřebitelské použití.

Službu jsem komplexně otestoval a nemám váhání doporučit je jako nejlepší poskytovatel služeb VPN pro uživatele v Indii. ExpressVPN je stabilní a umožňuje také přístup na celou řadu zařízení.

Rychlostní test ExpressVPN - Indie

ExpressVPN Speed ​​Test India – Chennai Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Jako představu o tom, jak dobré to je, jsem porovnal svou výchozí rychlost linky bez VPN s testem ExpressVPN na stejném místě. Když byl ExpressVPN zapnutý a připojený k serveru v Indii, dokázal jsem ukázat slušnou rychlost 18 Mb / s po proudu.

Přečtěte si naši kompletní recenzi na ExpressVPN a podívejte se, proč je to jeden z našich nejlepších tipů!

3. Surfshark

https://surfshark.com/

Surfshark

Rychlost

Vynikající

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

Cena (INR)

207,48 / mo

Klíčové vlastnosti

 • Multi-hop připojení
 • Podporuje mnoho platforem
 • Žádné záznamy

"Surfshark si díky své bezchybnosti a výkonu zachovává svůj název jako silného nadcházejícího uchazeče."

Surfshark má velmi dobrý a minimalistický interface z dobrého důvodu – stále se zaměřuje na poskytování bezpečné a zabezpečené služby VPN. To je pravda, existuje jen velmi málo způsobů ozdůbek a díky tomu se impozantně podařilo rozšířit svou síť na více než 1 000 serverů ve velmi krátké době.

Přes svou relativní mládí (Surfshark byl představen až na konci roku 2023) se tomuto poskytovateli služeb podařilo udržet krok s nejlepšími psy a celkově poskytuje zážitek bez stresu za cenu, kterou by si mnozí zrovna zamilovali.

Navzdory tomuto zdánlivě minimalistickému přístupu se Surfshark stále dokáže nabídnout všechny klíčové komponenty dobrého poskytovatele služeb VPN. To zahrnuje podporu provozu P2P na téměř všech jejich serverech, silná šifrování, přístup k vícekanálovému obsahu platforem pro streamování videa a další.

rychlostní test rychlosti surfařů Indie

Surfshark Speed ​​Test India – Latur Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Jako jeden z prvních tří nejlepších VPN pro Indii byl Surfshark jedním z mála, kterým se podařilo udržet impozantní rychlosti v oblasti, která je obvykle velmi náchylná k přetížení. Rychlostní testy ze serveru Latur ukázaly rychlost ve směru toku dat téměř 80 Mb / s.

Více o jeho dokonalosti se dozvíte na naší důkladné recenzi na webu Surfshark!

4. TorGuard

https://torguard.net

TorGuard

Rychlost

Vynikající

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

Cena (INR)

346,26 / mo

Hlavní rysy

 • Vytvořeno pro P2P
 • TorGuard tajný proxy
 • Podporuje 5 připojení

"Použití TorGuard je skvělý zážitek a dává jistotu, že jeho internetové připojení je opravdu bezpečné."

Rozhraní TorGuard se může při prvním kontaktu zdát trochu datované, ale není pochyb o tom, že v okolí je jeden z nejbezpečnějších poskytovatelů služeb VPN. Přestože na straně uživatele není hodně bling, výkon je docela pozoruhodný.

Mezi TorGuardem a mnoha konkurenty je jeden zásadní rozdíl v tom, že vám umožňuje zvolit si, jakou úroveň šifrování preferujete. To znamená, že pro uživatele P2P můžete potlačit šifrování o stupeň a vychutnat si rychlejší rychlosti torrentu kdykoli!

Kromě toho má TorGuard mnoho dalších možností uplatnění, jako jsou stabilní rychlosti, schopnost multiplatformy a schopnost obejít blokátory VPN.

Test rychlosti TorGuard - Indie

TorGuard Speed ​​Test India – Chennai Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Jako jedna ze tří nejlepších VPN pro Indii, TorGuard samozřejmě splnil určité požadavky na rychlost. To se ukázalo v mém výsledku testu z VPN serveru založeného na Chennai a opět by uživatelé v zemi měli obvykle tuto rychlost získat jen s několika problémy.

Jedinou nevýhodou je, že pro mladší uživatele, kteří jsou zvyklí na eleganci moderních aplikací, bude rozhraní TorGuard vypadat jako něco z minulosti.

Další informace naleznete v naší důkladné analýze TorGuard!

5. CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com

CyberGhost

Rychlost

Chudý

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

Cena (INR)

242,87 / mo

Hlavní rysy

 • Nabízí kompresi dat
 • Blokování reklam
 • Podporuje 7 zařízení

"CyberGhost je založen z Rumunska, ale věnoval pozornost potřebám indických uživatelů tím, že neustále zvyšuje počet serverů v zemi."

CyberGhosties jsou s nimi spokojeni a určitě se ve svém marketingu určitě pokusili být hip a pozitivní. Toto je další ze známějších jmen v odvětví VPN, ale osobně mám pocit, že by to mohlo být trochu přehnané..

Specifikace moudrý CyberGhost mluví dobrý rozhovor, ale po absolvování testů s nimi doporučuji malou špetku soli. Nezapomeňte však, že se jedná o žebříček, takže moje očekávání jsou poměrně vysoká.

Rychlostní test CyberGhost - Indie

CyberGhost Speed ​​Test India – Latur Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Uživatelé v Indii si musí uvědomit, že většina serverů CyberGhost se nachází v zóně EU, ale naštěstí některé mají také v asijském regionu. Zdá se však, že Indie je výjimkou, a za tuto mílu vyšli navíc, aby zde vytvořili vyšší počet serverů.

Celkově se nám podařilo získat velmi použitelné rychlosti 10Mbps, což je stále dost pro streamování médií.

Podívejte se na naši úplnou recenzi na serveru CyberGhost, kde se dozvíte více!

6. IPVanish VPN

https://www.ipvanish.com

IPVanish

Rychlost

Veletrh

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

Cena (INR)

450,34 / mo

Hlavní rysy

 • Vynucené 256bitové šifrování
 • Neomezené P2P
 • Podporuje 10 zařízení

"Skvělé pro Paranoidy, ale možná nebude na prvním místě v seznamu pro uživatele založené na Indii. IPVanish je vysoce prodávaná, ale špatně podporovaná."

IPVanish v poslední době velmi trpěl kvůli jejímu zapletení v určitých… řekněme, nešťastným incidentům. Kromě toho si uvědomte, že jsou pod novým vedením a doufejme, že takové věci se v minulosti stanou jen rychlými rány.

Když tyto incidenty odsunou stranou, zůstanou v oboru obří VPN a mohou se pochlubit působivými rychlostmi. Naštěstí za to, protože pokud máte nějaké stížnosti na jejich rychlost, není toho mnoho, co můžete udělat, protože vynucují 256bitové šifrování na každého bez výjimky.

IPVanish Speed ​​Test - Indie

IPVanish Speed ​​Test India – Nagpur Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Rychle se IPVanish podařilo zůstat na stejné úrovni, i když má omezenější přítomnost v Indii. Podařilo se mi stanovit rychlost proudu kolem 20 Mb / s, což je slušné pro infrastrukturu tam. Pro ty, kteří chtějí experimentovat, můžete vždy vyzkoušet jiné servery v regionu, které mohou přinést lepší výsledky. Přesto bylo připojení stabilní a více než dostatečné pro streamování médií.

Přečtěte si naši podrobnou recenzi na IPVanish a zjistěte více!

7. PureVPN

https://www.purevpn.com

PureVPN

Rychlost

Veletrh

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

Cena (INR)

235,23 / mo

Hlavní rysy

 • Snadno použitelné aplikace
 • Neomezená šířka pásma
 • Podporuje rozdělení tunelů

"PureVPN je jistě jedním z vůdců v kompletním oboru díky pevné síti serverů."

PureVPN, který provozuje více než 2 000 serverů ve více než 140 zemích po celém světě, má jistě infrastrukturu potřebnou k tomu, aby se ukázal jako vedoucí postavení v tomto odvětví. To doplňuje o vynikající podnikové bezpečnostní funkce, které chrání jeho uživatele před vniknutím nebo detekcí.

Rychlostní test PureVPN - Indie

PureVPN Speed ​​Test India – Chennai Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Jednou z velkých výhod jejich vyzkoušení je to, že jsou jedním z mála na trhu, kteří nyní umožňují přístup k protokolu WireGuard – protokolu příští generace, který je údajně před OpenVPN asi osmnáct. Pokrytí je však trochu omezené, s přítomností pouze v pěti zemích.

Po připojení k serveru PureVPN na bázi Chennai jsem se dokázal přiblížit rychlosti 20 Mb / s – opět už nic kýchat, ale daleko od toho, co jsem kdy viděl. Přesto bych řekl, že tyto údaje odrážejí společnost, která se zde skutečně zaměřuje.

8. NejrychlejšíVPN

https://fastestvpn.com

NejrychlejšíVPN

Rychlost

Veletrh

Bezpečnostní & Soukromí

Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5Hodnocení 3 z 5

Cena (INR)

57,59 / mo

Hlavní rysy

 • Optimalizované servery pro P2P
 • Umožňuje přeskočení serveru
 • Podporuje 10 zařízení

"FastestVPN není nejrychlejší, ale určitě nabízí hodnotovou nabídku, kterou je těžké napadnout."

FastestVPN není nejrychlejší, který jsem testoval, ale ani nejpomalejší. Nabízí omezenější země, aby se vaše připojení vyrovnalo v porovnání s mnoha špičkovými VPN, ale za ceny již od 83 centů za měsíc je to krádež. Mají také servery optimalizované P2P, což z nich dělá dobré výsledky.

Nízké ceny přicházejí s jednou vážnou nevýhodou, a to je omezený výkon při překonávání geografického blokování. Konečně jsme objevili, FastestVPN vám neumožňuje přístup k obsahu Netflix v USA ani k britské BBC iPlayer – bummer!

Další informace najdete v naší recenzi FastestVPN!

Opravdu potřebuji VPN v Indii?

Vzhledem k příšerné kombinaci vládního a soukromého tlaku na internetovou svobodu v zemi se domnívám, že by používání sítě VPN mělo být v agendě většiny uživatelů v této oblasti docela vysoko. To platí dvojnásobně, takže pro cizince, kteří jsou v Indii kvůli práci nebo volnému čase – určitě nechcete provádět právní předpisy a skončíte v indickém vězení..

V mnoha oblastech je příliš mnoho neznámých a já se domnívám, že je vždy lepší být v bezpečí, než litovat. Pokud jste na internetu v Indii, vyhledejte dnes správnou VPN.

Pro shrnutí uvádíme tři nejlepší VPN pro Indii:

RYCHLOST

BEZPEČNOSTNÍ & SOUKROMÍ

PRICE / MO

ExpressVPN

Vynikající

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

INR577,32

NAVŠTÍVTE VPN

NordVPN

Vynikající

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

INR276,87

NAVŠTÍVTE VPN

Surfshark

Vynikající

Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5Hodnocení 5 z 5

INR207.48

NAVŠTÍVTE VPN