CyberGhost VPN

Contents

CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com/

tl; dr

CyberGhost je jméno, o kterém jsem si jistý, že jste se setkali, pokud jste prováděli jakýkoli druh skenování článků pro služby VPN. Společnost sídlí v Rumunsku a je mimo jurisdikci 14 Eyes v Evropě a dnes spravuje více než 3000 serverů v 60 zemích po celém světě. Pokud jsem se někdy setkal s poskytovatelem služeb VPN, který mi dal smíšené pocity, je to tenhle. Stručně řečeno, přeskakování kritických nedostatků; dobrá základní ochrana, slušná rychlost, ale špatný nápad pro fanoušky P2P.

Recenze CyberGhost: 5 výhod a 3 nevýhody používání CyberGhost!

Pokud jde o uznání, CyberGhost je uprostřed ničeho. Stojí ne na známé straně, ani na zcela nepoznatelné. Není to jméno, které by všichni věděli, snad, pokud byste se konkrétně nezúčastnili konkrétního průzkumu na VPN.

I přes jakékoli dojmy, které z toho lze získat, se však společnost od svého založení v roce 2011 jistě rozrostla a dnes má tolik serverů, jako je VPN gigant Nord (pro koho je počet serverů rozhodně působivý).

Co se nám na CyberGhost líbí

1. Masivní zaměření na Evropu

S více než 3 000 servery, z nichž si můžete vybrat, by se mohlo zdát, že by to stačilo k pokrytí celého světa téměř v každé zemi. Bohužel tomu tak ve skutečnosti není, protože se CyberGhost soustředí na evropskou oblast provozu. Ačkoli to někteří z vás mohou považovat za velmi omezující, raději bych o tom uvažoval jako o tom, že bude sloužit určitému (pokud je velký) trh.

Bohužel to má za následek trochu hádanky, kde jsou umístěny rychlosti. Později se podíváme na rozdíly v rychlosti v různých oblastech podrobněji, ale stačí říci, že v závislosti na vaší poloze a serveru, který si vyberete, můžete získat buď úžasné, nebo možné rychlosti..

1.1 Unikátní bezpečnostní funkce

CyberGhost má tolik věcí, že sotva vím, kde začít. Pro poskytovatele služeb VPN poskytuje tato společnost v oblasti zabezpečení impozantní množství doplňků. Možná to spočívá v kořenech společnosti jako poskytovatele bezpečnosti, který k tomu vedl.

Nucené HTTPS

Začněme tím, o který jsem se nejvíce zajímal, což je místo, kde klient CyberGhost může vynutit připojení HTTPS k webům. Je pravda, že to lze provést také pomocí pluginu prohlížeče, ale protože přesto chcete používat službu VPN, mohlo by to být dobře postaveno do jedné, správně?

Chcete-li si uvědomit užitečnost vynuceného HTTPS, předpokládejme, že navštívíte bankovní web. Připojení HTTPS zajistí, že vaše data budou zabezpečena až z vašeho počítače na váš bankovní účet.

Blokovat online sledování

Další je skutečnost, že CyberGhost dokáže odstranit webový obsah, který by mohl sledovat vaše online aktivity. To zabraňuje neznámým zdrojům sledovat vás a je to něco, co by měly VPN dělat. Blokování online sledování je dnes něco, co je dnes velmi nutné, protože mnoho společností se stále více dotýká svých aktivit v oblasti online sběru dat..

Vezměme si například našeho přítele Google, který se rozhodl, že je v pořádku, aby jeho mobilní operační systém Android informoval o tom, kde byli uživatelé po celou dobu. Sledování polohy se navíc neomezuje pouze na Google, takže proč CyberGhost neblokovat, aby co nejvíce z těchto dat vypadalo, jak je to jen možné?

Blokování reklam a ochrana před viry

CyberGhost je tak dobře integrovaný, že obsahuje dokonce blokování reklam i virus & Ochrana webových stránek. To zabraňuje zobrazování nepříjemných reklam a také vás chrání před potenciálně škodlivým obsahem na některých webových stránkách.

1.2 Silná volba protokolů a šifrování

Pro ty, kteří si toho až dosud neuvědomují, jsou hlavní výhody VPN soukromí a zabezpečení. Ochrana osobních údajů jako u lidí, kteří nevědí, kdo jste a co děláte. Zabezpečení stejně jako v lidech také nemůže snoopovat o tom, co děláte. K zajištění bezpečnosti potřebujete dvě hlavní součásti – samotný protokol a typ šifrování.

CyberGhost má výhodu v tom, že podporuje téměř všechny hlavní protokoly (i ty, které ve skutečnosti nedoporučuji používat, protože jsou tak zastaralé, jako je L2TP). Stejně tak nabízejí různé úrovně šifrování až do 256 bitů, což je prvotřídní. Mysli na spoustu věcí natřených zeleně, které používají 256bitové šifrování.

Jde o to, že volba je ve vašich rukou. Protokoly a úrovně šifrování lze přizpůsobit vašim potřebám. Různé protokoly podporují různé rychlosti a samozřejmě čím vyšší je rychlost šifrování, tím pravděpodobně bude pomalejší naše připojení VPN (to je také do značné míry závislé na hardwaru).

  Nastavení uTorrent Proxy: Jak anonymizovat uTorrent bez proxy serveru Socks5

Pokud vše, co chcete, je, aby VPN zkazila vaši IP adresu a udržovala minimální zabezpečení, pak si můžete zvolit nízkou úroveň šifrování, která vám umožní využívat vysokorychlostní připojení. Pokud jste paranoidní, může vám CyberGhost také pomoci.

1.3 Optimalizované profilové servery pro různé použití

Protože až 3000 serverů zakaluje fond serverů CyberGhsot, je zcela zřejmé, že by nemělo být problém s výběrem připojení, že? No ne tak úplně. Představte si, že sedíte v restauraci a přijde k vám menu s 3 000 položkami.

Naštěstí společnost pečlivě profiluje své servery, což znamená, že existují skupiny serverů, které jsou optimalizovány pro různé účely. Jak si z nich vyberete, je jen na vás. Můžete mít buď seznam svých oblíbených míst, nebo si vybrat z předem seřazených seznamů. To zahrnuje seznamy, jako jsou nejméně přeplněné servery, servery NoSpy nebo dokonce většina přeplněných serverů (i když netuším, proč byste to chtěli).

Řekněme, že jste fanouškem Torrentu – jedná se o skutečný fond lidí, kteří se účastní sdílení souborů P2P, takže CyberGhost vyhradil optimalizované servery právě pro ně.

2. Podpora více platforem

V domácnosti, která má souborový server Linux, počítač se systémem Windows, počítač Mac a různé chytré telefony a tablety, máte štěstí! CyberGhost podporuje až 7 zařízení na účet, což je zdaleka jedno z nejštědřejších, jaké jsem dosud viděl. Abych byl spravedlivý, domnívám se, že průměrná domácnost dnes skutečně má tolik těchto zařízení, takže je rozumné číslo podporovat.

CyberGhost podporuje až 7 zařízení na účet

Mnoho poskytovatelů služeb VPN se postará o obvyklé rozšíření – Windows, Linux, MacOS, Android, iOS a některé směrovače. Pokud si všimnete výše uvedeného seznamu, CyberGhost je dokonce nastaven na Raspberry Pi, některá zařízení NAS a dokonce i na virtuálních strojích!

Je to všechno o volbě a do jaké míry CyberGhost šel vyplnit tento seznam, byl jsem opravdu ohromen.

Tady musím znovu vložit slovo opatrně pro ty, kteří si myslí, že mohou překročit limit X zařízení na účet omezením VPN na router, protože je podporován.

Poznámka

Spuštění služby VPN ve směrovači vám pomůže překonat limit současného připojení zařízení, který většina VPN zavede. Nevýhodou však je. Téměř ve všech případech (zejména u obecných směrovačů pro domácí použití) zpomalí váš internetový provoz ve srovnání s tím, že byste měli spouštět aplikace VPN pro konkrétní zařízení. Důvodem je to, že směrovače jsou méně schopny zpracovat potřebné šifrování dat v reálném čase, čímž se zpomalí rychlost přenosu dat.

3. Slušné a stabilní rychlosti

I když nemohu říci, že CyberGhost nabízí ohnivé vysoké rychlosti, musím přiznat, že některé servery vykazují velký potenciál. Při procházení níže uvedenými výsledky testu rychlosti mějte na paměti, že moje současná rychlost širokopásmového připojení je omezena na teoretickou rychlost 50 Mb / s. Většinu času se mohu přiblížit nebo alespoň kolem 45Mbps, což je docela dobré.

Jakákoli VPN obvykle oholí určitou šířku pásma, takže jsem očekával, že v průměru dostanu 30-40 Mbps. To by samozřejmě bylo upraveno vzdáleností serveru od mého fyzického umístění.

Testování CyberGhost s SpeedTest, což je velmi spolehlivé, jsem zjistil, že rychlosti z celého světa se velmi lišily. Co mě ještě více překvapilo, bylo to, že jsem dostal rychleji ze serverů se Singapurem, místo abych byl v Malajsii. Mohu jen předpokládat, že je to pravděpodobně kvůli infrastruktuře.

Zpravidla očekávejte vyšší pingové rychlosti a pomalejší rychlosti, čím dále je server, který vyberete, od vaší skutečné polohy. To obvykle platí bez ohledu na to, kterou službu VPN vyberete.

V době testování byly zatížení serveru (u těch, na kterých jsem testoval) následující;

 • MY 23% zatížení
 • SG 50% zatížení
 • AU 50% zatížení
 • NL 37% zatížení
 • SA 27% zatížení
 • US 53% zatížení

Výsledek testu rychlosti na serveru Malajsie

Rychlostní test Asie – Malajsie Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Výsledek testu rychlosti na singapurském serveru

Rychlostní test Asie – Singapurský server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Výsledek testu rychlosti na serveru Sydney

Rychlostní test Austrálie – Sydney Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

  Jak platit za vaši VPN anonymně (pomocí bitcoinů nebo dárkových karet)

Výsledek testu rychlosti na serveru Severní Ameriky

Test rychlosti Amerika – Severní Amerika Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Výsledek testu rychlosti na serveru Jižní Afriky

Test rychlosti Afrika – Jižní Afrika Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Výsledek testu rychlosti na serveru Amsterdam

Test rychlosti Nizozemsko – Amsterdam Server
(Viz výsledek testu plné rychlosti)

Pokud jde o streamování videa, zjistil jsem, že videa UHD na YouTube jsou obvykle dobrým ukazatelem, protože jejich servery jsou obecně velmi stabilní. Ukázka videa v UHD, kterou jsem běžel, byla hladká a velmi, velmi pěkná. Pokud si to chcete vyzkoušet sami, můžete si toto video prohlédnout kdykoli.

Streamujte videa UHD v síti CyberGhost VPN

3.1 Dobrá rovná rychlost na torrentech

Nejbližší server Torrent, který má CyberGhost pro mě, je Indie, ale před tím jsem upřednostnil Japonsko, které bylo stejně v řadě další. Rychlosti nabízené na tomto serveru neměly mít co dělat, ale během svých torrentových relací jsem zvládl velmi stabilní rychlost stahování.

Pokud jde o torrenty, pro mě je stabilita obvykle nad rychlou rychlou rychlostí. Jsem si jistý, že mnozí z vás zažili frustraci rychlostí torrentu, která běží nahoru a dolů, zatímco se snažíte získat soubor THAT!

V době testování fungoval japonský server, ke kterému jsem se připojil, na 33% zatížení.

Test rychlosti - Japan Server

Pamatujte, že jsem se k tomuto serveru připojil konkrétně k torrentu. Několik poskytovatelů VPN, které jsem doposud vyzkoušel, to umožní tam, kde se kdykoli připojíte, ale CyberGhost je v této věci docela přísný. Zkoušel jsem torrenting na singapurském serveru a to mi dalo velkou, tlustou nulovou rychlost stahování torrentů.

4. Ideálně pro ty, kteří hledají dlouhodobé plány

Když jsem poprvé viděl jejich ceny, byl jsem trochu šokován, protože jsem se nejprve podíval na měsíční cenu bez smlouvy. Za 12,99 $ měsíčně v jednoměsíční dohodě, která je cena proti a dokonce nad částmi toho, co považuji za špičkové poskytovatele VPN, jako jsou ExpressVPN a NordVPN.

MěsíčněRokálně dvakrát za rok
Cena / měsíc 12,99 $ 5,25 $ 3,50
Celkový účet 12,99 $ 63,00 $ 63,00
Fakturační cyklus 1 měsíc 12 měsíc 18 měsíc
Peníze Back14-day45-day45-day

Jejich dvouletý plán však dramaticky snižuje cenu. Cena 3,50 $ měsíčně po dobu dvou let je jednoduše úžasná a těžko porazitelná. Také jsem viděl případy zvláštních nabídek, kde to klesá na ještě nižší sazby, takže se podívejte na speciální slevy na CyberGhost.

45denní záruka vrácení peněz!

Pokud jste jedním z těch, kteří se rádi ujistí, že to zkusíte před nákupem, můžete si odpočinout a být si jisti 45denní zárukou vrácení peněz od CyberGhost. To není v malém tisku, není to ukryté v právníku, je to přímo na stránce s jejich nejčastějšími dotazy;

Poznámka

CyberGhost má 45 dní, žádné dotazy, zásady vrácení peněz za naše 6 nebo více předplatných. Tím je zajištěno, že nedochází k chybným nákupům, a jeho cílem je pomáhat v situacích, kdy zákazníci nemohou využívat naše služby (například když váš poskytovatel internetových služeb blokuje připojení VPN).

* Měsíční předplatné má 14denní záruku vrácení peněz.

Ve skutečnosti je můžete dokonce vyzkoušet zdarma pomocí 7denní zkušební verze bez připojených řetězců.

5. Dobré pro streamování včetně Netflixu

Opět to jde zpět do CyberGhostu, který má velmi pěkně profilované servery. Dokončili je také pro streamování videa a Netflix je jen jednou ze služeb pro streamování videa, o které si mysleli, že byste k nim měli mít přístup. Pro přístup do Netflixu v USA je potřeba se připojit k jednomu z jejich amerických serverů optimalizovaných pro streamování..

Buďme upřímní, Netflix nemá rád geolokační spoofing. Je to nejlepší, aby zabil takovéto služby, ale CyberGhost nic z toho nemá a ve skutečnosti uvádí, že zaručují vysílání Netflix v USA.

Pro uživatele Windows tato aplikace ve skutečnosti obsahuje možnost odblokování streamování, což vám umožní jít s diváky s více poskytovateli streamovacích služeb do divočiny. Žádný ruční pokus a chyba, stačí kliknout a jít. Odemčení je založeno na seznamu, který je interně aktualizován každý den CyberGhostem.

Co se nám na CyberGhostu nelíbilo

1. Nepracoval jsem mimo krabici

I když to nemusí být jistič obchodů a rozhodně se nemusí stát každému, musím se podělit o své zkušenosti. Jsem velkým fanouškem plug and play a klient Windows CyberGhost pro mě byl trochu zvláštní. Jistě, nainstaloval a spustil aplikaci v pořádku, ale když kliknu na tlačítko Přejít, mělo by … GO, správně?

  Jak šifrovat své torrenty (pro vyšší rychlosti a soukromí)

Moje ne, hodně k mému zoufalství a já jsem musel přijít na to, proč. Netrvalo mi to dlouho, ale uvědomil jsem si, že výchozí nastavení pro mě opravdu není dobré. Musel jsem ručně vybrat svůj protokol a server, než se aplikace CyberGhost Windows rozhodla hrát pěkně.

Jak jsem řekl, ne jistič obchodu, ale pokud vaše technické zkušenosti jsou omezené, může se vám to stát šokem.

2. Dodgy Jurisdikce a anonymita dat

Tohle je pro mě docela velká holka a mělo by to být také pro vás všechny. V průběhu mé recenze, průzkumu na pozadí atd. Jsem našel poněkud znečištěnou vodu, pokud jde o myšlenku, zda jsem s CyberGhost anonymní, nebo ne.

Přestože společnost má oficiální politiku bez protokolování, někteří uživatelé ji současně zaznamenali, aby využívali skripty, jako je Hotjar (což je skript pro nahrávání relací). CyberGhost to ve skutečnosti otevřeně připouští na svých vlastních stránkách, ačkoli tvrdí, že informace jsou použity k lepšímu poskytování služeb zákazníkům..

Zásady ochrany osobních údajů CyberGhost VPN

Dále, když jsem původně viděl, že CyberGhost sídlí v Rumunsku, bylo to dobré. Koneckonců, tato země je mimo evropskou jurisdikci 14 očí, což je skvělé. Později jsem však zjistil, že majitel v roce 2023 prodal CyberGhost digitální reklamní firmě CrossRider..

Co by tedy firma s digitální reklamou dělala s poskytovatelem služeb VPN, pro kterou potřebuje používat skripty pro nahrávání relací? Spiknutí zhoustne a já se pro jednoho cítím trochu ostražitý.

3. Omezené možnosti platby

To se opět vrací k anonymitě, protože CyberGhost přijímá pouze kreditní karty, PayPal nebo BitPay. Je pravda, že BitPay se používá pro BitCoin, ale tam jsou doslova stovky kryptos a tam je také vždy možnost hotovosti v podobě dárkových karet atd..

Proč společnost specializující se na soukromí, zabezpečení a anonymitu nabízí takové omezené platební možnosti – možnosti, které pravděpodobně odhalí podrobnosti o uživateli? Nemám odpověď, i když pro mě to není tak velký problém, jako ten, který jsem zmínil výše.

Sečteno a podtrženo: Budu platit za CyberGhost?

Než začnu s mým zaokrouhlením, dovolte mi zde uvést pouze své osobní postavení. Pokud platím a používám VPN, očekávám určitý výkon z hlediska rychlosti. Nejsem příliš nervózní ohledně platebních možností a podobných věcí a pokud jde o anonymitu, bude pro mě stačit hranice.

O CyberGhostu jsem uvedl mnoho dobrých věcí a ano, je pravda, že nabízejí mnoho vestavěných doplňků, které pravděpodobně nenajdete nikde jinde. Jako ještě lepší háček se můžete přihlásit k dlouhodobému plánu, při kterém jsou prakticky nejnižší ceny. Tam, kde služba skutečně vyniká, je podle mého názoru, jak dobře optimalizovali své servery.

Vezměme si jako příklad video servery pro streamování videa a torrent, o kterých jsem hovořil dříve. Pokud je některá z těchto výklenků tím, čím jste, pak bych řekl, že CyberGhost je naprosto skvělá volba. Pro fanoušky Torrentu, video streamery, násypky pro geolokaci … měli byste říct ano.

Mám ale v mysli velmi velké VUT v Brně. To je asi to, co může dát spoustu nehtů do rakve pro CyberGhost pro mnoho lidí. Na základě soukromí a anonymity prostě zbývá příliš mnoho pochybností a sporů ohledně informací, které mám k dispozici, abych se cítil bezpečně pomocí CyberGhost.

I když se nároky CyberGhostu mohou pro normální společnost zdát dostatečně legitimní, říkám, že pro poskytovatele služeb VPN, aby tyto taktiky využívali, je prostě neobhájitelné. Vezměte tedy, co pro to můžete – hodnotu a výkon s obětí anonymity je vaše volba.

Je pro mě těžké říci buď ano, nebo ne, takže rozhodnutí musí být učiněno podle vašich potřeb.

Klíčové vlastnosti

 • ✓ Podporuje mnoho platforem
 • ✓ Blokování reklam a malwaru
 • ✓ 256bitové šifrování
 • ✓ Profilované servery
 • ✓ OpenVPN / SSTP / L2TP / IPsec
 • ✓ Vynikající dlouhodobé cenové plány

Doporučeno pro

 • • Video streamovací prasata
 • • Ti, kteří nejsou o anonymitě žádní
 • • Fanoušci P2P
 • • Vlastníci zařízení Niche Platform

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me