To jest post gościnny gościa autorstwa Jeffa Richardsona z Breadnbeyond.com.

Mimo popularności wideo objaśniające nie jest narzędziem, z którego każdy może skorzystać. Przedsiębiorczość jest trudna – musisz wyprzedzać konkurencję. Filmy wyjaśniające są skutecznym narzędziem wyróżniającym się na tle konkurencji, będąc jedną osobą z niesamowitym filmem na swojej stronie internetowej.

Breadmbeyond Explainer Usługi wideo

Ale nie każdy przedsiębiorca może uzyskać maksymalne wyniki z filmu wyjaśniającego. To zależy od wielu czynników, takich jak nisza, budżet, grupa docelowa i wiele innych. Sformułowałem trzy pytania, na które musisz odpowiedzieć, aby lepiej ocenić, czy powinieneś zainwestować swoje zasoby w film instruktażowy.

Contents

1. Czy masz witrynę internetową lub korzystasz z mediów społecznościowych w celu promowania swoich usług??

Wraz z ogromną zmianą nawyków wyszukiwania produktów i usług online, zdecydowanie musisz zmienić swoją strategię marketingową na bardziej cyfrową. W rzeczywistości ponad 95% Amerykanów przynajmniej raz w życiu kupiło coś w Internecie. Oznacza to, że jeśli korzystasz już z jakiejś platformy internetowej do promowania swoich produktów i usług, nadal konkurujesz.

Posiadanie filmu wyjaśniającego w witrynie pomaga odwiedzającym lepiej zrozumieć, co oferujesz, w krótszy i bardziej rozrywkowy sposób. Umieszczenie filmu wyjaśniającego na stronie docelowej może pomóc przyciągnąć uwagę użytkowników natychmiast po ich przybyciu.

Film wyjaśniający na stronie docelowej

Pod tym względem media społecznościowe są podobne do stron internetowych. Główną różnicą jest to, że większość platform mediów społecznościowych jest bardziej dostępna i zoptymalizowana dla użytkowników mobilnych. Media społecznościowe mogą być trudnym miejscem do gry przy promowaniu produktów lub usług, głównie ze względu na to, jak szybko ludzie przewijają rzeczy w czasie.

Właśnie tam treści wizualne, takie jak filmy objaśniające, mogą pomóc przyciągnąć uwagę odbiorców docelowych. Dzięki silnemu otwarciu i przyciągającej wzrok animacji możesz dotrzeć do większości swoich obserwujących.

Mimo że nie wszystkie platformy mediów społecznościowych są stworzone specjalnie z myślą o treściach wizualnych, nadal możesz skorzystać z wideo objaśniającego. Oto kilka sposobów, w jaki:

  17 virksomheder, der indbetaler på Pokémon Go (og hvordan du kan også)

 • Strona na Facebooku zawierała wideo
 • Post na Instagramie
 • Płatne reklamy wideo na Facebooku, YouTube i Instagramie

Nie możesz prowadzić fizycznego sklepu 24/7, chyba że masz wielu pracowników pracujących na zmiany. Utworzenie strony internetowej lub mediów społecznościowych eliminuje ten problem.

Na wynos : 

Jeśli korzystasz z mediów społecznościowych i / lub strony internetowej w celu promowania swoich usług, możesz uzyskać maksymalne wyniki z filmu wyjaśniającego.

2. Jakie produkty lub usługi sprzedajesz?

Rodzaj oferowanych produktów lub usług ma również wpływ na to, czy możesz skorzystać z filmu objaśniającego. Podzieliłem go na cztery główne kategorie:

 1. Główne potrzeby Jeśli oferujesz produkty, które należą do kategorii podstawowych potrzeb, takich jak żywność & napoje, ubrania lub mieszkania, nie potrzebujesz filmu wyjaśniającego. Ludzie już wiedzą, że ich potrzebują – dlatego powinieneś wydawać środki na rozwój swojej marki.
 2. Oprogramowanie Jeśli jesteś programistą lub sprzedawcą oprogramowania jako firmy usługowej (SaaS), na pewno sprzedajesz coś skomplikowanego. Nie każdy ma podobny poziom świadomości w zakresie technologii i komputerów. W tym miejscu film wyjaśniający może pomóc Twojemu nabywcy lepiej zrozumieć twoje oprogramowanie, używając prostszych słów i pomocy wizualnych. Łatwiej jest również podkreślić kluczowe cechy i wyjątkowość oprogramowania w porównaniu do innych. Oto przykład filmu wyjaśniającego na temat Pinteresta (Wszyscy znają teraz Pinterest – Rozumiem, ale ten film powstał w 2012 r.).

 3. Wyjątkowy & Towary niestandardowe Produkty ze specjalnymi funkcjami muszą zostać jasno wyjaśnione, aby przyciągnąć jak największą liczbę kupujących. Filmy wyjaśniające mogą pomóc w lepszej wizualizacji funkcji specjalnych i ich wartości.

  Weźmy jako przykład Fuel Baby, markową butelkę mleka dla niemowląt z mechanizmem zwalniającym formułę. Teraz trudno to sobie wyobrazić bez odpowiedniej wizualizacji, prawda? Dzięki pomocy wizualnej znacznie łatwiej jest przetrawić koncepcję takich unikalnych produktów.

 4. Usługi niszowe Przedsiębiorczość to rozległy wszechświat. Dla przedsiębiorcy, który oferuje niszowe usługi, takie jak projektowanie modelu biznesowego dla innych firm, budowanie domów dla psów dla mastifów tybetańskich, masaż dla niemowląt – lub dowolne inne bardzo specyficzne dziedziny – filmy wyjaśniające są potężnym narzędziem. Pozwól mi wyjaśnić.

  Jeśli ty lub inni przedsiębiorcy zdecydujecie się na korzystanie z tych usług, musi być za tym uzasadniony, prawda?

  Czasami przekonanie ludzi, dlaczego potrzebują twojej pomocy słowami, może być trudnym zadaniem dla osób, które nie są dobrymi rozmówcami. Filmy wyjaśniające pomagają lepiej komunikować, co masz do zaoferowania, dzięki czemu możesz dotrzeć do określonej grupy osób, które są bardziej skłonne do zakupu Twojej usługi. To prowadzi nas do ostatniego pytania.

3. Kto jest twoim docelowym konsumentem?

Znajomość właściwego docelowego konsumenta jest jedną z kluczowych cech odnoszącego sukcesy przedsiębiorcy. Jeśli oferujesz swoje produkty lub usługi innym firmom, istnieje duża szansa, że ​​filmy instruktażowe okażą się pomocne.

Jeśli chodzi o B2B (Business to Business), liczy się technika. Film instruktażowy może pomóc w rozwiązaniu tego problemu, łącząc skomplikowane i techniczne informacje w łatwy do przyswojenia film, którego Twoja firma może użyć, aby zbliżyć się do potencjalnych klientów.

Ale jeśli kierujesz reklamy do użytkowników końcowych i indywidualnych konsumentów, musisz sprecyzować swoje ukierunkowanie.

Film instruktażowy to cyfrowa inwestycja, co oznacza, że ​​nie ma fizycznej formy i wymaga od Twoich docelowych konsumentów możliwości korzystania z Internetu & technologia w ogóle. Podzielmy je na 4 różne grupy wiekowe:

 • 18-29 lat To najwyższy wiek internautów i ćpunów w mediach społecznościowych. Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez Pew Internet, 99% obywateli USA w tej grupie wiekowej ma dostęp do Internetu. Mają także najbardziej dzienny czas wyświetlania w porównaniu do innych grup wiekowych. Jeśli kierujesz reklamy na tę grupę wiekową, wideo z objaśnieniami (i ogólnie treści wideo) nie stanowią problemu.
 • 30–49 lat Podobnie jak w poprzedniej grupie wiekowej, 96% obywateli USA w tym przedziale wiekowym aktywnie korzysta z Internetu – choć nie ma to tak dużo czasu na ekranie. Udowodniono, że filmy zwiększają prawdopodobieństwo zakupu online o 181%.
 • 50-64 lata Jest 9 na 10 obywateli USA w tym przedziale wiekowym, którzy nie ograniczają się już do czytania fizycznych źródeł informacji, takich jak gazety i czasopisma. Duża część tej grupy jest biegła w obsłudze komputera. Możesz zdecydować się zainwestować w film wyjaśniający, ale istnieje również duża szansa, że ​​ich umiejętność czytania ogranicza się do podstawowych czynności, takich jak przewijanie kanałów informacyjnych na Facebooku i oglądanie filmów na YouTube.
 • Wiek 65+ Technologia dotarła do każdej grupy wiekowej we wszechświecie – ale jej zasięg dla populacji seniorów (65+) jest znacznie niższy. Ludzie w tym wieku potrzebują bardziej spersonalizowanego kanału komunikacji. Udowodniono, że kontaktowanie się z nimi konwencjonalnymi metodami i poświęcanie większego wysiłku, aby podejść do nich osobiście, przynosi lepsze rezultaty. Więc, NIE, Nie polecam kręcenia filmu wyjaśniającego, jeśli celujesz w tej konkretnej grupie wiekowej.

Werdykt: Czy potrzebujesz wideo wyjaśniającego?

Odpowiedzi na te trzy pytania pomogą Ci zdecydować, czy powinieneś zainwestować w wideo wyjaśniające, ale pamiętaj, że istnieje wiele innych czynników, takich jak budżety. Niektóre firmy produkujące wysokiej jakości filmy objaśniające pobierają nawet 50 000 USD za filmy objaśniające, ale istnieją małe i średnie domy produkcyjne, które oferują znacznie tańsze oferty z dość przyzwoitą jakością wyników końcowych.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me