Používám Facebook reklamy hodně.

Ve skutečnosti mi dávají jednu z nejlepších návratností investic jakékoli marketingové strategie…

A pokaždé, když spustím reklamní kampaň, získám lepší výsledky. Učím se něco nového.

Dnes jsem si myslel, že se s vámi podělím o některé z mých úspěšných metod.

Nejprve musíte stanovit konkrétní cíl.

Contents

1. Stanovte cíl

Buďte velmi konkrétní ohledně toho, čeho chcete prostřednictvím inzerátu na Facebooku dosáhnout.

Je to podpora prodeje? Poté vyberte konkrétní produkt, na který se budete soustředit.

Být konkrétní s vaším cílem

Jak můžete vidět na obrázku, tento prodejce si vybral velmi konkrétní položku, kterou bude inzerovat na mé časové ose. Nejezděte lidi na své webové stránky. Řiďte je ke konkrétní položce nebo produktu. Je mnohem snazší zaměřit se na správné lidi. To znamená vyšší míru prokliku a lepší konverze.

Facebook vám také pomůže zde. Poskytují vám spoustu možností, pokud jde o upřesnění vaší reklamy. V tomto případě chceme více prokliků. Nezapomeňte tedy vybrat jednu z následujících možností:

Vyberte jednu z možností

Definování publika & Cílení

2. Zaměřte se na zájmy, koníčky a umístění

Facebook je ve skutečně jedinečné pozici, aby mohl cílit na uživatele na základě jejich lajků, oblib a demografických informací.

Facebook shromažďuje všechna tato data a používá je k cílení reklam na nás.

Je to skvělá zpráva pro inzerenty a firmy. To znamená, že si můžete přesně vybrat, komu se vaše propagace zobrazí.

Můžete své reklamy zobrazovat 23-25 ​​letým mužům, kteří mají rádi pletení a heavy metalovou hudbu… (Nyní je to specializovaný trh). Čím cílenější a konkrétnější je vaše publikum, tím lepší je míra prokliku.

Zaměřte se na cílové publikum

3. Zaměřte návštěvníky svého webu

Přemýšlejte o tom. Lidé již pravděpodobně kliknou na vaši reklamu, pokud již byli na vašem webu. Už rozpoznají vaši značku.

Už se zajímají o to, co říkáte.

  Tajne većeg broja klikova na vašim FB oglasima

Na Facebooku si můžete vybrat, zda chcete posílat reklamy pouze těm, kteří navštívili váš web.

Takto to funguje. Nejprve se ujistěte, že jsou na vašem webu aktivovány soubory cookie. Nyní při výběru cílového publika klikněte na tlačítko „Vytvořit vlastní publikum“.

Poté stiskněte tlačítko „Provoz na webu“.

Vytvořte vlastní publikum

Facebook nyní použije cookies na vašem webu ke sledování návštěvníků vašeho webu a pošle jim reklamy, když se vrátí na Facebook.

Je to skvělý způsob, jak si vytvořit značku a zvýšit povědomí. Protože vás již znají, vaše míra prokliku se bude zvyšovat.

4. Zaměřte svůj seznam e-mailů

Odběratelé ve vašem seznamu e-mailů se také zajímají o vaši firmu.

Pokud jste si přečetli můj příspěvek „prodejní cesty“, víte, že je třeba nadále pečovat o své předplatitele e-mailu. S trochou nadbytečné práce je můžete proměnit v plné a platící zákazníky.

Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je propagace reklam Facebook na jejich kanály. Jistě, můžete jim poslat e-mail, ale to je všechno o povědomí o značce. Už jsou zvyklí vidět vaše zprávy ve své doručené poště. Když své jméno vložíte do svého zdroje na Facebooku, dá jim další jemné připomenutí.

Znovu to najdete u „vlastního publika“. Nyní jednoduše nahrajte soubor CSV, vložte adresy ručně nebo použijte účet MailChimp. Facebook vyhledá tyto uživatele ve své databázi a bude jim poskytovat reklamy.

Použijte svůj e-mailový seznam

Výběr správného obsahu, který chcete propagovat

5. Zkuste propagovat obsah místo prodejních stránek

Přemýšlejte o tom, jak vy a vaše publikum používáte Facebook. Nechodíme tam hledat produkty a prodeje. Jsme na Facebooku, abychom si užili obsah. Hledáme videa a blogy.

Místo toho, aby lidé zaplavovali krmivo reklamami, dejte jim to, co chtějí. Dejte jim obsah! Vytvořte vynikající část obsahu a zaměřte se na to. Získejte první proklik a přemýšlejte o dalším prodeji.

Propagujte obsah, nikoli prodejní stránku

  18 snadných způsobů, jak vytvořit obsahovou strategii, která skutečně řídí provoz

Tento obchodník se vám například nesnaží nic prodat. Právě vás seznamuje s webinářem. Je to skvělý obsah, jak vás dostat do dveří.

Ujistěte se, že název škádlí a je zajímavý. A ujistěte se, že je v souladu s vaší cílovou skupinou.

Tato technika pošle vaši míru prokliku přes střechu. Jakmile se dostanou na váš web, můžete se starat o jejich prodej. Pamatujte, že 96% lidí není od vás připraveno okamžitě nakupovat. Takže uvedení produktu před nos nebude vždy fungovat.

To je vše o pěstování vede. Poskytne vám zpožděnou návratnost investic, ale je to silnější dlouhodobá strategie.

Bonus

Jak vytvořit vynikající část obsahu

6. Vytvořte optimalizovanou vlastní vstupní stránku

Ale co když chcete okamžitou návratnost investic?

Je možné nastavit inzerát, který se vyplatí za jeden tah. K tomu budete potřebovat neuvěřitelně efektivní vstupní stránku. Odeslání návštěvníků na vaši obvyklou prodejní stránku ji nezkracuje.

Vaše vlastní vstupní stránka dává lidem důvod ke koupi produktu. Nedávno jsme zde vytvořili jeden v Bitcatcha pro náš černý pátek prodej na webhostingových produktech.

Vytvořte pro svou reklamu vstupní stránku

Mohli jsme poslat lidi na naši domovskou stránku a nechat je na to přijít. Místo toho jsme vytvořili vysoce cílenou a přesvědčivou prodejní stránku.

Pokud jde o vaši reklamu, dejte lidem velmi konkrétní důvod, aby klikli na odkaz. Pokud jde o prodej, musí být cílený a přesný.

Výkonné formulace a obrázky

7. Kopírovat: přejít přímo k věci

Lidé rychle procházejí Facebookem. Velmi rychle. Zastavíme se pouze tehdy, když nás něco upoutá. Přemýšlejte o tom, jak používáte časovou osu. Posouváte a skenujete, dokud neuvidíte něco, co se vám líbí.

Vaše hlavní kopie je hlavním způsobem, jak se spojit s lidmi. Chcete-li je zastavit v jejich stopách, a přimět je, aby si toho všimli.

Trik má být odvážný, jednoduchý a přímý. Pokud jde o reklamy na Facebooku, nemáte čas být zábavný nebo chytrý. Krátké, ostré věty a spousta klíčových slov jsou vše, co potřebujete.

  5 Trin Guide til ansættelse af en freelance social media manager

Získejte rovnou k věci

Vezměte si například nejnovější reklamu Shopify. Jejich nadpis je jednoduchý a přímý: Build Your Store On FB!

Ale přesvědčte se. Ať je to působivé.

8. Použijte obrázek, který vyniká. Ještě lepší je použít video

Algoritmus Facebooku je pečlivě vyladěn, aby upřednostňoval fotografie. V poslední době tento algoritmus vylepšil, aby nadřazil video prioritám.

Použijte video jako reklamu a zvýšíte tak šanci na vidění. Lidské oko se mnohem častěji zastaví také u části videoobsahu.

Podívejte se na tento inzerát od Disaronna. Nepožádají vás ani o nic. Ale s 2,2 miliony zhlédnutí oslovuje publikum! Nejprve se zaměřte na upoutání pozornosti a poté proveďte prokliky.

Použijte Nice Images / Video

Test, Test, Test

9. A / B se dělí

Ani nejchytřejší obchodník na světě neví jistě, jaké formulace, obrázky nebo publikum bude lépe reagovat. Rozdělení A / B vám však může text přesně sdělit, co je nejúčinnější.

Používám Adespresso ke spuštění svých A / B rozdělení. Jasně mi říká, co funguje a které z mých reklam získávají nejvyšší míru prokliku..

Testy A / B jsou zaměřeny na nadhazování dvou reklam proti sobě. Každý z nich se bude mírně lišit a rozešle na vzorek vašeho publika. Facebook vám poté řekne, který z nich měl lepší míru prokliku.

Můžete vyzkoušet dva různé tituly nebo záhlaví. Vyzkoušejte dva různé obrázky nebo dva mírně odlišné publikum.

Ten, který má nejvíce prokliků, je ten, na který jste vzali plnou marketingovou váhu.

Facebookové reklamy se mohou vyplatit, pokud dosáhnete míry prokliku perfektní!

Pokud máte nějaké dotazy ohledně reklam na Facebooku, dejte mi vědět. Jsem tu, abych vám pomohl a rád bych slyšel o vašich vlastních kampaních!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me