Pokud se snažíte udržet přítomnost na všech stránkách sociálních médií tam pro vaše podnikání B2B, ztrácíte čas. Pravděpodobně se vaše publikum soustředí na jeden nebo dva weby a ostatní jsou pro vás jen další prací. Zaměřením svého úsilí na následující sociální kanály získáte větší úder a zapojíte potenciální zákazníky.

Mluvil jsem s B2B obchodníky, abych získal přehled o tom, na kterých webech dávají za své peníze největší ránu, a dokonce jsem ukradl jejich tajemství, jak maximalizovat úsilí na každém sociálním kanálu..

Contents

LinkedIn: Vítěz, Vítěz, Kuřecí večeře

Nejoblíbenějším nástrojem sociálních médií pro B2B marketing byl LinkedIn. Protože LinkedIn přitahuje více profesionálů než dospívajících, kteří sdílejí kočičí videa, je to přirozená volba pro online sítě. Zde jsou tipy, které jsem dostal.

Připojte se a zapojte se do skupin

Skupiny LinkedIn

Na LinkedIn existuje skupina pro všechny možné odvětví, výklenky nebo pracovní funkce, od marketingu obsahu po profesionály požární pumpy.

Julie Graff, styk se sociálním obsahem pro marketing pólových pozic, říká, že nejlepším způsobem, jak uspět pomocí skupin, je najít ty, kde jsou aktivní členové vaší cílové skupiny, a pečlivě zvažte své podíly.

Julie Graff ze společnosti Pole Position Marketing

Dávejte pozor, abyste v těchto skupinách nebyli příliš sebepropagační. Měli byste se snažit zapojit se do rozhovorů, poskytovat odborné rady a odpovídat na otázky.

Říká, že pokud to Skupina dovolí, měli byste zveřejnit odkazy na svůj vlastní obsah, ale postupujte opatrně:

Ujistěte se, že obsah, na který odkazujete, je vysoce cenný. Zkuste s tím začít diskusi. Například jsem nedávno zveřejnil článek o ideální délce blogového příspěvku, a tak jsem se skupiny zeptal, co považují za ideální délku. Znovu se ujistěte, že děláte víc než jen odesílání odkazů. Zapojte se do dalších konverzací ve skupině.

LinkedIn pro potenciální zákazníky

V ten den byste museli udělat hodně vytáčení a studeného volání, abyste se dostali k rozhodovací pravomoci. Nyní je však spojení pouhým kliknutím. Jodie Cook, generální ředitel JC Social Media Limited, také autor knihy # Vítězství na sociálních médiích: Je to všechno o interakci, říká, že generování potenciálních zákazníků LinkedIn je výkonnou taktikou pro B2B obchodování.

Jodie Cook

Pokud znáte typický název osoby s rozhodovací pravomocí ve společnosti, například kupující, marketingový manažer nebo finanční ředitel, například vyhledávání na LinkedIn vám může pomoci sestavit seznam potenciálních zákazníků, se kterými se můžete spojit. Úspěšně jsme pracovali pro klienta, který dodává kámen pro terénní úpravy – naším úkolem je najít krajinářské architekty po celém světě a zahájit konverzaci.

Říká, že je důležité neposílat prázdné žádosti o připojení, protože budou ignorovány. Namísto:

Vytvořte šablonu zprávy, kterou můžete replikovat pro stovky lidí, s nimiž budete kontaktovat, ale ujistěte se, že zdůrazňuje, co je v nich pro ně – například bezplatná brožura vašich oceněných produktů. Ujistěte se, že zkusíte dvakrát nebo třikrát na kontakt, [a] vaše vytrvalost se vyplatí.

Firemní stránka může zvýšit SEO

Stránka LinkedIn pro společnost

Kdo věděl, že mít stránku pro vaši firmu na LinkedIn vám skutečně pomůže najít ve vyhledávačích? Randy Mitchelson, APR, který je viceprezidentem prodeje & Marketing na iPartnerMedia, říká, že obchodní stránky na LinkedIn jsou procházeny vyhledávači, což je cenný nástroj v honbě za lepší optimalizací pro vyhledávače.

  7 речей, які ви повинні зробити, щоб продавати свій Інтернет-магазин офлайн

Randy Mitchelson

Ve skutečnosti k nám jeden z našich klientů přišel, protože byli frustrovaní tím, že jejich web nebyl hodnocen. Je ironií, že jejich obchodní stránka na LinkedIn se umístila na jedné z Googlu, ale jejich web nebyl nikde k nalezení.

Rovněž navrhuje, aby všichni zaměstnanci firmy, kteří mají osobní profily na LinkedIn, měli svůj osobní profil propojit se stránkou společnosti.

Proměňte LinkedIn v blog (s obrovským čtenářem)

LinkedIn dělá mnohem víc, než jen poskytuje skvělé síťové příležitosti. Působí také jako platforma pro publikování obsahu prostřednictvím Pulse. Graff of Pole Position Marketing říká, že syndikace blogových příspěvků zveřejněných na webových stránkách její společnosti na Pulse přinesla velký úspěch:

Naším procesem je zveřejnit část článku na LinkedIn odkazem „Pokračovat ve čtení“, který je přenese na náš blog. To vedlo k dramatickému nárůstu provozu na naše stránky od společnosti LinkedIn.

Buďte Peeping Tom

Kdo viděl váš profil?

LinkedIn má zajímavou funkci, která sděluje uživatelům, že si lidé prohlíželi svůj profil. Zaplacení členové, říká Austen Allred, senior růstový manažer na LendUp.com, mohou vidět seznam všech, kdo je kontrolují.

Austen Allred

Jsme přirozeně zvědaví. Ukázalo se, že si můžete vytvořit skript tak, aby nedělal nic jiného, ​​než kliknout z profilu na profil a dostat své jméno a tvář před desítky tisíc lidí. Udělal jsem to jednou, někdo viděl můj profil a doporučil práci, kterou nyní mám.

Nechte LinkedIn navázat

Když potkáte lidi na obchodních veletrzích nebo na obchodních událostech, může být obtížné zapamatovat si je, jakmile se vrátíte do kanceláře. Začlenění LinkedIn do vašeho následného procesu je však mocný způsob, jak zůstat v kontaktu.

Mitchelson z iPartnerMedia používá tuto strategii po každé události, kterou se účastní:

Například po shromáždění vizitek na akci se do 24 hodin spojím s těmi lidmi na LinkedIn a pomocí této žádosti o připojení dáme vědět, že jsem si je rád setkal. Právě dnes jsem se spojil s 5 novými lidmi krátce po kvalitních rozhovorech s nimi.

Pokud se připojíte online, je mnohem pravděpodobnější, že tento vztah posílíte rychleji než prostřednictvím e-mailu nebo telefonu.

Twitter: Skvělé pro zásilky typu one-on-one

LinkedIn není jediným nástrojem, který obchodníci B2B využívají. Twitter je skvělý pro zapojení v reálném čase, zejména pro potápění do konverzací typu one-on-one. Zde je několik tipů od odborníků.

Použijte vyhledávání moudře

Twitter Stream na TweetDeck

Používáte-li panel sociálních médií, jako je Hootsuite nebo TweetDeck, můžete snadno nastavit proudy tak, aby sledovaly tweety pomocí konkrétních klíčových slov nebo hledaných výrazů. Mary Cochran, ředitelka marketingu pro spánek Snadno používá tuto strategii pro spojení s lidmi v oblasti svého cílového publika:

Mary Cochran

Měl jsem štěstí v rozvoji podnikání pomocí Hootsuite k nastavení vyhledávacího dotazu v oboru a ping vyhlídky na Twitteru.

Na vedlejší poznámku: Tuto strategii používám také. Protože mnoho mých klientů jsou softwarové společnosti, sleduji pojmy „software“ a „malý podnik“. Dokonce jsem získal klienta sledováním těchto klíčových slov a odpovídajícím způsobem reagoval!

  10 estensioni di Chrome intelligenti che accelerano la diffusione della tua e-mail

Zapojte se do dialogu „jeden na jednoho“

Protože Twitter (spolu s Instagramem) je „obousměrná“ platforma, ve které můžete komunikovat s jedním nebo více lidmi najednou, Matthew Mercuri, manažer digitálního marketingu v Dupray, říká, že je ještě více objevovat marketingové zlato.

Matthew Mercuri

Twitter / Instagram také umožňuje interakci s klienty způsobem, který Facebook ne. Facebook je jednorozměrný. Na obousměrných platformách nemůžete chodit a hledat lidi, kteří mluví individuálně s lidmi, jako jste vy. Další výhodou je, že Twitter / Instagram poskytuje okamžité, rychlé a vtipné odpovědi, které jsou v jistém prostředí pro obchodníka velmi cenné.

Říká také, že díky interakci s lidmi, s nimiž jste již obchodovali, se vaše klienty s větší pravděpodobností spojí s vámi, což usnadňuje jejich zapojení.

Facebook: Nejen pro B2C

Myslíte si, že Facebook slouží pouze ke sledování kočičích videí místo toho, abyste pracovali? Zamyslete se znovu. Je to skutečná obchodní příležitost.

Využijte inteligentní reklamu

Facebook je známý svou snadnou a cílenou reklamní platformou. Tracy Willis, Content Strategist pro N2Q Consulting, miluje své reklamní funkce:

Tracy Willis

Můj oblíbený způsob použití Facebooku jako platformy B2B je prostřednictvím placené reklamy. Nástroj Facebook Ad umožňuje vybrat cílového zákazníka z mimořádně podrobného seznamu možností.

Možnost cílit například na vedoucí pracovníky v softwarovém průmyslu, kteří vydělávají 200 000 nebo více dolarů, vám pomohou cílit přesně na toho, koho chcete pomocí reklamy dosáhnout..

Zvyšte příspěvek

Posílit příspěvek

Jednou konkrétní formou reklamy na Facebooku je funkce Boost a Post. Spíše než se zobrazovat jako reklama, můžete vzít pravidelný příspěvek nebo aktualizovat a rozšířit jej na širší publikum. Adaf Darash, generální ředitel společnosti Regpack, zaznamenal nárůst potenciálních zákazníků v důsledku posílení blogových příspěvků:

Adaf Darash

Nejlepší reakcí pro nás bylo zvýšení příspěvku na naší firemní stránce, konkrétně když zveřejňujeme příspěvek o naší nejnovější aktualizaci blogu. Strávili jsme spoustu času prací na marketingu obsahu a podpora na Facebooku byla nejlepším způsobem, jak jsme zjistili, že náš obsah nedostáváme nejen před spoustu lidí, ale krátce po našem příspěvku na blogu vidíme prudký nárůst potenciálních zákazníků Facebook je podporován!

Připojte se ke skupinám Facebooku

Stejně jako u LinkedIn poskytují i ​​Facebookové skupiny skvělou příležitost, jak se spojit s vaším cílovým trhem. Willis of N2Q Consulting říká, že Facebook může nabídnout ještě více příležitostí k zapojení než LinkedIn prostřednictvím svých skupin:

Spojení těchto skupin ve vašem oboru, i když jen k poslechu, může poskytnout užitečný pohled na to, co vaši zákazníci považují za důležité. Tyto jsou podobné skupinám LinkedIn, ale mohou být používány častěji, protože Facebook má mnohem více angažovanou uživatelskou základnu.

Další sociální weby stojí za zmínku

Tito běžci nemusí mít sílu LinkedIn, Facebook a Twitter, ale mohou vám pomoci oslovit vaše publikum.

Slideshare

Slideshare nemá téměř na hraní jiných sociálních nástrojů (konec konců, musíte si udělat čas na vytvoření prezentace), ale Kent Lewis, prezident & Zakladatel společnosti Anvil, říká, že stojí za zmínku.

Kent Lewis

Do SlideShare neinvestuje mnoho značek, ale protože byl získán společností LinkedIn, jeho význam (a hodnocení v Google) jen vzrostl. Je to vynikající platforma pro výzkum a marketing pro společnosti B2B a existuje mnohem menší konkurence než jiné platformy, jako je Twitter.

  Patnubay sa Email ng Marketing Bahagi 4: Mga simpleng Trick para sa 40% Buksan ang rate

Youtube

Lewis říká, že ho překvapuje, že pouze globální B2B značky správně využívaly sílu druhého největšího vyhledávače na světě, YouTube.

Ze stejného důvodu můžete doporučit Google+, Facebook nebo Instagram cílit na B2B potenciály, YouTube je logická z různých důvodů. Video má 5x větší vzpomínku než psané slovo, tak proč vyprávět příběh v textu, když to můžete říct pomocí videa?

Jak vytěžit maximum z B2B marketingu na sociálních médiích

Bez ohledu na to, které sociální weby používáte k vyhledání potenciálních zákazníků a zákazníků pro vaši společnost B2B, potřebujete správnou strategii, abyste dosáhli dobrých výsledků. To znamená být konzistentní ve vašich aktualizacích, sdílet relevantní obsah a cílit na své publikum. Zde jsou další tipy, které vám pomohou od společnosti Sandip Banerjee, specialisty na růstový hacker ve společnosti Web3 Solution.

Sandip Banerjee

1. Načasování je všechno
Když příspěvek je téměř stejně důležitý jako to, co publikujete. Může trvat několik experimentů, než zjistíte, kdy vaše publikum reaguje na vaše sdílené položky. Plánovací software vám umožňuje psát vaše aktualizace předem a nastavit je tak, aby se zobrazovaly v ideálním okamžiku.

2. Znalost publika je nezbytná
Ať už investujete do reklam na Facebooku nebo LinkedIn, nebo hledáte nové relevantní lidi, které chcete sledovat na Twitteru, ztrácíte čas zasíláním zprávy špatným lidem, pokud nevyfiltrujete své publikum. Kdo používá klíčová slova, která jsou relevantní pro vaši demografickou skupinu? Kdo mluví o konkurenci? To jsou pravděpodobně dobří kandidáti, s nimiž se můžete spojit.

3. Připojte tečky podle relevance
Pokud píšete sociální aktualizaci, která mluví o jedné věci a obsahuje odkaz, neměl by tento odkaz být o něčem jiném. Lidé chtějí soudržnost a zajištěním toho, že to, co sdílíte, souvisí s odkazem, který zveřejníte, dokážete svým sledovatelům vaši hodnotu a důvěryhodnost.

4. Najděte správnou kadenci
Každý sociální kanál funguje na jiné kadenci. Twitter se pohybuje rychlostí světla; to, co právě teď zveřejníte, neuvidí všichni jednoduše proto, že za pozornost vašich sledujících se těší více uživatelů. Možná budete muset přispívat častěji. Ve Skupinách LinkedIn však může být jen malá aktivita, takže buďte opatrní, když bombardujete Skupinu každodenní aktualizací, pokud jste jediný, kdo sdílí.

5. Buďte důslední
Správa sociálních médií vyžaduje obětavost a důslednost. Lidé nechtějí vidět, že vaše poslední aktualizace byla před šesti měsíci. Pokud nemáte čas ani energii věnovat týdenní pozornost (ne-li denně) svým účtům, najměte si poradce pro sociální média, který vám pomůže. Lepších výsledků získáte, pokud lidé vědí, že se na vás mohou spolehnout při běžném a užitečném obsahu.

Soustředíte-li své marketingové úsilí na sociální média B2B do těchto kanálů, budete lépe zapojovat správné publikum, budovat s nimi důvěru a zůstat v jejich mysli, když budou připraveni ke koupi..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me