Shopify

Contents

Shopify

https://www.shopify.com/

tl; Dr.

Shopify, e-ticaret mağazalarına yönelik bir site oluşturucusudur. Tasarımdan stok yönetimine kadar, işletmenin neredeyse tüm yönlerini baştan sona kolayca oluşturmanıza ve yönetmenize yardımcı olabilir. Aşçı yemeği dışında hemen hemen her şeyi yapabilir, bu yüzden hız bölümünde biraz gecikmesi biraz şaşırtıcı.

Shopify İncelemesi – Dikkate Alınacak 8 Artı ve 3 Eksileri

Açıkçası, Shopify ortalama site oluşturucunuzdan çok daha fazlası. Aslında kendisini böyle markalaştırmaz, ancak tam bir e-ticaret platformu olduğunu iddia eder. 2004 yılında Kanada’nın Ottawa kentinden büyüyen şirket, bugün toplamda 82 milyar doları aşan brüt hacmi 600.000’den fazla tüccarı destekliyor.

Şirketin yaptığı şey, insanların online mağazayı kolayca kurmaları için araçlar sunmaktır. Hızlı tasarımlar sunan tekliflerden ödeme ağ geçitleri, pazarlama araçları ve hatta envanter yönetimi gibi destekleyici hizmetlere kadar Shopify, tomurcuklanan e-ticaret satıcıları için tek adres.

Shopify Hakkında Neler Seviyoruz

1. Pürüzsüz ve Kapsamlı Katılım Deneyimi

Kusursuz Katılım Deneyimi

Shopify ile ilgili en büyük artı noktalardan biri, pürüzsüz ve sorunsuz bir katılım deneyimi. Bir e-ticaret sitesi kurma sürecine çok yakın bir şekilde kullanıcılara kusursuz bir şekilde rehberlik eder.

Onlara kaydolduktan sonra, baştan sona tüm süreç çok yakından düzenlenir. Yol boyunca her adımda Shopify, sitenin ne olması veya ne olması gerektiğini gösteren bir resim oluşturmak için kullanıcılarla etkileşim kurmak için elinden geleni yapar..

Bir dizi kısa soru sayesinde Shopify’ın sistem içinde sizin için ideal çözümü bulmasına yardımcı olabilirsiniz. Aslında, sistemin birlikte çalışacağınız iş türüne göre bir tema önerebilmesi için bile çalışır.

İlk kurulum aşamasından geçtikten sonra dolaşıp boş zamanlarınızda kalan özellikleri keşfedebilirsiniz. En azından temel çerçeveye sahip olacaksınız. Bu, özellikle Shopify’ı kullanmaya çalışan ancak test etmek için oturum açtıklarında gerçekten akıllarında hiçbir şeyleri olmayan kişiler için iyidir.

Pürüzsüz Başlangıç ​​Deneyimi

Bu işlem sadece yeni kullanıcılar için değil, farklı durumları olanlar için de iyidir. Örneğin, halihazırda fiziksel bir perakende satış mağazanız varsa ve işlemi çevrimiçi olarak genişletmek istiyorsanız veya fiziksel bir mağazadan tamamen çevrimiçi bir platforma geçiyorsanız – bu seçenek de var.

Sadece ilerlerken birkaç soruyu cevaplayarak Shopify’ın bu süreçte size yardımcı olmasına yardımcı olacaksınız.

2. Özelleştirilebilir Temalar

Özelleştirilebilir Temalar

Shopify çeşitli ihtiyaçlar için temalar sunsa da, bunlar kılavuz olarak tasarlanmıştır ve büyük olasılıkla sahip olduğunuz istenen işletmeye uyacak şekilde büyük ölçüde özelleştirmeniz gerekecektir. Bu, görünüm ve his için farklı görüntüler ve arka planlar ekleyebileceğiniz anlamına gelir.

Ardından, sitenizi oluşturan temel öğeler vardır – örneğin, bazı SEO hedeflerinde size yardımcı olacak bir blog bölümünüz olabilir veya sahip olduğunuz her şeyi ve fiyatlarını, resimlerini vb. Listeleyen bir ürün kataloğuna ihtiyacınız olabilir..

Çeşitli düzenler farklı şeyler için uygundur, bu yüzden alışmak için biraz zaman ayırmanız gerekebilir. Bence uygun olan şey sattığınız şeye bağlı olacaktır. Örneğin, kurduğum örnek siteyi ele alalım. Bazıları vidalar kadar küçük olan küçük PC bileşenleri satmaktı.

Büyük resim düzenine sahip olmak biraz saçma görünüyordu ve satış için envanter bitlerinin hızlı erişim kataloglarına sahip olmak daha mantıklıydı.

Shopify Kataloğu

Belki de seyahat turları gibi güzel şeyleri tanıtan bir siteye karşı düşünün. Böyle bir site için, güzel, geniş yayılmış resimler potansiyel müşteride daha olumlu bir duygu iletir.

Nasıl bakar ve etrafta dolaşırsanız çalışın, sonunda tüm Shopify özelleştirme deneyiminin daha iyi bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza yardımcı olmak için tasarlandığını fark edeceksiniz. Sundukları yapı taşları örnek bir örnektir.

Birçoğu, bülten veya ürün kataloğu gibi e-ticaret sitelerine adanmıştır. Ancak, bazen Shopify terminolojisini kullandığı için biraz karışıklık olabilir.

3. Shopify İnanılmaz Pazarlama Araçları Vardır

Hala Squarespace incelememde, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) söz konusu olduğunda ne kadar sınırlı sayıda seçeneğe sahip olduğunu hatırlıyorum. Shopify’da durum böyle değil. Aslında, Shopify’ın zaten temiz, kolayca taranabilir bir kodu olduğu gerçeğinin yanı sıra, özel etiketler ve meta açıklamalar eklemenize izin verir.

  Shopify 검토-Shopify 사용의 8 가지 장점과 3 가지 단점 (속도는 엄청나 다!)

Pazarlama Kampanyaları

Sonra, Shopify kontrol panelinden pazarlama kampanyaları oluşturabilme sevincini keşfettim. Bir seferde birden fazla platformda çalışan biri olarak, her şeyin tek bir yere entegre olmasının güzelliğini kesinlikle görebiliyorum.

Gösterdiğim ekran görüntüsü sadece iki tane listeliyor olsa da, endişelenmeyin, bunlar varsayılanlardır ve bu uygulamaları Shopify Uygulamaları listesinden kullanmaya karar verirseniz başkalarına erişebilirsiniz. Bunlar, doğrudan Shopify kontrol panelinden bu bireysel pazarlama platformlarının her biri için açılış sayfaları oluşturmanıza olanak tanır.

Bu, bugüne kadar başka bir site oluşturucusunda çok iyi veya kapsamlı bir şekilde yapıldığını görmediğim ve beni hiç etkilemedi.

4. Topluluk Desteği

Shopify Topluluk Desteği

Yardım ve SSS makalelerinin zaten geniş bir bilgi tabanına rağmen, Shopify’ın platform hakkında çeşitli noktaları tartışmak için bir araya gelen bir kullanıcı topluluğuna da sahiptir. Shopify tarafından organize edilen Shopify evrenindeki haberler ve gelişmeler hakkında da güncellemeler alabilirsiniz..

Böyle geniş ve aktif bir topluluğa sahip olmak, sadece bir bilgi tabanına ve destek personeline güvenmekten çok farklıdır. Farklı kullanıcılar Shopify kullanımlarında farklı seviyelerde yetenek ve olgunluğa sahiptir, bu nedenle gerektiğinde yardım almak kolaydır.

Bir bilgi tabanı ve SSS, iyi bir ilk savunma hattı olarak hizmet edebilir, ancak kitaplarda olmayan bir şeyle karşılaşıyorsanız yardım için arayabileceğiniz büyük bir kullanıcı havuzuna sahip olmak çok daha iyidir. Gayri resmi ve gerçek bir topluluk.

Teknik sorular bir yana, bazı kullanıcıların sadece Shopify sitelerinde geri bildirim isteyen bir forum yazısı eklediğini gördüm. Bu sadece yapıcı eleştiri almanın harika bir yolu değildir, aynı zamanda Shopify topluluğunda kendini tanıtmaya da hizmet edebilir.

5. Üçüncü Taraf Uygulamalar İçin Erişim

Shopify App Store

Daha önce de belirtildiği gibi, Shopify, çevrimiçi mağazanızla çalışabilecek diğer üçüncü taraf uygulamaları seçebileceğiniz ve yükleyebileceğiniz bir pazara sahiptir. Bunlar, belirli nişlere ihtiyaç duyan ve bunu desteklemek için kendi çalışmalarını yapan geliştiriciler tarafından yapılmıştır..

Elbette, Shopify’ın varsayılan olarak oluşturucunun çekirdek sürümünde olması mantıklı olmadığını düşündüğü diğer alanlar için de kendi uygulamaları var.

Shopify App pazarına göz atmak, Apple App Store veya Google’ın Play Store gibi çok tanıdık bir deneyimdir. Mağazaya göz atarken, oradaki tekliflerin çoğuna giren düşünce derinliğinden çok etkilendim..

Elbette, tasarım eklentileri ve olağan bültenler gibi şeyler bulmayı beklersiniz, ancak burada gerçekten ciddi bir derinlik var. Örneğin bulduğum alanlardan birini ele alalım – dolandırıcılık koruması. Çevrimiçi bir mağaza için bu hayati bir şey olurdu, ancak yeni bir mağaza sahibinin muhtemelen düşüneceği bir şey değil.

Ya da mağazanızda bir sohbet botu veya borsaları ve / veya iadeleri yönetmek için bir uygulama gibi daha yenilikçi müşteri desteği araçları? Burada çok değerli olabilecek çok şey var ve nadiren sadece ‘kabartmak’ veya önemsiz bir şey görüyorum.

Yine de, mevcut uygulamaların çoğunun makul olsa da bir bedeli olduğunu unutmayın. Böyle bir durumda, mağazanızdan satın alınan mallar için gönderim sürecini genişletmenize ve otomatikleştirmenize yardımcı olan ShipStation uygulamasıdır. Ayda sadece 9 ABD doları olan bu uygulama yalnızca bunu yapmakla kalmaz, aynı zamanda FedEx ve USPS gibi bazı şirketler için indirimli fiyatlara erişmenizi sağlar.

6. Her Yerde Satış!

Çoklu Satış Kanalları

Daha önce Shopify kontrol panelinden yayınlayabileceğiniz pazarlama kampanyalarını tartıştığımda, bu diğer bilgileri paylaşmak için zaten kaşınıyordum – Shopify sadece satmak ve pazarlamak için bir mağaza oluşturmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda varlığınızı diğer kanallara da genişletebilirsiniz..

Sistem, müşterinizi kıskançlıkla korumaktan, müşterinizin işlerinde başarı elde etmesine tam kalpli bir şekilde yardımcı olmak için düşüncede aşırı olgunluk gösterir. Servis sağlayıcılar arasında çok ferahlatıcı bir konsept diyeceğim.

Aslında, Shopify, satışlarınızı daha da ileriye taşımak için tüm iyi kanalları tam olarak kullanmanızı teşvik eder. Shopify mağazanızı Facebook ile entegre edebilir, Amazon, Pinterest veya hatta geliştirdiğiniz mobil uygulamalara bağlanabilirsiniz.

  Ulasan Shopify - 8 Pro & 3 Kontra Menggunakan Shopify (Kecepatan DUBIOUS!)

7. Online Fiziksel Mağazalar’ı genişletin

Online alışveriş patlamasından muzdarip fiziksel perakende ile, elbette bundan yararlanmanın bir yolunu arayan perakendeciler var. Bazıları fiziksel mağazalarına ek olarak bir çevrimiçi mağaza oluşturmak veya çevrimiçi olarak tümüyle taşımak isteyebilir.

Pastalarını alıp yemek isteyenler için, Shopify’ın kendine özgü bir teklifi var – kendi Satış Noktası (POS) sistemi ile bir entegrasyon. Bunun anlamı, fiziksel mağazanızda Shopify POS’u kullanabilmeniz ve her ikisi arasında paylaşılan birleştirilmiş veritabanını kullanabilmenizdir..

Birleşik veritabanı, işletmenizi çalıştırmak için ihtiyacınız olan tüm verileri (müşteri bilgileri, satış, envanter ve daha fazlasını) daha iyi yönetmenize yardımcı olabilir. Shopify POS cihazları, 100’den fazla uluslararası ödeme ağ geçidi üzerinden ödemeleri işleme koymanıza da yardımcı olabilir ve sizi gerçekten küresel bir iş haline getirir.

Fiziksel perakendedan çevrimiçi ortama geçiş, alışkın olanlar için geleneksel iş yapma biçimlerine kolay bir geçiş değildir. Shopify, ikisinin entegrasyonunu mümkün kılarak ve POS sistemi gibi geleneksel unsurları koruyarak, bir değişiklik yapmak isteyenler için iki dünya arasında bir köprü görevi görüyor.

8. Müthiş Bilgi Bankası ve Müşteri Desteği

Sahip olduğu gibi kapsamlı özelliklerle, mükemmel katılım sürecine ek olarak, Shopify bunu desteklemek için son derece kapsamlı bir yardım sistemine sahiptir. Çoğu şirketin denediğini göstermek için ortaya koyduğu rastgele sınırlı yardımdan bahsetmiyoruz, ancak Shopify’ın yardım veritabanı yalnızca belirli sorunları düzeltmekle kalmayıp, tavsiyelerde bulunmak için elinden gelenin en iyisini yapıyor.

SEO, pazarlama ve hatta veri analitiği gibi çevrimiçi mağaza sahibinin kalbine çok yakın konularda birden fazla konu bulabilirsiniz. Bu, yardımlarını sadece kendi işlevleriyle sınırlamaya çalışan ve başka bir şeyle ilgili yardım veya tavsiyede bulunmayı reddeden bazı rakiplerin aksine.

Veritabanından bir cevap çıkarmaya çalışmanın sizin için bir şey olmadığını düşünüyorsanız, Shopify’ın sadece e-posta ile değil, aynı zamanda telefon ve canlı sohbet yoluyla da erişilebilen 7/24 kullanılabilen bir destek ekibi vardır..

Shopify Hakkında Neler Sevmedik

1. Çok fazla ayrıntı var

İlk başta Shopify hesabındaki tonlarca ayrıntıya, daha önce bahsettiğim mükemmel katılım sürecinden dolayı biraz izole edilmiştim. Yine de temelleri yaptıktan ve serbest bırakıldıktan sonra, kendimi çeşitli şeyleri deneyen arayüzde dolaşırken çok fazla zaman harcadığımı gördüm.

Daha basit ifade etmek gerekirse, Shopify’da kullanabileceğiniz çok büyük ve çok büyük demek istiyorum. Beni yanlış anlamayın, bu potansiyel açısından çok iyi bir şey. Fakat çok fazla dolaşmanıza izin verirseniz, odağı kolayca kaybedebilirsiniz..

Dikkat dağıtıcı unsurlar bir yana, dikkatli değilseniz, tüm isteğe bağlı ekstraları çiğneyebileceğinizden ve mağazanız için gerçek hedefinizin kaydını tutabileceğinizden daha fazlasını elde edebilirsiniz. Ancak aynı zamanda, teklif edilenleri göz ardı ederseniz, kendi başınıza düşünmemiş olabileceğiniz gerçek fırsatları çok iyi kaçırabilirsiniz..

Ayrıca, birçok eklenti hizmetinin ne kadar ucuz olduğu nedeniyle, başa çıkma ve mağazanızı birçok kez yeniden yapılandırmak zorunda kalma yeteneğinizin ötesinde bir nihai fatura ile sonuçlanabilir..

Benim tavsiyem, Shopify oyun alanında kendinizi kaybetmeden önce, çevrimiçi olmayı ve özel olarak istediğinizi elde etmenize yardımcı olabilecek araçlarda daha yakından çalışmayı umduğunuzu tam olarak aklınızda bulundurduğunuzdan emin olun..

Başka herhangi bir şey göz şekeri olarak kabul edilebilir ve daha sonra gelebilir. Mağazanızın 2.0 sürümünde, belki de.

2. Üçüncü Taraf Uygulamaları Sitenizi Kırdırabilir

Sırada benzersiz bir Shopify problemi değil, üçüncü taraf entegrasyonu ile çalışan herhangi bir şey var. Bu, özellikle yazılım söz konusu olduğunda endişe vericidir, çünkü iki yazılım parçası birlikte çalışmaya çalıştığında henüz yakalanmayan veya düzeltilmeyen hatalar kolayca olabilir.

Bunu bir şekilde buraya ve oraya eklenebilecek bireysel kod veya komut dosyalarıyla birleştirirseniz, en beklenmedik nedenlerden ötürü işler yoluna girebilir. Bazen, özellikle temel veritabanı bilgilerinizle çalışan bir uygulama veya yazılımla uğraşıyorsanız, bu sorunları düzeltmek kolay olmayabilir..

  Shopify Review - 8 voordele en 3 nadele verbonde aan die gebruik van Shopify (spoed is DUBIOUS!)

Hata ayıklama ve / veya yardım arama, Shopify’ın sahip olduğu etkileyici miktarda yararlı kaynaklarda bile zorlu bir süreçtir. Bu tam bir Shopify hatası değil, her şeyin avlanabileceği ve önlenemeyeceği bir şey.

3. Şüpheli Site Hızları

Bu, Shopify incelememe başladığımda başlangıçta en az endişe duyduğum alanlardan biriydi, ama sonra göz açıp kapayıncaya kadar, bir sorun haline geldi. Hız testlerini birkaç kez çalıştırdım ve çıkıyor, Shopify tarafından desteklenen siteler en çevik olmayabilir.

Bitcatcha hız testinde, örnek Shopify sitem C + derecesini zorlukla ekledi. ABD bölgesinde 55 ms’den başlayarak hızlar iyiydi, ancak Doğu’ya Asya’ya doğru ilerledikçe, Japonya 892 ms’de hızlanırken hızlar daha da düştü..

Shopify WebPageTest Yük Hızı

Shopify: Site 3.174 saniyede yüklendi – Tüm sonucu görün

WebPageSpeed ​​Test’e dönersek, sonuçlar çok daha iyi değildi ve burada biraz daha detay aldım, açıkçası biraz şaşırdım. İlk Byte için D derecesi aldı ve içerik önbelleğe almayla ilgili bazı küçük sorunlar var gibi görünüyordu.

Neden bu olağandışı bulmak nedeni çoğu site kurma yazılımı genellikle çok hızlı, özellikle de çoğu durumda standart bir web hosting şirketi kaynaklar için ne ücret üzerinde bir prim ücret.

Shopify Planı & Özellikleri

BasicShopifyAdvanced
İşlem Ücreti2.0% 1.0% 0.5%
Personel Hesapları2515
Locations458
Shopify POSEvetEvetEvet
Fiyat / ay 29 $ 79 $ 299 $

En temel plandan 29 $ ‘dan başlayan Shopify, ayda 299 $’ a yükseliyor. Ancak bu yeterli değildir – dikkate alınması gereken işlem başına maliyet de vardır. En düşük katmanda, aylık ücrete ek olarak% 2 işlem ücreti ödeyeceksiniz.

Çevrimiçi mağazanızdan 1.000 ABD Doları gelir elde edecekseniz, Shopify’a 29 ABD Doları + 20 ABD Doları (20 ABD Doları işlem ücretlerinde) ödersiniz..

Şimdi, bunu karşılaştırmak için iki durum var: diğer site oluşturucular ve kendi e-ticaret sitenizi alternatif bir platformda barındırmak. Diğer site oluşturucular sizden oldukça ağır bir ücret talep edecektir, ancak işlem ücreti olmayabilir.

Kendi e-ticaret sitenizi barındıracaksanız, barındırmada daha az ödeme yaparsınız, ancak her şeyi kendiniz yapmanız gerekir. PLUS, yine de paraya mal olan bir ödeme ağ geçidine ihtiyacınız olacak. Örneğin, en iyi ödeme işlemcilerinden çevrimiçi olan WorldPay’i ele alalım.

Bunu kendi sitenizle kuracak olsaydınız, WorldPay için aylık ücret artı düşük işlem ücretleri ya da daha yüksek işlem ücreti olan gittikçe öde modeli gerekir. Muhtemelen Shopify’dan daha pahalıya mal olacak!

Buradaki nokta Shopify’ın ucuz olmadığı, ancak bir çevrimiçi mağaza işletmek için diğer seçeneklerinizin de muhtemelen çok ucuz olmayacağıdır. Önlenemeyen ödemelerde yer alan ücretler vardır. Bir tüccarsanız PayPal bile damarlarınızdan kanı emer.

Karar: Shopify Sizin İçin Doğru mu?

Kaynaklar ve yetenekler açısından Shopify’ın işlerinin en üst seviyesinde olduğunu hissediyorum. Başka hiçbir yerde, müşterilerinin başarılı çevrimiçi mağazalar işletmesine yardımcı olmaya adanmış tablo ve kapsamlı teklif gibi bir şey görmedim.

Doğru, bahsettiğim gibi bazı küçük zayıf noktaları var ve fiyat tam olarak ucuz değil, ama bu sadece iş yapmanın maliyeti. Bir çevrimiçi mağaza işletmeyle ilgili ciddi iseniz, Shopify harika bir seçenektir.

Çok fazla otomasyon şaşırtıcıdır ve Shopify’ın yardımıyla küresel olarak tek kişilik bir operasyon gerçekleştirebilirsiniz. Heck, günün sonunda muhasebenize bile yardımcı olabilir.

Yani, bana göre, bu gerçekten işiniz için işe yarayıp yaramayacağı değil, bir çevrimiçi mağaza işletmek konusunda ciddiyseniz. Eğer öyleyse Shopify’a gitmemek için bir sebep yok. Bunu düşünmediyse, muhtemelen kullanmamalı veya yapmamalısınız!

Ana Özellikler

  • ✓ Mükemmel işe alım
  • ✓ Katı & güvenilir arayüz
  • ✓ Çok sayıda uygulama
  • ✓ İyi destek & malzeme
  • Order Siparişlerin yerine getirilmesine yardımcı olur
  • Payments Entegre ödeme işlemleri

Şunlar için önerilir

  • • Her büyüklükteki çevrimiçi mağazalar
  • • İnternet tabanlı işletmeler
  • • Online genişleme arayan perakende mağazaları

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me