\ Pre mnohých ľudí by myšlienka použitia VPN v Indii za normálnych okolností neprišla na myseľ. Krajina bohužiaľ nie je najliberálnejšia, pokiaľ ide o digitálne aktivity. V priebehu rokov sa znepokojivo zvyšoval počet toho, čo by niektorí videli ako porušenie slobody na internete pre Indiu..

Podľa informácií od domu slobody sa v Indii objavili nové pravidlá týkajúce sa obmedzení pripojenia, kontroverzných vládnych dozorných činností a dokonca zásahových činností, ktoré prešiel telekomunikačný regulátor v krajine..

Tieto udalosti a skôr ich vážne porušili právo na súkromie, ktoré by mali používatelia internetu očakávať. To spolu s obvyklými rizikami nechráneného používania internetu urobilo z Indie horúcu priečku v BitCatchových VPN sieťach..

Contents

India pevne reguluje prístup k internetu

India sa už dlhší čas pokúša zablokovať prístup k veľkým (a rastúcemu počtu) webových stránok. Aj keď možno máte pravdu, keď ste si mysleli, že tieto stránky boli nejakým spôsobom nezákonné alebo nemorálne, napríklad pornografické stránky, vždy tomu tak nebolo.

Varovanie zakázané - India

Varovná správa pre používateľov v Indii pri pokuse o prístup na stránky zakázané vládou
(Zdroj obrázka: Dailyhunt)

Napríklad v roku 2011 a nedávno v roku 2016 došlo v krajine k dočasným zákazom na Facebooku, ktoré boli implementované bez varovania.

Vláda tiež formalizovala zákaz mnohých ďalších webových stránok všeobecným zákonom, ktorý občanom zakazuje navštíviť ktorúkoľvek stránku na konkrétnom zozname. Sankcie za porušenie tohto zákona sú prísne a presahujú obvyklé pokuty, ktoré umožňujú uloženie trestov odňatia slobody až do troch rokov, ak boli chytené.

Dozorné činnosti vlády sú legálne!

Kvôli pokusom o zablokovanie prístupu k mnohým webovým stránkam sa vždy predpokladalo, že India vykonáva niektoré formy tajného dohľadu nad svojimi občanmi. Toto sa do istej miery legalizovalo vďaka udeleniu úradného povolenia.

Vláda povolila 10 federálnym agentúram právo zachytávať a monitorovať informácie z ľubovoľného počítača. Je to krok smerom k činnostiam hromadného dohľadu, ktoré sa v Číne vykonávajú na účely dohľadu nad činnosťou jej občanov.

Tieto agentúry môžu nielen monitorovať a zachytávať, ale oficiálne môžu dokonca dešifrovať akékoľvek takto získané informácie. Povolené agentúry nie sú iba tie, ktoré sa zaoberajú národnou bezpečnosťou, ale tiež dohľad nad daňovým vyšetrovaním, narkotikami, finančným zločinom a iné..

Samotná táto informácia je alarmujúca, ale ešte viac vzhľadom na to, že indický najvyšší súd uznal právo na súkromie ako základné právo. To znamená, že vláda na takéto činnosti udeľuje povolenie v rozpore so zákonom.

Pochybné právne predpisy týkajúce sa streamovania médií

Streamovanie médií a zdieľanie súborov P2P v krajine je trochu viac zahmlená oblasť. Aj keď nie je technicky streamovanie nelegálne, je možné, že web, ktorý takéto služby ponúka, je na zozname zakázaných stránok.

Vrchný súdny sudca v Indii v roku 2016 rozhodol, že pri sledovaní vysielaných médií nedošlo k žiadnemu trestnému činu, ale skôr v iných oblastiach súvisiacich s touto činnosťou. Medzi ne patrí distribúcia, výstava alebo predaj materiálov chránených autorskými právami. Žiaľ, poskytovatelia internetových služieb v krajine v tom čase informovali svojich používateľov o tom, že všetky činnosti v oblasti streamovania médií boli trestnými činmi – vrátane sledovania!

Ako vidíte, do tejto veci sú zapojené zákonné pokuty a určite sa tu nechcete nechať chytiť technickej stránky..

Poskytovatelia internetových služieb v Indii blokujú proxy servery

Používatelia Reddit diskutovali o správach, že Reliance Jio, jedna z najväčších telekomunikačných spoločností v krajine, blokuje proxy webové stránky. Proxy servery pomáhajú používateľom obísť obmedzenia geolokácie, čo znamená, že spoločnosť diktuje správanie svojej 250 miliónov užívateľsky silnej základne odberateľov.

Opäť to porušuje neutralitu siete, ktorá vo všeobecnosti funguje na zásade, že poskytovatelia internetových služieb nesmú uplatňovať svoj vlastný vplyv na údaje. Stránka Quartz vykonala vyšetrovanie v krajine a zistila, že „Aspoň sedem proxy serverov nebolo prístupných… z pripojenia Jio“.

Neboli to iba zakázané stránky, ale aj stránky, ktoré umožňovali sťahovanie softvéru VPN. Telco okrem iného zrejme zablokovalo prístup k Hide.me, Hidesteru a Megaproxy. Zatiaľ čo iní poskytovatelia internetových služieb zatiaľ nenasledovali to, čo by im bránilo robiť to isté?

Opäť tu nejde o nejasné hranice toho, čo je legálne alebo nie, spolu s tým, či sa spoločnosti rozhodnú vládnuť na hranici vlády, ponúknuť vlastnú nezávislú podporu vládnym snahám (ako Jio) alebo jednoducho urobiť, ako si želajú. V oboch prípadoch sú používatelia internetu v Indii na milosrdenstvo.

V Indii sú siete VPN stále legálne

Zatiaľ čo v Indii v súčasnosti neexistujú žiadne oficiálne správy o zákonoch zakazujúcich používanie služieb VPN v Indii, je to trochu zložitejšia záležitosť. Zoberme si napríklad prípad Jio Reliance, ktorý som diskutoval vyššie – čo keď sa poskytovatelia internetových služieb rozhodnú pridať všetkých poskytovateľov služieb VPN na zoznam zakázaných stránok?

Pri používaní siete VPN nemusia byť právne obmedzenia obmedzené, stále však existujú zákony, ktoré bránia všetkým používateľom v krajine používať siete VPN na nezákonné činnosti. Chcel by som to myslieť tak, že keby ste mali používať službu VPN – lepšie by to bolo vedenie záznamov!

  Ako šifrovať svoje torrenty (pre vyššiu rýchlosť a súkromie)

Čo hľadáme v sieti VPN pre Indiu

1. Ochrana osobných údajov a anonymita

Ako si možno viete uvedomiť, India naozaj nie je miestom, na ktorom chcete surfovať po sieti bez použitia siete VPN, či už ste štátnym príslušníkom alebo návštevníkom krajiny. Z dôvodu vyššie uvedených faktorov a závažnosti dôsledkov porušenia týchto predpisov je vhodné zamerať sa na aspekty ochrany súkromia a anonymity, ktoré VPN ponúka používateľom v Indii..

Keďže vláda aj súkromný priemysel spolupracujú spolu s nezávislými subjektmi na monitorovaní a riadení prenosu, VPN musí byť schopná zabezpečiť, aby vaše údaje a aktivity mohli byť uchované presne tak, ako by mali byť – súkromné.

Jedným z najlepších spôsobov, ako to zabezpečiť, je dávať pozor na VPN, ktoré nielenže majú prísne zásady bez protokolovania, ale sú tiež založené na krajinách, ktoré sú vo svojich zákonoch o uchovávaní údajov laxnejšie. Toto určite vylučuje krajiny s jurisdikciou piatich očí a štrnástich očí.

2. Bezpečnosť

Okruh zabezpečenia na sieťach VPN je rovnaký pre používateľov v Indii ako všade inde. Ideálna rovnováha je známa iba vám, ako používateľovi. Rozhodli ste sa pre 256-bitové šifrovanie s rizikom nižšej rýchlosti VPN alebo ste ochotní znížiť túto lištu pre vyššiu rýchlosť?

Osobne mám pocit, že na indickom trhu by bolo najlepšie pokúsiť sa udržať vysokú úroveň šifrovania z dvoch hlavných dôvodov. Prvým je, že jedným z protagonistov v prípade, o ktorom diskutujeme, je indická vláda, ktorá bude pravdepodobne mať viac zdrojov určených na pokus o prelomenie šifrovania, s ktorým sa stretávame..

Druhá je, že z dôvodu nižšej priemernej rýchlosti internetu v krajine môžete bezpečne udržiavať najvyššiu možnú úroveň šifrovania bez toho, aby ste znížili celkovú dosiahnuteľnú maximálnu rýchlosť..

3. Geolokácia spoofing

Normálne, keď hovoríme o spoofingu v oblasti geolokácie, bolo by to s cieľom získať prístup k alternatívnemu obsahu od bežných poskytovateľov, ako sú Netflix USA alebo BBC iPlayer vo Veľkej Británii. Používatelia v Indii sa však môžu oveľa viac tešiť na spoofing v geolokácii, pretože existuje doslova veľa stránok, ku ktorým nemajú prístup..

V takomto prípade by svietila sieť VPN, najmä preto, že existujú správy o niektorých telcosoch, ktoré zakazujú používanie proxy serverov.

4. Podpora P2P

Zdá sa, že jednou z kategórií webových stránok, ktoré sú blokované v Indii, sú torrentové stránky. Toto je opäť oblasť, v ktorej by VPN skutočne pomohla. Vyhľadajte siete VPN, ktoré majú v podmienkach poskytovania služieb jasne stanovené pravidlá prenosu P2P, ako napríklad TorGuard alebo NordVPN..

5. Rýchlosť a stabilita

Pri priemernej rýchlosti širokopásmového pripojenia v Indii, ktorá je v Indii iba 27,68 Mb / s, by väčšina sietí VPN mala mať nulové problémy, ktoré zodpovedajú potrebám používateľov v tejto oblasti. Rýchlosti mobilných telefónov sú dokonca nižšie v priemere 10,13 Mb / s, takže hlavným problémom VPN v Indii určite nebude rýchlosť.

Najlepšie VPN pre Indiu

Ako pri všetkých mojich testoch VPN, aj pred posúdením ich rýchlosti vždy posudzujem svoje vlastné. Toto je moja skutočná rýchlosť širokopásmového pripojenia založená na servisnej linke 500 Mbps, bez aktívneho pripojenia VPN:

Základná rýchlosť (bez VPN) - India

(Tu nájdete výsledok testu základnej rýchlosti tu)

Keď sídlim v Malajzii, moje rýchlosti budú mať tendenciu byť vysoké pripojenie k serverom VPN v Ázii a pomalšie, keď sa pripájam k serverom v USA alebo Európe. Pre tento test som sa pripojil k indickému serveru na testovanie rýchlosti, aby som vám dal predstavu o relatívnej rýchlosti na vzdialenosť.

Ako vidíte, pripojenie k miestnemu serveru bez pripojenia VPN mi poskytuje slušnú rýchlosť 333 Mb / s. Rýchlosti sa samozrejme budú občas líšiť, takže si to vezmite so štipkou soli.

Poznámka

 1. Cena je založená na výmennom kurze 1 USD = 69,39 INR.
 2. Cena je uvedená na základe 12-mesačných odberov. Cena môže byť lacnejšia, ak sa prihlásite na odber na dlhšiu dobu.

1. NordVPN

https://nordvpn.com

NordVPN

rýchlosť

vynikajúci

zabezpečenia & súkromia

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

Cena (INR)

276,87 / mo

Hlavné funkcie

 • Žiadne záznamy
 • Hlavný vypínač
 • Podporuje 6 zariadení

"Vďaka elegantnému rozhraniu, stabilným rýchlostiam a fantastickým dlhodobým cenovým plánom je Nord vynikajúcou voľbou pre každého používateľa VPN."

Spoločnosť NordVPN zaujala na prvom mieste v zozname Best VPN for India z mnohých dôvodov. Jedným z prvých je, že sídlia v Paname, čo je tiež dobré miesto pre VPN. Okrem toho má NordVPN vynikajúcu povesť a je ďalším poskytovateľom VPN, ktorý má v mnohých krajinách obrovské množstvo serverov..

Ich prísna politika bez protokolovania sa kombinuje s 256-bitovým šifrovaním na vojenskej úrovni a skvelými cenovými plánmi, ktoré ponúkajú takmer každému dohodu, ktorej je ťažké odolať..

Test rýchlosti NordVPN - India

NordVPN Speed ​​Test India – Bombajský server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

V tomto kole testov NordVPN vykázal s veľmi rýchlou rýchlosťou 47 Mb / s veľmi stabilný výkon na svojom indickom serveri. Čo ich robí ešte atraktívnejšími je to, že nielen umožňujú prenos P2P, ale majú špeciálne optimalizované servery pre prenos P2P!

  Recenzia CyberGhost: 5 výhod a 3 nevýhody používania softvéru CyberGhost!

Prečítajte si našu podrobnú recenziu na serveri NordVPN a zistite, prečo je to VPN č. 1 spoločnosti Bitcatcha!

2. ExpressVPN

https://www.expressvpn.com

ExpressVPN

rýchlosť

vynikajúci

zabezpečenia & súkromia

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

Cena (INR)

577,32 / mo

Hlavné funkcie

 • Ochrana súkromia na mori
 • Úplné 256-bitové šifrovanie
 • 148 umiestnení VPN

"Pomocou ExpressVPN získate IP adresu v Indii, ktorá je rýchla, bezpečná a umožňuje streamovanie médií a ďalšie."

Kvôli mnohým obmedzeniam, ktoré tu existujú, by nemalo byť žiadnym prekvapením, že sa zdá, že ExpressVPN stanovil pre Indiu rozsiahle kvóty na infraštruktúru. Spoločnosť má kľúčové servery v Čennaj a Bombaj, ako aj alternatívny server, ktorý sa dá presmerovať cez Spojené kráľovstvo..

Táto služba VPN ponúka v priemere vynikajúcu všestrannú službu od špičkových rýchlostí až po komplexné aplikácie a protokoly – ideálne pre bezpečnosť, súkromie a anonymitu. Jeho bezpečnostné protokoly sú tiež najlepšou vo svojej triede pre súčasné spotrebiteľské použitie.

Službu som komplexne testoval a nemám váhanie s odporúčaním ako najlepšieho poskytovateľa služieb VPN pre používateľov v Indii. ExpressVPN je stabilný a umožňuje prístup aj na dobrú škálu zariadení.

Rýchlostný test ExpressVPN - India

ExpressVPN rýchlostný test India – Chennai Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Ako predstavu o tom, ako dobre to bude, som porovnal svoju predvolenú rýchlosť linky bez VPN s testom ExpressVPN na rovnakom mieste. Keď bol ExpressVPN zapnutý a pripojený k serveru v Indii, dokázal som ukázať slušnú rýchlosť 18 Mb / s po prúde.

Prečítajte si našu kompletnú recenziu na portáli ExpressVPN a zistite, prečo je to jeden z našich najlepších tipov!

3. Surfshark

https://surfshark.com/

Surfshark

rýchlosť

vynikajúci

zabezpečenia & súkromia

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

Cena (INR)

207,48 / mo

Kľúčové vlastnosti

 • Multi-hop pripojenie
 • Podporuje mnoho platforiem
 • Žiadne záznamy

"Surfshark si zachováva svoj výkon a je konzistentný vo výkone, a tak si získal meno silného pripravovaného uchádzača."

Surfshark má veľmi dobrý a minimalistický interface z dobrého dôvodu – neustále sa zameriava na poskytovanie bezpečnej a zabezpečenej služby VPN. To je pravda, existuje len veľmi málo spôsobov, ako ozdobiť a vďaka tomu sa impozantne podarilo rozšíriť svoju sieť na viac ako 1 000 serverov vo veľmi krátkom čase..

Napriek relatívnej mladosti (Surfshark bol predstavený až koncom roka 2023) sa tomuto poskytovateľovi služieb podarilo udržať krok s najlepšími psami a celkovo poskytuje zážitok bez stresu za cenu, ktorú by mnohí zbožňovali.

Napriek tomuto zdanlivo minimalistickému postoju sa spoločnosti Surfshark stále darí ponúkať všetky kľúčové komponenty dobrého poskytovateľa služieb VPN. Zahŕňa to podporu prenosu P2P na takmer všetkých ich serveroch, silné šifrovanie, prístup k multiregionálnemu obsahu platforiem na streamovanie videa a ďalšie.

test rýchlosti surfovania na motorke India

Test rýchlosti surfovania v Indii – server Latur
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Ako jedna z troch najlepších VPN v Indii bola spoločnosť Surfshark jednou z mála, ktorá dokázala udržať impozantné rýchlosti v oblasti, ktorá je zvyčajne veľmi náchylná na preťaženie. Testy rýchlosti zo servera Latur ukázali rýchlosti na výstupe takmer 80 Mb / s.

Viac informácií o jeho dokonalosti nájdete na našej dôkladnej kontrole na stránkach Surfshark!

4. TorGuard

https://torguard.net

TorGuard

rýchlosť

vynikajúci

zabezpečenia & súkromia

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

Cena (INR)

346,26 / mo

Hlavné funkcie

 • Vytvorené pre P2P
 • TorGuard proxy pre tajné účely
 • Podporuje 5 spojení

"Používanie TorGuard je vynikajúci zážitok a dáva istotu, že jeho internetové pripojenie je skutočne bezpečné."

Pri prvom stretnutí sa rozhranie TorGuard môže zdať trochu datované, ale niet pochýb o tom, že v okolí je jeden z najbezpečnejších poskytovateľov služieb VPN. Aj keď na strane orientovanej na používateľa nie je veľa vecí, výkon je pozoruhodný.

Medzi TorGuardom a mnohými konkurentmi je jeden zásadný rozdiel v tom, že vám umožňuje zvoliť si, akú úroveň šifrovania uprednostňujete. To znamená, že pre používateľov P2P môžete potlačiť šifrovanie a dosiahnuť vyššiu rýchlosť torrentovania kedykoľvek!

Okrem toho má TorGuard mnoho ďalších možností uplatnenia, ako napríklad stabilné rýchlosti, schopnosť viacerých platforiem a schopnosť obísť blokátory VPN..

Test rýchlosti TorGuard - India

TorGuard Speed ​​Test India – Chennai Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Ako jedna z troch najlepších VPN pre Indiu, TorGuard samozrejme splnil určité požiadavky na rýchlosť. Ukázalo sa to v mojom výsledku testu pre server VPN založený na Chennai a opäť by sa používatelia v krajine mali zvyčajne dostať k tejto rýchlosti s niekoľkými problémami.

Jedinou nevýhodou je, že pre mladších používateľov, ktorí sú zvyknutí na elegantnosť moderných aplikácií, bude rozhranie TorGuard vyzerať ako niečo z minulosti..

Viac informácií nájdete v našej dôkladnej analýze TorGuard!

5. CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com

CyberGhost

rýchlosť

Chudobný

zabezpečenia & súkromia

Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5

Cena (INR)

242,87 / mo

Hlavné funkcie

 • Ponúka kompresiu údajov
 • Blokovanie reklám
 • Podporuje 7 zariadení

"CyberGhost je založený z Rumunska, ale venoval pozornosť potrebám používateľov v Indii postupným zvyšovaním počtu serverov v krajine.."

CyberGhosties sú s nimi spokojní a určite sa vo svojom marketingu pokúsili byť hip a pozitívne. Toto je ďalšie zo známych mien v odvetví VPN, ale osobne mám pocit, že by mohli byť trochu preplnené..

Špecifikácia múdre CyberGhost hovorí dobrú reč, ale po absolvovaní testov s nimi odporúčam malú štipku soli. Nezabúdajte však, že toto je rebríček, takže moje očakávania sú dosť vysoké.

  Recenzia: 6 kladov a 3 nevýhody používania FastestVPN

Test rýchlosti CyberGhost - India

CyberGhost Speed ​​Test India – Latur Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Používatelia v Indii si musia uvedomiť, že väčšina serverov CyberGhost sa nachádza v zóne EÚ, ale našťastie niektoré z nich majú aj v ázijskom regióne. India sa však javí ako výnimka a prešli tu ďalšiu míľu, aby tam vybudovali vyšší počet serverov.

Celkovo sa nám podarilo dosiahnuť veľmi použiteľné rýchlosti 10 Mb / s, ktoré sú stále dostatočné na streamovanie médií.

Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite si našu úplnú recenziu na serveri CyberGhost!

6. IPVanish VPN

https://www.ipvanish.com

IPVanish

rýchlosť

Fér

zabezpečenia & súkromia

Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5

Cena (INR)

450,34 / mo

Hlavné funkcie

 • Nútené 256-bitové šifrovanie
 • Neobmedzený P2P
 • Podporuje 10 zariadení

"Skvelé pre paranoidy, ale pravdepodobne nebude na prvom mieste v zozname pre používateľov v Indii. IPVanish je vysoko predávaný, ale slabo podporovaný."

IPVanish v poslednej dobe veľmi trpel kvôli jej zapleteniu do určitých … povedzme nešťastných incidentov. Napriek tomu si uvedomte, že sú pod novým vedením a dúfajme, že také veci sa v minulosti stanú iba zrýchlením..

Odhadzujúc tieto incidenty ostávajú VPN oborom a môžu sa pochváliť pôsobivými rýchlosťami. Našťastie za to, pretože ak máte akékoľvek sťažnosti týkajúce sa ich rýchlosti, nemáte čo robiť, pretože vynútia 256-bitové šifrovanie na každého bez výnimky.

IPVanish Speed ​​Test - India

IPVanish Speed ​​Test India – Nagpur Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Rýchlo sa IPVanish podarilo zostať na rovnakej úrovni, aj keď má obmedzenejšiu prítomnosť v Indii. Podarilo sa mi ustanoviť rýchlosť downstream okolo 20Mbps, čo je slušné pre infraštruktúru tam. Pre tých, ktorí chcú experimentovať, môžete vždy vyskúšať iné servery v regióne, ktoré môžu priniesť lepšie výsledky. Stále však bolo pripojenie stabilné a viac ako dostatočné na streamovanie médií.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si podrobnú recenziu na webe IPVanish!

7. PureVPN

https://www.purevpn.com

PureVPN

rýchlosť

Fér

zabezpečenia & súkromia

Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5

Cena (INR)

235,23 / mo

Hlavné funkcie

 • Ľahko použiteľné aplikácie
 • Neobmedzená šírka pásma
 • Podporuje rozdelené tunelovanie

"PureVPN je určite vďaka vedúcej sieti serverov jedným z lídrov v kompletnom priemysle."

Spoločnosť PureVPN, ktorá prevádzkuje viac ako 2 000 serverov vo viac ako 140 krajinách po celom svete, má určite potrebnú infraštruktúru na to, aby sa preukázala ako lídra v tomto odvetví. Dopĺňa to vynikajúcimi bezpečnostnými funkciami na úrovni podniku, ktoré chránia jeho používateľov pred vniknutím alebo detekciou.

Test rýchlosti PureVPN - India

PureVPN Speed ​​Test India – Chennai Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Jednou z veľkých výhod ich vyskúšania je to, že sú jedným z mála na trhu, ktorí v súčasnosti umožňujú prístup k protokolu WireGuard – protokolu novej generácie, ktorý je údajne takmer osemdesiat rokov pred OpenVPN. Pokrytie je však trocha obmedzené, s prítomnosťou iba v piatich krajinách.

Po pripojení k serveru PureVPN na báze Chennai som sa dokázal priblížiť k rýchlosti 20 Mb / s – opäť nič, čo by som kýchal, ale ďaleko od toho, čo som videl. Napriek tomu by som povedal, že tieto údaje odrážajú spoločnosť, ktorá sa tu skutočne zameriava.

8. NajrýchlejšíVPN

https://fastestvpn.com

FastestVPN

rýchlosť

Fér

zabezpečenia & súkromia

Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5Hodnotené 3 z 5

Cena (INR)

57,59 / mo

Hlavné funkcie

 • Optimalizované servery pre P2P
 • Umožňuje preskakovanie servera
 • Podporuje 10 zariadení

"FastestVPN nie je najrýchlejší, ale určite ponúka hodnotný návrh, ktorý je ťažké napadnúť."

FastestVPN nie je najrýchlejší, ktorý som testoval, ale ani najpomalší. V porovnaní s mnohými špičkovými sieťami VPN ponúka krajinám s obmedzeným prístupom vaše pripojenie, ale za ceny od 83 centov za mesiac je to kradnutie. Majú tiež servery optimalizované pre P2P, čo ich robí dobre.

Nízke ceny majú jednu vážnu nevýhodu, a to je obmedzený výkon pri prekonávaní geografického blokovania. Nakoniec sme zistili, že FastestVPN vám nemôže povoliť prístup k obsahu Netflix v USA ani k britskej BBC iPlayer – bummer!

Ak sa chcete dozvedieť viac, prejdite na našu recenziu FastestVPN!

Naozaj potrebujem VPN v Indii?

Vzhľadom na hroznú kombináciu vládneho a súkromného tlaku na internetovú slobodu v krajine sa domnievam, že použitie siete VPN by malo byť v agende väčšiny používateľov dosť vysoko v tejto oblasti. Platí to dvojnásobne, takže pre cudzincov, ktorí sú v Indii za prácou alebo vo voľnom čase – určite nechcete vykonávať právne predpisy a skončíte v indickej väznici..

V mnohých oblastiach je príliš veľa neznámych vecí a ja si myslím, že je vždy lepšie byť v bezpečí ako ľutovať. Ak ste na internete v Indii, vyhľadajte si dnes správnu sieť VPN.

Súhrnne uvádzame tri najlepšie VPN pre Indiu:

SPEED

SECURITY & PRIVÁTNE

CENA / MO

ExpressVPN

vynikajúci

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

INR577.32

NAVŠTÍVTE VPN

NordVPN

vynikajúci

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

INR276.87

NAVŠTÍVTE VPN

Surfshark

vynikajúci

Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5Hodnotenie 5 z 5

INR207.48

NAVŠTÍVTE VPN

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me