Contents

Torrent Encryption 101

Čo je to šifrovanie torrentov? Potrebujete zašifrovať svoje torrenty? Aký je prínos a aký je najlepší spôsob šifrovania vašich torrentov?

Ak ste už predtým mali tieto (alebo podobné) myšlienky, nie ste sami. Šifrovanie torrentov je jednou z najúčinnejších (a najmenej pochopených) metód torrentovania. Používanie šifrovania sa dramaticky zvýšilo a všetci hlavní klienti bittorrentov teraz ponúkajú nejakú formu zabudovaného šifrovania.

Táto príručka vám ukáže, ako vás učiť:

 1. Čo je to šifrovanie torrentu a prečo je to dôležité
 2. Prečo použitie vstavaného šifrovania softvéru torrent nie je najlepšou možnosťou
 3. Ako používať vstavané šifrovanie (bezplatná metóda)
 4. Ako používať VPN pre silnejšie šifrovanie torrentov & majte 100% svojich kolegov

Pripravený? Poďme to spraviť.

Čo je šifrovanie

Šifrovanie používate na webe každý deň, aj keď si to nemusíte uvedomovať. Zakaždým, keď navštívite webovú stránku svojej banky alebo spoločnosti, ktorá vydala kreditnú kartu, alebo zakúpite na webe Amazon; váš webový prehliadač používa šifrovanie. Šifrovanie bráni tretím stranám v načítaní prenesených údajov.

Tým sa zabráni krádeži identity pri odosielaní citlivých údajov cez internet, ako sú čísla kreditných kariet, adresy a heslá.

Bez šifrovania môže ktokoľvek zdieľajúci rovnakú sieť, ako si môžete prečítať celý tok údajov (myslieť na verejné siete Wi-Fi). Váš poskytovateľ internetových služieb (poskytovateľ internetu) môže tiež použiť hĺbkovú kontrolu paketov na prečítanie všetkých prenesených údajov, sledovanie sťahovaných súborov a zaznamenanie vašej webovej histórie..

Šifrovanie šifruje / chráni odosielané údaje, takže ich dokáže prečítať iba web / server, s ktorým komunikujete..

Prečo šifrovať svoje torrenty

Vysvetlenie, prečo by ste mali šifrovať prenos torrentu, trvá iba dvoma slovami:

 1. rýchlosť
 2. súkromia


rýchlosť:
Táto štvrťročná globálna internetová správa zistila, že bittorrent bol v roku 2014 používateľom v Severnej Amerike č. 1 pred šírkou pásma v smere nahor, pred hlavnými spoločnosťami, ako sú Youtube, Netflix a Skype. Preto by nemalo byť žiadnym prekvapením, že mnoho veľkých poskytovateľov internetových služieb sa rozhodlo obmedziť (pomalé) nahrávanie / sťahovanie torrentov.

Aby bol váš konkrétny softvér / služba obmedzený, váš poskytovateľ internetových služieb musí byť schopný prečítať vašu komunikáciu a oddeliť ju od iných neohraničených použití. Šifrovanie zabráni vášmu poskytovateľovi internetových služieb. Ďalšie informácie nájdete v našom úplnom sprievodcovi obmedzovaním škrtenia.

Ochrana osobných údajov: V predvolenom nastavení sú sťahovania torrentov úplne nezašifrované. To znamená, že váš poskytovateľ internetových služieb môže presne zistiť, ktoré súbory ukladáte / sťahujete a koľko údajov prenášate prostredníctvom bittorrentu. Správne používanie šifrovania zabráni poskytovateľovi internetových služieb v monitorovaní vašich stiahnutí.

2 možnosti šifrovania: VPN vs vstavaný

Všetci klienti počítačov torrent teraz majú voliteľné vstavané šifrovanie, ale táto metóda má svoje obmedzenia a výrazne zníži dostupnosť rovnocenných počítačov (a rýchlosti).. Lepšou alternatívou je použitie nástroja nazývaného VPN (Virtuálna súkromná sieť). Sieť VPN poskytuje ešte silnejšie šifrovanie, neznižuje počet dostupných vrstovníkov a má ďalšiu výhodu v tom, že skryje svoju adresu IP v torrentových rojoch..

Vstavaná možnosť šifrovania

Toto je úplne bezplatná metóda šifrovania, ktorá vám umožní šifrovať prenos údajov medzi ostatnými rovesníkmi, pokiaľ majú tiež povolené šifrovanie.

  8 najlepších sietí VPN pre Indiu 2023 (testované na rýchlosť!)

Ak partner nemá šifrovanie povolené, potom v závislosti od vašich nastavení:

 1. Vaše údaje budú stiahnuté nezašifrované
 2. Nebudete môcť sťahovať z tohto partnera (ak používate režim núteného šifrovania)

uTorrent nastavenia šifrovania

u Nastavenia Torrent Encryption

Aby bolo možné zaručiť šifrovanie na plný úväzok pomocou vstavanej metódy, musí byť režim šifrovania nastavený na „Vynútené“ (alebo ekvivalentný váš vlastný torrent softvér, o ktorom sa budeme neskôr podrobne venovať v podrobných nastaveniach). Nevýhodou je, že sa môžete pripojiť iba k kolegom, ktorí majú tiež povolené šifrovanie. To môže znížiť počet dostupných kolegov až o 95%.

Dôležitá poznámka: Použitím tejto metódy sa zašifrujú iba stiahnutia torrentov. Nebude šifrovať vaše prehliadanie webu ani skryje skutočnosť, že navštevujete torrent stránky. Nebude tiež šifrovať sťahovanie pôvodného súboru .torrent z webu, iba prenos podkladových súborov. Táto metóda tiež neskrýva vašu IP adresu torrentu.

Možnosť šifrovania VPN

Používanie siete VPN na skrytie vašich aktivít v oblasti torrentu je veľmi jednoduché. Vyžaduje 4 kroky:

 1. prihlásiť sa na odber služby vpn priateľskej k torrentu
 2. stiahnite si softvér VPN
 3. Pripojte sa k umiestneniu VPN servera podľa vášho výberu (rovnako jednoduché ako 1 kliknutie myšou)
 4. Stiahnite si torrenty anonymne.

To je všetko!

Pripojte sa k serveru VPN

Obrazovka výberu servera IPVanish VPN

Použitie siete VPN vám poskytne viac výhod pri sťahovaní torrentov. Budeme sa na ne pozerať v nasledujúcej časti…

Prečo je VPN najlepšou voľbou šifrovania

Používanie VPN má 3 odlišné výhody v porovnaní s použitím vstavaného šifrovania vášho klienta torrentu.

 1. Šifrovanie VPN je omnoho silnejšie
 2. Používanie siete VPN nezníži počet dostupných kolegov
 3. VPN bude tiež skrývať vašu skutočnú IP adresu v torrentoch (takže vaše sťahovanie bude anonymné / ťažko sledovateľné)

Šifrovacia sila

Vstavaná možnosť šifrovania zvyčajne používa približne 64-bitovú šifrovaciu silu. Najlepšie torrent siete VPN naopak používajú 256-bitové šifrovanie OpenVPN.

To sa nemusí zdať ako veľký rozdiel (vyzerá to iba 4x), ale vzhľadom na to, ako funguje matematika šifrovania, 256-bitové šifrovanie je v skutočnosti 2 ^ 192-krát silnejšie (to je 2 až 192. To je naozaj veľké číslo).

To je rozdiel medzi šifrovaním, ktoré sa dá ľahko prerušiť útokmi hrubou silou, a použitím 256-bitového šifrovania, ktoré používa rovnaká sila, akú používa americká armáda pre prísne tajné komunikácie. (Na porovnanie vláda USA používa iba 128-bitové šifrovanie na všeobecnú komunikáciu). Inými slovami, 256-bitové šifrovanie je mimoriadne silné.

Partnerská dostupnosť

Aby šifrovanie vášho torrent klienta mohlo fungovať, musia mať kolegovia, ku ktorým sa pripájate, povolené šifrovanie. VPN nemá také obmedzenia. Pretože server VPN šifruje celý váš dátový tok (bez ohľadu na vaše nastavenia šifrovania rovesníkov), získate 100% vzájomnú dostupnosť (a vyššiu rýchlosť) bez toho, aby ste riskovali nešifrované pripojenie..

Anonymná adresa IP (chráňte svoju totožnosť)

Nepomýliť sa, anonymná adresa IP je najväčšou výhodou používania siete VPN.

Keď si stiahnete torrent, vaša IP adresa (ktorá môže identifikovať vaše jedinečné pripojenie k internetu) je verejne viditeľná pre všetkých ostatných rovesníkov v tomto torrentovom roji.

  8 najlepších VPN pre Nový Zéland 2023 (testované na rýchlosť!)

obrázok

Zoznam partnerov z torrentu systému Linux

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že väčšina torrentových monitorovaní sa vykonáva protokolovaním IP adries v torrentových rojoch, a nie váš ISP monitorujúci vašu komunikáciu. Webové stránky ako scaneye uchovávajú databázové torrenty stiahnuté podľa každej adresy IP, ktorú sledovali.

Ak používate neprihlásenú sieť VPN, adresa IP, ktorá sa objaví vo vašich torrentových rojoch, bude adresa, ktorá patrí vašej službe VPN. Ak spoločnosť VPN neuchováva žiadne protokoly (ako je tento), vaša adresa IP torrentu sa nedá vysledovať späť k vašej skutočnej adrese IP.

3 skvelé VPN bez protokolovania

 • IPVanish (Najrýchlejšia VPN, ktorú sme testovali)
 • Schovaj ma (zahŕňa VPN a SOCKS proxy službu. K dispozícii je obmedzený bezplatný program)
 • Torguard (Jedna z najstarších neprihlásených sietí VPN zabezpečujúcich používateľov torrentu)

Ako nakonfigurovať vstavané šifrovanie Torrent (bezplatná možnosť)

Dobre, teraz vám ukážeme krok za krokom, ako povoliť šifrovanie vo vašom obľúbenom torrent klientovi. Toto je funkcia zabudovaná do každého významného torrent klienta.

Nezabudnite, že používanie šifrovania vo vašom klientovi torrent má nasledujúce obmedzenia:
Môžete mať 100% šifrované pripojenie alebo 100% dostupnosť. Nemôžete mať oboje. Použitím núteného šifrovania (na plný úväzok) sa zníži počet dostupných partnerov.

Režimy šifrovania

Každý klient torrentu používa svoju vlastnú terminológiu / nastavenia, pokiaľ ide o aktiváciu šifrovania. Bez ohľadu na to, aké slová však používajú, skutočne existujú iba 3 primárne šifrovacie režimy:

 • Šifrovanie je zakázané (bez šifrovania)
 • Voliteľné šifrovanie (Použije šifrovanie s kolegami, ktorí ho majú povolený, ale tiež sa pripojí k nešifrovaným rovnocenným počítačom.)
 • Nútené šifrovanie (pripájajte sa iba k kolegom s povoleným šifrovaním. 100% šifrované stiahnutia)

Dobre, poďme sa zašifrovať. Klienti torrent sú v abecednom poradí.

Deluge: Nastavenia šifrovania

Krok 1: Prejdite na ponuku preferencií editovať > Preferencie (alebo stlačte klávesy Ctrl + P)
Krok 2: Na karte kategórií v ľavej časti ponuky predvolieb vyberte položku Sieť

Uvidíte okno, ktoré vyzerá asi takto:

obrázok

Poznamenajte si časť „Šifrovanie“ v dolnej časti okna. Nastavenia, ktoré vyberieme, budú závisieť od vašich preferencií a tolerancie rizika.

Tu sú nastavenia pre každý režim:

# 1: Šifrovanie je zakázané (neodporúča sa)

sada prichádzajúci a odchádzajúce do: ‘Zakázané’

# 2: Voliteľné šifrovanie (používa šifrovanie, ak je k dispozícii)

Tento režim použije najsilnejšiu dostupnú možnosť šifrovania. Budete mať prístup ku všetkým rovesníkom, ale nie všetky pripojenia budú šifrované.

Vaše nastavenia by mali vyzerať presne takto –>

Deluge Encryption (voliteľný režim)

Voliteľné šifrovanie (k dispozícii je 100% partnerov)

# 3: 100% šifrovanie (sťahovanie iba zo šifrovaných pripojení)

Toto je najbezpečnejší režim (a pomôže vám to zabrániť škrteniu torrentu), ale budete si môcť sťahovať iba z malého percenta všetkých rovesníkov.

Pokiaľ sťahujete dobre nasadené torrenty, mali by byť rýchlosti dobré.

Nastavenia núteného šifrovania

Nútené šifrovanie (100% šifrovaný prenos)

uTorrent: Nastavenia šifrovania

Krok 1: Z ponuky uTorrent prejdite na možnosti > Preferencie (Alebo stlačte ‘Ctrl + P’)
Krok č. 3: Prejdite na kartu „Bittorrent“ na ľavej strane ponuky

Mali by ste vidieť niečo také:

u Ponuka nastavení šifrovania Torrent

Nastavenia šifrovania (Možnosti > Preferencie > bittorrent)

Budeme meniť nastavenia pod „Protokol šifrovania“ časť dole. Tu sú nastavenia pre každý z 3 režimov šifrovania:

invalidný

Nastavte Outgoing na Disabled, ako je to znázornené na obrázku vyššie.

Voliteľné šifrovanie

Vaše nastavenia by mali vyzerať presne takto:

uTorrent Voliteľné šifrovanie

uTorrent Encryption (Voliteľný režim)

Nútené šifrovanie (100% šifrovanie)

Tento režim sa pripojí iba k kolegom s povoleným šifrovaním. Nastavenia by mali byť:

uTerrent „nútené“ šifrovanie

uTorrent Encryption (Forced mode)

Vuze: Nastavenia šifrovania

Aby ste mohli upraviť nastavenia šifrovania vo Vuze, musíte byť v užívateľskom režime „Pokročilý“. Ak to chcete urobiť, prejdite na:
náradie > možnosti > režim

Potom zmeňte režim odbornej spôsobilosti používateľa na: „Pokročilý“

Vuze pokročilý užívateľský režim

Nastavte užívateľský režim na „Pokročilý“ (Nástroje > možnosti > Mode)

Ďalej, stále na obrazovke Možnosti, narazíme na TOGGLE vľavo od ‘Connection’ vystaviť „Transport Encryption“Nastavenia…

obrázok

Tu sú optimálne nastavenia pre každý z 3 režimov:

Šifrovanie je zakázané

Zrušte začiarknutie políčka „Vyžadovať šifrovaný prenos“. Všetky možnosti uvedené nižšie by mali byť zobrazené sivou farbou (ako na obrázku vyššie).

Voliteľné šifrovanie

Ak chcete povoliť voliteľné (nie vynútené) šifrovanie vo vuze, musíte v podstate zapnúť požadované šifrovanie, ale určiť núdzové možnosti pre prípad, že partner nepovolí šifrované pripojenia..

Vaše nastavenia by mali byť:

Vuze „voliteľný“ režim šifrovania

„Voliteľné“ nastavenia šifrovania

Nútené šifrovanie (100% šifrovaný prenos)

Toto je najbezpečnejší režim a bude najlepšou obranou proti škrteniu torrentov ISP. Budete mať k dispozícii menej rovesníkov (čo je dôvod, prečo by ste radšej mali radšej používať torrent-friendly VPN)

Vaše nastavenia by mali byť:

Vuze „nútené“ šifrovanie: odporúčané nastavenia

Vuze ‘Forced’ Encryption Settings

V podstate „požadujete šifrovaný prenos“ bez toho, aby ste povolili akékoľvek núdzové možnosti. Toto vynúti vuze, aby sa pripojilo iba k kolegom s povoleným šifrovaním.

Zhrnutie a ďalšie užitočné články

Dúfajme, že teraz ste sťahovania torrentov plne šifrované pomocou VPN alebo zabudovaného prenosového šifrovania.

Tu je to, čo sme sa doteraz naučili:

 1. Čo je šifrovanie a prečo je to užitočné (Pomôcka: zabráňte škrteniu / monitorovaniu sťahovania torrentov)
 2. Prečo je VPN najlepším šifrovacím nástrojom (Oveľa silnejšie šifrovanie + žiadna strata peer + anonymná adresa IP)
 3. Ako používať vstavané šifrovanie pre svojho obľúbeného torrent klienta (akékoľvek šifrovanie je lepšie ako žiadne)

Tu je niekoľko ďalších článkov, ktoré vám pomôžu na vašej ceste k úplne anonymným torrentom:

sprievodca

Ako používať anonymný uTorrent (nastavenie VPN / proxy)
Ako používať anonymne Vuze (nastavenie VPN / proxy)
Ako používať Deluge anonymne
VPN vs proxy. Ktorý z nich lepšie skrýva torrenty?

Recenzie / Články

Najlepšie Torrent VPN (pre anonymné sťahovanie)
Kontrola súkromného prístupu na internet (najlepšie lacné VPN)
Recenzia IPVanish (najrýchlejší vping bez prihlásenia)
Súkromný prístup k internetu verzus IPVanish

Ďakujem veľmi pekne za prečítanie a dúfam, že tento článok bol veľkou pomocou! Prosím, zdieľajte to s priateľmi alebo sledovateľmi pomocou sharebaru vľavo. Šťastné torrentovanie!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me