Contents

Ako používať uTorrent anonymne

uTorrent je jedným z najpopulárnejších klientov BiTorrent na svete a veľa používateľov to chce vedieť Ako používať uTorrent anonymne. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli vytvoriť tohto jednoduchého sprievodcu anonymizáciou vašej aktivity uTorrent pomocou služieb VPN alebo Proxy.

Páči sa vám hra Vuze? Máme príručku, ako anonymne používať Vuze! A teraz aj pre spoločnosť Deluge.

Úvod do anonymných torrentov

Nezáleží na tom, aký klient BitTorrent používate, alebo čo by sa dalo sťahovať, Existujú dva hlavné spôsoby anonymného sťahovania torrentov: Možnosť 1 = VPN (virtuálna súkromná sieť), možnosť 2 = anonymná proxy služba.

Existuje niekoľko možností pre rôznych poskytovateľov služieb VPN alebo Proxy, ale nakoniec sú všetci navrhnutí tak, aby urobili jednu vec a urobili ju dobre: skryte svoju skutočnú identitu pri sťahovaní torrentov

Najrýchlejšia VPN pre torrenty&# 65279;

Anonymný utorrent s IPVanish

* Žiadne záznamy *
* Najrýchlejšie rýchlosti *
Iba VPN so sieťou Tier-1

Získajte IPVanish

Všetky programy majú záruku vrátenia platby na 7 dní

Prečo by som mal používať uTorrent anonymne?

Napísali sme celý článok o dôvodoch anonymizácie vašich torrentov, ale krátka odpoveď je:

Ak uTorrent nepoužívate anonymne, neviete, kto sleduje vaše stiahnuté súbory a čo s týmito informáciami robí. Pokiaľ neurobíte kroky na svoju ochranu, vaša pravá IP adresa je k dispozícii pre kohokoľvek, kto ju uvidí na uTorrent.

Možno si to neuvedomujete, ale môžete získať zoznam všetkých rovesníkov, s ktorými ste pripojení v danom bittorrentovom roji, a zobraziť úplné adresy IP pre každého rovesníka. Pre tých, ktorí nie sú oboznámení s týmto pojmom, IP adresa je jedinečné sériové číslo, ktoré vám pridelil poskytovateľ internetových služieb. IP adresa môže byť použitá na identifikáciu jedinečného počítača, zariadenia alebo pripojenia.

Ak chcete zobraziť svoju aktuálnu adresu IP, prejdite na stránku Kontrola adresy IP na adrese IPVanish.com (je úplne zadarmo a trvá 5 sekúnd. Vaša adresa IP bude v ľavom hornom rohu). Och! Pravda je, že ste online oveľa menej anonymní, než si pravdepodobne uvedomujete.

Ako na UTorrente vyzeráte

Pre akýkoľvek roj súborov, ktorý ste súčasťou pri používaní uTorrentu, môžete vidieť zoznam všetkých rovesníkov (počítačov) aktuálne pripojených k roju, ako aj ďalšie informácie o nich vrátane: IP adresy, klientskeho softvéru, rýchlosti sťahovania / nahrávania.

svoju IP adresu v absolútnom zozname rovesníkov

uTorrent peer IP adresy (posledné číslice sú rozmazané)

Hore je snímka roja pre dokumentárny film pirátskeho zálivu "TBP AFK." Posledných pár číslic IP adries z roja som úmyselne rozmazal (aj keď je to publicita), aby sa zachovala ich anonymita. Ako vidíte, každý peer je nútený ukázať svoju IP adresu v uTorrent (takto sa môžete v roji spojiť s ostatnými rovesníkmi). Teraz o tom premýšľajte: Chceli by ste radšej IP adresu, ktorá sa zobrazuje v uTorrent, byť vašou „skutočnou IP adresou“ alebo „anonymnou IP“ poskytovanou sieťou VPN alebo proxy??

Môžem veľmi zaručiť, že vaša odpoveď je druhá možnosť (viem, že môj je). Pokračujte v čítaní a zistite, ako získať anonymnú adresu IP.

2 možnosti pre anonymný uTorrent: VPN alebo PRoxy

Skôr ako sa dostaneme do našich sprievodcov anonymných nastavení uTorrent, tu je rýchly prehľad rozdielu medzi službami VPN a proxy pre torrenty. Prečítajte si tiež podrobnejšie porovnanie výhod / nevýhod služby VPN vs proxy.

Virtuálna súkromná sieť (VPN):

 • Vyššie šifrovanie
 • Šifruje / anonymizuje vaše celý pripojenie k internetu
 • O niečo drahšie
 • Mierne pomalší (kvôli silnejšiemu šifrovaniu)
 • Naša # 1 najlepšie hodnotená VPN pre Bitorrent
Anonymná proxy služba:

 • Nižšie šifrovanie
 • Šifruje / anonymizuje konkrétne programy / porty
 • O niečo lacnejšie
 • Mierne rýchlejšie (kvôli menšiemu šifrovaniu)
 • Torrent proxy služba # 1

Ako používať VPN s programom uTorrent (Jednoduché nastavenie)

V súčasnosti majú všetci najlepší poskytovatelia VPN ľahko použiteľný softvér VPN, ktorý je rovnako jednoduchý ako pripojenie jedným kliknutím a chráni vaše internetové pripojenie (vrátane torrentov). Výsledkom je, že anonymné používanie uTorrentu s VPN je také jednoduché ako prihlásenie sa k službe VPN, stiahnutie softvéru a kliknutie na ‘connect’ (samozrejme otvorený utorrent po pripojení VPN).

Pri výbere siete VPN pre uTorrent nezabudnite na niekoľko vecí:

 1. Sieť VPN, ktorá neuchováva denníky, vás urobí ešte viac anonymnými
 2. Niektoré VPN nepovoľujú torrent. VPN, ktoré uvádzame na tomto webe do!
 3. Niektoré siete VPN majú ďalšie funkcie, vďaka ktorým sú lepšie pre torrenty (ako je napríklad kill-switch)..

Naše obľúbené VPN pre uTorrent

IPvanish uTorrent

# 1 IPVanish VPN

IPVanish je naša obľúbená VPN pre uTorrent z niekoľkých dôvodov. najprv, neuchovávajú žiadne protokoly VPN ani protokoly pripojení, takže ich používanie je úplne anonymné.

druhý, IPVanish je neuveriteľne rýchly; jedna z najrýchlejších, akú sme kedy testovali, takže vaše rýchlosti uTorrent by nemali trpieť len preto, že ste pripojení k sieti VPN.

za tretie, IPVanish má vynikajúcu zákaznícku podporu a je korporáciou so sídlom v USA, takže môžete veriť, že budú dodržiavať záruky, ktoré poskytujú svojim zákazníkom. Ceny začínajú pod 6,50 dolárov mesačne. Navštívte stránku IPvanish alebo si najskôr prečítajte recenziu spoločnosti IPvanish!

PIA pre uTorrent# 2 PIA
Súkromný prístup na internet je jednou z najpopulárnejších sietí VPN pre uTorrent. Neuchovávajú ŽIADNE záznamy, a sú neuveriteľne cenovo dostupné s neobmedzenou službou VPN začínajúcou na $ 3.33 / mesiac. To je iba 40 dolárov ročne!

Ešte lepšie je, že PIA vo svojom softvéri zahŕňa ochranu proti úniku DNS a prepínač zabíjania VPN, čo znamená, že vaša skutočná IP nebude nikdy náhodne vystavená na uTorrent bez vášho vedomia.

Súkromný prístup na internet dokonca zahŕňa bezplatné proxy servery pomocou predplatného, ​​takže ak ste skôr pripojení k službe uTorrent prostredníctvom servera proxy namiesto siete VPN, je to možnosť. Navštívte stránku PIA a zaregistrujte sa alebo si prečítajte podrobnú recenziu PIA.

Proxy.sh s uTorrent# 3 Proxy.sh VPN
Proxy.sh je medzi spoločnosťami VPN skutočne jedinečný. Transparentnosť (pre svojich zákazníkov) robia prioritou a robia všetko pre to, aby svojich zákazníkov udržiavali úplne anonymnú online. Vydávajú jedinečný „správa o transparentnosti“ ktorý obsahuje zoznam všetkých právnych žiadostí, ktoré server proxy.sh prijíma (napríklad: sťažnosti na porušenie autorských práv), ako aj všetky kroky podniknuté spoločnosťou Proxy.sh v reakcii. Ďalšie podrobnosti nájdete v našej Praktickej proxy.sh kontrole.

Rovnako ako ostatné siete VPN, Proxy.sh neuchováva žiadne záznamy akéhokoľvek druhu. Umožňujú torrent na všetkých serveroch a ceny začínajú iba 3,33 $ / mesiac (40 $ / rok). Zahŕňajú tiež ochranu pred únikom DNS a prepínač zabíjania vpn v ich softvéri pre maximálnu bezpečnosť.

Použite server proxy pre anonymný program uTorrent (možnosť jednoduchého nastavenia)

Iste, môžete manuálne nakonfigurovať uTorrent na stiahnutie torrentov anonymne pomocou proxy servera, ale nechceli by ste radšej mať 1-kliknite na možnosť inštalácie To vám umožní prevziať prispôsobenú verziu programu uTorrent so všetkými správnymi nastaveniami, ktoré už existujú?

Túto možnosť vám poskytujú dve z najlepších anonymných proxy služieb. Dozvieme sa o výhodách každej služby a o tom, ako nakonfigurovať klienta uTorrent.
Torguard ľahké nastavenie uTorrentTorguard Anonymný proxy
Ako už názov napovedá, Torguard je anonymné VPN a proxy služby sú zamerané na potreby používateľov Bittorrentu. Zabezpečujú, aby obsahovali funkcie, ktoré poskytujú ďalšie zabezpečenie, napríklad: Žiadne záznamy, prepínač zabíjania VPN a ochrana pred únikom DNS.

Torguard ponúka anonymné proxy aj služby VPN. Proxy služba začína za $ 4 / mesiac (menej ako $ 50 / rok). Ich servery sú rýchle a ich najvyššou prioritou je súkromie zákazníkov. Môžete si prečítať našu recenziu Torguardu alebo toto porovnanie proxy serverov Torguard a BTguard.

Torguard uľahčuje nastavenie uTorrentu. Majú k dispozícii softvér, ktorý vám umožní zvoliť si z vlastných možností a potom jediným kliknutím automaticky aplikovať všetky nastavenia na svojho obľúbeného torrent klienta (vrátane uTorrent, Vuze a Deluge)..

Na pravej strane je pomôcka nastavenia proxy servera Torguard. Vyberte si z nasledujúcich krokov svoju preferovanú možnosť a potom kliknite na položku „Použiť nastavenia“ a požadované nastavenia sa automaticky použijú na vášho obľúbeného torrent klienta (napríklad uTorrent).

Stačí zadať svoje:

 1. prihlasovacie údaje
 2. Preferovaný server Torguard (alebo automatický)
 3. Preferovaný klient Torrent

Potom kliknite na ‘Použiť nastavenia’ a užívajte si!

Navštívte Torguard Now!

Torguard uTorrent ľahké nastavenie

Obrázok Torguard

obrázok
BTGuard je ďalšou veľmi populárnou službou torrent proxy. Rovnako ako Torguard aj oni žiadne záznamy, mať vysoké rýchlosti, a mať super ľahké nastavenie pre uTorrent.

Po zaregistrovaní sa na svoj účet BTguard budete mať možnosť stiahnuť si predkonfigurovanú verziu uTorrentu, ktorá už obsahuje všetky správne nastavenia..

Vďaka možnosti jednoduchej inštalácie môžete doslova byť v prevádzke a sťahovať torrenty anonymne za menej ako 5 minút. Je to také ľahké. Ak si nie ste istí, či by ste mali zvoliť Btguard alebo Torguard, pozrite si našu stránku torrent proxy porovnanie.

Príručka manuálneho nastavenia servera proxy pre program uTorrent

Ak chcete väčšiu kontrolu nad možnosťami pripojenia alebo ak chcete používať uTorrent s proxy službou, ktorá nemá možnosť jednoduchého nastavenia (napríklad súkromný prístup na internet, Proxy.sh alebo IBVPN), prečítajte si celú našu príručku. sprievodca nastavením.

Krok 1: Zaregistrujte sa pre anonymnú proxy službu
Ak ste to ešte neurobili, zaregistrujte sa pre jednu z mnohých anonymných proxy služieb, ktoré sme odporučili v tomto článku. Niektoré služby VPN zahŕňajú aj bezplatnú službu proxy pri vašom nákupe vrátane: súkromného prístupu na internet, Proxy.sh a iBVPN (celkový alebo konečný balík VPN). Každá z nich bude pracovať s našou príručkou manuálneho nastavenia.

Krok 2: Otvorte aplikáciu Utorrent a prejdite do ponuky > možnosti > Predvoľby (alebo stačí kliknúť na ‘Ctrl + P’)

Krok 3: Prejdite do časti „Predvoľby pripojenia“

Na ľavej strane okna preferencií, ktoré sa objaví, by ste mali vidieť rôzne časti ponuky. (Zobrazujú sa na obrázku vpravo). Vyberte „pripojenie“ štvrtú možnosť nadol.

Krok 4: Nakonfigurujte možnosti pripojenia.

Pokiaľ ide o nastavenie servera proxy, existuje niekoľko možností. Budeme vás nimi sprevádzať a oznámime vám, ktoré z nich sú voliteľné a ktoré by ste mali určite skontrolovať.

Obrazovka Pripojenia bude vyzerať asi takto … (nižšie)

obrázok

uTechnické časti preferencií

u Predvoľby pripojenia proxy proxy

Predvoľby pripojenia uTorrent (farebne označené)

Časť prístavu pre počúvanie:
Port používaný na prichádzajúce pripojenie:

Či už používate konkrétny port alebo náhodný port, záleží na tom, či budete používať možnosti mapovania portov UPnP alebo NAT-PMP alebo obidve..

Ak používate UPnP alebo NAT Portmapping, môžete použiť náhodný port a zvoliť náhodný port pri spustení (alebo nie, ale povedali by sme, že by ste mali zvoliť randomizáciu, pokiaľ nemáte problémy s rýchlosťou pripojenia)

Ak nepoužívate mapovanie portov plug n play, budete musieť nastaviť smerovanie portov pre váš smerovač, aby sa umožnil smerovanie portu, ktorý ste vybrali pre program uTorrent, do vášho počítača..

UPnP a NAT-PMP
Ak začiarknete jednu alebo obe tieto možnosti, umožní vám to nasmerovanie portov na smerovanie portu, čo znamená, že nemusíte nastavovať manuálne presmerovanie portov. Odporúčame najskôr vyskúšať NAT-PMP a ak to nefunguje dobre, potom vyskúšajte UPnP. Dôvodom bolo zistenie chyby zabezpečenia v UPnP, ktorá bola opravená, ale problém môžu mať aj staršie smerovače. Istota je istota.

Výnimka brány firewall systému Windows: Nezabudnite to skontrolovať. Umožní vášmu prenosu uTorrent dostať sa cez bránu firewall systému Windows. Ak to nezačiarknete, môžete mať veľmi pomalé rýchlosti alebo problémy s pripojením k rovesníkom.

Nastavenia servera proxy:

typ: z rozbaľovacieho zoznamu vyberte typ servera proxy. Zvyčajne sú to ponožky5, pokiaľ vám poskytovateľ nehovorí inak.

proxy: zadajte adresu proxy servera. Môže to byť adresa webového štýlu, napríklad „proxy.btguard.com“ alebo „proxy.torguard.tg“ (poskytovateľ proxy vám povie, aká je adresa), alebo to môže byť iba adresa IP servera proxy, napríklad „ 192.168.1.1 ‘(Poskytovateľ proxy služieb vám opäť povie, akú adresu použiť v sprievodcovi nastavením.

port: Sprievodca nastavením servera proxy vám tiež povie, na ktorý port sa má použiť. Ak máte zoznam dostupných adries proxy serverov, každá z nich môže mať svoj vlastný port. Vyberte si vhodný.

Užívateľské meno / heslo: Toto sú prihlasovacie údaje, ktoré ste dostali, keď ste sa zaregistrovali pre svoju proxy službu.

Ďalšie možnosti: Určite začiarknite všetky možnosti označené zelenou bodkou! Ich kontrola zaistí, že váš tok torrentov bude smerovaný cez server proxy a počas používania aplikácie uTorrent nebudú únikom žiadne informácie umožňujúce identifikáciu osôb..

Nastavenie je dokončené!

Nezabudnite po použití nastavení reštartovať aplikáciu uTorrent. Ak chcete overiť, či váš proxy server funguje správne, pomocou tohto nástroja skontrolujte svoju IP adresu torrentu. Stačí kliknúť na tlačidlo „magnetický odkaz“ a otvoriť odkaz na magnet v aplikácii uTorrent. Na webovej stránke sa potom zobrazí ip adresa, ktorá je priradená k uTorrent. Overte, či sa líši od adresy IP vášho webového prehľadávača pomocou nástroja, ako je iplocation.net. Ak áno, ste všetci pripravení!

Ak je z nejakého dôvodu stále rovnaká adresa IP ako zvyčajne, znova skontrolujte všetky svoje nastavenia a potom, ak problém stále nemôžete nájsť, kontaktujte zákaznícku podporu.

Ďakujem za prečítanie tohto článku, dúfam, že to bolo užitočné! Môžete sa tešiť z nasledujúcich odkazov:

Navigácia:

 • Domov
 • Anonymný sprievodca bittorrentmi
 • Najlepšie VPN pre Bittorrent
 • BTGuard vs Torguard Proxy
 • IPVanish vs HideMyAss VPN
 • Súkromný prístup k internetu vs. Torguard
 • Súkromný prístup k internetu vs BTGuard
 • Torguard vs BTGuard
Recenzie VPN:

 • IPVanish
 • Torguard
 • Súkromný prístup na internet
 • Proxy.sh
 • HideMyAss
 • IBVPN
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Súkromný prístup k internetu vs. HideMyAss (denníky / rýchlosť / bezpečnosť)