Bunu okuyorsanız, muhtemelen arkadaşım Sam’in pCloud incelemesine rastladığınız anlamına gelir ve ciddi olarak bir hesaba davranmayı düşünüyorsunuz.

Şaşırmadık. PCloud, denenmiş ve test edilmiş bir ürün alır ve iyileştirmelerle tamamen sudan çıkarır ve rekabette uyanık bırakan ciddi tozlar bırakır.

10 yıl önce, 2 TB depolama alanı olan herhangi bir cihazımla dosyalara dünyanın herhangi bir yerinden güvenli bir şekilde erişebileceğimi söylediyseniz, 30 günlük dosya izleme nedeniyle dağınık bir dosyayı geri alabileceksiniz ve bir düğmeye dokunarak başkalarıyla işbirliği yapıyorum, yere tükürdüm, yumruğumu şiddetle sallıyorum ve sizi burunlu bir yalancı olmakla suçluyordum.

10 yıl önce tanışmadığımız için şanslıyım, ya da sözlerimi yemek zorunda kalırdım.

pCloud, ürünün söyledikleri her şeyi ve daha fazlasını sunar – bize bir LIFETIME aboneliği için ödeme seçeneği sundular, yani bir pCloud hesabının tüm avantajlarından sadece 1 sabit fiyatla yararlanacağız.

Şey, pCloud’un ömür boyu aboneliğine gerçekten değer mi? Hadi bulalım.

Contents

PCloud neden ömür boyu planla çıktı??

pCloud Ömür boyu abonelik

Yıllık abonelik planı aslında pCloud’a daha uzun vadeli kâr getirecektir, bu nedenle şirket kullanıcılara ömür boyu plan için sadece bir kez ödeme seçeneği sunarak ne kazanır??

Dürüst olmak gerekirse, bilmiyoruz.

PCloud’un, karda ilk zihniyete sahip olmak yerine, dünyada gerçekten bir fark yaratmak isteyen bir grup genç, ileri görüşlü bireyden oluştuğunu düşünüyoruz.

Gerçekçi olarak, pCloud hala bir iştir ve bir işletmenin karı maksimize etmesi gerekir. En iyi tahminimiz, pCloud’un piyasada nispeten bilinmediği için (Dropbox ile karşılaştırıldığında) & Google Drive), yeni kullanıcıları çekmek ve pazar payı kazanmak için bu planları geliştirdiler. Bu doğruysa, işe yarıyor – kendim için bir plan satın aldım.

Ayrıca, ömür boyu abonelik planlarını satın alma seçeneğinin kalıcı olmayabileceğinden şüpheleniyoruz, bu nedenle en iyi tavsiyemiz, siz hala yapabilirsiniz.!

“Yaşam boyu abonelik” i tanımlayan nedir?

Sanırım hepimiz biliyoruz ki, size “yaşam için” verilen hiçbir şey gerçekten yaşam için değildir. TOS’larında biraz araştırma yaptık ve “yaşam için” tanımlarının aslında 99 yıl olduğunu veya hangisinin daha kısa olduğunu keşfettik.

Sadece 99 yıl

Bu, bir aile yadigarı olarak bu hesabı torunlarıma geçirme planımda bir anahtar atıyor, ancak sanırım 99 yıl (veya hangisi önce gelirse) oldukça iyi bir anlaşma.

pCloud Ömür Boyu Abonelik – Planlar & Fiyatlandırma

500GB2TBFamily
Storage500GB2,000GB2,000GB
Kullanıcı Sayısı 11’e kadar
Yıllık Fiyat $ 47,88 $ 95,88N / A
Ömür Boyu Fiyat 175 $ 350 $ 500
-Tasarruf $ 64.40 * – $ 129.40 * N / A

* Tasarruflar, yıllık bir plana kaydolduğunuz ve 5 yıl boyunca sakladığınız varsayımına göre hesaplanır..

pCloud’un Yaşam Boyu Aboneliği pahalı görünebilir, çünkü önceden büyük bir miktar ödemek zorunda kalacaksınız, bu yüzden bazı insanların neden yıllık planlarına gitmeyi tercih ettiğini anlayabiliriz.

Ancak, bunun biraz satınalma veya satın alma mülkleri gibi olduğunu düşünüyoruz; yıllık plan kiralama gibidir (daha az ödeme yaparsınız, ancak mülk asla size ait değildir), ömür boyu abonelik satın almak gibidir (fiyat doğru ve beğendiyseniz, neden olmasın?)

Her neyse, öğrenmek için bazı sayıları sıkıyoruz. Aşağıdaki bulgularımıza göz atın.

pCloud Premium 500 GB

Yıllık olarak, pCloud’un prim planı 47.88 $, ömür boyu planı ise tek seferlik ödeme 175 $ ‘dır. Yıllık planı 5 yıl boyunca sakladığınızı varsayarsak, zaten 239,40 dolar ödemiş olursunuz ki bu, pCloud’un ömür boyu abonelik planını çoktan aştı.

Premium 500GB ömür boyu plan için ödeme yaparsanız 5 yıl içinde kazancınız: 64,40 $

pCloud Premium Plus 2 TB

Bunu alın, Premium Plus 2TB planının ömür boyu aboneliği 350 $ iken yıllık 95.88 $. Yine, planı 5 yıl boyunca sakladığınızı varsayalım. Yıllık planla, ömür boyu abonelik için sadece 350 $ ödemeniz gerekirken, 479,40 dolarlık bir öksürük yapmış olacaksınız..

Premium Plus 2 TB kullanım planı için ödeme yaparsanız 5 yıl içinde tasarruflarınız: 129,40 $

pCloud Ailesi

pCloud’un aile planı yalnızca ömür boyu abonelikle kullanılabilir, ancak 5 kullanıcının 1 hesap paylaşmasına izin verdiğinden, aile planını 5 yıllık yıllık 500 GB’lık bağımsız planlarla karşılaştırırız.

Aile planı size 500 dolara mal olurken, her prim planı 47.88 x 5 dolara mal oluyor ve bu da yıllık toplam 239,40 dolar! 5 yıl içinde, 1.197 $ ‘ı korkutmanın maliyeti, bazı nedenlerden dolayı beni biraz kızdırıyor.

Aile yaşam planı için ödeme yaparsanız 5 yıl içinde kazancınız: 697 dolar

Bu rakamlarla, Yaşam Boyu aboneliklerin daha pahalıya mal olduklarını (yüksek 1 kapalı ödeme nedeniyle) hissettirirken, aslında çok daha az ödeyeceğinizi ve yıllıklara göre daha fazla değer elde edeceğinizi söylemek oldukça güvenli olduğunu düşünüyorum. planları. PCloud’a uzun vadede bağlı kalmayı planlıyorsanız, ömür boyu planlardan birini satın almanızı önemle öneririz..

Ek Özellik – pCloud Kripto Ömrü

pCloud Kripto Ömrü

Hepimiz dosya güvenliğinin önemli olduğu konusunda hemfikiriz, ancak bunun bedelini ödemeye değer mi? Sonuçta, dosyalarımız pCloud’un sunucularında zaten güvende.

Zaten AES TLS / SSL 256 bit şifreleme kullanıyorlar, böylece dosyalarımız sunuculara giderken ele geçirilirse, kaçırılanlar bu dosyalara bir anahtar olmadan erişemezler..

Öyleyse neden pCloud Crypto’ya ihtiyacımız olsun??

Gördüğünüz gibi, pCloud’un sunucularına yüklenen dosyalar, yukarı çıkarken AES şifrelemesinin keyfini çıkarabilir ve hiç kimse bu dosyalara dokunamaz, ancak sunuculara ulaştığında dosyalar orijinal formlarına geri döner. Dosyalarınız hala güvenli olsa da, pCloud’daki kişiler yüklediğiniz içeriği görebilir.

pCloud Crypto, sizin için benzersiz bir anahtar oluşturarak ek bir güvenlik katmanı ekler, böylece pCloud da dahil olmak üzere yalnızca anahtarın bulunduğu kişi bu dosyalara erişebilir.

Varsayımsal olarak, pCloud’a çok gizli hükümet verileri yüklediyseniz ve bazı terör örgütleri ofislerini fiziksel olarak ele geçirirse, pCloud’u yüklediğiniz verileri aktarmaya zorlayabilir ve bu bilgileri dünya hakimiyeti için kullanabilirler. Bu doğru, dünya cehenneme gidecek ve bu senin hatan, dostum.

PCloud kripto ile, teröristlerin en kötü şöhretleri pCloud’u yağmalasa bile, süper hassas özel hükümet verilerinize erişimlerinin hiçbir yolu yoktur ve dünyayı cehenneme gitmekten kurtaracaksınız, şimdi bir kahraman olarak selamlanıyorsunuz.

Her neyse, maliyet hakkında konuşalım.

pCloud Crypto’nun yıllık maliyeti 47.88 dolar, ömür boyu abonelik ise sadece 125 dolar. 5 yıl içinde 114,40 $ tasarruf etmiş olursunuz. PCloud Crypto alacaksanız, kendinize bir iyilik yapın ve ömür boyu sürüme geçin. Çok daha fazla tasarruf edeceksiniz.

Not

Kripto, bulut depolama alanınızdan satın alınacak ek bir özelliktir. Ömür boyu kripto ile 2 TB ömür boyu depolama isteyip istemediğinizi söyleyin. Maliyet 350 $ + 125 $ = 475 $ olacak.

Ne yanlış gidebilir

Sam’in incelemesinde bahsettiği gibi, pCloud’un mükemmel hizmetlerinin bir dezavantajı yoktur. Ancak, aşağıda bahsedeceğimiz birkaç endişemiz var.

1. Ya başka bir şirket pCloud’u satın alırsa?

Olması muhtemel değil, ancak yine de geçerli bir endişe.

Yorumlar için pCloud’da (bu arada olağanüstü) destek ekibine ulaştık ve şirketi satmak istemediklerini garanti ettiler, ancak herkes karar verirse tüm ömür boyu hesapları onurlandıracaklar gelecekte şirketlerini satın alıyor.

Ancak, emin olmak isteriz, bu yüzden Hizmet Koşullarından geçtik ancak maalesef bununla ilgili hiçbir şey bulamadık.

Hizmet Şartlarında bu konuda bir literatür olmadığını kabul ettiler, ancak düşünce bizi gerçekten rahatsız ettiyse, her zaman yıllık planlarına gitmeyi seçebiliriz. Hemfikiriz.

2. Yeterli depolama alanı yoksa ne olur??

2 TB depolama alanı şu anda çok fazla görünebilir, ancak dosya boyutları hızlı bir şekilde büyüyor. 5 yıl içinde 2 TB yeterli olmayabilir. Zamanı geldiğinde hesaplarımızı yeni sürüme geçirecekler mi yoksa daha fazla depolama alanı satın almamız mı gerekiyor??

PCloud gelecekte 5 TB’lık bir hesap oluşturmaya karar verirse ne olur? Sadece farkı ödeyerek buna yükseltmek istiyoruz, ancak durumlara bakarak (herhangi bir yıl boyunca yıllık bir hesap tutmuş olsanız bile, ömür boyu abonelik ücretinin tamamını ödemeniz gerekiyor) görünüyor sanki daha fazla çatal yapmamız gerekmiş gibi.

3. Fırsat maliyeti – Ya daha iyi bir şey gelirse?

Ah FOMO (kaçma korkusu) bu konuda güçlü.

Tüm pCloud’un ömür boyu abonelik planlarının mükemmel bir değeri var, ancak bununla yüzleşelim – 175 $ ucuz değil. İnsanların, 175 dolar önlerinde olmadıkları için yıllık ödeme yapmayı seçtiklerini görebiliyorum, ancak.

Yapmaya çalıştığım nokta, bir hesap için çok fazla para ödeyeceğimiz ve başka bir şirket daha düşük maliyetle üstün bir ürün oluşturmaya karar verirse, 6 ay yolda ödüyor olmamız, çubuğun kısa ucu.

Hizmetlerini kullanmak istiyorsak, yeni, üstün ürün için ödeme yapmak zorunda kaldık (zaten pCloud’a ödediğimiz şeyin üstünde) ve bu çok fazla!

Son Düşünceler – Başparmak yukarı veya aşağı?

Tamam, işte düşüncelerimiz – pCloud’un Yaşam Boyu Aboneliği garip. Maliyet tasarrufu göz ardı edilemeyecek kadar büyük. 500 GB kullanım ömrü planıyla, 5 yıllık yıllık bir hesap için ödeme yapmanıza kıyasla 64,40 $ tasarruf edersiniz (tasarruf 2 TB ve Aile planıyla daha da büyür).

Elbette, birkaç geçerli kaygımız var (gelecekteki depolama alanı eksikliği, fırsat maliyeti, pCloud’un Ömür Boyu faydalarımızı kullanmadan önce kapanma korkusu) ama gerçek olalım; endişelerimiz geçerlidir, ancak gerçekleşme olasılığı düşüktür.

Sizi gerçekten rahatsız ediyorsa, yıllık plana her zaman girebilir ve kendinizi daha güvende hissetmeye başladığınızda yükseltme yapabilirsiniz.

Bitcatcha.com’daki herkes adına pCloud’un Yaşam Boyu Abonelik planını iki başparmak yukarıya veriyorum. Akıllı hale gelmeden önce alın ve planı çekmeye karar verin!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me