Fascinujú ma konverzie.

Pretože môžete zvýšiť svoj predaj bez toho, aby ste utratili jeden cent za ďalší marketing.

Namiesto toho, aby ste prenasledovali nových zákazníkov, môžete svoje stránky sprísniť a vyťažiť zo svojej súčasnej prevádzky viac.

Počkajte, aké sú miery konverzie?

Je to jednoduché, zakaždým, keď zákazník klikne na tlačidlo „kúpiť“. Alebo zakaždým, keď sa prihlásia k vašim službám. Váš konverzný pomer predstavuje percento z celkového počtu návštevníkov, ktorí kliknú na toto dôležité tlačidlo.

Prejdime k naháňačke a ukážeme vám, ako môžete vysoko poslať mieru konverzie elektronického obchodu.

1. Nastavte menšie konverzie

Vedeli ste, že 90% vašich návštevníkov obchodu ešte nie je pripravených na nákup od vás? Trvá to chvíľu, kým sa táto dôvera vybuduje a presvedčí niekoho, aby od vás kúpil.

Ale namiesto toho, aby ste sa rozlúčili s 96%, pripravte si niekoľko menších konverzií, napríklad prihlásenie do e-mailu. Aj keď nevykonáte predaj okamžite, dostanete e-mailovú adresu. To znamená, že ich môžete vychovávať. a urobiť takú veľkú konverziu neskôr.

Marie Claire - menšia konverzia

Pozrite sa, ako vám Marie Clare ponúka „50 najlepších tipov pre krásu“ výmenou za e-mailovú adresu. Vedia, že ich potenciálni zákazníci to budú milovať a urobia malú konverziu.

Tento predplatiteľ ho nakoniec pravdepodobne kúpi. Úplná konverzia je dokončená!

2. Odstráňte riziko

Väčšina ľudí je skeptická k nákupu od malej firmy, o ktorej nikdy nepočula. Náš opatrný inštinkt sa rozbehne a my sa z toho často rozprávame.

Zbavte sa rizika skôr, ako budete mať na to zákazníka možnosť premýšľať! Predvídajte, prečo by potenciálny zákazník mohol váhať s nákupom vášho produktu. Povedzme, že prevádzkujete obchod s módou. Vaši zákazníci sa obávajú nasledujúcich rizík:

  1. oblečenie sa nezmestí správne
  2. keď sa o to pokúsite, nebudú sa mu páčiť
  3. stratili peniaze na dodávku

Odstráňte tieto riziká zo slova „choď“..

Hugo Boss - Znížte riziko zákazníkov

Hugo Boss to robí priamo v hornej časti svojich webových stránok. Ihneď oznámia zákazníkom, že môžu položku vrátiť zadarmo. A dokonca za vás vykonajú doplnkové úpravy.

Ak sa vám oblečenie nepáči, peniaze dostanete späť, alebo ich môžete nechať zmeniť. Riziko a úzkosť sú preč.

3. Sociálny dôkaz

Ďalším spôsobom, ako prekonať tieto opatrné prekážky a zabezpečiť ďalšie konverzie, je sociálny dôkaz. Ukážte to svojim návštevníkom skutoční ľudia už používajú váš produkt.

Zákazníkmi sú ovce; radi vedia, že ostatní ľudia dôverujú vašej službe!

Asos to robí lepšie ako ktokoľvek s vlastnosťou #AsSeenOnMe. Zákazníci odovzdávajú fotografie z nich oblečených v oblečení Asos.

Ukážte svoj produkt v akcii

Presvedčuje návštevníkov, že ostatní ľudia dôverujú vašim produktom. A to im dáva istotu, že kliknú na tlačidlo „kúpiť“. Táto konkrétna funkcia tiež umožňuje ľuďom vidieť, ako vyzerá oblečenie pre „normálnych“ ľudí. (t. j. nie model!), čo má za následok dlhú cestu, ktorá pomáha ľuďom rozhodnúť sa.

Marketingový guru Mark Schaefer to povedal lepšie ako ktokoľvek iný:

Sociálny dôkaz

4. Nákup jedným kliknutím

Hádajte, koľko nákupných košíkov online je opustených pred odhlásením?

68%.

68% !! Je to obrovské množstvo ľudí, ktorí sú hneď na cieľovej čiare, ale pred nákupom kliknú preč. Prečo sa to stalo?

Jednou z odpovedí je komplikovaný proces platby. Zákazníci sa nudia, frustrujú alebo rozptyľujú.

Je vašou úlohou prinútiť ich, aby sa rýchlo odhlásili. Zjednodušenie procesu platby a platby je najvyššou prioritou.

Pre existujúcich zákazníkov, ktorí sú už prihlásení, nastavte nákup jedným kliknutím.

Amazon - proces platby

Už viete, že Amazon sú kráľmi nákupu jedným kliknutím. Pravdepodobne ste už na to padli (myslím tým, že ste to už použili). Systém si pamätá všetky vaše údaje, takže si ich môžete objednať bez toho, aby ste prešli chaotickým procesom platby.

5. „Kúp si ako hosť“

Existuje iný dôvod, prečo zákazníci svoje vozíky často opúšťajú. Žiada sa o nekonečné množstvo informácií. Pamätajte, že sa snažíte získať čo najviac konverzií dverami. Táto časť je čo najľahšia.

Dajte ľuďom super jednoduchý spôsob, ako platiť, a choďte ďalej. Čím viac informácií požadujete, tým je pravdepodobnejšie, že prídete o predaj.

Pokladňa pre hostí spoločnosti Apple

Apple má tu vynikajúci systém. Nakoniec samozrejme uvediete svoju e-mailovú adresu, ale ponecháte ju až do konca. Najskôr ich dostaňte k platobnej bráne.

6. Doprava zadarmo

Ako zákazník sa často duševne zaväzujeme niečo kúpiť. Ospravedlňujeme cenu v našich hlavách a konečne ideme k pokladni.

A potom – počkajte – pridali len 5 dolárov za dopravu! Je to malé množstvo, ale mení celú psychológiu nákupu. Je to ďalšia prekážka, ktorá môže ľudí len odvrátiť.

doprava zdarma

Skúste do všetkých produktov pridať bezplatné doručenie a namiesto toho cenu za doručenie do svojich produktov. Vieme, že to pre vás a vaše účty trochu zradí, ale existujú spôsoby, ako vám pomôcť.

7. Znížte počet zobrazovaných produktov

Zdravý rozum nám hovorí, že musíme predávať čo najviac produktov. Koniec koncov, všetci milujú výber, správne?

Pravda je v skutočnosti celkom iná. Keď sa zákazníci stretávajú s veľkým množstvom produktov, majú tendenciu si vybrať žiadny z nich. Sú ohromení a nemôžu sa rozhodnúť.

Ak existuje len malý výber možností, je pre nich ľahšie vybrať.

Niektorí odborníci z Stanfordskej univerzity to vyskúšali v obchode s džemmi. Keď zákazníkom ponúkli menej výberov príchutí marmelády, predaj vzrástol.

málo produktov sa prevádza lepšie

Tu si vyberte knihu Apple z listu. Počet produktov, ktoré predávajú, môžete spočítať na dvoch rukách. A sú najväčšou maloobchodnou spoločnosťou na svete. Do pekla, sú najväčšou spoločnosťou na svete (z hľadiska trhového obmedzenia).

8. Vytvorte nedostatok

Všetci sa bojíme, že nám unikne fantastická ponuka alebo ponuka. Ak hovoríte zákazníkom, že vám zostáva iba obmedzený počet zásob, je väčšia pravdepodobnosť, že si ich kúpia.

Podľa nedávnej štúdie tento trik zvýšil mieru konverzie jedného obchodníka o úžasných 332%.

Ak zákazníkom poviete, že ponuka končí o 6 minút a 18 sekúnd, ponáhľajú sa na tlačidlo „kúpiť“. A rýchlo.

Boohoo - nedostatok

Toto je jednoduchá psychológia. A nemusí to nevyhnutne byť pravda. Určite to však zvýši mieru konverzie. Nenávidíme veľa. FOMO je skutočné!

9. Magnetická výzva na akciu

Výzva na akciu je jediným najdôležitejším tlačidlom na vašom webe. Je to tlačidlo „kúpiť“ alebo „zaregistrovať sa“.

Je to tlačidlo prevodu.

Vaším cieľom je, aby na ňu kliklo čo najviac ľudí. Takže to musí byť magnetické. Pokiaľ ide o CTA, je potrebné dodržať niekoľko pravidiel:

  1. Nech je to odvážna farba
  2. Dajte mu dostatok voľného priestoru, aby priťahovalo oko
  3. Použite naliehavú kópiu

Obzvlášť sa mi páči nasledujúci príklad, ktorý dodržiava všetky tri pravidlá a dodáva trochu „klinika“, takže odstráňte všetky obavy zákazníkov..

Manly Goods - Výzva na akciu

Je jasne zelená a vyžaduje pozornosť. Je tu veľa voľného priestoru na to, aby oko upútalo, a má pocit naliehavosti; “Začať”. Ale najlepšie je, že malý klinik, „Pridajte sa už k 1000 tisícom mužov“. (Môžem dokonca odpustiť desivé použitie apostrofu).

Zahŕňa sociálny dôkaz (ako sme už hovorili) a odstraňuje tento pocit rizika alebo opatrnosti.

10. Vylepšite svoju hodnotovú ponuku

Vaša hodnotová ponuka je pravdepodobne najdôležitejším faktorom v miere konverzie. Je tiež najťažšie napraviť sa.

Nikdy ste o tom nepočuli? Toto je hodnotný návrh v akcii, so súhlasom „námestia“:

návrh so štvorcovou hodnotou

Podľa môjho názoru je to jeden z najhodnotnejších návrhov na webe.

Hodnota prop je kombináciou kópie, obrázkov a CTA, ktorá zachytí celé vaše podnikanie za zlomok sekundy.

Pozrime sa na vyššie uvedený príklad. Kombinácia slov a obrázkov je tak príjemne jednoduchá, že okamžite viete, čo robí a prečo to potrebujete. A len sa pozrite na túto CTA: „Získajte bezplatnú čítačku kariet“. Mali by to učiť na marketingovej škole.

Ak viete zákazníkom povedať, kto ste a prečo by si od vás mali kúpiť menej ako sekundu, váš konverzný pomer sa bude strieľať cez strechu.

Tip pre profesionálov

Sledujte, ako Alex Osterwalder hovorí o navrhovaní dokonalej hodnoty ponuky. [/ Zvýrazniť]

11. Prispôsobenie

Zákazníci s väčšou pravdepodobnosťou nakupujú od vás, ak sa cítia byť ocenení a pochopení. Predvídajte, aké výrobky sa im budú páčiť, a znova a znova ich prevádzate.

Všetci vieme, že Amazon je vynikajúci. Zobrazujú vám kotúče prispôsobených položiek na základe vašej histórie prehliadania a minulých nákupov. Buduje dôveru a posilňuje vzťahy so zákazníkmi.

Asos to tiež robí pomocou zvýrazňovacej cievky s názvom ‘Migh You Like Like …“ Na základe vašej histórie nakupovania zostavujú zoznam súvisiacich položiek a produktov. Je to osobné, takže zákazníci s väčšou pravdepodobnosťou kliknú na tlačidlo „kúpiť“.

Položky súvisiace s Asos

Ak na napájanie obchodu využívate WooCommerce, môžete pomocou rozšírenia „História zákazníkov“ sledovať nákupy zákazníkov a ponúkať prispôsobené návrhy..

12. Zastavte predaj detailov, predajte výhody

Ak chcete jeden dôvod, prečo spoločnosť Apple predáva viac produktov ako jej konkurenti, tu je dôvod, prečo. Toto je predajná stránka spoločnosti Dell:

prebytok informácií

Prebytok informácií!!

Snaží sa produkt predať uvedením jeho funkcií a špecifikácií.

Teraz sa pozrime na stránku predaja spoločnosti Apple:

Apple - predajná stránka

V dohľade nie je ani jedna štatistika. Nepredávajú informácie, predávajú výhody. Ukazujú, ako pomôže ich produkt vy byť kreatívnejší. Je to inšpiratívne.

(Je to tiež čisté, jednoduché a cenovo výhodné riešenie).

Prestaňte popisovať svoje produkty a začnite zákazníkom ukazovať, ako to zmení ich život.

13. Zjednodušte svoj webový dizajn. Odstráňte rozptýlenie

Váš web má iba jeden cieľ: predávať produkty.

Čokoľvek iné je iba rozptýlenie. Zbaviť sa toho.

Jednou z najťažších vecí pre každého podnikateľa je zjednodušenie jeho produktu, firmy alebo webovej stránky. Zdá sa, že všetko nevyhnutný, správny? Je však načase, aby ste boli odvážni a urobili škrty na webe.

Tu je web pre Beats. Predávajú viac slúchadiel ako ktorákoľvek iná spoločnosť na tejto planéte.

Beats - jednoduchosť

Všimnite si, že nie je doslova nič, na čo by ste mohli kliknúť, s výnimkou samotných produktov. Neexistuje nič, čo by vás odvrátilo od prieskumu a nakoniec od nákupu.

Internet je určený na rozptýlenie. Stratíme sa v králičích dierach a obsahu. Pokiaľ ide o predajnú stránku, uistite sa, že existuje iba jedna cesta. Tlačidlo Kúpiť!

14. Ukáž produkt v akcii

Obrázky, ktoré používate na webe, sú nesmierne dôležité. Nie je žiadnym tajomstvom, že krásne snímky predávajú produkty. Pred nákupom zákazníci radi vidia každý detail vo vysokom rozlíšení. Znižuje riziko a zvyšuje túžbu!

Pre konverzný pomer typu tip-top však môžete ísť ešte o krok ďalej. Ukážte svoj produkt v akcii.

Hodnota Go Pro prop

Tu je kamera GoPro v jej prirodzenom prostredí. Nepotrebujete ani vidieť obrázok samotného fotoaparátu, ale okamžite ho chcete!

Asos to robí ešte lepšie tým, že ukazuje mólo na oblečenie. Je to oveľa lepší spôsob, ako zistiť, ako sa oblečenie hodí, ako pár starostlivo upravených obrázkov.

y6dk3asos - mólo

15. Dobrý predaj

Je to najstarší trik v maloobchodnej knihe, ale funguje to ako kúzlo.

asos - predaj

Predaj inšpiruje naliehavosť a dáva ľuďom ešte väčší dôvod na kliknutie na tlačidlo „kúpiť“. Je zrejmé, že nemôžete spustiť predaj 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale môžete striedať, ktoré zásoby a položky sú v predaji.

Možno by ste mohli dať na predaj všetky pánske oblečenie na týždeň. Potom všetky dámske oblečenie. Potom už len topánky. Neustále rotujte a vždy budete mať niečo v predaji, pričom miera konverzie bude vysoká.

16. Testovanie A / B

Máte na mysli dva skvelé titulky, ale neviete, ktorý z nich je efektívnejší?

Alebo sa snažíte vybrať medzi dvoma rôznymi farbami pre svoju výzvu na akciu.

Namiesto hádania alebo slepého výberu spustite test A / B, aby ste to zistili určite ktorý funguje najlepšie. Test A / B slúži jednej možnosti na polovicu vašich návštevníkov a ďalšej možnosti ostatným.

Ten, kto konvertuje najlepšie, je vaším víťazom. A potom to môžete implementovať na celom webe.

Začnite s týmto hlavným rozhodnutím a miera konverzie sa výrazne zvýši. Rýchlo si uvedomíte, že každý malý aspekt vašej stránky má vplyv na váš predaj. Všetko budete chcieť vyskúšať!

Vyzbrojený týmito 16 mega-tipmi, môžete zvýšiť svoj predaj bez toho, aby ste museli minúť cent na ďalší marketing.

Máte nejaké otázky, nápady alebo názory? Dajte nám vedieť v komentároch a my vám radi odpovieme.