Myśląc o Indonezji, można pokusić się o egzotyczne miejsce na wakacje z tak różnorodnymi lokalizacjami, jak duże centra handlowe czy malownicze plaże. Niestety życie w tym kraju może stanowić zupełnie inny scenariusz, biorąc pod uwagę skłonność rządu do prowadzenia tajnych działań kontrolnych nawet wśród własnych mieszkańców.

Przy tak niskim wyniku internetowym jak Freedom w Indiach nie powinno dziwić, że w Indonezji dochodziło do wielu przypadków opresyjnej działalności cyfrowej rządu. Od przyznania sobie bardzo szeroko pojętych uprawnień w zakresie nadzoru do blokowania platform mediów społecznościowych, mieszkańcy Indonezji są doskonałym przykładem użycia, ponieważ ci, którzy skorzystaliby bardzo na korzystaniu z VPN.

Przy populacji ponad 260 milionów Indonezja ma stosunkowo niski wskaźnik penetracji Internetu na poziomie 54,68%, a mimo to ma ograniczenia na platformach społecznościowych, ogranicza dostęp do treści politycznych, a nawet aresztował niektórych głośnych blogerów.

Dzięki rozważnemu korzystaniu z VPN, można tego bardzo ostrożnie uniknąć, zwłaszcza że VPN nie są tam nielegalne.

Contents

Indonezja wykorzystuje przeszukiwacz oparty na sztucznej inteligencji do wykrywania naruszeń treści

Na początku 2018 r. Indonezyjskie Ministerstwo Komunikacji i Technologii Informacyjnych (MCIT) uruchomiło coś, co nazwano Cyber ​​Drone 9. Niestandardowy przeszukiwacz sieci został zaprojektowany z myślą o dwóch celach – aby dowiedzieć się, co rząd uznał za „negatywną treść”, a następnie zablokować Indonezyjczykom dostęp do tego.

Parametry, na których działa przeszukiwacz, są wciąż udoskonalane, ponieważ są oparte na sztucznej inteligencji, ale jak dotąd zakres wydaje się dość szeroki. Według źródeł negatywne treści obejmują „pornografię, hazard, przedstawienia przemocy, radykalizm i dyskryminację ze względu na rasę i religię”.

Jest to dodatkowo spotęgowane przez dostawców usług internetowych, którzy z różnych powodów arbitralnie przeprowadzają własne działania blokujące. Na przykład w 2016 r. Użytkownicy z Indonezji zgłosili, że Netflix stał się niedostępny przez Telkomsel, mimo że nie było go na liście zakazów.

Nie tylko sytuacja nie została rozwiązana w celu udzielenia pomocy użytkownikom, ale ministerstwa rządowe podziękowały ISP za inicjatywę zablokowania firmy, która, jak twierdziła, „działała nielegalnie bez odpowiedniego licencjonowania”.

Dostęp do serwisu Netflix został ponownie dopuszczony dopiero w 2017 r., Kiedy firma podpisała umowę z największą firmą telekomunikacyjną w kraju.

Rząd przyznaje sobie szerokie uprawnienia w zakresie nadzoru

W ramach rządu kilka agencji ma uprawnienia do ograniczania treści online zgodnie z ustawą o informacjach i transakcjach elektronicznych (ustawa ITE). Ustawa była kilkakrotnie zmieniana w celu zwiększenia zakresu uprawnień w niej wymienionych.

Ustawa o ITE zezwala teraz nie tylko na blokowanie treści, ale część zmian pozwoliła organom nakazać dostawcom usług internetowych, aby to zrobili. Od tego czasu wzrosła liczba agencji posiadających uprawnienia do filtrowania treści.

Niepewność w prawie do prywatności

Chociaż oficjalnie Indonezyjczycy powinni mieć prawo do prywatności chronione przez konstytucję, najwyraźniej nie istnieje prawo mające pomóc w egzekwowaniu tego prawa. Jednak ze względu na mandat rządowy dla firm do przechowywania danych użytkowników prywatność jest nieco podejrzana.

Jest to szczególnie prawdziwe, ponieważ niektóre firmy dostarczają organom ścigania danych użytkowników na żądanie. Nawiasem mówiąc, jest to jeden z kluczowych elementów VPN – ochrona prywatności użytkownika. Większość najlepszych sieci VPN gwarantuje użytkownikom, że nie będą przechowywane żadne dzienniki ich działań, co dosłownie oznacza, że ​​nie ma danych do przekazania w przypadku żądania.

Z harmonogramu działań na przestrzeni kilku lat możemy zobaczyć, że rząd systematycznie dąży nie tylko do uzyskania arbitralnych praw dostępu do danych użytkowników, ale także kształtuje środowisko, aby to umożliwić. Poniższa oś czasu jest jednym z takich zestawów zaimplementowanych scenariuszy, które to podkreślają;

 • 2000 – Rząd upoważnia okres zatrzymania klienta telekomunikacyjnego nie krótszy niż trzy miesiące
 • 2012 – Dostawcy systemów elektronicznych oferujących usługi publiczne wymagane do budowy centrów danych
 • 2016 – MCIT zmusza dostawców OTT do włączenia się lokalnie w celu ułatwienia legalnej przechwytywania

Chociaż anonimowość nie jest regulowana przez prawo Indonezji, kamienie milowe są krokiem w kierunku prawa i możliwości dla agencji rządowych w tym kraju do zniesienia tej warstwy anonimowości.

Aresztowanie i ściganie działaczy internetowych

W imię bezpieczeństwa narodowego Indonezja również mocno sprzeciwiła się korzystaniu z Internetu do różnych celów, w tym między innymi zniesławienia, spraw religijnych i manipulacji treściami („fałszywe wiadomości”).

Choć może się to wydawać bardzo Donaldem-Trumpem, rzeczywistość jest ostrzejsza, aw co najmniej jednym przypadku internauta w kraju został aresztowany za udostępnianie krytycznych treści w prelegencie Izby Reprezentantów. W 2017 r. Urzędnik państwowy, który domagał się zniesławienia, podjął również trzy media (uwaga: treść linku jest w języku indonezyjskim).

Sieci VPN są nadal legalne w Indonezji

Chociaż na całym świecie zdarzają się przypadki (np. Rosja i Chiny), które zaczynają zwracać uwagę na VPN i próbują wprowadzić jakieś regulacje, w chwili obecnej Indonezja nie dołączyła jeszcze do tego pasma.

Czego szukamy w sieci VPN

1. Prywatność i anonimowość

Jak może się teraz zdawać, Indonezja naprawdę nie jest miejscem, w którym chcesz surfować po Internecie bez korzystania z VPN, niezależnie od tego, czy jesteś obywatelem tego kraju, czy gościem w tym kraju. Ze względu na czynniki, które przedstawiłem powyżej oraz powagę konsekwencji naruszenia tych przepisów, dobrym pomysłem jest skupienie się na aspektach prywatności i anonimowości, jakie VPN oferuje użytkownikom w Indonezji.

Ponieważ zarówno rząd, jak i sektor prywatny współpracują ze sobą, a także niezależnie, aby monitorować i kontrolować ruch, VPN musi być w stanie zapewnić, że Twoje dane i działania mogą być przechowywane dokładnie tak, jak powinny – prywatne.

Jednym z najlepszych sposobów, aby to zapewnić, jest obserwowanie sieci VPN, które nie tylko mają ścisłe zasady dotyczące braku rejestrowania, ale także opierają się na krajach, które mają luźniejsze przepisy dotyczące zatrzymywania danych. Z pewnością wyklucza to jurysdykcję pięciu krajów i czternastu oczu.

2. Bezpieczeństwo

Zabezpieczenie VPN jest takie samo dla użytkowników z Indonezji, jak wszędzie indziej. Idealna równowaga znana jest tylko użytkownikowi. Czy decydujesz się na 256-bitowe szyfrowanie na ryzyko obniżenia prędkości VPN, czy też chcesz obniżyć ten pasek w celu zwiększenia prędkości??

Osobiście uważam, że na rynku indonezyjskim najlepiej byłoby spróbować utrzymać wysoki poziom szyfrowania z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, jednym z głównych bohaterów omawianego przypadku jest rząd Indonezji, który prawdopodobnie będzie dysponował większymi zasobami przeznaczonymi na próbę złamania napotkanego szyfrowania.

Po drugie, ze względu na niższe średnie prędkości Internetu w kraju, możesz bezpiecznie utrzymywać poziomy szyfrowania tak wysokie, jak to możliwe, bez uszczerbku dla twoich ogólnych maksymalnych prędkości osiągalnych.

3. Fałszowanie geolokalizacji

Zwykle, gdy mówimy o fałszowaniu geolokalizacji, miałoby to na celu uzyskanie dostępu do alternatywnych treści od głównych dostawców, takich jak Netflix US lub BBC iPlayer w Wielkiej Brytanii. Jednak użytkownicy z Indonezji mają o wiele więcej do czynienia z fałszowaniem geolokalizacji, ponieważ dosłownie jest mnóstwo stron, do których nie mają dostępu.

4. Wsparcie P2P

Jedną z kategorii witryn blokowanych przed dostępem w Indonezji wydają się być strony z torrentami. Ponownie, jest to kolejny obszar, w którym VPN naprawdę by pomógł. Uważaj na sieci VPN, które mają wyraźnie określone wytyczne ruchu P2P w swoich warunkach świadczenia usług, takie jak TorGuard lub NordVPN.

5. Szybkość i stabilność

Przy średniej prędkości stacjonarnego łącza szerokopasmowego wynoszącej zaledwie 16,31 Mb / s w Indonezji, większość sieci VPN powinna mieć zero problemów odpowiadających potrzebom użytkowników. Prędkości mobilne są nawet niższe średnio o 10,45 Mb / s, więc głównym problemem związanym z VPNami w Indonezji z pewnością nie będzie prędkość.

Ranking: Najlepsza sieć VPN dla Indonezyjczyków

Tak jak w przypadku wszystkich moich testów VPN, zanim oceniam ich szybkość, zawsze oceniam własne. Poniżej przedstawiono moją rzeczywistą prędkość łącza szerokopasmowego opartą na linii usługowej 500 Mb / s, bez aktywnego połączenia VPN:

wynik testu prędkości podstawowej - Indonezja

(Zobacz pełny wynik testu prędkości podstawowej tutaj)

Ponieważ mam siedzibę w Malezji, moje prędkości będą miały tendencję do szybkiego łączenia się z serwerami VPN w regionie Azji i wolniejszego, gdy połączę się z serwerami w USA lub Europie. W tym teście podłączyłem się do indonezyjskiego serwera testów prędkości, aby dać wyobrażenie o prędkości względnej na odległość.

Jak widać, wolne od VPN połączenie z lokalnym serwerem zapewnia mi przyzwoitą prędkość 365 Mb / s. Prędkości mogą się czasem różnić, więc weź to ze szczyptą soli.

Uwaga

 1. Cena oparta jest na kursie wymiany 1 USD = 14 148 IDR.
 2. Podana cena dotyczy subskrypcji 12-miesięcznych. Cena może stać się tańsza, gdy subskrybujesz na dłuższy okres.
 3. 1. NordVPN

  https://nordvpn.com

  NordVPN

  Prędkość

  Świetny

  Bezpieczeństwo & Prywatność

  Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

  Cena (IDR)

  98,894 / mies

  Najważniejsze cechy

  • Brak dzienników
  • Wyłącznik awaryjny
  • Obsługuje 6 urządzeń

  "Dzięki eleganckiemu interfejsowi, stabilnym prędkościom i fantastycznym długoterminowym planom cenowym Nord jest doskonałym wyborem dla każdego użytkownika VPN."

  NordVPN zajmuje mocne pierwsze miejsce na naszej liście Najlepszych VPN dla Indonezji z wielu powodów. Jednym z pierwszych jest to, że mają siedzibę w Panamie, która jest również dobrym miejscem dla VPN. Poza tym NordVPN ma znakomitą reputację i jest kolejnym dostawcą VPN, który ma ogromną liczbę serwerów w wielu krajach.

  Ich ścisłe zasady braku logowania w połączeniu z 256-bitowym szyfrowaniem klasy wojskowej i świetnymi planami cenowymi oferują prawie każdemu ofertę, której trudno się oprzeć.

  NordVPN Speed ​​Test Indonesia

  NordVPN Speed ​​Test Indonesia – Jakarta Server
  (Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

  Dzięki prędkości pobierania 16 Mb / s, w tej rundzie testów NordVPN wykazał bardzo stabilną wydajność na swoim serwerze w Indonezji. Co sprawia, że ​​są jeszcze bardziej atrakcyjne, ponieważ nie tylko zezwalają na ruch P2P, ale mają specjalnie zoptymalizowane serwery dla ruchu P2P!

  Przeczytaj naszą szczegółową recenzję na temat NordVPN, aby dowiedzieć się, dlaczego jest to VPN nr 1 Bitcatcha!

  2. ExpressVPN

  https://www.expressvpn.com

  ExpressVPN

  Prędkość

  Dobrze

  Bezpieczeństwo & Prywatność

  Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

  Cena (IDR)

  117,711 / mies

  Najważniejsze cechy

  • Prywatność na morzu
  • 148 lokalizacji VPN
  • Pełne 256-bitowe szyfrowanie

  "Korzystanie z ExpressVPN pozwala uzyskać adres IP w Indonezji, który jest szybki, bezpieczny i umożliwia przesyłanie strumieniowe multimediów i nie tylko."

  Ze względu na liczne ograniczenia Nie powinno dziwić, że ExpressVPN wydaje znaczne uprawnienia infrastrukturalne dla Indonezji. Średnio ta usługa VPN oferuje doskonałą, wszechstronną obsługę, od najwyższych prędkości aż po kompleksowe aplikacje i protokoły – idealne dla bezpieczeństwa, prywatności i anonimowości. Jej protokoły bezpieczeństwa są również najlepsze w swojej klasie do użytku konsumenckiego, jakie istnieją obecnie.

  Dokładnie przetestowałem tę usługę i bez wahania polecam ją jako najlepszego dostawcę usług VPN dla użytkowników w Indonezji. ExpressVPN jest stabilny i umożliwia dostęp również do szerokiej gamy urządzeń.

  ExpressVPN Speed ​​Test Indonesia

  ExpressVPN Speed ​​Test Indonesia – Jakarta Server
  (Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

  Jako pomysł na to, jak dobrze robi, porównałem moją domyślną prędkość linii bez VPN z testem objętym usługą ExpressVPN do tej samej lokalizacji. Po włączeniu ExpressVPN i połączeniu z serwerem w Indonezji udało mi się wykazać dużą prędkość pobierania danych wynoszącą 86 Mb / s.

  Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN, aby dowiedzieć się, dlaczego jest to jedna z naszych najlepszych ofert!

  3. Surfshark

  https://surfshark.com/

  Surfshark

  Prędkość

  Świetny

  Bezpieczeństwo & Prywatność

  Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

  Cena (IDR)

  28,155 / mies

  Kluczowe cechy

  • Połączenie Multi-Hop
  • Obsługuje wiele platform
  • Brak dzienników

  "Bez zbędnych dodatków i konsekwentny w działaniu, Surfshark zyskuje miano silnego kandydata."

  Jak dotąd stosunkowo nowa usługa Surfshark wykazała się imponującą wydajnością i wytrwałością. Jest to jeden z najsilniejszych nowicjuszy, a jego miejsce na tej liście odzwierciedla to, jak dobrze sobie radził pomimo swojej „młodości”.

  Oferują one kompletny pakiet VPN, którego podstawą jest prywatność i bezpieczeństwo, a także silne cechy sprzedaży P2P i łatwe obejście bloków regionalnych. Działa to szczególnie dobrze dla tych, którzy chcą uzyskać dostęp do różnych treści regionalnych u dostawców takich jak Netflix lub Hulu.

  Poza tym mają bardzo minimalistyczny interfejs, który nie jest zaśmiecony mnóstwem funkcji, o które nie prosiłeś ani nie chciałeś. Dzięki temu są bardzo skoncentrowani i sprawdzają się w przypadku tych, którzy po prostu nie chcą dodatkowych śmieci.

  test prędkości surfshark Indonezja

  Surfshark Speed ​​Test Indonesia – Surabaya Server
  (Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

  Ponieważ wielu dostawców usług VPN zaniedbuje obszar Azji i Pacyfiku na rzecz Europy i Ameryki Północnej, Surfshark nie tylko oferuje serwer w Indonezji, ale zapewnia użytkownikom dobre prędkości. W rzeczywistości stabilne prędkości ze wszystkich serwerów są jedną z głównych zalet korzystania z połączenia Surfshark.

  Dzięki prędkości przekraczającej 80 Mb / s za pośrednictwem serwera Surabaya użytkownicy w Indonezji lub osoby potrzebujące tutaj serwera będą zadowolone.

  Dowiedz się więcej o jego doskonałości w naszej dokładnej recenzji na Surfshark!

  4. TorGuard

  https://torguard.net

  TorGuard

  Prędkość

  Świetny

  Bezpieczeństwo & Prywatność

  Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

  Cena (IDR)

  79,598 / mies

  Najważniejsze cechy

  • Zbudowany dla P2P
  • TorGuard Stealth Proxy
  • Obsługuje 5 połączeń

  "Korzystanie z TorGuard to wspaniałe doświadczenie i daje pewność, że ich połączenie internetowe jest naprawdę bezpieczne."

  Jednym z najważniejszych czynników decydujących o umiejscowieniu TorGuard jest to, że jest to bardzo przyjazny dla P2P dostawca usług VPN. Po stronie użytkownika nie ma wiele blingów, ale ma niezwykłą wydajność.

  Interfejs TorGuard może wydawać się nieco przestarzały, gdy po raz pierwszy się z nim spotka, ale nie ma wątpliwości, że istnieje jeden z najbezpieczniejszych dostawców usług VPN w okolicy. Mimo że po stronie użytkownika nie ma zbyt wiele bledów, wydajność jest dość niezwykła.

  Istnieje jedna kluczowa różnica między TorGuard a wieloma konkurentami, ponieważ pozwala wybrać preferowany poziom szyfrowania. Oznacza to, że dla użytkowników P2P możesz zmniejszyć szyfrowanie i cieszyć się większą prędkością torrentowania w dowolnym momencie!

  Poza tym TorGuard ma wiele innych zalet, takich jak stabilne prędkości, możliwość obsługi wielu platform i możliwość ominięcia blokad VPN.

  TorGuard Speed ​​Test Indonesia

  TorGuard Speed ​​Test Malaysia – Petaling Jaya Server
  (Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

  Niestety TorGuard nie ma serwerów zlokalizowanych bezpośrednio w Indonezji, więc użytkownicy będą musieli wybrać jeden z kraju. Najbliżej byłoby w Singapurze lub Malezji – dzięki czemu wykazywał wysoką wydajność prędkości.

  Jako jedna z trzech najlepszych sieci VPN dla Indonezji, TorGuard oczywiście spełnił pewne wymagania dotyczące prędkości, a zwłaszcza biorąc pod uwagę, że musiałyby się połączyć poza krajem, 77 Mbps jest bardzo dobre. Jedynym minusem jest to, że dla młodszych użytkowników, którzy są przyzwyczajeni do elegancji nowoczesnych aplikacji, interfejs TorGuard będzie wyglądał jak coś z przeszłości.

  Przeczytaj naszą dokładną analizę TorGuard, aby uzyskać więcej informacji!

  5. CyberGhost

  https://www.cyberghostvpn.com

  CyberGhost

  Prędkość

  Ubogi

  Bezpieczeństwo & Prywatność

  Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5

  Cena (IDR)

  84,746 / mies

  Najważniejsze cechy

  • Oferuje kompresję danych
  • Blokowanie reklam
  • Obsługuje 7 urządzeń

  "CyberGhost ma siedzibę w Rumunii, ale zwrócił uwagę na potrzeby użytkowników w Indonezji, stale zwiększając liczbę serwerów w tym kraju."

  CyberGhosties są z nich zadowoleni i na pewno starali się być modni i optymistyczni w swoim marketingu. To kolejna z bardziej znanych nazw w branży VPN, ale osobiście uważam, że mogą być nieco przesadzeni.

  Jeśli chodzi o specyfikację, CyberGhost mówi dobrze, ale po przejściu z nimi testu radzę sobie szczyptę soli. Pamiętaj jednak, że jest to lista rankingowa, więc moje oczekiwania są dość wysokie.

  Cyberghost Indonesia

  CyberGhost Speed ​​Test Indonesia – Jakarta Server
  (Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

  Użytkownicy w Indonezji muszą pamiętać, że większość serwerów CyberGhost znajduje się w strefie UE, ale na szczęście mają one również w regionie Azji. Indonezja wydaje się jednak wyjątkiem i założyła co najmniej osiem znanych serwerów w tym kraju.

  Ogólnie udało nam się uzyskać bardzo użyteczną prędkość 15 Mb / s, co wciąż wystarcza do włączenia mediów na parze.

  Zobacz naszą pełną recenzję CyberGhost, aby dowiedzieć się więcej!

  6. IPVanish VPN

  https://www.ipvanish.com

  IPVanish

  Prędkość

  Targi

  Bezpieczeństwo & Prywatność

  Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5

  Cena (IDR)

  91,820 / mies

  Najważniejsze cechy

  • Wymuszone 256-bitowe szyfrowanie
  • Nieograniczone P2P
  • Obsługuje 10 urządzeń

  "Idealny dla Paranoidów, ale być może nie znajdzie się na szczycie listy użytkowników z Indonezji, IPVanish jest bardzo dobrze sprzedawany, ale słabo wspierany."

  IPVanish bardzo ucierpiał w ostatnich czasach z powodu uwikłania w niektóre… powiedzmy, niefortunne zdarzenia. Poza tym pamiętajcie, że są pod nowym zarządem i mam nadzieję, że takie rzeczy staną się po prostu przeszkodami w przeszłości.

  Odsuwając na bok te incydenty, pozostają gigantem VPN w terenie i oferują imponujące prędkości. Na szczęście z tego powodu, ponieważ jeśli masz jakiekolwiek skargi na ich szybkość, niewiele możesz zrobić, ponieważ wymuszają szyfrowanie 256-bitowe na wszystkich bez wyjątku.

  IPVanish VPN Malaysia

  IPVanish Speed ​​Test Malaysia – Serwer Kuala Lumpur
  (Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

  Ponownie, IPVanish nie jest przedstawicielem lokalnych serwerów w Indonezji, więc najbliżsi byli w Singapurze lub Malezji. Na łączu malezyjskim udało mi się ustalić prędkość pobierania wynoszącą około 3 Mb / s, która jest ledwo użyteczna. Dla chętnych do eksperymentowania zawsze możesz wypróbować inne serwery w regionie, które mogą dać lepsze wyniki. Mimo to połączenie było stabilne i więcej niż wystarczało do przesyłania strumieniowego multimediów.

  Przeczytaj naszą szczegółową recenzję na temat IPVanish, aby dowiedzieć się więcej!

  7. PureVPN

  https://www.purevpn.com

  PureVPN

  Prędkość

  Targi

  Bezpieczeństwo & Prywatność

  Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5

  Cena (IDR)

  47,112 / mies

  Najważniejsze cechy

  • Łatwe w użyciu aplikacje
  • Nieograniczona przepustowość
  • Obsługuje dzielone tunelowanie

  "PureVPN jest z pewnością jednym z liderów kompletnej branży dzięki solidnej sieci serwerów."

  Hostując ponad 2000 serwerów w ponad 140 krajach na całym świecie, PureVPN z pewnością ma infrastrukturę potrzebną do wykazania się jako lider w branży. Uzupełnia to doskonałymi funkcjami bezpieczeństwa klasy korporacyjnej, aby chronić użytkowników przed włamaniem lub wykryciem.

  PureVPN Indonesia

  PureVPN Speed ​​Test Indonesia – Jakarta Server
  (Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

  Jedną wielką zaletą wypróbowania ich jest to, że są jednymi z nielicznych obecnie na rynku, którzy zezwalają na dostęp do protokołu WireGuard – protokołu nowej generacji, który podobno jest o wiele krótszy niż OpenVPN. Jego zasięg jest jednak nieco ograniczony, a obecność występuje tylko w około pięciu krajach.

  Łącząc się z serwerem PureVPN opartym na Dżakarcie, byłem w stanie uzyskać prędkości około 4 Mb / s, znowu dość słaby.

  8. Najszybszy VPN

  https://fastestvpn.com

  Najszybszy VPN

  Prędkość

  Targi

  Bezpieczeństwo & Prywatność

  Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5Oceniono na 3 z 5

  Cena (IDR)

  35.228 / mies

  Najważniejsze cechy

  • Zoptymalizowane serwery dla P2P
  • Umożliwia przeskakiwanie serwera
  • Obsługuje 10 urządzeń

  "Najszybsza sieć VPN nie jest najszybsza, ale z pewnością oferuje propozycję wartości, której trudno jest zakwestionować."

  Najszybsza Sieć VPN nie jest najszybsza, którą przetestowałem, ale nie jest też najwolniejsza. Oferuje bardziej ograniczone kraje, w których nie ma połączenia z wieloma VPNami najwyższej klasy, ale przy cenach już od 83 centów miesięcznie jest to kradzież. Mają także zoptymalizowane serwery P2P, co czyni je również odpowiednimi.

  Niskie ceny mają jedną poważną wadę, a mianowicie ograniczoną wydajność w pokonywaniu blokowania geograficznego. W końcu odkryliśmy, że FastestVPN nie pozwala na dostęp do treści Netflix US ani brytyjskiego BBC iPlayer – bummer!

  Przejdź do naszej oceny FastestVPN, aby dowiedzieć się więcej!

  Czy naprawdę potrzebuję VPN w Indonezji??

  Mówiąc poważnie, Indonezja wydaje się być jednym z krajów, którymi bardziej się martwię z powodu różnych czynników. Gdyby to było tak proste, jak zwykła regulacja mająca na celu zapobieganie przestępstwom, nie byłoby tak źle.

  Jednak scena prywatności i bezpieczeństwa w Indonezji wydaje się chaotyczna, a rząd najwyraźniej nie dba o wolność Internetu. To w połączeniu z wolą zatrzymania i ścigania stanowi ogromną presję na użytkowników Internetu w tym kraju.

  Uważam, że korzystanie z VPN powinno zajmować dość wysokie miejsce w agendzie większości użytkowników. Dzieje się tak podwójnie, więc dla obcokrajowców, którzy przebywają w Indonezji w celach zawodowych lub wypoczynkowych – z pewnością nie chcesz uciekać się od przepisów i skończyć w indonezyjskim więzieniu – z nieokreślonych powodów.

  Podsumowując, oto 3 najlepsze VPN dla Indonezji:

  PRĘDKOŚĆ

  BEZPIECZEŃSTWO & PRYWATNOŚĆ

  CENA (IDR / MO)

  NordVPN

  Świetny

  Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

  98 894

  ODWIEDŹ VPN

  ExpressVPN

  Dobrze

  Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

  117,711

  ODWIEDŹ VPN

  Surfshark

  Świetny

  Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

  28,155

  ODWIEDŹ VPN

  Kim Martin
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me