Jak používat soukromý přístup k internetu pro torrenty

Soukromý přístup k internetu je jednou z (pokud ne nejvíce) populárních služeb VPN na světě a jednou z nejlepších možností pro uživatele bittorrentů, kteří chtějí, aby jejich stahování byla anonymní.

PIA je jednou z nejdostupnějších, nejpřátelštějších a bezpečných sítí VPN na světě. Proto jsme je pojmenovali jako naši nejlepší torrent VPN v roce 2015 a také proto, že jsou na prvním místě v seznamu nejvíce příznivějších sítí VPN na světě (s perfektním skóre 10)..

Nejlepší ze všeho je, že předplatné soukromého přístupu na internet zahrnuje jak VPN, tak neprotažující proxy službu SOCKS. Jsou jednou z mála společností, které zahrnují obě. Jak uvidíte, schopnost používat VPN a / nebo proxy pro vaše torrenty vám poskytne flexibilitu v tom, jak stahujete torrenty anonymně.

Tato příručka vám krok za krokem ukáže, jak skrýt svou IP adresu torrentu, zašifrovat vaše torrenty a zakrýt historii stahování pomocí soukromého přístupu k internetu. Začněme…

Contents

Sekce článků (Skip Ahead)

Zde jsou témata, kterými se zabýváme v této příručce. Kliknutím na odkazy níže přeskočíte vpřed, pokud vás zajímá pouze několik témat a nemusíte si celou věc číst.

Obecné sekce:

 1. Úvod do soukromého přístupu k internetu
 2. 2 metody anonymních torrentů (proxy vs. VPN)
 3. Jak používat PIA jako VPN pro torrenty
 4. Jak získat vaše přihlašovací jméno a heslo pro proxy server PIA (vyžadováno pro nastavení proxy)

Nastavení proxy:

 • CvičeníuTorrent nastavení pro PIA
 • Vuze nastavení pro PIA
 • Nastavení pro PIA
 • Nastavení QBittorrentu pro PIA
 • Jak používat VPN + Proxy současně

Soukromý přístup k internetu: Rychlý pohled / Funkce / Ceny

Obrázek

Funkce:
Žádné protokoly aktivity. Žádná metadata. Doba.
256bitové šifrování AES (průmyslový standard)
Řízení šifrovací síly / algoritmu
Torrent Friendly
Zahrnuto SOCKS5 Proxy (Bonus!)
Přesměrování portů
NAT Firewall
7denní záruka vrácení 100%
Přečtěte si naši úplnou recenzi PIA

Ceny
6,96 $ / měsíc
Nejlepší nabídka: 3,33 $ / měsíc (1 rok)

Získejte soukromý přístup k internetu »

Soukromý přístup k internetu je nejoblíbenější službou VPN mezi návštěvníky tohoto webu. Jejich kombinaci ceny / zabezpečení / funkcí považujeme za prakticky nepřekonatelnou.

Když lidé hledají svou první VPN, obvykle doporučuji všem vyzkoušet si nejprve PIA (protože vám ušetří $$ vs konkurence) a v případě potřeby upgradovat později.

Zde je důvod, proč společnost PIA trvale překonává náš seznam doporučených sítí VPN:

Zásady protokolování: Společnost PIA sídlí v USA, která pro služby VPN nevyžaduje žádné požadavky na uchovávání dat. PIA nesleduje ani neloguje vaši aktivitu VPN, web ani historii stahování.

Kromě toho jsou jednou z mála sítí VPN, která neuchovává protokoly metadat / připojení. To poskytuje uživatelům nejvyšší úroveň anonymity (kterou máme rádi).

Torrent přátelskost: PIA je velmi přívětivý k torrentu a neomezuje torrent na konkrétní servery nebo umístění. Ve skutečnosti mají neuvěřitelně jedinečné řešení pro přesměrování činnosti torrentu do zemí, které jsou příznivější pro torrent.

Zabezpečení / software: Software PIA se snadno používá, nabízí 256bitové šifrování (stejná síla jako přísně tajné americké vojenské komunikace) a poskytuje uživatelům vlastní kontrolu nad používaným typem šifrování a síly klíče (pokud chcete rychlejší / méně šifrování)

Dva způsoby, jak používat PIA pro torrenty (Proxy / VPN)

Každé předplatné služby Private Internet Access zahrnuje službu VPN i anonymní proxy službu SOCKS. To vám dává spoustu flexibility v tom, jak se rozhodnete anonymizovat stahování torrentů.

Nejlepší ze všeho, protože PIA umožňuje 5 současných připojení, můžete používat obě VPN + proxy současně s některými vážnými výhodami.

Podrobnou analýzu najdete v našem průvodci výběrem VPN vs. proxy pro torrent.

Zde je stručné shrnutí…

Používám pouze proxy
Obvykle rychlejší než použití VPN, ale jedinou možností šifrování je použití vestavěného šifrování klienta torrentu. To může být problém, pokud váš poskytovatel internetových služeb škrtí nebo blokuje vaše torrenty.

U serveru proxy bude vaše adresa IP torrentu jiná než adresa IP webového prohlížeče (která se nám líbí).

Používáte pouze VPN
Síť VPN vám poskytuje extrémně silné šifrování (zabraňte škrtení / monitorování vaším poskytovatelem internetu) a dává vám více umístění na serveru / zemi. Stahování může být pomalejší. Vaše IP adresa torrentu bude stejná jako IP adresa vašeho prohlížeče.

Společné používání VPN + proxy
Podle mého názoru je to nejlepší z obou světů. Získáte extrémně silné šifrování, dvojitou vrstvu anonymity (vaše IP se změní dvakrát) a vaše IP adresa torrentu se stále liší od IP vašeho webového prohlížeče.

Optimálně byste použili 1 společnost jako službu VPN a jinou pro anonymní proxy službu SOCKS, ale drtivá většina uživatelů bude s používáním PIA pro obě strany potěšena (a přitom ušetří spoustu $$$). Pokud si myslíte, že budete chtít mít samostatného poskytovatele proxy torrentu, doporučujeme použít Torguard nebo BTGuard (a použít PIA jako VPN).

Používání VPN privátního přístupu VPN pro torrenty

Toto je nejjednodušší volba, protože nemusíte měnit nastavení uvnitř klienta torrentu (uTorrent, Vuze atd.).

Je vyžadováno pouze 6 kroků:Cvičení

 1. Zaregistrujte se pro přístup k soukromému internetu
 2. Stáhněte si software pro stolní VPN PIA (k dispozici Windows / Mac)
 3. Přihlaste se k síti VPN pomocí svého uživatelského jména / hesla (e-mailem vám při registraci)
 4. Připojte se k VPN serveru (doporučujeme Nizozemsko, Švýcarsko, Kanada)
 5. Povolit „Kill-Switch“ PIA (volitelné, ale doporučené)
 6. Spusťte oblíbeného torrent klienta

A je to! Vaše torrenty jsou nyní šifrovány a vaše skutečná IP adresa bude skrytá před vašimi kolegy z torrentu.

Jak se přihlásit k PIA

Registrace k soukromému přístupu na internet je rychlá a snadná. Můžete se doslova zaregistrovat, platit, stahovat a připojit se k jejich VPN za méně než 5 minut. K vytvoření účtu vyžadují velmi málo informací.

Potřebuješ:

 1. E-mailová adresa (k získání vašich přihlašovacích údajů)
 2. Způsob platby (akceptovány kreditní karty, Paypal a anonymní bitcoiny)
 3. Pokud platíte kreditní kartou, jsou vyžadovány také vaše fakturační údaje

PIA vám dokonce umožňuje použít zbylé dárkové karty od oblíbených maloobchodníků k platbě anonymně, pokud je bitcoin příliš matoucí. Upřímně většina uživatelů by se měla rozhodnout pro pohodlí plateb paypal.

Jakmile se zaregistrujete a zaplatíte, PIA vám okamžitě pošle e-mail s vašimi přihlašovacími údaji a odkazem ke stažení pro jejich software (nezapomeňte tedy použít platnou e-mailovou adresu).

Nastavení zabezpečení softwaru

Naše doporučená nastavení vypadají takto (po otevření softwaru otevřete kliknutím na tlačítko „pokročilé“)..

Pokročilá nastavení soukromého přístupu k internetu

Nabídka pokročilých nastavení

Poznámka: Možnosti automatického přihlášení / automatického připojení jsou zcela na vás.

Nastavení:
Typ připojení – UDP (to by vám mělo dát nejrychlejší rychlosti)
Přepínač zabití VPN – Pokud připojení VPN selže (zabráníte úniku vaší IP), dojde k poškození vašeho internetového připojení.
Ochrana před únikem DNS – Přenese počítač pouze uživatelům servery DNS PIA (skrýt webovou historii od poskytovatele internetu)
Ochrana proti netěsnosti IPv6 – Volitelné, ale zabraňuje únikům IP prostřednictvím nového protokolu IPv6

Zkontrolujte nastavení a odstraňte problémy

Je důležité zkontrolovat IP adresu torrentu a ujistit se, že vše funguje podle očekávání. Napsali jsme kompletní příručku o ověření změny adresy IP torrentu.

Pokud jsou rychlosti WAY pomalejší, než se očekávalo (například pod 500 kb / s), měli byste povolit automatické mapování portů v nabídce nastavení / možností připojení vašeho torrent klienta. Hledejte možnost, která říká ‘uPnP’ nebo ‘NAT-PMP‘a zaškrtněte políčko. Tím zajistíte, aby byly vaše torrentové pakety správně směrovány přes váš router a neztratily se / nebyly blokovány.

Zde je místo, kde ji najdete v uTorrentu: Možnosti > Preference > Spojení

uTorrent automatické mapování portů

uTorrent Nastavení mapování portů

To je vše, vaše torrenty by nyní měly být šifrovány a anonymizovány. Můžete také přidat připojení proxy (současně s VPN) pro zvýšení soukromí nebo pokud dáváte přednost vaší IP adrese torrentu jiné než IP vašeho webového prohlížeče.

Jak získat přihlašovací jméno a heslo pro proxy serveru PIA (DON’t Skip)

Každé předplatné PIA přichází s přístupem k jejich proxy serveru bez protokolování SOCKS5 v Nizozemsku. Je to docela rychlé a je ideální pro použití s ​​vaším oblíbeným torrent softwarem.

Poznámka: Nevynechávejte tento první krok, kterým je vygenerovat kombo přihlašovací / heslo pro proxy. Je to jiné než vaše přihlašovací údaje k VPN.

Dobře, jdeme do toho a vygenerujeme uživatelské jméno / heslo pro proxy server

Jak získat combo přihlašovací jméno / heslo pro proxy

Chcete-li vygenerovat své uživatelské jméno / heslo pro přístup k proxy serveru, musíte se přihlásit k panelu svého účtu na svých webových stránkách.

Poté přejděte dolů, dokud neuvidíte tuto sekci:

Jak získat heslo PIA proxy

Na panelu účtu vytvořte přihlašovací jméno nebo heslo serveru proxy

Poté jednoduše klikněte na tlačítko „Regenerovat uživatelské jméno a heslo“. Nechte okno otevřené, abyste mohli snadno kopírovat / vložit své uživatelské jméno / heslo, když je použijeme v bitu.

Informace, které potřebujete k nastavení proxy serveru PIA

Nyní, když máte své uživatelské jméno / heslo (z výše uvedeného kroku), existuje jen několik dalších informací, které potřebujete použít proxy server PIA SOCKS5 s jakýmkoli hlavním torrentovým softwarem. Můžete ji dokonce použít s Fludem (pokud jste na Androidu).

Uživatelské jméno: (z předchozího kroku)
Heslo: (z předchozího kroku)
Název hostitele / adresa serveru: proxy-nl.privateinternetaccess.com
Přístav: 1080

Některé důležité poznámky:
Pokud používáte pouze proxy (bez VPN), možná budete chtít povolit šifrování v torrent klientovi. Tím se sníží počet dostupných vrstevníků, ale také to zabrání tomu, aby váš poskytovatel internetových služeb omezil vaše torrenty nebo viděl, co stahujete..

Další informace o použití vestavěného šifrování torrentů naleznete v našem průvodci šifrováním torrentů.

V následujících sekcích vám ukážeme, jak nainstalovat tato nastavení proxy do vašeho oblíbeného torrent softwaru. Každý torrent klient bude mít svoji vlastní sekci (obvykle seřazenou podle popularity).

uTorrent Settings (PIA Proxy)

Chcete-li získat přístup k nastavení serveru proxy v aplikaci uTorrent, přejděte na:
Možnosti > Preference > Spojení (karty vlevo)

Do příslušných polí zadejte níže uvedené informace:

Typ: Ponožky5
Proxy: proxy-nl.privateinternetaccess.com
Přístav: 1080
Uživatelské jméno: uživatelské jméno vygenerované v předchozím kroku
Heslo: heslo vygenerované v předchozím kroku

a ujistěte se, že zaškrtnete všech 6 políček označených zelenou tečkou, abyste zabránili úniku identifikačních informací pomocí utorrentu.

uTorrent proxy nastavení pro soukromý přístup k internetu

u Nastavení Torrent proxy pro PIA

Dále máte možnost přidat šifrování. Pokud nepoužíváte VPN, pomůže tento krok zabránit škrtům / monitorování ISP, ale může snížit počet dostupných partnerů. Podrobné informace najdete v našem průvodci šifrováním torrentu.

u Nastavení Torrent Encryption

Jít do Jídelní lístek > Možnosti > Preference > BitTorrent, a vaše nastavení bude vypadat takto:

uTorrent vynucené šifrování (PIA Proxy)

Režim „nuceného šifrování“ (Pomozte zabránit škrcení)

Vestavěné šifrování uTorrent je lepší než nic, co může pomoci, pokud váš poskytovatel internetu škrtí / zpomaluje stahování torrentů. Náš průvodce šifrováním Torrentu obsahuje úplné vysvětlení, jak efektivně šifrovat vaše torrenty.

Nastavení proxy serveru Vuze (pro osobní přístup k internetu)

Chcete-li získat přístup k nastavení proxy serveru Vuze, přejděte na…
Jídelní lístek > Nástroje > Možnosti > Připojení (záložka vlevo) > Proxy
Poznámka: Chcete-li upravit nastavení serveru proxy, musíte být v pokročilém uživatelském režimu. Přejděte na Možnosti > Uživatelský režim pro přepnutí

Použijte níže uvedená nastavení a uživatelské jméno / heslo pro proxy server, který jste již vygenerovali, aby se vaše nastavení shodovalo s obrázkem níže. Nezapomeňte zaškrtnout všechna stejná pole.

Nastavení:
Hostitel: proxy-nl.privateinternetaccess.com
Přístav: 1080
Uživatelské jméno: (vaše uživatelské jméno)
Heslo: (vaše heslo)
Verze ponožek: V5

Pokud do příslušného pole zadáte své uživatelské jméno / heslo, vaše nastavení by mělo vypadat přesně takto. Poté klepnutím na tlačítko „TEST SOCKS“ potvrďte, že nastavení funguje.

Vuze proxy nastavení pro soukromý přístup k internetu

Vuze proxy nastavení pro soukromý přístup k internetu

Nastavení šifrování Vuze

Pokud používáte současně pouze proxy, a nikoli VPN, doporučujeme vám použít šifrování protokolu Vuze, abyste zabránili poskytovateli Internetu omezit nebo načíst vaše stahování torrentů. Úplné vysvětlení šifrování torrentu a jeho výhod najdete v Průvodci šifrováním Torrentu.

Chcete-li získat přístup k nastavení šifrování ve Vuze, přejděte na Jídelní lístek > Nástroje > Možnosti > Spojení > Transport Encryption

U šifrování „Vynucené“ (což znamená, že nejsou povolena nezabezpečená připojení) změňte nastavení tak, aby odpovídalo níže uvedeným, a zrušte zaškrtnutí všech políček:

Vuze Encryption

Vuze „Forced“ Encryption settings

Související články

Zde je několik dalších průvodců, které považujete za velmi užitečné, pokud je Vuze vaším torrent klientem:

 • Jak zkontrolovat torrent IP – Pomocí tohoto průvodce ověřte, zda vaše nastavení proxy skrývá vaši IP podle očekávání
 • Jak používat anonymně Vuze – Pokyny pro nastavení proxy serveru proxy vuze + VPN.

Nastavení Deluge Proxy

Chcete-li používat proxy server PIA s Deluge, nejprve jděte na Upravit > Preference > Proxy (z kategorií vlevo)

Společnost Deluge vyžaduje, abyste ručně nakonfigurovali nastavení serveru proxy pro každou službu zvlášť. Pro každé z nich použijeme přesně stejná nastavení serveru proxy, ale musíte je zadat po jednom.

Jedná se o 4 služby: Peers, Web Seed, Trackers, DHT.

Zde jsou nastavení, která chcete zadat pro každé z nich:

 • Typ: Ponožky V5 W / Auth
 • Uživatelské jméno: Vaše uživatelské jméno
 • Heslo: Vaše heslo
 • Hostitel: proxy-nl.privateinternetaccess.com
 • Přístav: 1080

až bude hotovo, mělo by to vypadat takto:

Obrázek

Nastavení Deluge Encryption

Pokud nepoužíváte VPN, můžete použít vestavěné šifrování Deluge (přečtěte si našeho úplného průvodce šifrováním)

Chcete-li získat přístup k nastavení šifrování, přejděte na stránku Síť (kategorie) v EU Preference (Jídelní lístek)

Změňte nastavení tak, aby odpovídalo těmto (umožní pouze plně šifrované přenosy)

 • Příchozí: Nucený
 • Odchozí: Nucený
 • Úroveň šifrování: Full Stream
 • Zašifrovat celý stream: Kontrolovány

Potlačte nastavení nuceného šifrování

Deluge ‘Forced’ Full-Stream Encryption

Další užitečné návody

Nezapomeňte se podívat na naše další průvodce, abyste z Deluge vytěžili maximum. Určitě budete chtít zkontrolovat svoji IP adresu torrentu a ověřit, zda nastavení proxy funguje.

 • Jak zkontrolovat IP adresu Deluge – Ověřte, zda vaše nastavení proxy funguje tak, jak se očekává, ke skrytí vaší IP adresy
 • Příručka Anonymity Deluge – Jak používat Deluge s proxy a / nebo VPN pro optimální soukromí

Nastavení proxy serveru QBittorrent (pro soukromý přístup k internetu)

Chcete-li používat proxy službu PIA s QBittorrentem, porovnejte příslušná nastavení níže s poli v nabídce možností QBittorrentu, jak je ukázáno níže. Chcete-li získat přístup k nastavení serveru proxy, přejděte na: Nástroje > Možnosti > Spojení

Nastavení

 • Typ: Ponožky5
 • Hostitel: proxy-nl.privateinternetaccess.com
 • Přístav: 1080
 • Uživatelské jméno: generováno v ovládacím panelu účtu PIA v předchozím kroku
 • Heslo: generováno v ovládacím panelu účtu

Obrázek

Volitelné šifrování pro QBittorrent

Pokud NEPOUŽÍVÁTE VPN + Proxy společně, je doporučeno použít vestavěné šifrování QBittorrentu, pokud jsou vaše rychlosti pomalejší, než se očekávalo. Důvodem je skutečnost, že nízké rychlosti jsou často důsledkem blokování nebo zpomalení (zpomalení) běžných bittorrentových portů poskytovatele internetu..

Přečtěte si našeho průvodce šifrováním Torrentu, kde najdete veškeré podrobnosti o tom, jak / kdy / proč šifrovat své torrenty. Nebo jen přizpůsobte nastavení QBittorrentu, aby odpovídal níže uvedeným:

Pod Nástroje > Možnosti > Bittorrent
Změňte rozevírací nabídku „Režim šifrování“ na „Vyžadovat šifrování“

Nastavení šifrování QBittorrent

Jak povolit šifrování v QBittorrentu

Další užitečné návody

Budete chtít zkontrolovat svoji IP adresu pro ověření, zda vaše nastavení proxy funguje správně (a neuniknout vaši skutečnou IP adresu. Máme také úplného průvodce anonymitou pro potápění.

 • Jak zkontrolovat svoji IP adresu torrentu
 • Jak používat Deluge anonymně – Nastavení VPN / Proxy / Encryption pro Deluge.

Jak používat PIA VPN & Proxy společně

Odběratelé PIA si mohou vybrat, že budou pro anonymní stahování torrentů používat současně VPN a proxy server Private Internet Access. To může být pro mnoho uživatelů nejlepší volbou a má několik výhod:

 • Vaše torrenty budou šifrovány extrémně silným 256bitovým šifrováním
 • Vaše IP adresa torrentu se bude lišit od vaší IP adresy webového prohlížeče
 • Váš prohlížeč i torrent IP se budou lišit od skutečné adresy IP (která zůstane skrytá)
 • Společné používání VPN + Proxy může být rychlejší než samotné VPN (předběžné důkazy)
 • proxy serveru SOCKS může zabránit únikům IP lépe než samotný přepínač VPN kill-switch

Jak to nastavit

Krok 1 – Postupujte podle průvodce nastavením proxy serveru PIA v tomto článku a nainstalujte do svého oblíbeného torrentového softwaru správná nastavení proxy.
Krok 2 – Jedno nastavení proxy je nakonfigurováno a otestováno, pro VPN nejsou vyžadována žádná zvláštní nastavení

Jak používat PIA VPN / Proxy společně

Zde je pouze jedno důležité pravidlo:
Před otevřením klienta torrentu se ujistěte, že jste se připojili k serveru VPN!

Pokud nejprve otevřete torrentový software, může to způsobit chybu proxy, když se vaše základní IP adresa přepne, když se nakonec připojíte k VPN. To často způsobí, že se proxy server odpojí a na krátkou dobu vás zablokuje z budoucích připojení.

Pokud to uděláte omylem, jednoduše zavřete váš torrent software, počkejte několik minut, znovu se připojte k VPN a pak otevřete torrent software jako obvykle.

Další užitečné návody / články

Děkujeme, že jste si přečetli našeho průvodce používáním PIA pro torrenty. Doufáme, že vám bylo velmi užitečné (pokud jste to udělali, sdílejte to s přítelem!)

Zde je několik dalších užitečných průvodců, které vám pomohou zajistit, aby vaše torrenty byly co nejbezpečnější a anonymní.

Populární průvodci

VPN-Kill Switch (proč je to důležité pro zabezpečené torrenty)
Jak používat uTorrent anonymně
Jak používat anonymně Vuze
Jak používat QBittorrent anonymně
Jak & proč šifrovat stahování torrentů

Další články a recenze

Proxy vs. VPN (pro uživatele torrentu)
SOCKS vs. HTTP proxy (jeden je mnohem lepší)
Zdarma VPN a proč nejsou dobré pro torrent
Soukromý přístup k internetu
PIA vs. Torguard

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me