Jak korzystać z QBittorrent anonimowo

QBittorrent jest jednym z najlepszych dostępnych klientów torrentów typu open source. Jest niezwykle popularny i niezwykle funkcjonalny, a jednocześnie lekki (prawie nie wykorzystuje żadnych zasobów systemowych). Pokażemy ci, jak korzystać z QBittorrent anonimowo, abyś mógł pobierać torrenty prywatnie.

Podobnie jak wszyscy główni klienci torrent, QBittorrent jest podatny na zagrożenia bezpieczeństwa wbudowane w protokół bittorrent:
Twoje pliki do pobrania są publicznie widoczne i niezaszyfrowane

Oznacza to, że całą historię pobierania może potencjalnie monitorować nie tylko dostawca usług internetowych, ale także zewnętrzne firmy monitorujące torrenty.

Ten artykuł nauczy Cię krok po kroku:

Najlepszy i najprostszy sposób na całkowitą anonimizację pobieranych torrentów za pomocą QBittorrent. (Mamy również przewodniki dotyczące uTorrent, Vuze i Deluge).

Dlaczego powinieneś chcieć anonimowych torrentów?

Bittorrent to niezwykle skuteczny sposób szybkiej dystrybucji dużych plików, ale ma masywne wbudowane wycieki prywatności, które mogą łatwo ujawnić całą historię pobierania, jeśli ich nie podłączysz.

Istnieją dwie podstawowe luki w zabezpieczeniach:

 1. Twój adres IP jest publicznie widoczny w każdym roju
 2. Pobrane pliki nie są szyfrowane (Twój dostawca usług internetowych może zobaczyć / nagrać / ograniczyć pobrane pliki torrent)

Spójrzmy na te wycieki 1 na 1…

Przeciek # 1: Adres IP jest widoczny dla wszystkich

Jest to najbardziej niebezpieczny wyciek i największe zagrożenie dla Twojej prywatności podczas pobierania torrentów.

Aby peery mogli się ze sobą połączyć, moduł śledzący udostępnia listę wszystkich adresów IP inicjujących / pobierających dany torrent. Jeśli nie podejmiesz kroków, aby ukryć swój adres IP torrenta, twoje prawdziwe, identyfikowalne IP będzie widoczne dla każdego.

Oto, jak łatwo jest zobaczyć adresy IP osób udostępniających Ci torrent:

Wyciek IP dla rówieśników torrent

Uczestnicy współdzielący torrent Linux. (IP częściowo zamazane ze względu na prywatność)

Nie tylko widzisz pełny adres IP wszystkich podłączonych urządzeń równorzędnych, możesz również zobaczyć, jakiego portu # używa, klienta torrent i ile już pobrał plik.

Jeszcze bardziej przerażające są dosłownie dziesiątki firm i organizacji, które monitorują i zbierają dane IP z ogromnej liczby roju torrentów. Niektórzy pokażą nawet, jaką aktywność torrent śledzili na Twój adres IP.

Na szczęście możesz ukryć swój „prawdziwy” adres IP w roju torrentów i zastąpić go tymczasowym adresem IP, którego nie można wyśledzić.
Można to łatwo osiągnąć za pomocą usługi VPN bez logowania (i przyjaznej torrentom).

Dokładnie pokażemy Ci, jak to zrobić w dalszej części tego przewodnika. Czytaj…

Przeciek nr 2: Twój dostawca Internetu (ISP) może zobaczyć twoje pobranie & historia online

Domyślnie dane bittorrent są przesyłane w postaci zwykłego tekstu (niezaszyfrowane). Oznacza to, że Twój dostawca usług internetowych może:

 • Zobacz, że odwiedzasz strony z torrentami
 • Zobacz, jakie pliki pobierasz / udostępniasz
 • Przepustnica (zwolnij) lub zablokuj przepustowość torrenta.

Rozwiązanie: Korzystając z szyfrowania torrent, możesz uniemożliwić dostawcy usług internetowych monitorowanie lub spowolnienie pobierania plików torrent. W rzeczywistości, jeśli użyjesz silnego szyfrowania VPN, twój dostawca usług internetowych nie będzie miał pojęcia, co robisz online ani jakie pliki pobierasz.

W dalszej części przewodnika pokażemy Ci, jak korzystać z VPN z QBittorrent. Możesz także użyć wbudowanego szyfrowania QBittorrent, które jest bezpłatną metodą szyfrowania pobranych plików torrent, chociaż ochrona, którą zapewnia, nie jest tak potężna ani kompleksowa, jak to, co uzyskasz z VPN.

2 narzędzia do anonimowego pobierania plików Qbittorrent

Istnieją dwa narzędzia, których możesz użyć, aby skutecznie ukryć swoją aktywność torrentową QBittorrent. To są:

 1. Niezalogowana usługa wirtualnej sieci prywatnej
 2. Brak logowania SOCKS proxy

W pobliżu
Każda technologia ma swoje zalety, a nawet są silniejsze, gdy są używane razem. Więcej informacji znajdziesz tutaj:

 • 3 kroki do całkowicie anonimowych torrentów
 • Proxy lub VPN (Który z nich działa najlepiej w przypadku prywatnych torrentów?)

Następnie pokażemy, że używasz obu metod w Qbittorrent (osobno lub razem). Pokażemy Ci również nasze ulubione VPN do pobierania torrentów.

Co więcej, kilka przyjaznych dla torrentów sieci VPN faktycznie zawiera usługę SOCKS Proxy bez dodatkowych opłat, dzięki czemu możesz uzyskać to, co najlepsze z obu światów, nie płacąc za 2 różne usługi.

Czy są jakieś bezpłatne opcje??
Krótka odpowiedź brzmi NIE dla VPN i „Tak, ale …” dla serwerów proxy. Oto oferta…

Istnieje kilka darmowych sieci VPN, nawet 1, która twierdzi, że jest darmowa i nie loguje się, ale oto haczyk. Wszystkie te darmowe VPN blokują torrenty w ich sieci. Pozwalają na torrenty tylko w przypadku uaktualnienia do płatnego planu. Przeczytaj nasz przewodnik po darmowych sieciach torrent VPN, aby uzyskać więcej informacji.

Jeśli chodzi o usługi proxy, na pewno można znaleźć kilka bezpłatnych serwerów proxy SOCKS w Internecie, które mogą być używane z Qbittorrent, korzystając z instrukcji w dalszej części tego przewodnika.

Bezpłatne proxy będą miały jednak kilka ograniczeń:

 1. Prawie 100% z nich prowadzi dzienniki (oznacza to, że twoje pliki do pobrania nie są anonimowe)
 2. Uważaj na „przezroczyste” proxy (oznacza to, że Twój prawdziwy adres IP jest przekazywany przez serwer proxy i nadal jest widoczny)
 3. Wolne prędkości / zawodny (Większość darmowych serwerów proxy jest zatłoczona, co oznacza, że ​​prędkości będą wolne. Ponadto serwery często ulegają awarii, a czas pracy poniżej 50% nie jest rzadkością.
 4. Zablokowane torrenty – I wreszcie, nie powinno cię dziwić, że wiele bezpłatnych serwerów proxy aktywnie blokuje powszechnie używane porty torrent.

Jak korzystać z VPN z Qbittorrent

Korzystanie z VPN z Qbittorrent jest najprostszym sposobem na szybką anonimizację twoich torrentów. Rejestracja, pobieranie i łączenie się z VPN zajmuje mniej niż 5 minut. Zalecamy zawsze używać przyjaznego dla torrentów VPN, który nie prowadzi dzienników.

VPN szyfruje 100% danych przesyłanych do / z twojego komputera, w tym twojej przeglądarki internetowej i oprogramowania Qbittorrent. Strony internetowe i osoby korzystające z torrentów nie będą znać twojego prawdziwego adresu IP, zobaczą tymczasowy adres IP przypisany ci przez serwer VPN.

Oto jak to zrobić:

Krok # 1: Zarejestruj się w usłudze VPN niezalogowanej
Istnieje około 10 różnych opcji. Trudno byłoby znaleźć lepszą wartość niż Prywatny dostęp do Internetu (nazwany naszym najlepszym torrentem VPN 2015)

Krok # 2: Pobierz, zainstaluj i połącz się z serwerem VPN
Instalacja zajmuje mniej niż 1 minutę. Aby połączyć się z serwerem (za pomocą PIA), kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę na pasku zadań i wybierz lokalizację serwera. Zalecamy wybranie lokalizacji spoza USA (Holandia działa dobrze).

Ikona zasobnika PIA

Ikona tacy PIA (oznaczona w / zielona kropka)

Serwery PIA VPN

Lista serwerów PIA (kliknij prawym przyciskiem, aby uzyskać dostęp)

Krok # 3: Sprawdź, czy adres IP się zmienił
Jako dodatkowe zabezpieczenie możesz skorzystać z bezpłatnego narzędzia, takiego jak IPleak.net, aby sprawdzić, czy Twój adres IP zmienił się przed uruchomieniem Qbittorrent. Oto mój zrzut ekranu po połączeniu z holenderskim serwerem VPN:

Obrazek

Tak, to naprawdę tak proste. Cała aktywność torrentów będzie teraz kierowana przez twój nowy adres IP.

Krok # 4: Otwórz QBittorrent i pobierz torrenty
Po zweryfikowaniu adresu IP przeglądarki możesz bezpiecznie otworzyć Qbittorrent i rozpocząć torrentowanie. W dalszej części tego przewodnika pokażemy, jak sprawdzić adres IP oprogramowania torrent (na wszelki wypadek). Możesz także przeczytać ten przewodnik.

Jak korzystać z proxy w QBittorrent

W tej sekcji nauczymy Cię, jak używać ukrywania adresu IP torrenta w QBittorrent za pomocą proxy, w szczególności przyjaznego torrentowi proxy SOCKS. (Dowiedz się więcej o różnicy między serwerami proxy SOCKS i HTTP do torrentowania).

Używanie proxy z Qbittorrent ma kilka zalet w porównaniu z VPN:

 • Prędkości proxy są zazwyczaj nieco szybsze niż VPN (bez szyfrowania)
 • Twój adres IP torrenta będzie inny niż adres IP twojej przeglądarki internetowej (proxy jest używane tylko dla torrentów)

Wadą używania TYLKO proxy jest to, że ruch torrentów nie będzie szyfrowany. To może otworzyć cię na ograniczanie przez twojego dostawcę usług internetowych. Możesz użyć wbudowanej opcji szyfrowania QBittorrent (w dalszej części tego przewodnika), ale ta opcja zmniejszy liczbę dostępnych peerów.

Dlatego zalecamy jednoczesne korzystanie z proxy + VPN, aby uzyskać najlepszą jakość obu światów i MOCNE szyfrowanie.
Aby to zrobić, po prostu postępuj zgodnie z instrukcją instalacji proxy, a następnie połącz się z VPN przed otwarciem Qbittorrent. Więcej o tym później.

Konfiguracja proxy QBittorrent Krok 1: Wybierz usługę proxy niezalogowaną

Aby skonfigurować ustawienia proxy QBittorrent, potrzebujesz usługi proxy przyjaznej dla torrentów. Oto nasze najważniejsze rekomendacje (2 z 3 obejmują VPN + serwer proxy w cenie all-inclusive. To najlepsza oferta, szczególnie jeśli planujesz jednoczesne korzystanie z VPN i proxy).
W pobliżu
Oto nasze najlepsze wybory:

 1. Prywatny dostęp do Internetu – Usługa VPN + proxy w każdym planie, duże prędkości i nazwa najlepszego VPN torrenta roku. Ceny zaczynają się od 3,33 USD / miesiąc, co stanowi nieocenioną wartość.
 2. Ukryj mnie – Usługa VPN + proxy w każdym planie. Ponad 30 lokalizacji serwerów proxy SOCKS. Bez dzienników, przyjazny dla torrentów. Minusem jest trzykrotność ceny prywatnego dostępu do Internetu
 3. Torguard – Usługa VPN + proxy sprzedawana osobno. Ich usługa proxy torrentów jest najlepsza i ma 5 lokalizacji w kraju oraz automatyczną instalację proxy (więc nie musisz ręcznie konfigurować ustawień). Opcja automatycznej instalacji działa jednak tylko w przypadku uTorrent, Deluge i Vuze.

Jeśli nie masz pewności, który wybrać: po prostu skorzystaj z prywatnego dostępu do Internetu. To najlepsza oferta, ma duże prędkości i zaspokoi potrzeby 95% użytkowników.

Możesz także sprawdzić to porównanie Torguard vs. Prywatny dostęp do Internetu.

w porządku, teraz, gdy masz już serwer proxy, przejdź do instrukcji konfiguracji krok po kroku:

Krok # 2: Otwórz Opcje proxy QBittorrent

Aby uzyskać dostęp do ustawień proxy w QBittorrent, musisz przejść do Przybory > Opcje > Połączenie (zakładka)
Możesz także otworzyć menu opcji, naciskając „Alt + O”

Po kliknięciu ikony „Połączenie” po lewej stronie menu opcji zobaczysz:

Ustawienia połączenia QBittorrent

Przybory > Opcje > Połączenie

Nie martw się, jeśli Twoje ustawienia nie wyglądają teraz dokładnie tak. I tak będziemy zmieniać ustawienia. Sekcje, które zmienimy, są oznaczone zieloną kropką.

Oznaczona jest także zakładka „Połączenie” po lewej stronie, dzięki czemu wiesz, jak uzyskać dostęp do tego menu.

Przejdziemy przez sekcje 1 na 1…

Krok # 3: Port nasłuchiwania

Jest to numer portu, którego Qbittorrent użyje do nasłuchiwania nowych połączeń równorzędnych. Jeśli nie włączysz mapowania portów uPnP lub NAT, będziesz musiał ręcznie skonfigurować przekierowanie portów na routerze, aby uzyskać dobre połączenia równorzędne.

Przekierowywanie portów jest poza zakresem tego artykułu (i może być prawdziwym problemem w dupie), więc większość użytkowników powinna skorzystać z naszej zalecanej konfiguracji, która jest:

 • Port nr dla połączeń przychodzących: Wybierz dowolny lub naciśnij losowo, aby wybrać losowy port
 • Użyj uPnp / NAT PMP: Zaznacz to pole. Automatycznie przekieruje wybrany port przez router
 • Używaj innego portu przy każdym uruchomieniu: Opcjonalny. Zalecamy włączenie tego, o ile wszystko działa płynnie.

Idealne ustawienia wyglądają więc tak:

Port nasłuchiwania Qbittorrent

Ustawienia portu nasłuchiwania (losowy port)

Krok # 4: Ustawienia proxy

Dokładne ustawienia proxy zostaną zmienione w zależności od wybranej usługi proxy. Ten przewodnik pokaże idealną konfigurację Prywatny dostęp do Internetu i Torguard.

Jeśli wybierzesz inną usługę proxy, po prostu skonsultuj się z jej dokumentacją / zespołem pomocy technicznej, aby uzyskać odpowiednie ustawienia. Ustawienia, które się zmienią:

 • Gospodarz: Adres serwera proxy
 • Port: Numer portu, z którego korzysta usługa proxy
 • Poświadczenie: Włącz to, jeśli twoja usługa proxy wymaga loginu / hasła, aby uzyskać dostęp (większość robi)
 • Nazwa użytkownika Hasło: Są to dane logowania dostarczone przez twojego proxy.

Następnie pełne instrukcje konfiguracji proxy dla Private Internet Access i Torguard…

Ustawienia proxy QBittorrent (prywatny dostęp do Internetu)

Prywatny dostęp do Internetu zapewnia subskrybentom pełny dostęp do ich szybkiego serwera proxy zlokalizowanego w Holandii. Wymagany jest jednak jeden dodatkowy krok. Musisz wygenerować osobną kombinację nazwy użytkownika / hasła dla serwera proxy.

Aby uzyskać login / hasło do serwera proxy
Po zarejestrowaniu się w PIA zaloguj się do panelu sterowania na ich stronie internetowej. Po zalogowaniu się na swoje konto przewiń w dół do dołu, a zobaczysz sekcję wyglądającą następująco:

Dane logowania do serwera proxy PIA

Wygeneruj swój login / hasło do proxy w panelu konta


Wystarczy kliknąć przycisk „Regeneruj nazwę użytkownika / hasło”, aby uzyskać dane logowania. Użyjemy ich trochę później, więc pozostaw okno otwarte, aby łatwo je skopiować i wkleić.

Ustawienia QBittorrent:
Zmień ustawienia, aby dokładnie pasowały do ​​tych:

 • Rodzaj: SOCKS5
 • Gospodarz: proxy-nl.privateinternetaccess.com
 • Port: 1080

Pełne ustawienia będą wyglądać jak na poniższym obrazku. Zaznacz te same pola, jak pokazano.

Wprowadź swoją nazwę użytkownika / hasło w odpowiednich polach.

Ustawienia proxy PIA (QBittorrent)

Ustawienia proxy PIA

To wszystko, Twój serwer proxy jest skonfigurowany. Uruchom ponownie Qbittorrent, aby ustawienia odniosły skutek.
Aby sprawdzić, czy serwer proxy działa poprawnie, przeczytaj: Jak sprawdzić adres IP torrenta

Ustawienia proxy QBittorrent (Torguard)

Oto prawidłowe ustawienia proxy, jeśli jesteś subskrybentem Torguard.

Rodzaj: SOCKS5
Gospodarz: proxy.torguard.org
Port: 1080/1085/1090 (możesz użyć dowolnego z nich. Jeśli 1080 nie działa, spróbuj innego. Niektórzy dostawcy usług internetowych blokują 1080.
Nazwa Użytkownika: Dostarczone przez torguard w panelu konta
Hasło: Dostarczone przez strażnika

więc pełne ustawienia powinny wyglądać następująco:

Ustawienia proxy Torguard (Qbittorrent)

Ustawienia proxy Torguard

To wszystko, konfiguracja jest zakończona. Uruchom ponownie QBittorrent, a następnie sprawdź adres IP Torrent (przewodnik), aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

Ustawienia szyfrowania QBittorrent

QBittorrent ma wbudowaną obsługę szyfrowania RC4, która może pomóc w uniknięciu kształtowania ruchu (dostawca Internetu spowalnia twoje torrenty). Minusem tej metody szyfrowania jest to, że radykalnie zmniejszy liczbę dostępnych prędkości, co utrudni pobieranie torrentów za pomocą kilku programów inicjujących.

Dlatego zalecamy korzystanie z VPN (z serwerem proxy lub bez niego), aby uzyskać znacznie silniejsze szyfrowanie i 100% dostępność równorzędną. Nasz przewodnik po szyfrowaniu torrenta wyjaśni, dlaczego.

Jeśli Twój dostawca usług internetowych blokuje / dławi twoje torrenty i chcesz wypróbować wbudowane szyfrowanie QBittorrent, oto odpowiednie ustawienia … (Aby uzyskać dostęp do tego menu, przejdź do zakładki „Bittorrent” w menu Opcje (Narzędzia > Opcje > Bittorrent).

Tryb szyfrowania nr 1 (tryb opcjonalny)

W tym trybie będą używane szyfrowane połączenia, jeśli są dostępne, ale nadal będą się łączyć z niezaszyfrowanymi urządzeniami równorzędnymi. Będziesz mieć 100% dostępności rówieśników, ale nie zapewni to dużej ochrony przed dławieniem.

Opcjonalne szyfrowanie

Opcjonalny tryb szyfrowania (użyj, jeśli jest dostępny)

Tryb szyfrowania nr 2: Wymagane szyfrowanie

Ten tryb łączy się tylko z zaszyfrowanymi urządzeniami równorzędnymi. 100% twojej aktywności torrentowej będzie szyfrowane, ale będziesz mieć dostęp do niewielkiego% dostępnych rówieśników (ponieważ większość ludzi nie włącza szyfrowania).

Wymagane szyfrowanie

Szyfrowanie QBittorrent (wymagany tryb)

Korzystanie z VPN & Pełnomocnik jednocześnie

Ta metoda da ci to, co najlepsze z obu światów, które otrzymasz:

 • Osobny adres IP dla przeglądarki internetowej i QBittorrent
 • przeglądarka & Torrent IP będzie inny niż twój „prawdziwy” adres IP
 • Twoje przeglądanie stron internetowych będzie szyfrowane (ISP nie będzie wiedział, że odwiedzasz strony z torrentami lub pobierasz torrenty).

Jeśli subskrybujesz usługę VPN, taką jak prywatny dostęp do Internetu, możesz uzyskać usługę VPN + proxy bez konieczności płacenia za każdą z nich osobno. Jednak w celu zapewnienia maksymalnej ochrony optymalne jest użycie jednej firmy dla usługi VPN, a drugiej dla usługi proxy (więc żadna firma nie zna pełnego obrazu).

UWAGA: Używanie VPN + proxy razem nie jest wymagane. Ponad 90% użytkowników będzie po prostu korzystać z jednego lub drugiego i będzie całkowicie bezpieczne, ale jeśli jesteś ostrożny, zapewni to optymalne bezpieczeństwo.

Aby faktycznie korzystać z obu jednocześnie, po prostu wykonaj 2 proste kroki:

 1. Połącz się z VPN przed otwarciem Qbittorrent. (Jeśli łączysz się, gdy Qbittitorrent jest już podłączony do serwera proxy, spowodujesz błąd proxy, ponieważ zmienił się twój adres IP).
 2. Otwórz Qbittorrent – po ustanowieniu połączenia VPN możesz teraz otworzyć Qbittorrent i wszystko powinno działać płynnie.

W tej konfiguracji adres IP twojej przeglądarki będzie adresem IP twojego VPN, a twój adres IP torrenta będzie twoim adresem proxy.

Podsumowanie i dodatkowe zasoby

Dziękujemy za przeczytanie tego przewodnika. Jeśli wykonałeś to krok po kroku, twoje torrenty powinny być w pełni anonimowe, a twój „prawdziwy” adres IP nie będzie już widoczny dla innych rówieśników torrentów.

Jeśli nadal szukasz więcej informacji na temat sieci VPN, anonimowego torrentowania, szyfrowania itp., Sprawdź niektóre z tych innych artykułów:

Przewodniki

Jak korzystać z anonimowo uTorrent
Jak korzystać z Vuze anonimowo
Jak kupić VPN za pomocą Bitcoin
Jak sprawdzić adres IP torrenta
Przewodnik po szyfrowaniu Torrent

Recenzje / Porównania

Przegląd prywatnego dostępu do Internetu
Recenzja IPVanish
Recenzja Torguard
Prywatny dostęp do Internetu a IPVanish
Prywatny dostęp do Internetu vs. Torguard

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me