כיצד הפסדתי כסף בעלות המשלוח של Shopify (ואז תיקנתי את זה!)

כשהקמתי את חנות Shopify הראשונה שלי, הפסדתי לא מעט כסף.

זה התחיל טוב (לפחות, חשבתי כך!) השגתי בקלות את החנות עם שופיפי, היו לי טונות הזמנות שנכנסתי, והייתי מרוצה מהדרך בה הכל מסתדר..

רק לאחר ששלחתי את כל ההזמנות הבנתי את הטעות שלי: חישבתי את עלות המשלוח באופן שגוי.

(מקור תמונה)

מה השתבש?

העניין הוא שקראתי מאות מאמרים על נטישת עגלה וזה הדאיג אותי. לדוגמה, 68% מכלל הלקוחות נוטשים את העגלה שלהם, והסיבה הגדולה ביותר היא עלויות משלוח לא צפויות שצצות בשנייה האחרונה.

אז החלטתי להציע משלוח חינם על כל המוצרים שלי ולפרסם אותם בכבדות. זו הייתה הדרך הטובה ביותר להעביר אנשים לקופה. (וזה עבד – שיעור הנטישה שלי היה הרבה מתחת ל 40%).

הבעיה היא שלא הרווחתי. ברגע ששילמתי למוביל שלי עבור משלוח, הפסדתי כסף. ארג!

בסופו של דבר מצאתי נקודה מתוקה. מצאתי עלות משלוח שלא הפחידה לקוחות, אבל הרוויחה. אז, הנה האפשרויות, וכיצד ניתן להשיג זאת בדיוק.

שלב 1: שקלו את המוצרים שלכם וקבלו הצעות מחיר מדויקות למשלוח

לפני שתתחיל לשנות תעריפים או להתערב עם העלות ב- Shopify, הוצא מידות ושקל את כל המוצרים. קח את המשקולות והממדים לקומץ שליחים מקומיים וקבל הצעת מחיר ממוצעת למשלוח.

אתה יכול גם לפנות ל- USPS, FedEx וספקים אחרים כדי לבצע עסקה או לקבל מחיר חד פעמי. כך או כך, וודאו שאתם יודעים את עלות המשלוח המדויקת וכמה עולה האריזה.

עכשיו כשאתה יודע כמה עולה לארוז ולשלוח, אתה יכול לבחור אפשרות משלוח:

מציעים משלוח חינם

למרות סיפור האימה שלי, אתה יכול להרוויח עם משלוח חינם. אתה רק צריך להיות זהיר מאוד עם המתמטיקה!

אפשרות 1: לקחת את הלהיט בעצמך

אפשרות ראשונה היא לקחת את הלהיט בעלויות המשלוח בעצמך, כמו במקור. אתה מוכר את המוצרים שלך במחיר הרגיל וסופג את עלות המשלוח מהרווחים שלך.

  • מקצועןהלקוח מקבל הרבה מאוד. מוצר זול ומשלוח חינם.
  • קון: תקבל רק רווח קטן מאוד (או בכלל, כמוני!)

שיטה זו תעבוד אם המוצרים שלך יקרים מאוד או שיש להם מרווח רווח גדול. פריטים יקרים ויוקרתיים עובדים לרוב טוב בקטגוריה זו.

אפשרות 2: פיצוץ במחיר המוצרים

אפשרות שנייה היא להעלות את מחיר המוצרים שלך בכדי לכסות את עלות המשלוח. במקום למכור חולצת טריקו במחיר של $ 8 ולחייב משלוח נוסף של $ 2, אתה גובה $ 10 עבור החולצה ומציע משלוח חינם.

הצע משלוח חינם על ידי פגיעה במחיר המוצר

למרות שהמוצר כעת יקר יותר, הפיתוי של ‘משלוח חינם’ הוא תמריץ פסיכולוגי גדול לקנות. זה מסיר קצת היסוס. חסרונות? ובכן, הלקוח עשוי למצוא את אותו מוצר זול יותר במקום אחר.

אפשרות 3: נפגשים באמצע

מפגש איפשהו באמצע זו האופציה האחרונה. אולי אתה מוכר את החולצה ב -9 דולר ובולע ​​את עלות ה- $ 1 בעצמך. זו השיטה בה אני משתמש כעת. הלקוחות שלי יתאמצו למצוא את אותו מוצר זול יותר במקומות אחרים והמשלוח החינמי מסייע להתמודד עם העסקה.

הגדר שיעורי משלוח משלך

למרות ש’משלוח חינם ‘הוא דרך נחמדה לפתות לקוחות, הגדרת תעריף למשלוח היא עדיין מקובל באינטרנט. ב- Shopify, אינך יכול להגדיר עלות משלוח עבור כל מוצר בנפרד, כך שתצטרך להשתמש באחת משלוש האפשרויות הבאות:

משלוח מבוסס משקל

במקרה זה, תחויב בעלות משלוח על בסיס משקל הזמנת הלקוח. אם סך העגלה שלהם שוקלת בין 0-1 kg, ייתכן שתגבה $ 10 משלוח. אם זה נע בין 1-2 kg, ייתכן שתגבה 20 דולר. כדי להגדיר זאת תצטרך לדעת את המשקל המדויק של המוצרים שלך.

דע את המשקל המדויק של המוצרים שלך

משלוח מבוסס מחיר

באמצעות אפשרות זו אתה גובה עלות משלוח על בסיס העלות הכוללת של העגלה. אם הלקוח מוציא בין $ 0 ל- $ 20, ייתכן שתגבה $ 5 דמי משלוח. אם הם מוציאים 20- $ 50, יתכן שתגבה 10 $.

טיפ מקצוען: הרווח שלך יכול להיסגר בשיטה זו אם יש לך המון פריטים במחירים נמוכים אך כבדים.

הצע מחיר אחיד

אפשרות שלישית היא הצעת מחיר אחיד פשוט על כל ההזמנות. זוהי אפשרות נהדרת אם כל המוצרים שלך הם בגודל ומשקל דומה. לדוגמה, אם אתה פשוט מוכר משקפי שמש, סביר להניח שאתה לא צריך להתחשב במשקלים שונים.

הערה: בכל המקרים אני מדבר על משלוח ביתי. אם אתה רוצה למשלוח בינלאומי, כמעט וודאי תרצה לגבות “היטל אזורי” שתוכל למצוא בהגדרות התמחור שלך ב- Shopify..

חישוב עלויות משלוח בזמן אמת

אפשרות שלישית זו היא המתקדמת ביותר, אך ככל הנראה המדויקת ביותר. משלוח בזמן אמת מחושב אוטומטית את עלות המשלוח של כל מוצר על סמך מיקום הלקוח והעדפות המסירה שלו.

ראה כיצד חנות זו מחשבת את עלות המשלוח המדויקת עבור כל לקוח:

המשמעות היא שכל לקוח מקבל עלות משלוח מדויקת לחלוטין עדכנית המותאמת להם. Shopify מתייחס למחירי FedEx או USPS כדי לחשב את התעריף המדויק.

זה נהדר עבורך מכיוון שלעולם לא תזלזל בעלויות המשלוח שלך. זה תמיד בדיוק נכון. וזה טוב עבור הלקוח, מכיוון שהם יודעים שהם לא פוסקים מדמי משלוח מוגזמים.

החיסרון היחיד הוא שתצטרך את הגרסה ‘המתקדמת’ של Shopify, שתגיע בתשלום נוסף.

תן למישהו אחר לעשות את המשלוח עבורך

כמובן שהאפשרות הסופית היא לאפשר לחברת לוגיסטיקה מקצועית לעשות עבורכם את כל העבודה הקשה.

שופיפי שיתפה פעולה עם קומץ שירותי הגשמה, כולל אמזון כדי לעזור לכם לטפל בזה. עם אפשרות זו, תאחסן את הסחורה שלך באחד המחסנים של אמזון, והם ידאגו למשלוח עבורך. זה יעלה לכם קצת אקסטרה, אבל גוזל את כל העבודה הקשה והניחושים.

אם תבחר באפשרות זו, אתה יכול פשוט לקחת את מחירי המשלוח של אמזון ולהחיל אותם בחנות Shopify שלך.

מחשבות אחרונות

לאחר שגיליתי את הדרך הקשה, עלויות משלוח יכולות לגרום לשבירת הרווחים שלך או לשבור אותה! זה ההבדל בין חנות מצליחה לחנות נאבקת.

תמיד מצאתי את הטבלה הזו (שנוצרה על ידי Shopify) מועילה מאוד בכל מה שקשור לתמחור המוצרים שלך ולוודא שאתה תמיד בצד הנכון של הרווח:

חשב את מחיר המוצר שלך

אני מקווה, כאשר המידע הזה נעול, לא תעשה את אותה הטעות שעשיתי ותקבלי את חנות Shopify שלך לתפארת!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map