Jak zaszyfrować torrenty (dla lepszych prędkości i prywatności)

Szyfrowanie torrenta 101

Co to jest szyfrowanie torrent? Czy potrzebujesz szyfrować swoje torrenty? Jaka jest korzyść i jaka jest najlepsza metoda szyfrowania twoich torrentów?


Jeśli miałeś już takie (lub podobne) myśli, nie jesteś sam. Szyfrowanie torrentów jest jedną z najpotężniejszych (i najmniej zrozumianych) technik torrentowania. Wykorzystanie szyfrowania dramatycznie wzrosło, a wszyscy główni klienci bittorrent oferują teraz jakąś formę wbudowanego szyfrowania.

Ten przewodnik pokaże Ci, jak Cię nauczyć:

 1. Co to jest szyfrowanie torrentowe i dlaczego jest ważne
 2. Dlaczego korzystanie z wbudowanego szyfrowania oprogramowania torrent NIE jest najlepszą opcją
 3. Jak korzystać z wbudowanego szyfrowania (metoda bezpłatna)
 4. Jak korzystać z VPN do silniejszego szyfrowania torrentów & zachowaj 100% swoich rówieśników

Gotowy? Zróbmy to.

Co to jest szyfrowanie

Każdego dnia używasz szyfrowania w Internecie, ale możesz tego nie zdawać sobie z tego sprawy. Za każdym razem, gdy odwiedzasz witrynę banku lub wystawcę karty kredytowej lub dokonujesz zakupu w amazon; Twoja przeglądarka korzysta z szyfrowania. Szyfrowanie uniemożliwia stronom trzecim odczytanie przesłanych danych.

Zapobiega to kradzieży tożsamości podczas wysyłania poufnych danych przez Internet, takich jak numery kart kredytowych, adresy i hasła.

Bez szyfrowania każdy, kto dzieli tę samą sieć, może potencjalnie odczytać pełny strumień danych (pomyśl o publicznych sieciach Wi-Fi). Ponadto Twój dostawca usług internetowych (ISP) może korzystać z głębokiej inspekcji pakietów, aby odczytać wszystkie przesłane dane, monitorować pobrane pliki i rejestrować historię online.

Szyfrowanie szyfruje / chroni przesyłane dane, więc tylko strona internetowa / serwer, z którym się komunikujesz, jest w stanie je odczytać.

Po co szyfrować swoje torrenty

Wystarczy dwa słowa, aby wyjaśnić, dlaczego należy szyfrować ruch torrentowy:

 1. Prędkość
 2. Prywatność

W pobliżu
Prędkość:
W tym kwartalnym globalnym raporcie internetowym wykazano, że Bittorrent był numerem 1 wśród użytkowników przepustowości w segmencie upstream w Ameryce Północnej w 2014 roku, wyprzedzając duże firmy takie jak Youtube, Netflix i Skype. Nie powinno więc dziwić, że wielu dużych dostawców usług internetowych decyduje się na ograniczenie (powolne) wysyłanie / pobieranie torrentów.

Aby dławić określone oprogramowanie / usługę, dostawca usług internetowych musi być w stanie odczytać ruch i oddzielić go od innych niezakłóconych zastosowań. Szyfrowanie uniemożliwia temu dostawcy usług internetowych. Przeczytaj nasz pełny przewodnik po ograniczaniu torrentów, aby uzyskać więcej informacji.

Prywatność: Domyślnie twoje pliki do pobrania torrent są całkowicie niezaszyfrowane. Oznacza to, że Twój dostawca usług internetowych może dokładnie zobaczyć, jakie pliki inicjujesz / pobierasz i ile danych przesyłasz za pośrednictwem bittorrent. Właściwe użycie szyfrowania uniemożliwi twojemu dostawcy usług internetowych monitorowanie twoich pobrań.

2 opcje szyfrowania: VPN vs. Wbudowane

Wszyscy klienci torrentów dla komputerów stacjonarnych mają teraz opcjonalne wbudowane szyfrowanie, ale ta metoda ma swoje ograniczenia i radykalnie zmniejszy dostępność rówieśników (i prędkości). Lepszą alternatywą jest użycie narzędzia o nazwie VPN (Wirtualnej sieci prywatnej). VPN zapewnia jeszcze silniejsze szyfrowanie, nie zmniejszy liczby dostępnych rówieśników i ma dodatkową zaletę ukrywania adresu IP w roju torrentów.

Wbudowana opcja szyfrowania

Jest to całkowicie darmowa metoda szyfrowania, która pozwoli Ci szyfrować przesyłanie danych między innymi urządzeniami równorzędnymi, pod warunkiem, że mają również włączone szyfrowanie.

Jeśli peer nie ma włączonego szyfrowania, w zależności od ustawień:

 1. Twoje dane zostaną pobrane w postaci niezaszyfrowanej
 2. Nie będziesz mógł pobierać z tego urządzenia równorzędnego (jeśli używasz trybu wymuszonego szyfrowania)

Ustawienia szyfrowania uTorrent

Ustawienia szyfrowania uTorrent

Aby zagwarantować szyfrowanie w pełnym wymiarze czasu przy użyciu wbudowanej metody, tryb szyfrowania musi być ustawiony na „Wymuszony” (lub równoważny z własnym oprogramowaniem torrentowym, które omówimy w ustawieniach krok po kroku). Minusem tego jest to, że dopiero wtedy możesz połączyć się z równorzędnymi użytkownikami, którzy również mają włączone szyfrowanie. Może to zmniejszyć liczbę dostępnych rówieśników nawet o 95%.

Ważna uwaga: Ta metoda szyfruje tylko pliki do pobrania torrent. Nie szyfruje przeglądania Internetu ani nie ukrywa faktu, że odwiedzasz strony z torrentami. Nie będzie również szyfrować pobierania początkowego pliku .torrent z sieci, a jedynie transfer plików leżących u jego podstaw. Ta metoda również nie ukrywa twojego adresu IP torrenta.

Opcja szyfrowania VPN

Używanie VPN do ukrywania twojej aktywności torrentowej jest niezwykle proste. Wymaga 4 kroków:

 1. subskrybuj usługę VPN przyjazną dla torrentów
 2. pobierz oprogramowanie VPN
 3. Połącz się z wybraną lokalizacją serwera VPN (wystarczy jedno kliknięcie myszy)
 4. Pobierz torrenty anonimowo.

Otóż ​​to!

Połącz się z serwerem VPN

Ekran wyboru serwera IPVanish VPN

Korzystanie z VPN daje wiele korzyści podczas pobierania torrentów. Przyjrzymy się im w następnej sekcji…

Dlaczego VPN jest najlepszą opcją szyfrowania

Korzystanie z VPN ma 3 wyraźne zalety w porównaniu z wbudowanym szyfrowaniem klienta torrent.

 1. Szyfrowanie VPN jest znacznie DUŻO silniejsze
 2. Korzystanie z VPN nie zmniejszy liczby dostępnych rówieśników
 3. VPN ukryje również twój prawdziwy adres IP w torrentach (czyniąc twoje pliki do pobrania anonimowymi / trudnymi do śledzenia)

Siła szyfrowania

Wbudowana opcja szyfrowania ogólnie używa około 64-bitowej siły szyfrowania. Najlepsze sieci VPN z torrentami używają 256-bitowego szyfrowania OpenVPN.

To może nie wydawać się dużą różnicą (wygląda tylko na 4x), ale ze względu na sposób działania matematyki szyfrowania 256-bitowe szyfrowanie jest w rzeczywistości 2 ^ 192 razy silniejsze (to jest 2 na siłę 192. To jest naprawdę duża liczba).

Na tym polega różnica między szyfrowaniem, które można łatwo złamać za pomocą ataków siłowych, a użyciem szyfrowania 256-bitowego, które jest tą samą siłą używaną przez wojsko USA do ściśle tajnej komunikacji. (Dla porównania, rząd Stanów Zjednoczonych używa tylko 128-bitowego szyfrowania do ogólnej komunikacji). Innymi słowy, 256-bitowe szyfrowanie jest wyjątkowo silne.

Dostępność rówieśnicza

Aby szyfrowanie twojego klienta torrent działało, peery, z którymi się łączysz, muszą także mieć włączone szyfrowanie. VPN nie ma takich ograniczeń. Ponieważ serwer VPN szyfruje cały strumień danych (niezależnie od ustawień szyfrowania równorzędnych), uzyskujesz 100% dostępność równorzędną (i wyższe prędkości) bez ryzyka niezaszyfrowanego połączenia.

Anonimowy adres IP (chroń swoją tożsamość)

Niepopełnić błędu, anonimowy adres IP to największa zaleta korzystania z VPN.

Kiedy pobierasz torrent, twój adres IP (który może zidentyfikować twoje unikalne połączenie internetowe) jest publicznie widoczny dla każdego innego użytkownika w tym roju torrentów.

Obrazek

Lista równorzędna z torrenta Linux

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że większość monitorowania torrentów odbywa się poprzez rejestrowanie adresów IP w rojach torrentów, a nie twój dostawca usług internetowych monitorujący ruch. Strony takie jak scaneye przechowują torrenty bazy danych pobierane według każdego monitorowanego adresu IP.

Jeśli korzystasz z niezalogowanego VPN, adres IP pojawiający się w twoich rojach będzie adresem należącym do twojej usługi VPN. Jeśli firma VPN nie prowadzi dzienników (takich jak ten), twojego adresu IP torrenta nie można prześledzić do twojego prawdziwego adresu IP.

W pobliżu 3 świetne niezalogowane sieci VPN

 • IPVanish (Najszybsza VPN, którą przetestowaliśmy)
 • Ukryj mnie (obejmuje usługę proxy VPN i SOCKS. Dostępny jest ograniczony bezpłatny plan)
 • Torguard (Jedna z najstarszych niezalogowanych sieci VPN dla użytkowników torrentów)

Jak skonfigurować wbudowane szyfrowanie torrent (opcja bezpłatna)

W porządku, teraz pokażemy Ci krok po kroku, jak włączyć szyfrowanie w swoim ulubionym kliencie torrent. Jest to funkcja wbudowana w każdego większego klienta torrent.

Pamiętaj tylko, że używanie szyfrowania w kliencie torrent ma następujące ograniczenia:
Możesz mieć 100% szyfrowane połączenie lub 100% dostępność równorzędną. Nie możesz mieć obu. Zastosowanie wymuszonego (pełnego czasu) szyfrowania zmniejszy liczbę dostępnych rówieśników.

Tryby szyfrowania

Każdy klient torrent korzysta z własnej terminologii / ustawień, jeśli chodzi o aktywację szyfrowania. Bez względu na to, jakich słów używają, istnieją tak naprawdę tylko 3 podstawowe tryby szyfrowania:

 • Szyfrowanie wyłączone (bez szyfrowania)
 • Opcjonalne szyfrowanie (Używa szyfrowania w przypadku peerów, którzy mają włączoną funkcję, ale także łączy się z niezaszyfrowanymi peerami)
 • Wymuszone szyfrowanie (łącz się tylko z peerami z włączonym szyfrowaniem. 100% zaszyfrowanych pobrań)

Dobra, zaszyfrujmy się. Klienci torrentów są uporządkowani alfabetycznie.

Potop: ustawienia szyfrowania

Krok 1: Otwórz menu preferencji, przechodząc do Edytować > Preferencje (lub naciśnij „Ctrl + P)
Krok 2: Wybierz „Sieć” z zakładki kategorii po lewej stronie menu preferencji

Zobaczysz okno, które wygląda mniej więcej tak:

Obrazek

Zwróć uwagę na sekcję „Szyfrowanie” u dołu okna. Wybrane ustawienia będą zależeć od twoich preferencji i tolerancji ryzyka.

Oto ustawienia dla każdego trybu:

# 1: Szyfrowanie wyłączone (niezalecane)

Zestaw Przychodzące i Wychodzące do: „Wyłączony”
W pobliżu

# 2: Opcjonalne szyfrowanie (wykorzystuje szyfrowanie, jeśli jest dostępne)

W tym trybie zostanie użyta najsilniejsza dostępna opcja szyfrowania. Będziesz miał dostęp do wszystkich elementów równorzędnych, ale nie wszystkie połączenia będą szyfrowane.

Twoje ustawienia powinny wyglądać dokładnie tak –>

Deluge Encryption (tryb opcjonalny)

Opcjonalne szyfrowanie (dostępne 100% peerów)

# 3: 100% szyfrowania (pobieranie tylko z szyfrowanych połączeń)

Jest to najbezpieczniejszy tryb (i pomoże zapobiec ograniczaniu torrentów), ale będziesz mógł pobierać tylko z niewielkiego% wszystkich peerów.

Tak długo, jak pobierasz dobrze rozstawione torrenty, prędkości powinny być dobre.

Wymuszone ustawienia szyfrowania

Wymuszone szyfrowanie (100% szyfrowane przesyłanie)

uTorrent: Ustawienia szyfrowania

Krok 1: Z menu uTorrent przejdź do Opcje > Preferencje (Lub naciśnij „Ctrl + P”)
Krok 3: Przejdź do zakładki „Bittorrent” w menu po lewej stronie

Powinieneś zobaczyć coś takiego:

Menu Ustawienia szyfrowania uTorrent

Ustawienia szyfrowania (Opcje > Preferencje > Bittorrent)

Będziemy zmieniać ustawienia w „Szyfrowanie protokołu” sekcja na dole. Oto ustawienia dla każdego z 3 trybów szyfrowania:

Niepełnosprawny

Ustaw opcję Wychodzące na Wyłączone, jak pokazano na powyższym obrazku.

Opcjonalne szyfrowanie

Twoje ustawienia powinny wyglądać dokładnie tak:

uTorrent Opcjonalne szyfrowanie

Szyfrowanie uTorrent (tryb opcjonalny)

Wymuszone szyfrowanie (100% szyfrowania)

Ten tryb łączy się tylko z urządzeniami równorzędnymi z włączonym szyfrowaniem. Ustawienia powinny być:

„Wymuszone” szyfrowanie uTorrent

Szyfrowanie uTorrent (tryb wymuszony)

Vuze: ustawienia szyfrowania

Aby dostosować ustawienia szyfrowania w Vuze, musisz być w trybie użytkownika „Zaawansowane”. Aby to zrobić, przejdź do:
Przybory > Opcje > Tryb

Następnie zmień tryb biegłości użytkownika na: „Zaawansowany”

Zaawansowany tryb użytkownika Vuze

Ustaw tryb użytkownika na „Zaawansowane” (Narzędzia > Opcje > Tryb)

Następnie, wciąż na ekranie Opcje, trafimy w PRZEŁĄCZNIK po lewej stronie ‘Połączenie’ ujawnić „Szyfrowanie transportu”Ustawienia…

Obrazek

Oto optymalne ustawienia dla każdego z 3 trybów:

Szyfrowanie wyłączone

Odznacz pole „Wymagaj szyfrowanego transportu”. Wszystkie poniższe opcje powinny być wyszarzone (jak na powyższym obrazku)

Opcjonalne szyfrowanie

Aby włączyć opcjonalne (niewymuszone) szyfrowanie w vuze, w zasadzie włącz wymagane szyfrowanie, ale określ opcje zastępcze na wypadek, gdyby peer nie zezwolił na szyfrowane połączenia.

Twoje ustawienia powinny być:

Vuze „Opcjonalny” tryb szyfrowania

„Opcjonalne” ustawienia szyfrowania

Wymuszone szyfrowanie (100% szyfrowane przesyłanie)

Jest to najbezpieczniejszy tryb i będzie najlepszą obroną przed ograniczaniem torrentów przez dostawcę usług internetowych. Będziesz miał mniej dostępnych rówieśników (dlatego lepiej jest zamiast tego korzystać z VPN przyjaznego dla torrentów)

Twoje ustawienia powinny być:

„Wymuszone” szyfrowanie Vuze: zalecane ustawienia

„Wymuszone” ustawienia szyfrowania Vuze

Zasadniczo „Wymagaj szyfrowanego transportu”, nie dopuszczając żadnych opcji awaryjnych. Zmusi to vuze do łączenia się tylko z peerami z włączonym szyfrowaniem.

Podsumowanie i inne przydatne artykuły

Mam nadzieję, że do tej pory pobieranie torrentów jest w pełni szyfrowane przy użyciu VPN lub wbudowanego szyfrowania transportowego.

Oto czego nauczyliśmy się do tej pory:

 1. Co to jest szyfrowanie i dlaczego jest przydatne (Wskazówka: zapobiegaj ograniczaniu / monitorowaniu pobierania plików torrent)
 2. Dlaczego VPN jest najlepszym narzędziem do szyfrowania? (Znacznie silniejsze szyfrowanie + brak utraty równorzędności + anonimowy adres IP)
 3. Jak korzystać z wbudowanego szyfrowania dla twojego ulubionego klienta torrent (każde szyfrowanie jest lepsze niż żadne)

Oto kilka artykułów, które pomogą Ci w drodze do całkowicie anonimowych torrentów:

Przewodnik

Jak używać uTorrent anonimowo (konfiguracja VPN / proxy)
Jak korzystać z Vuze anonimowo (konfiguracja VPN / proxy)
Jak korzystać z Potopu anonimowo
VPN vs. proxy. Który lepiej ukrywa torrenty?

Recenzje / artykuły

Najlepsze sieci VPN Torrent (dla anonimowych pobrań)
Przegląd prywatnego dostępu do Internetu (najlepsza tania sieć VPN)
IPVanish Review (najszybszy VPN bez logowania)
Prywatny dostęp do Internetu a IPVanish

Dziękuję bardzo za przeczytanie, mam nadzieję, że ten artykuł był bardzo pomocny! Udostępnij go znajomym lub obserwującym za pomocą paska udostępniania po lewej stronie. Miłego torrentowania!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map