CyberGhost VPN

Contents

CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com/

tl; dr

CyberGhost to nazwa. Jestem pewien, że spotkałeś się z nią, jeśli przeprowadzałeś jakiekolwiek skanowanie artykułów w poszukiwaniu usług VPN. Firma ma siedzibę w Rumunii i nie jest objęta europejską jurysdykcją 14 Eyes, a obecnie administruje ponad 3000 serwerów w 60 krajach na całym świecie. Jeśli kiedykolwiek spotkałem dostawcę usług VPN, który dał mi bardziej mieszane uczucia, to właśnie to. Krótko mówiąc, pomijanie krytycznych wad; dobra podstawowa ochrona, przyzwoita prędkość, ale zły pomysł dla fanów P2P.

Recenzja CyberGhost: 5 zalet i 3 wady korzystania z CyberGhost!

CyberGhost jest jakby w szczerym polu, jeśli chodzi o uznanie. Nie stoi ani po stronie dobrze znanej, ani na całkowicie nie do poznania. To nie jest nazwa, którą wszyscy znaliby, być może, chyba że przeprowadzałeś jakieś badania w tle dotyczące VPN.

Jednak pomimo wszelkich spostrzeżeń, które można z tego uzyskać, firma z pewnością rozrosła się od momentu jej powstania w 2011 r. I ma dziś tyle serwerów, co gigant VPN Nord (liczba serwerów, które z pewnością uważam za imponujące).

Co lubimy w CyberGhost

1. Ogromny nacisk na Europę

Mając do wyboru ponad 3000 serwerów, można by pomyśleć, że to wystarczy, aby pokryć cały świat w prawie każdym kraju. Niestety tak nie jest, ponieważ CyberGhost skupia się głównie na obszarze działalności w Europie. Chociaż niektórzy z was mogą uznać to za bardzo ograniczające, wolę myśleć o tym, że służą one konkretnemu (jeśli dużemu) rynkowi.

Niestety skutkuje to nieco zagadką dotyczącą prędkości. Później bardziej szczegółowo przyjrzymy się różnicy prędkości w różnych obszarach, ale wystarczy powiedzieć, że w zależności od lokalizacji i wybranego serwera możesz uzyskać niesamowite lub szybkie prędkości.

1.1 Unikalne funkcje bezpieczeństwa

Jest tak wiele rzeczy, które CyberGhost ma tutaj, że ledwo wiem od czego zacząć. W przypadku dostawcy usług VPN firma ta zapewnia imponującą liczbę „dodatków”, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Być może leży to u podstaw firmy jako dostawcy zabezpieczeń, która do tego doprowadziła.

Wymuszone HTTPS

Zacznijmy od tego, który najbardziej mnie interesował, czyli w którym klient CyberGhost może wymuszać połączenia HTTPS ze stronami internetowymi. To prawda, że ​​można to również zrobić za pomocą wtyczki do przeglądarki, ale ponieważ i tak chcesz korzystać z usługi VPN, być może dobrze byłoby, gdyby wszystko było wbudowane w jedną, prawda?

Aby uświadomić sobie przydatność wymuszonego HTTPS, załóżmy, że odwiedzasz witrynę bankową. Połączenie HTTPS zapewni bezpieczeństwo danych od komputera do konta bankowego.

Zablokuj śledzenie online

Następnym jest fakt, że CyberGhost może usuwać treści internetowe, które mogą śledzić twoje działania online. Zapobiega to śledzeniu cię przez nieznane źródła i jest czymś, co powinny robić wszystkie sieci VPN. Blokowanie śledzenia online jest dziś bardzo potrzebne, ponieważ wiele firm coraz bardziej ingeruje w swoje działania związane z gromadzeniem danych online.

Weźmy na przykład naszego przyjaciela Google, który uznał, że jego system operacyjny Android może informować go o tym, gdzie użytkownicy są cały czas. Ponadto śledzenie lokalizacji nie ogranicza się tylko do Google, więc dlaczego nie zablokować CyberGhost tak dużej ilości tych danych przed wyjściem na zewnątrz, jak to możliwe?

Blokowanie reklam i ochrona przed wirusami

CyberGhost jest tak dobrze zintegrowany, że zawiera nawet blokowanie reklam oraz wirusy & Ochrona strony internetowej. To powstrzymuje irytujące reklamy przed wyświetlaniem, a także chroni przed potencjalnie szkodliwymi treściami na niektórych stronach internetowych.

1.2 Silny wybór protokołów i szyfrowania

Dla tych, którzy nie są zbytnio świadomi, głównymi zaletami VPN są prywatność i bezpieczeństwo. Prywatność jak u osób, które nie wiedzą, kim jesteś i co robisz. Bezpieczeństwo, podobnie jak u ludzi, nie może również podglądać tego, co robisz. Do ustanowienia bezpieczeństwa potrzebne są dwa główne składniki – sam protokół i typ szyfrowania.

CyberGhost ma tę zaletę, że obsługuje prawie wszystkie główne protokoły (nawet te, których naprawdę nie polecam, ponieważ są tak nieaktualne, jak L2TP). Ponadto oferują różne poziomy szyfrowania do 256-bitów, co jest najwyższą klasą. Pomyśl o wielu rzeczach pomalowanych na zielono, które używają 256-bitowego szyfrowania.

Chodzi o to, że wybór należy do ciebie. Protokoły i poziomy szyfrowania można dostosować do własnych potrzeb. Różne protokoły obsługują różne prędkości i oczywiście im wyższa szybkość szyfrowania, tym wolniejsze może być nasze połączenie VPN (jest to również w dużej mierze zależne od sprzętu).

  Jak ukryć swój adres IP Torrenta (krok po kroku)

Jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to sfałszowanie adresu IP i utrzymanie minimalnego bezpieczeństwa przez VPN, możesz wybrać niski poziom szyfrowania, który pozwoli ci cieszyć się szybkimi połączeniami. Jeśli jesteś paranoikiem, cóż, CyberGhost może ci również pomóc.

1.3 Zoptymalizowane profilowane serwery do różnych zastosowań

Biorąc pod uwagę, że aż 3000 serwerów zmętniało pulę serwerów CyberGhsot, oczywiste jest, że wybór połączenia nie powinien być problemem, prawda? Cóż, nie za bardzo. Wyobraź sobie, że siedzisz w restauracji, a przychodzi do ciebie menu z 3000 pozycji.

Na szczęście firma starannie profiluje swoje serwery, co oznacza, że ​​istnieją pule serwerów zoptymalizowane do różnych celów. To, jak wybierzesz z nich, zależy od Ciebie. Możesz mieć listę swoich ulubionych lokalizacji lub wybrać z wstępnie posortowanych list. Obejmuje to takie listy, jak najmniej zatłoczone serwery, serwery NoSpy lub nawet większość zatłoczonych serwerów (chociaż nie mam pojęcia, dlaczego tego chcesz).

Załóżmy, że jesteś fanem Torrenta – to prawdziwa pula ludzi, którzy chcą udostępniać pliki P2P, więc CyberGhost zarezerwował dla nich zoptymalizowane serwery.

2. Obsługa wielu platform

W domu, w którym znajduje się serwer plików z systemem Linux, komputer z systemem Windows, komputer Mac, a także różne smartfony i tablety, masz szczęście! CyberGhost obsługuje do 7 urządzeń na konto, co jest zdecydowanie jednym z najbardziej hojnych do tej pory. Szczerze mówiąc, myślę, że przeciętne gospodarstwo domowe rzeczywiście ma tak wiele urządzeń, więc jest to rozsądna liczba do wsparcia.

CyberGhost obsługuje do 7 urządzeń na konto

Wielu dostawców usług VPN będzie obsługiwać zwykłe rozpowszechnianie – Windows, Linux, MacOS, Android, iOS i niektóre routery. Jeśli zauważysz z powyższej listy, CyberGhost jest nawet ustawiony na Raspberry Pi, niektóre urządzenia NAS, a nawet na maszynach wirtualnych!

Chodzi przede wszystkim o wybór, a na ile CyberGhost poszedł wypełnić tę listę, byłem pod wielkim wrażeniem.

Tutaj ponownie muszę wprowadzić słowo ostrzeżenia dla tych, którzy myślą, że mogą przekroczyć limit X urządzeń na limit konta, rzucając VPN na router, ponieważ jest on obsługiwany.

Uwaga

Uruchomienie usługi VPN na routerze pomoże ci pokonać limit jednoczesnego połączenia urządzenia, który narzuca większość sieci VPN. Jest jednak wada. W prawie wszystkich przypadkach (szczególnie w przypadku routerów do użytku domowego) spowolni to ruch internetowy w porównaniu z uruchomieniem aplikacji VPN specyficznych dla urządzenia. Wynika to z faktu, że routery są mniej zdolne do obsługi szyfrowania danych potrzebnego w czasie rzeczywistym, co spowalnia prędkość transmisji danych.

3. Przyzwoite i stabilne prędkości

Chociaż nie jestem w stanie powiedzieć, że CyberGhost oferuje niesamowicie szybkie prędkości, muszę przyznać, że niektóre serwery wykazują duży potencjał. Przechodząc poniżej wyniki testu prędkości, zauważ, że moja obecna prędkość łącza szerokopasmowego jest ograniczona do teoretycznej 50 Mb / s. Przez większość czasu mogę zbliżyć się do co najmniej 45 Mb / s, co jest całkiem niezłe.

Każda sieć VPN zazwyczaj może zmniejszyć przepustowość, więc spodziewałem się, że będę mógł uzyskać średnio 30-40 Mb / s. To byłoby oczywiście dostosowane przez odległość serwera od mojej fizycznej lokalizacji.

Testując CyberGhost za pomocą SpeedTest, który jest bardzo niezawodny, stwierdziłem, że prędkości z całego świata są bardzo zróżnicowane. Jeszcze bardziej zaskakujące było dla mnie to, że uzyskałem wyższe prędkości z serwerów z Singapuru, a nie z Malezji. Mogę tylko założyć, że jest to prawdopodobnie spowodowane infrastrukturą.

Zasadniczo spodziewaj się, że uzyskasz wyższe pingi i niższe prędkości, im dalej wybrany serwer będzie od twojej rzeczywistej lokalizacji. Jest to zwykle prawdą bez względu na wybraną usługę VPN.

W momencie testowania obciążenia serwera (na tych, na których testowałem) były następujące;

 • MOJE 23% obciążenia
 • SG 50% obciążenia
 • AU 50% obciążenia
 • NL 37% obciążenia
 • SA 27% obciążenia
 • Obciążenie w USA 53%

Wynik testu prędkości na serwerze Malezji

Test prędkości Serwer Azja – Malezja
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Wynik testu prędkości na serwerze w Singapurze

Test prędkości Asia – Singapore Server
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Wynik testu prędkości na serwerze Sydney

Test prędkości Australia – Sydney Server
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

  "Найшвидші VPN для торрентінгу" (з / з швидкістю, щоб довести це!)

Wynik testu prędkości na serwerze Ameryki Północnej

Test prędkości Ameryka – serwer Ameryki Północnej
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Wynik testu prędkości na serwerze Południowej Afryki

Test prędkości Afryka – serwer RPA
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Wynik testu prędkości na serwerze w Amsterdamie

Test prędkości Holandia – Amsterdam Server
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

W przypadku przesyłania strumieniowego wideo uważam, że zwykle filmy UHD na YouTube są dobrym wskaźnikiem, ponieważ ich serwery są zasadniczo bardzo stabilne. Próbka wideo w UHD, którą prowadziłem, była płynna i bardzo, bardzo ładna. Jeśli chcesz spróbować samodzielnie, możesz obejrzeć ten sam film w dowolnym momencie.

Przesyłaj strumieniowo filmy UHD na CyberGhost VPN

3.1 Dobra prędkość Flatline na torrentach

Najbliższym serwerem Torrent, który CyberGhost ma dla mnie, są Indie, ale wolałem Japonię od tej, która i tak była następna. Prędkości oferowane na tym serwerze nie były niczym, ale udało mi się utrzymać bardzo stabilne prędkości pobierania podczas sesji torrentowych.

Dla mnie stabilność zwykle plasuje się powyżej niesamowitej prędkości, jeśli chodzi o torrenty. Jestem pewien, że wielu z was doświadczyło frustracji z powodu prędkości torrentów rosnących i malejących, podczas gdy tylko próbujesz zdobyć TEN plik!

W momencie testowania serwer japoński, z którym się połączyłem, działał z 33% obciążeniem.

Test prędkości - Japan Server

Pamiętaj, że podłączyłem się do tego serwera specjalnie do torrenta. Kilku dostawców VPN, z którymi próbowałem do tej pory, pozwoli na to, gdziekolwiek się łączysz, ale CyberGhost jest dość rygorystyczny w tej sprawie. Próbowałem torrentowania na serwerze w Singapurze, co dało mi dużą, zerową prędkość pobierania torrentów.

4. Idealnie wyceniony dla osób poszukujących długoterminowych planów

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem ich ceny, byłem trochę zszokowany, ponieważ najpierw spojrzałem na cenę miesięczną bez umowy. W cenie 12,99 USD miesięcznie przy jednomiesięcznej umowie, która jest wyceniana w stosunku do niektórych z najlepszych dostawców VPN, takich jak ExpressVPN i NordVPN, a nawet powyżej nich..

Co miesiąc Co rok Co dwa lata
Cena / mies. 12,99 USD 5,25 USD 3,50
Razem 12,99 USD 63,00 USD 63,00 USD
Cykl rozliczeniowy 1 miesiąc 12 miesięcy 18 miesięcy
Zwrot pieniędzy 14 dni 45 dni 45 dni

Jednak ich dwuletni plan radykalnie obniża cenę. Przy 3,50 USD miesięcznie przez dwa lata, ceny są po prostu niesamowite i trudne do pobicia. Widziałem również przypadki specjalnych ofert, w których dochodzi do jeszcze niższych stawek, więc pamiętaj o specjalnych zniżkach na CyberGhost.

45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy!

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy lubią próbować przed zakupem, możesz się zrelaksować i mieć pewność 45-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy od CyberGhost. To nie jest drobnym drukiem, nie jest ukryte w języku legalnym, jest tam na ich stronie FAQ;

Uwaga

CyberGhost ma 45 dni, bez zadawania pytań, zasady zwrotu pieniędzy za nasze subskrypcje na 6 miesięcy lub dłużej. Gwarantuje to, że nie zostaną dokonane żadne błędne zakupy i ma na celu pomóc w sytuacjach, w których klienci nie mogą korzystać z naszych usług (na przykład, gdy twój dostawca usług internetowych blokuje połączenia VPN).

* Abonamenty miesięczne mają 14-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Możesz nawet wypróbować je za darmo, korzystając z 7-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, bez żadnych zobowiązań.

5. Dobry do przesyłania strumieniowego, w tym Netflix

Znów powraca to do CyberGhost z bardzo ładnie wyprofilowanymi serwerami. Udostępnili również te do przesyłania strumieniowego wideo, a Netflix jest tylko jedną z usług przesyłania strumieniowego wideo, o której pomyśleli, że możesz chcieć uzyskać dostęp. W każdym razie, aby uzyskać dostęp do Netflix US, wystarczy połączyć się z jednym z ich zoptymalizowanych pod kątem strumieniowania serwerów w USA.

Bądźmy szczerzy, Netflix nie lubi fałszowania geolokalizacji. Robi wszystko, co w jego mocy, aby zabijać takie serwisy, ale CyberGhost ich nie ma i faktycznie twierdzi, że gwarantują Netflix US streaming.

W przypadku użytkowników systemu Windows aplikacja zawiera opcję odblokowania przesyłania strumieniowego, co pozwala na szalenie z wieloma dostawcami usług przesyłania strumieniowego. Bez ręcznych prób i błędów, wystarczy kliknąć i przejść. Odblokowanie opiera się na liście, która jest aktualizowana wewnętrznie każdego dnia przez CyberGhost.

Czego nie lubiliśmy w CyberGhost

1. Nie działa od razu po wyjęciu z pudełka

Chociaż może to nie być przełomem i na pewno nie spotka wszystkich, muszę podzielić się swoim doświadczeniem. Jestem wielkim fanem plug and play, a klient Windows CyberGhost był dla mnie trochę dziwny. Jasne, zainstalowałem i uruchomiłem aplikację w porządku, ale kiedy kliknę go, powinien… GO, racja?

  Przegląd FastestVPN: 6 zalet i 3 wady korzystania z FastestVPN

Mój nie bardzo, ku mojej rozpaczy i musiałem dowiedzieć się, dlaczego. Nie zajęło mi to długo, ale zdałem sobie sprawę, że ustawienia domyślne nie były dla mnie dobrym dopasowaniem. Musiałem ręcznie wybrać mój protokół i serwer, zanim aplikacja Windows CyberGhost zdecydowała się grać.

Jak powiedziałem, nie jest to przełom, ale jeśli twoje doświadczenie techniczne jest ograniczone, może to być dla ciebie szokiem.

2. Niepewna jurysdykcja danych i anonimowość

To, cóż, jest to dla mnie duże wyzwanie i powinno być również dla każdego z was. W trakcie mojej recenzji, badań tła itd. Znalazłem dość zabłoconą wodę, jeśli chodzi o to, czy jestem anonimowy w CyberGhost, czy nie.

Chociaż firma ma oficjalne zasady dotyczące braku logowania, niektórzy użytkownicy zauważyli, że korzystają ze skryptów, takich jak Hotjar (który jest skryptem do nagrywania sesji). W rzeczywistości CyberGhost otwarcie przyznaje się do tego na swojej stronie, chociaż twierdzi, że informacje są wykorzystywane do lepszej obsługi klientów.

Polityka prywatności CyberGhost VPN

Co więcej, kiedy pierwotnie zobaczyłem, że CyberGhost ma siedzibę w Rumunii, było to dobre. W końcu ten kraj nie jest objęty europejską jurysdykcją 14 oczu, co jest świetne. Jednak później dowiedziałem się, że właściciel w 2023 roku sprzedał CyberGhost cyfrowej firmie reklamowej o nazwie CrossRider.

Co teraz zrobiłaby cyfrowa firma reklamowa z dostawcą usług VPN, dla którego musi skorzystać ze skryptów rejestrujących sesje? Fabuła gęstnieje, a ja z jednej strony czuję się nieco nieufnie w tej sprawie.

3. Ograniczone opcje płatności

To znów sprowadza się do anonimowości, ponieważ CyberGhost akceptuje tylko karty kredytowe, PayPal lub BitPay. To prawda, że ​​BitCoin jest używany do BitCoin, ale istnieją dosłownie setki krypt, a także zawsze istnieje możliwość gotówki w postaci kart podarunkowych itp..

Dlaczego firma specjalizująca się w prywatności, bezpieczeństwie i anonimowości oferuje takie ograniczone opcje płatności – opcje, które prawdopodobnie ujawnią dane użytkownika? Nie mam odpowiedzi, chociaż dla mnie nie jest to tak duży problem jak ten, o którym wspomniałem powyżej.

Konkluzja: Czy zapłacę za CyberGhost?

Zanim rozpocznę łapankę, pozwólcie, że przedstawię tutaj swoją osobistą pozycję. Jeśli płacę za VPN i korzystam z niej, oczekuję pewnej wydajności pod względem prędkości. Nie jestem zbyt wybredny co do opcji płatności i tym podobnych rzeczy, a jeśli chodzi o anonimowość, tylko granica zrobi dla mnie.

Powiedziałem wiele dobrych rzeczy na temat CyberGhost i tak, to prawda, że ​​oferują wiele wbudowanych dodatków, których prawdopodobnie nie znajdziesz nigdzie indziej. Jako jeszcze lepszy haczyk możesz zapisać się na długoterminowy plan, w którym ceny są praktycznie najniższe. Jednak usługa naprawdę mnie wyróżnia, moim zdaniem, jak dobrze zoptymalizowali swoje serwery.

Jako przykład weźmy serwery do przesyłania strumieniowego wideo i torrentów, które omówiłem wcześniej. Jeśli szukasz jednej z tych nisz, powiedziałbym, że CyberGhost jest absolutnie doskonałym wyborem. Dla fanów Torrenta, streamerów wideo, lejek geolokalizacyjnych… powinieneś powiedzieć tak.

Jednak moim zdaniem istnieje bardzo duży ALE. Być może to może dla wielu ludzi wbić gwóźdź do trumny CyberGhost. W oparciu o prywatność i anonimowość po prostu pozostaje zbyt wiele wątpliwości i kontrowersji wokół dostępnych informacji, aby czuć się bezpiecznie podczas korzystania z CyberGhost.

Chociaż roszczenia CyberGhost mogą wydawać się uzasadnione dla zwykłej firmy, mówię, że korzystanie z tych taktyk przez dostawcę usług VPN jest po prostu nie do obrony. Weź więc, co możesz dla tego – wartość i wydajność z poświęceniem anonimowości jest twoim wyborem.

Trudno mi powiedzieć „tak” lub „nie”, więc decyzję należy podjąć na podstawie twoich potrzeb.

Kluczowe cechy

 • ✓ Obsługuje wiele platform
 • ✓ Blokowanie reklam i złośliwego oprogramowania
 • ✓ 256-bitowe szyfrowanie
 • ✓ Profilowane serwery
 • ✓ OpenVPN / SSTP / L2TP / IPsec
 • ✓ Doskonałe długoterminowe plany cenowe

Polecane dla

 • • Wieprze strumieniowe wideo
 • • Ci, którzy nie są wybredni na temat anonimowości
 • • Wentylatory P2P
 • • Właściciele urządzeń niszowych platform

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me