Backblaze

Backblaze

https://www.backblaze.com/

tl; dr

Backblaze oferuje ekonomiczne i łatwe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych nieograniczonej liczby danych w chmurze. Przy zaledwie 50 USD rocznie na komputer uważamy, że Backblaze jest najbardziej sensownym osobistym backupem online. .

Recenzja Backblaze – 6 plusów & 5 Wady korzystania z Backblaze Cloud Backup

Backblaze, założona w 2007 roku, jest uważana za jedną z najgorętszych opcji internetowych usług tworzenia kopii zapasowych.

W Bitcatcha przeprowadziliśmy chrzest ognia przez różnych dostawców kopii zapasowych i dowiedzieliśmy się, dlaczego wszyscy kochają Backblaze:

  • Otrzymujesz nieograniczone miejsce na kopie zapasowe, dzięki czemu wszystkie twoje pliki, przeszłe, obecne i przyszłe, są bezpiecznie przechowywane
  • Interfejs, który został tak zaprojektowany, aby był tak łatwy, że nawet osoba najmniej znająca się na technologii może go dobrze używać
  • Jego stawka jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo na rynku i kosztuje mniej niż 4 USD miesięcznie

To prawda, że ​​nie jest to najlepsze rozwiązanie do przechowywania w chmurze (zamiast tego zobacz pCloud).

Mimo to, przy przechowywaniu 600 danych Petabajtów i odzyskaniu do tej pory ponad 30 miliardów plików, jest to naprawdę najlepszy wybór do łatwego i wygodnego tworzenia kopii zapasowych plików komputerowych.

6 rzeczy, które kochamy w Backblaze

Tym, co sprawia, że ​​Backblaze jest wartościowym dostawcą kopii zapasowych w chmurze, jest sposób, w jaki został zaprojektowany specjalnie do prostego użytkowania ze wszystkimi niezbędnymi podstawowymi funkcjami, które nie wymagają wiele pracy ze strony użytkownika.

Oto, dlaczego Backblaze działa dobrze na potrzeby tworzenia kopii zapasowych:

1. Najłatwiejsze tworzenie kopii zapasowych

Siła Backblaze polega na prostocie konstrukcji.

Instalator Blackblaze

Podczas pierwszej instalacji program natychmiast skanuje dysk twardy w poszukiwaniu wszystkich plików (z wyjątkiem plików systemu operacyjnego, aplikacji i plików tymczasowych, które mogą powodować komplikacje przy próbie ich przywrócenia) i zapewnia przegląd plików, które należy wykonać.

Kiedy klikniesz „OK”, automatycznie rozpocznie się tworzenie kopii zapasowej, więc tak naprawdę nie musisz nic robić, tylko pozwól mu działać.

Panel sterowania Blackblaze

Podłączając dowolny dysk USB lub zewnętrzny dysk twardy, może on także podłączyć go automatycznie podczas początkowej kopii zapasowej lub możesz podłączyć je później i dodać je z ustawień.

Najlepsze jest to, że Backblaze monitoruje komputer i aktualizuje pliki kopii zapasowych za każdym razem, gdy zachodzą zmiany, a wszystko to przy minimalnej obecności na komputerze, aby nie zakłócało to, co robisz.

Z drugiej strony, jeśli istnieją pliki, których kopii zapasowej nie chcesz, możesz określić, które foldery mają zostać wykluczone z przechowywania w chmurze. W przeciwnym razie ułatwi ci to wszystko, biorąc wszystko.

Krótko mówiąc, jeśli wolisz nie męczyć się z zarządzaniem plikami, Backblaze sprawia, że ​​jest to bardzo łatwe.

2. Naprawdę nieograniczona kopia zapasowa

Bez względu na to, czy masz tylko 1 megabajt, czy tonę terrabajtów plików, Backblaze nie ma problemu z utworzeniem kopii zapasowej dla Ciebie. Biorąc pod uwagę, że większość usług tworzenia kopii zapasowych ma limit miejsca, jest to nieoceniona funkcja w cenie, którą otrzymujesz (więcej na ten temat później).

Teraz, w zależności od sieci i prędkości przetwarzania oraz wielkości plików, może to potrwać kilka godzin lub nawet tygodni. Dobra wiadomość jest taka, że ​​bez względu na to, jak długo to zajmie, Backblaze po prostu idzie za kulisami, aby zapewnić, że twoje pliki są całkowicie i całkowicie przechowywane.

Po uruchomieniu początkowej kopii zapasowej pojawia się przycisk: „Ile zajmie moja pierwsza kopia zapasowa?” który da ci prognozę. Tak długo, jak komputer jest włączony (lub nawet jeśli go wyłączysz i włączysz później), będzie on kończył pierwszy proces tworzenia kopii zapasowej, dopóki nie zostanie ukończony.

Możesz także przyspieszyć, zwiększając liczbę uruchomionych wątków zapasowych lub ręcznie dostosowując ustawienia przepustnicy.

Ręczne ustawienia przepustnicy Blackblaze

Nasza opinia

Backblaze działa również jako usługa tworzenia kopii zapasowych w chmurze!

3. Niezwykle ścisłe bezpieczeństwo twoich plików

Backblaze szyfruje wszystkie twoje pliki za pomocą standardowego 128-bitowego AES, co jest na ogół niemożliwe do złamania. Szacuje się, że rozbicie go zajęłoby superkomputerowi kilka miliardów lat.

Poza tym każdy potencjalny podsłuchujący jest trzymany na dystans, a szyfrowanie plików odbywa się na komputerze przed wysłaniem za pomocą protokołu SSL. W samym centrum danych wiele kopii plików jest przechowywanych na wielu serwerach, więc jeśli jedna kopia powinna zostać uszkodzona, dostępnych jest wiele innych kopii zapasowych.

Jeśli nadal potrzebujesz czegoś więcej, Backblaze oferuje opcję prywatnego klucza szyfrowania w „Ustawieniach -> Zabezpieczenia ”programu komputerowego. Dzięki temu możesz ustawić własne hasło dostępu do plików, które tylko Ty będziesz znać (z jednym środkiem ostrożności: jeśli je zapomnisz, możesz utracić dostęp do wszystkich swoich danych, więc Backblaze wyświetli ostrzeżenie, abyś pamiętał).

Ustawienia prywatnego szyfrowania Blackblaze

A jeśli obawiasz się, że twoje hasło może zostać zhakowane lub skradzione, możesz także włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA). Oznacza to, że jeśli logowanie do konta nastąpi na nierozpoznanym urządzeniu, system wyśle ​​Ci kod bezpieczeństwa SMS-em lub za pomocą Google Authenticator, aby upewnić się, że to Ty przed udzieleniem dostępu, np. Kod TAC, gdy robisz transakcja online w banku.

Zapewniamy, że Twoje dane są bardzo bezpieczne.

4. Odzyskiwanie danych za pośrednictwem dostarczonego dysku twardego

Kopia zapasowa ma na celu odzyskanie plików, jeśli fizyczny dysk twardy ulegnie awarii. Najczęstszym sposobem przywracania za pomocą Backblaze jest plik zip i możesz zażądać 500 GB jednocześnie za pomocą pięciu równoczesnych żądań. Ale oczywiście te rzeczy wymagają czasu i zależą od twojej sieci.

Innym alternatywnym sposobem jest użycie aplikacji mobilnej do pobrania i / lub odtworzenia plików, do których chcesz uzyskać dostęp. Możesz także udostępniać pliki, ale jest to ograniczone do wbudowanych opcji udostępniania urządzenia.

Najszybszym sposobem przywrócenia jest usługa kurierska Backblaze, która może wysłać ci zewnętrzny dysk twardy. Musisz wpłacić depozyt z góry, ale otrzymasz zwrot pieniędzy po zwróceniu dysku twardego. W przypadku mniejszych bitów danych można dostarczyć pendrive.

5. Dodatkowa funkcja do ochrony urządzenia

Backblaze nie tylko pomaga chronić twoje dane. Pomaga także chronić komputer, na którym przechowywane są pliki.

Ponieważ subskrypcja Twojego konta jest powiązana z jednym komputerem, witryna Backblaze ma funkcję Lokalizuj mój komputer, która umożliwia dostęp do fizycznej lokalizacji komputera w przypadku zgubienia lub nawet kradzieży komputera. Ta funkcja zapewnia również szczegółowe informacje na temat plików, których kopie zapasowe zostały ostatnio utworzone, bieżącego usługodawcy internetowego obsługującego komputer i jego adres IP.

Blackblaze Znajdź funkcję mojego komputera

Jeśli obawiasz się, że dane skradzionego komputera mogą zostać naruszone, możesz nawet skorzystać z SOS Online Backup, która obejmuje opcję zdalnego czyszczenia wszystkich danych z komputera, aby zabezpieczyć informacje przed złodziejami danych.

6. Szybka obsługa klienta online

W normalnych godzinach pracy w Stanach Zjednoczonych (9: 00–17: 00 czasu pacyficznego) możesz kontaktować się z obsługą klienta za pośrednictwem czatu online. Alternatywnie istnieje także system poczty e-mail z możliwością śledzenia, który zazwyczaj otrzymuje odpowiedź w ciągu kilku godzin, wraz z opcją śledzenia statusu zgłoszenia.

Czego nie lubimy w Backblaze

  • Proste funkcje Backblaze ograniczają go do zwykłej usługi tworzenia kopii zapasowych na komputerze.
  • Subskrypcja jest ograniczona do jednego komputera na konto.
  • Jeśli używasz prywatnego hasła i zapomniałeś go, dane w Twojej subskrypcji są trwale zablokowane bez szans na ich odzyskanie.
  • Poprzednie wersje pliku trwały do ​​30 dni, zanim zostaną usunięte.
  • Aplikacji mobilnych nie można używać do synchronizowania plików z kontem.

Ile kosztuje korzystanie z Backblaze?

Struktura cen Backblaze, tak prosta jak produkt, jest bardzo prosta.

Struktura cenowa Blackblaze

Dzięki subskrypcjom długoterminowym zarabiasz tylko 3,96 USD w miesięcznych wydatkach, co jest najbardziej dostępną ceną. Zobacz strukturę cen tutaj.

Czy zalecamy Backblaze?

Dla osoby, która chce oszczędnego i łatwego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych swoich danych, jak najbardziej ciepło!

Wymagająca minimalnego wkładu ze strony użytkownika, najwyższego poziomu bezpieczeństwa w przystępnej cenie oraz opcji żądania zewnętrznego dysku twardego w celu przywrócenia wszystkich danych w przypadku awarii lub kradzieży komputera, jest to doskonała usługa tworzenia kopii zapasowych.

Ponieważ jednak jedno konto jest ograniczone do jednego komputera, będziesz musiał wziąć pod uwagę wiele kont dla wszystkich swoich jednostek komputerowych, zwłaszcza jeśli prowadzisz rodzinę lub firmę.

Więc ponownie, tak, Backblaze jest wysoce zalecane jako kopia zapasowa w chmurze dla twojego komputera.