Pisanie treści dla Twojej witryny jest naprawdę bardzo proste.

To jest za łatwe.

W rzeczywistości każdy mógł to zrobić.

Ale jeśli chcesz napisać treść, która jest naprawdę wciągająca i sprawia, że ​​czytelnik zostaje w pobliżu, musisz napisać kopię internetową w angażujący sposób, który rozwiązuje ich problemy, i to jest zupełnie inna gra w piłkę.

Ludzie przeglądający sieć szukają czegoś konkretnego.

Jeśli twoja kopia nie przyciągnie ich uwagi w ciągu pierwszych 2 sekund, cała krew, pot i łzy wlewane do twojego kawałka po prostu nie przyciągną uwagi.

Ponieważ jesteśmy hojną grupą ludzi, którzy naprawdę chcą pomóc naszym czytelnikom, opracowaliśmy ostateczny, jedyny przewodnik, którego będziesz potrzebować, aby ulepszyć grę do pisania treści internetowych.

Najpierw jednak określmy, co to właściwie jest strona internetowa i dlaczego ważne jest, abyś pisał treści, które są skuteczne i angażujące.

Jak określa się dobre pisanie treści na stronie?

Wskazówki i porady dotyczące pisania treści na stronie internetowej, które się sprzedają

Tak więc dobre pisanie zawartości witryny jest w rzeczywistości bardzo proste.

 • Musi się sprzedać.
 • To musi być wciągające.
 • To musi mieć cel.

Istotą dobrego pisania treści w witrynie jest pisanie w sposób, który zapewni lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania Google, a jednocześnie spodoba się czytelnikom.

To powinno sprawić, że pozostaną na Twojej stronie trochę dłużej, co, miejmy nadzieję, doprowadzi do sprzedaży.

Jestem pewien, że gdzieś to słyszałeś, ale treść jest najważniejsza, a jest jeszcze bardziej widoczna, jeśli chodzi o treść witryny.

Gdy odwiedzają Twoją stronę internetową, szukają informacji na temat czegoś konkretnego, unikalnego punktu widzenia lub obiektywnej opinii.

Jeśli możesz im przedstawić to, czego chcą, zapewnisz im wartość, a to, panie i panowie, nazywamy treścią wysokiej jakości.

Dlaczego jakość zawartości witryny jest ważna

Efektywne pisanie treści

Widzisz, wysokiej jakości treści to nie tylko jedna rzecz. Jakość treści, życie. Udostępnia się. Sprzedaje się.

Regularna treść pozostanie aktualna przez około rok lub dwa, ale ludzie dostrzegają wartość dobrze zbadanego artykułu o wysokiej jakości i pozostaną aktualni przez lata

Cholera, może nawet stać się wirusowe.

Ludzie będą odwiedzać Twoją witrynę przez wiele lat, tylko z powodu tego jednego cennego materiału.

Oto, co potencjalnie może osiągnąć dla Ciebie jakość treści witryny:

 • Angażuje odbiorców, dłużej utrzymując ich na stronie
 • Sprzedaje się
 • Ludzie będą chcieli je udostępnić
 • Jeśli jest informacyjny i dokładnie napisany, Twój artykuł stanie się punktem odniesienia w Internecie, co oznacza, że ​​ludzie będą się z Tobą linkować, co bezpośrednio przekłada się na silniejszą pozycję w rankingu Google
 • Dzięki lepszym rankingom, więcej osób będzie czytać twój artykuł, co składa się na więcej udostępniania, więcej przychodzących linków – efekt śnieżek.
 • Skończysz sprzedawać więcej, gdy Twój artykuł stanie się wirusowy.

To jest siła content marketingu, a jeśli potrafisz go opanować, dosłownie będziesz mógł zamienić swoje słowa w złoto.

Zobaczmy, co musisz zrobić, aby pisać wysokiej jakości treści.

Wskazówka 1: Zrozumieć podróż kupującego

Jeśli chcesz tworzyć treści, które faktycznie przyciągają uwagę docelowych klientów, musisz zrozumieć podróż kupującego. Nie martw się, to wcale nie jest takie trudne.

Załóżmy, że jesteś właścicielem internetowego sklepu z gitarami i chcesz tworzyć treści, które popchną czytelników / klientów do punktu sprzedaży.

Jakie artykuły możemy napisać?

Jak możemy wykorzystać podróż kupującego na naszą korzyść?

Możemy podzielić go na 3 proste kroki:

 1. Świadomość & Zainteresowanie
  (Gdy klient uświadamia sobie punkt „bólu”). Weźmy na przykład, że klient interesuje się gitarą, ale nie wie prawie nic na ich temat.
 2. Wynagrodzenie
  (Klienci rozpoczynają badania produktów, rozwiązań i marek.) Teraz nasz klient jest wystarczająco zainteresowany, aby przeprowadzić badania. Nie wie, na jakie gatunki gitar patrzeć, nie wie nawet, jaki rodzaj gitary najlepiej mu pasuje. Więc przechodzi do internetu i prowadzi badania.
 3. Zakup
  (Klient podejmuje decyzję.) Klient zdecydował, że dostanie gitarę. Zawęził wybór, zdecydował, ile pieniędzy chce rozdzielić, aby uzyskać pożądaną jakość. Szuka zapewnienia, że ​​dokonuje właściwego wyboru.

Każdy artykuł, który piszesz, musi mieć sens w zależności od podróży kupującego i każdy musi popychać klienta w dalszą drogę kupującego, dopóki nie zakończy on transakcji.

Dość proste, prawda?

Dobrze.

Teraz wiesz, czym jest podróż kupującego, przejdźmy do …

Wskazówka 2: Którą część podróży kupującego należy obrać za cel

Oczywiście fajnie byłoby opisać całą podróż kupującego w jednym artykule, ale nie będzie to możliwe, ponieważ ludzie, którzy czytają Twoje treści, będą w różnych częściach podróży własnego kupującego.

MOŻEMY wymyślić mniejsze artykuły skierowane na różne części podróży kupującego, więc czytelnicy w swojej osobistej podróży będą mieli coś odpowiedniego dla nich, gdy natkną się na twoją stronę.

W pewnym sensie oznacza to, że WSZYSTKIE Twoje połączone artykuły będą obejmowały całą podróż kupującego (więc masz coś dla każdego), ale powinny one być w stanie stać się samodzielnymi osobnymi historiami dla bardziej ukierunkowanej grupy odbiorców.

Wskazówka 3: Tematy do omówienia w podróży Kupującego

Okej, więc wiesz, czym jest podróż kupującego, i wiesz, że musisz pokryć całą podróż kupującego z podziałem na poszczególne części, ale jakie tematy zamierzasz napisać?

Użyjmy ponownie gitary jako przykładu.

Etap 1: Świadomość

Na tym etapie wiemy, że osoby szukające Twojej witryny zaczynają wykazywać zainteresowanie gitarami. Będziesz chciał napisać coś ogólnego, ale wystarczająco istotnego, aby przyciągnąć uwagę czytelników. Co możesz napisać, aby natknęli się na Twój artykuł i pozostali przy treści?

 • 10 najlepszych gitar dla początkujących
 • Gitary wykorzystują znane gwiazdy rocka
 • Zagraj dowolną piosenkę z tymi 4 akordami
 • Jak muzyka na gitarze pomaga w depresji
 • Muzyka & zdrowie psychiczne
 • 10 piosenek, których powinieneś nauczyć się na gitarze
 • Opanuj te popularne piosenki za pomocą 3 podstawowych akordów!

Etap 2: Odsetki

W tym momencie czytelnik już aktywnie bada gitary. Porównuje ceny, funkcje, ton, dźwięk. Jest spragniony danych i szuka bardziej szczegółowych informacji.

Co możesz zrobić, aby zwrócić ich uwagę?

 • Treść zawierająca recenzje
 • Porównania z innymi podobnymi markami gitar
 • Porównanie ciągów
 • Napisz o cenie w stosunku do wartości
 • Udokumentuj własne doświadczenie gry na gitarze.
 • Pisz artykuły, w których gitary są lepsze do muzyki rockowej niż jazzowej

Etap 3: Rozważanie

Do tej pory czytelnicy są gotowi do zakupu. Wiedzą z grubsza, ile chcą wydać, po prostu nie wiedzą dokładnie, na którą markę gitarową je wydać. Najprawdopodobniej mają na myśli jakiś pomysł, ale szukają wsparcia.

Twój artykuł musi być bardziej ukierunkowany na transakcje. Czytelnicy potrzebują czegoś, co sprawi, że przekroczą granice – dane, które upewnią ich, że zamierzają dokonać właściwego wyboru.

Daj im więc to, co chcą przeczytać!

 • Gitara o najlepszym stosunku jakości do ceny
 • 5 tańszych alternatyw dla Les Paula Gibsona
 • 10 najlepszych pedałów, aby uzyskać ten klasyczny rock’n’rollowy dźwięk
 • Najlepsze akcesoria do twojej nowej gitary
 • Najlepsze gitary za mniej niż 1000 USD

Wskazówka 4: Badanie słów kluczowych i wybieranie słów kluczowych

Jeśli do tej pory nie wiedziałeś, słowa kluczowe użyte w treści witryny określą trafność Twojego artykułu w oczach wszechmogącego Google.

Oznacza to, że musisz wybrać słowa kluczowe, używać ich poprawnie i obserwować, jak Twoja witryna pojawia się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google.

W rzeczywistości nie jest to zbyt trudne.

Krok 1: Potwierdź żądanie wyszukiwania

Wystarczy zacząć od potwierdzenia, czy istnieje popyt na tematy, które zdecydowałeś. Możesz użyć narzędzi takich jak SEMRush, trendy Google lub KeywordTool.io

Istnieje wiele innych bezpłatnych narzędzi do pisania słów kluczowych. Być może trzeba będzie zapłacić za korzystanie z niektórych z nich, ale są one warte swojej ceny.

Szybkie wyszukiwanie ujawnia, że ​​istnieją również bezpłatne narzędzia, więc nie masz wymówki, aby robić wszystko, co możesz badać słowa kluczowe.

Krok 2: Zidentyfikuj swoje słowo kluczowe

Po potwierdzeniu badań musisz zawęzić wybór słów kluczowych do 1 lub 2 głównych słów kluczowych dla każdego artykułu. Pomoże ci to w pisaniu.

Krok 3: Poprawianie

Jeśli okaże się, że nie ma popytu na Twój temat, wszystko, co musisz zrobić, to ulepszyć ten temat, aby zaspokoić potrzeby użytkowników.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat badania słów kluczowych, przejdź tutaj, aby znaleźć bardzo dobrze napisany artykuł naszego przyjaciela, Tima Soulo.

Wskazówka 5: Długość artykułu

Ta część jest trochę trudna.

W jednym badaniu przeprowadzonym na artykułach w Wikipedii stwierdzono, że zwiększenie liczby słów w artykule spowoduje większe zaufanie. Ale na podstawie naszego doświadczenia czytelnicy szybko stracą zainteresowanie (i mogą nawet nie zawracać sobie głowy czytaniem), jeśli artykuł jest zdecydowanie za długi.

Ale znowu, jeśli treść zainteresuje czytelnika i uda mu się go zaangażować, czytelnik najprawdopodobniej pozostanie i będzie kontynuować czytanie Twojego artykułu.

W rzeczywistości tylko 16% osób, które natkną się na Twój utwór, pozostanie i skończy czytać wszystko, ale są to ludzie, którzy faktycznie szukają przydatnych danych, więc upewnij się, że Twoje treści do nich przemawiają!

Musisz dokładnie zbadać swoje tematy, aby to, co piszesz, stało się przydatne dla czytelników. Gdy to zrobisz, treść witryny powinna naturalnie mieścić się w przedziale od 1500 do 2000 słów, i to jest najsłodsze miejsce.

Gdy Twoi czytelnicy uznają Twoje artykuły za przydatne, naturalnie spędzą więcej czasu w Twojej witrynie, próbując zrozumieć i przetrawić informacje, które im udostępniasz..

Dzięki temu są zaangażowani, a także pomaga w poprawianiu wiarygodności treści witryny w Google, co pozwala na lepsze rankingi wyszukiwania!

Wskazówka 6: Najlepsze praktyki pisania treści w witrynie

Okej, idź sobie filiżankę kawy, mamy wiele do omówienia w tej porcji.

Pisanie treści internetowych jest w rzeczywistości bardzo trudne. Musisz pisać długie formularze, aby Google rozpoznał je jako coś wartościowego, ale musisz je pokroić i zachować moc, aby Twoi czytelnicy pozostali zaangażowani.

Trzeba trochę przyzwyczaić się, zwłaszcza jeśli pisałeś dla innych mediów, ale pamiętaj, że nie piszesz literatury.

W sieci WWW czytelnicy są niecierpliwi i mają uwagę 12-latka na wysokim poziomie cukru.

Oto lista dobrych nawyków, których należy przestrzegać, pisząc w Internecie.

 1. Napisz prostą, skuteczną kopię, która się sprzedaje! Mamy tę, która bardziej szczegółowo opisuje pisanie skutecznych kopii!
 2. Nie pisz dla siebie! Internetowy tłum jest bardzo niecierpliwy. Przejdź do rzeczy. Pamiętaj, że musisz się komunikować, a nie imponować.
 3. Emocje Otwórz portfel Dobra treść sprzedaje się, ponieważ sprawiła, że ​​czytelnik coś poczuł.

  Weź to na przykład.

  Ten smażony kurczak smakuje naprawdę dobrze.

  VS

  Wiesz, co sprawia, że ​​ten smażony kurczak smakuje naprawdę dobrze?
  Chrupnięcie skóry. Aromat wszystkich ziół i przypraw. Soczystość jego mięsa, gdy w niego gryziesz.

  Zobacz różnicę?

 4. Licz swoje nagłówki! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pisania nagłówków, które działają, sprawdź, co wymyśliliśmy wcześniej tutaj.
 5. Zrozum, że nawyki czytania w Internecie są różne! Ludzie nie czytają Twojej kopii, skanują ją, szukając słów kluczowych. Posyp swoje artykuły przydatnymi danymi i słowami kluczowymi, aby utrzymać zaangażowanie odbiorców!
 6. Nie przesadzaj ze słowami kluczowymi! Słowa kluczowe mają pomóc Google zrozumieć twój artykuł, ale gdy go przesadzisz, twój artykuł może zostać zablokowany w wynikach wyszukiwania Google, a ty nawet go nie znasz.
 7. Ćwicz badania SEO! Zacznij od słów kluczowych, a następnie przeszukaj swoje badania i odkryj, co Ci odpowiada! Przy odpowiednim badaniu słów kluczowych znajdziesz najlepsze tematy do artykułów.

  Podczas badań zapoznaj się z tym artykułem, aby dowiedzieć się, jak tworzyć treści, które zwiększają ruch!

  Wskazówka profesjonalna – skorzystaj z narzędzi takich jak SEMRush, aby zobaczyć, jakich słów kluczowych używają Twoi konkurenci!

 8. Hiperłącze wszystko! Skądś masz informacje? Połącz to!

  To tylko dobra etyka internetowa. Pomaga również, aby Twój artykuł był bardziej solidny i wiarygodny, co oznacza lepszy ranking!

 9. Użyj techniki wieżowca Technika wieżowca jest prosta, ale nie jest łatwa. Ma to na celu stworzenie artykułu, który jest najbardziej pouczającym, najdokładniejszym i najbardziej epickim materiałem na rynku, czymś, co nie da czytelnikom żadnego powodu do szukania informacji w innym miejscu (np. Tym, który teraz czytasz!).

Zakończyć

Jest tyle rzeczy do omówienia, jeśli chodzi o pisanie treści na stronie, i prawie nie można o nich mówić w jednym artykule. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby uwzględnić najważniejsze wskazówki i nawyki dotyczące pisania treści internetowych.

Pamiętaj, że badania są kluczem do udanych artykułów!

 • Zbadaj słowa kluczowe i poświęć czas na poznanie i zrozumienie podróży kupującego. Na dłuższą metę jest to bardzo pomocne. Dowiedz się, jakie cele czytelnicy starają się osiągnąć, a następnie wymyśl artykuły, które pomogą czytelnikom.
 • Postaw się w bucie czytelników. Logują się na Twojej stronie, ponieważ potrzebują rozwiązania problemu. Z poważaniem pisz artykuły, które im pomogą, i sprawdź swój utwór lub poproś kogoś o korektę!
 • Na koniec naucz się podstawowych umiejętności copywritingu. Copywriting i pisanie treści na stronie internetowej bardzo się różni od pisania dla tradycyjnych mediów. Musisz pisać, aby się komunikować, a nie robić wrażenia, a to doprowadzi do sprzedaży.

Aby uzyskać więcej treści internetowych i wskazówek dotyczących pisania, zapoznaj się z linkami na naszej stronie internetowej. Mamy całą masę treści, które ci pomogą!

Doszliśmy do końca tego artykułu i mamy nadzieję, że ten artykuł Ci pomógł. Pozwól nam wiedzieć co myślisz!

Jeszcze lepiej, jeśli masz własne małe wskazówki na temat pisania treści na stronie, podziel się nimi z nami!!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me