Pokiaľ ide o údaje, štatistiky a čísla, som trochu nadšený.

Milujem česanie cez moje údaje z Google Analytics. Som posadnutý meraním svojich e-mailových marketingových kampaní. Milujem grafy, tabuľky a čísla.

Vďaka metrikám e-mailového marketingu môžem okamžite zistiť, kto otvára moje informačné bulletiny. Vidím svojich najlepších zákazníkov a dokážem zistiť, ktoré témy najlepšie fungujú.

Metriky e-mailového marketingu

(zdroj obrázka)

Informácie o našom definitívnom sprievodcovi e-mailovým marketingom

  • Časť 1: 11 formulárov registrácie s najvyššou konverziou
  • Časť 2: Aktualizácie obsahu – najrýchlejší spôsob, ako získať viac odberateľov
  • Časť 3: Zvýšenie angažovanosti & príjem pomocou e-mailovej uvítacej série
  • Časť 4: 19 jednoduchých trikov, aby ste dostali 40% mieru otvorenia e-mailu
  • Časť 5: Perfektná línia predmetu: 18 trikov, ktoré ju pribil
  • Časť 6: Funguje váš e-mailový marketing? 14 základných metrík na meranie

Vidím tiež to, čo nefunguje. Čo by som mohol nabudúce urobiť lepšie?

Preto sú štatistiky a údaje také dôležité. Nie sú len zaujímavé, sú nevyhnutné na zlepšenie vašej firmy.

Existuje ďalší dôvod, prečo trávim toľko času sledovaním e-mailovej analýzy:

Ľudia, ktorí otvárajú vaše e-maily, sú vašimi najpútavejšími a najdôležitejšími sledovateľmi. Cenia si vašu spoločnosť. Zaujímajú sa a interagujú s vami.

Prečo by ste sa o nich nechceli dozvedieť viac??

údaje e-mailovej kampane

Contents

Stručný slovník pojmov metriky e-mailov

Najprv si najprv skontrolujte, či sme všetci na tej istej stránke. V tomto príspevku budem hovoriť o rôznych podmienkach e-mailového marketingu vrátane:

Otvorená sadzba – Percento vašich celkových odberateľov, ktorí otvorili váš e-mail.

Miera kliknutí – Percento vašich celkových odberateľov, ktorí klikli na odkaz v e-maile.

odhlásený – Koľko ľudí sa odhlásilo zo zoznamu po e-mailovej kampani.

Ak ste doteraz sledovali našu sériu e-mailového marketingu, budete musieť na svojom webe vytvoriť formulár na registráciu e-mailov, vytvoriť sériu uvítacích e-mailov a pribiť predmet..

Ako však presne zmeráme, ako dobre funguje váš e-mailový marketing?

Odpoveď je e-mailová analýza. A veľa z nich!

V rámci tejto e-mailovej série sme ako demonštráciu používali službu MailChimp. Dnes nie je nič iné, pretože MailChimp ponúka obrovské množstvo štatistík a údajov o vašich kampaniach.

Ak chcete získať prístup k svojim, prihláste sa do služby MailChimp a choďte na položku „prehľady“..

správy mailchimp

Pripravený? Umožňuje ponoriť sa do základných metrík.

1. Pokrok pri dosahovaní celkových obchodných cieľov

Skôr ako sa pozrieme na otvorené sadzby a mieru kliknutí, chcem, aby ste premýšľali o vašich širších obchodných cieľoch.

Štatistika a čísla sú kľúčové, ale ak vás nevedú k väčšiemu cieľu, sú to len „metriky marnosti“. Inými slovami, môžu vyzerať dobre, ale pomáhajú vám dosiahnuť čokoľvek?

Zamyslite sa nad tým, či váš e-mailový marketing zvyšuje lojalitu, generuje viac predaja a posúva vaše podnikanie na ďalšiu úroveň.

Skutočnou mierou úspechu každej e-mailovej marketingovej kampane je to, či posunie vašu firmu ďalej.

2. Otvorte sadzbu

Priemerná otvorená sadzba pre spoločnosť elektronického obchodu – 16,71%

Otvorená miera je často číslo, na ktoré sa obchodníci zameriavajú. Predstavuje, koľko ľudí otvorilo váš e-mail.

Samozrejme tu hľadáme najvyššie možné číslo. Čím viac ľudí otvára e-maily, tým väčšia je šanca ich previesť alebo priviesť späť na vaše webové stránky.

  10 Zgjatje zgjuar të Chrome që përshpejtojnë qasjen tuaj të emailit

otvorená sadzba

Vysoká miera otvorenosti tiež naznačuje určitú lojalitu. Znamená to, že vaši odberatelia túži otvoriť vaše e-maily a zistiť, čo je vo vnútri.

Priemerná miera otvoreného obchodu pre spoločnosť elektronického obchodu je 16,71%, takže ak ste nad tým, dobrá práca!

ALE, nespoliehajte sa iba na otvorenú sadzbu. Musíme sa prehĺbiť, aby sme zistili, či tí predplatitelia konajú.

Chcete tipy na zlepšenie svojej otvorenej sadzby? Prečítajte si časť 4 Sprievodcu definitívnym e-mailovým marketingom.

3. Kliknite na tlačidlo Hodnotiť

Priemerná miera kliknutia pre spoločnosť elektronického obchodu – 2,3%

Miera kliknutí je často oveľa lepším ukazovateľom úspechu vašej kampane. Vysoká miera prekliknutia znamená, že ľudia iba neotvárajú vaše e-maily, skutočne sa preklikávajú na váš web.

miera kliknutia

Znamená to, že ich zaujíma a zaujíma sa o obsah vášho e-mailu. Znamená to tiež, že vaša výzva na akciu funguje a oslovujete správne publikum.

Priemerná miera kliknutia je dosť nízka, takže sa nemusíte znechutiť. Berte však na vedomie tie, ktoré prekliknú. Sú to vaši zákazníci, ktorí sa najviac angažujú.

4. Konverzný pomer na vstupnej stránke

Mnoho ľudí si myslí, že dobrá miera kliknutia znamená, že ich práca je hotová. Skutočným testom dobrej e-mailovej kampane je však to, či toto kliknutie vedie ku konverzii alebo predaju.

Povedzme, že prevádzkujete online marketingový kurz. Odberateľom pošlete e-mail propagujúci kurz a nasmerujete ich na vstupnú stránku.

Päť percent vašich odberateľov preklikne na vstupnú stránku, ale koľko z týchto ľudí sa potom prihlási na váš kurz?

Konverzný kurz

(zdroj obrázka)

To je skutočná miera úspešnosti vašej kampane.

Svoje e-mailové konverzie môžete sledovať vytvorením sledovacej adresy URL zo služby Google Analytics a umiestnením tohto odkazu do bulletinov.

5. Miera okamžitých odchodov na vstupnej stránke

Rovnako ako miera konverzie by som rada zmerala mieru odchodov. Inými slovami, koľko ľudí pristálo na tejto stránke a zmizlo bez toho, že by niečo urobili?

Vysoká miera okamžitých odchodov znamená, že som presvedčil ľudí, aby klikli na túto stránku, ale neurobil som dosť na to, aby ich donútili konvertovať.

Je to všetko o nájdení týchto malých slabostí na ceste a zistení, čo môžete urobiť lepšie. Miera okamžitých odchodov pre mňa znamená, že musím niečo sprísniť.

6. Príjmy a predajná miera

Je to podobné miere konverzie, ale je špeciálne navrhnuté pre objednávky online a príjmy z predaja. MailChimp má na to inteligentný spôsob výpočtu. Presne vám povie, koľko objednávok ste vygenerovali z e-mailovej kampane.

Rozdeľuje ju tiež na tržby na objednávku a celkové tržby generované z kampane.

Ak to chcete nastaviť, budete musieť prepojiť svoju stránku elektronického obchodu so službou MailChimp (čo je platená funkcia). Po pripojení obchodu k službe MailChimp sa výsledky zobrazia takto:

emailová kampaň

Je ideálne pre webové stránky elektronického obchodu, aby ste zistili, či e-mailová kampaň vedie k skutočnému predaju.

7. Odhlásiť sadzbu

Priemerná miera odhlasovania pre spoločnosť elektronického obchodu – 0,23%

Je prirodzené očakávať, že niekoľko ľudí sa odhlási z odberu noviniek alebo aktualizácií. Existuje na to celý rad dôvodov. Možno zabudli, že sa prihlásili, alebo možno už vyriešili svoj problém.

  Czy potrzebujesz filmu wyjaśniającego do swojego przedsięwzięcia przedsiębiorczego?

Žiadny veľký problém.

ALE, ak si všimnete, že sa vaša miera odhlásenia tlačí nadpriemerne, môže dôjsť k chybe. Možno budete tlačiť bulletiny a aktualizácie príliš často. Váš obsah nemusí byť pre publikum relevantný.

Ak sa vaša miera odhlásenia začne plížiť, nejakú dobu prehodnoťte svoju stratégiu.

8. Neuplatnení účastníci

Nezabezpečení odberatelia sú rovnako dôležití ako odberatelia. Toto sú ľudia, ktorí zostávajú na vašom zozname, ale nikdy neotvárajte e-maily ani s vami nekomunikujte.

Povedzme napríklad, že máte 10 000 odberateľov, ale 5 000 nikdy e-mail neotvorilo. Sú to predplatitelia, ktorí nie sú zapojení do programu. Platíte za posielanie e-mailov ľuďom, ktorí ich nikdy neotvorili.

Najlepšie, čo tu môžete urobiť, je ich odstránenie zo zoznamu. Iste, môže sa cítiť zle, keď znížite počet predplatiteľov na polovicu, ale je to najlepšie.

Z tohto dôvodu HubSpot nedávno zo zoznamu odstránil 250 000 účastníkov!

9. Miera odchodov

Priemerný „mäkký“ odraz v spoločnosti elektronického obchodu: 0,3%
Priemerný „tvrdý“ odraz v spoločnosti elektronického obchodu: 0,24%

E-mail „Bounce“ je e-mail, ktorý nie je možné doručiť. Existujú dva typy odrazov: „tvrdý odraz“ a „mäkký odraz“.

miera odchodov

Mäkké odchody sú e-maily, ktoré nie je možné doručiť iba dočasne. Možno má predplatiteľ problém so serverom alebo je doručená pošta plná.

Tvrdé odchody zvyčajne znamenajú, že e-mailová adresa neexistuje. Je to buď falošné, nesprávne zadané alebo bolo odstránené.

Mäkké odchody sú v poriadku, ale chcete odstrániť všetky tvrdé e-mailové adresy s odchodmi. Prečo? Pretože vyzerajú ako známka nevyžiadanej pošty a to sa odráža vo vašom zozname e-mailov. Váš zoznam by sa nakoniec mohol dostať na čiernu listinu.

Po každej kampani vyčistite všetky e-maily s okamžitým odchodom, najmä ak je vaše percento vyššie ako priemer.

10. Výkon 24 hodín

24-hodinová tabuľka výkonnosti MailChimp je zábavná a užitočná. Je to zábavné, pretože sa môžete pozerať v reálnom čase, keď odberatelia otvárajú vaše e-maily a komunikujú s nimi.

Výkonnosť e-mailu 24 hodín

Väčšina účastníkov otvorí vaše e-maily v priebehu prvej hodiny, takže počiatočná odpoveď je dobrým znakom stavu vášho zoznamu e-mailov.

Zostávajúce časové obdobie je však užitočné. Ukazuje vám vrcholy aktivity v určitých časoch dňa. Môže vám napríklad ukázať, že veľká časť vašich odberateľov otvorila e-mail o 22:00.

Ak je to vo vašich kampaniach bežné, viete, že vaše publikum je zvyčajne zapojené neskoro večer. Je to užitočná informácia o svojich zákazníkoch.

11. Odberatelia s najväčším počtom otvorení

Táto tabuľka uvádza, koľkokrát vaši odberatelia otvorili váš e-mail, a hodnotí ich. Ako vidíte nižšie, jeden účastník otvoril môj e-mail 73-krát.

otvorí sa e-mail

Je to úplne nezvyčajné, takže viem, že je to pre mňa kľúčový zákazník. Mám taký záujem o môj informačný bulletin, že ho otvorili 73 krát! Táto osoba je mocným používateľom. V budúcnosti by som mohol poslať tomuto odberateľovi špeciálny e-mail so zľavou alebo ponukou.

V podstate dokážem sledovať svojich najaktívnejších a najangažovanejších účastníkov.

12. Umiestnenie

Táto mapa vám ukáže, kde presne ľudia otvorili váš e-mail. Vedieť, kde žijú vaši zákazníci a zákazníci, ktorých sa najviac venujú, je dôležité z mnohých dôvodov.

  18 trikov pre perfektný predmet e-mailu

najvyššie umiestnenia otvorené

V prvom rade vám poskytne údaj o najlepšom čase na odoslanie ďalšieho e-mailového spravodajcu na základe časového pásma vašich odberateľov..

Ale robí to viac. To vám povie, kde sú vaše podnikanie a produkty najobľúbenejšie. Poskytuje vám jasnú demografickú skupinu, ktorú môžete použiť na ďalšiu propagáciu a reklamy napríklad na Facebooku.

To vám umožní vedieť, ako prispôsobiť váš marketing a miestne SEO.

Užitočné sú aj ďalšie analytické mapy (napríklad na Štatistikách Facebooku alebo Google Analytics). Vaša e-mailová mapa je však omnoho konkrétnejšia, pretože ide o vašich najpútavejších sledovateľov.

13. Špedícia

Často neberieme do úvahy dôležitosť „zdieľania“ e-mailov, rovnako ako blogového príspevku alebo webovej stránky. Ale môže to byť neuveriteľne silné.

Napríklad, ak vám priateľ pošle e-mail, takmer 100% si ho prečítate, však? Je to osobné odporúčanie. Preto venujem veľkú pozornosť svojej „forwardovej“ miere.

V prvom rade to znamená, že môj obsah sa dostane k novému čitateľovi, ktorý sa môže stať novým zákazníkom.

Po druhé, znamená to, že môj účastník našiel v e-maile niečo skutočne užitočné. Boli presunutí, aby to odovzdali niekomu inému. Znamená to (dúfajme), že robím niečo správne.

Skúste výslovne požiadať svojich odberateľov, aby e-mail odoslali ďalej priateľom pri najbližšom odoslaní bulletinu.

14. Návratnosť investícií

Ako som už spomenul na začiatku tohto článku, štatistika neznamená nič, ak vaša e-mailová stratégia neposunie vaše podnikanie vpred.

Návratnosť investícií

(zdroj obrázka)

Jedným z najpriamejších spôsobov merania tejto návratnosti je návratnosť investícií alebo návratnosť investícií. To je to, koľko peňazí generujete v porovnaní s investíciou, ktorú vložíte.

Povedzme napríklad, že máte 5 000 odberateľov, čo v službe MailChimp stojí mesačne 50 dolárov. Za inzerciu na Facebooku tiež miniete 50 dolárov mesačne, aby ste si ľudí prinútili prihlásiť sa do svojho zoznamu e-mailov.

Celkovo míňate 100 dolárov mesačne na e-mailový marketing. Na pokrytie nákladov musíte vygenerovať 100 dolárov každý mesiac priamo z e-mailov.

Ak z predaja prostredníctvom e-mailového marketingu vrátite 200 dolárov, zdvojnásobíte NI. Ak zarobíte 500 dolárov, získate 5-NI. Ak chcete poznať svoju vlastnú návratnosť investícií, môžete použiť kalkulačku návratnosti investícií spoločnosti Sleeknote.

Ak sa tento e-mail naštartuje vo veľkom rozsahu, e-mailový marketing môže poskytnúť návratnosť investícií až 4 300x.

Údaje, čísla a analytika vám povedia všetko, čo potrebujete vedieť o svojich e-mailových kampaniach. Pracujú? Kto sú vaši najlepší zákazníci? Čo by ste mohli urobiť lepšie?

Nezameriavajte sa však iba na „metriky marnosti“. Uistite sa, že ste kopali hlboko do čísel, na ktorých skutočne záleží.

Ktoré metriky považujete za najdôležitejšie vo svojich e-mailových kampaniach??

Tento príspevok ma privádza na koniec našej šesťdielnej série e-mailového marketingu. Dúfam, že ste to považovali za užitočné! Chceli by ste ďalšiu podrobnú sériu konkrétnych aspektov marketingu alebo vývoja webu? Dajte mi vedieť v komentároch.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me