pCloud

pCloud

https://www.pcloud.com/

tl; Dr.

pCloud mükemmel bir yedekleme ve iş paylaşım aracı olarak hizmet vermektedir. Manuel şifreleme ile herhangi bir dijital cihazda kullanabilir ve dosyalarınızı maksimuma çıkarabilirsiniz. Hepsinden iyisi, ömür boyu abonelik için tek seferlik bir ücret ödeyebilirsiniz! PCloud’u neden sevdiğimizi merak ediyor musunuz??

PCloud İncelemesi – 9 Artıları & PCloud Cloud Storage’ı Kullanmanın 1 Konusu

İsviçre’de kurulan pCloud, 2013’te başladığında çevrimiçi depolama pazarına nispeten yeni geldi.

Yine de, bloktaki yeni çocuk olsa bile, pCloud bulut depolamalarının hem kişisel hem de iş kullanıcıları için optimum çok yönlü çözüm olduğunu kanıtladı.

Onları gerçekten ayıran şey şu iki özel özellik:

 1. Yaşam boyu Abonelik Nominal bir kerelik ödeme için, yıllık veya aylık yenileme ücreti ödemeden hizmetlerine kalıcı olarak abone olabilirsiniz.
 2. Veri güvenliğinde en iyisi için, depolama için yüklemeden önce dosyalarınızı cihazınızda şifrelemeyle kilitlemeyi seçebilirsiniz. Bu, onu istenmeyen gözlerden korur ve dosyaya yalnızca sizin (ve anahtarı kim verirseniz verin) erişmesini sağlar.

Bugüne kadar, pCloud 6 milyondan fazla kullanıcı kazanmayı başarmış ve Kalite Yönetim Sistemleri (KYS) ve Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri (ISMS) alanında ISO sertifikası almıştır..

Buna Uber, AirBnb, Twitter ve Instagram gibi büyük zamanlı müşteriler dahildir.

Yaşam Boyu Abonelikler

pCloud, ömür boyu abonelik sunan ilk bulut depolama alanıdır. Premium plan için 480 $ 175 $ ve Premium Plus için 980 $ 350 ücretle, sonsuza kadar depolama ayrıcalığına sahip olacaksınız. .

PCloud’un Artıları

Kullanıcı dostu olma, farklı dijital platformlarda kullanılabilirlik, veri bütünlüğü ve güvenlik konularını araştırdık. Ve elbette, fiyatın uygun olup olmadığı. Analizimizi göstermeden önce, bu pCloud video turu size pCloud’un ne olduğu hakkında daha iyi bir anlayış sağlayacaktır:

1. pCloud’un Geri Sarma Sistemi ile Asla Bir Dosyayı Asla Kaybetmeyin

İnsanların bulut depolama alanını yedekleme aracı olarak kullanmasının nedenlerinden biri, bir virüs, bozulma, hata veya önemli bir dosyanın yanlış sürümünü kaydetme nedeniyle herhangi bir dosyayı kaybetmeleri durumunda sigortaya sahip olmalarıdır..

pCloud, Dallas, Texas’taki güvenli bir veri merkezi tesisinde 3 farklı konumda sunucularına yüklediğiniz her dosyanın 5 ayrı kopyasını saklayarak her zaman dosyanızın bozulmamış bir kopyasına sahip olmanızı sağlar. Kaybolan, çalınan veya bozulan dosyalara karşı nihai koruma.

Ayrıca, sadece bir dosya üzerinde çalışırken nefret etmiyorsunuz ve bir hata nedeniyle, yanlış sonuçlanıyor. Ama asıl çalışmanız kayboldu çünkü onu kurtardınız?

PCloud’un pCloud Rewind adında başka bir özelliği daha var. dosya geçmişinizi 30 gün boyunca izler geçerli sürümle ilgili bir hata yaptıysanız ve dosyanızı kaydettiğiniz veya yanlışlıkla sildiğinizde, önceki sürüme kolayca geri dönebilirsiniz.

Uzun vadeli projeler için, önceki dosya sürümlerini her ihtimale karşı 360 gün boyunca tutmak için genişletilmiş dosya geçmişi (EFH) eklentisini de tercih edebilirsiniz.

2. Hassas Dosyaları Korumak İçin Birinci Sınıf Güvenlik

Hassas bilgiler içeren dosyaların saldırıya uğratılabildiği, göz atılabildiği ve hatta çalınabildiği veya değiştirilebildiği bir çağda, güvenlik bulut depolama kullanıcıları için her zaman önemlidir ve pCloud, pCloud Crypto adlı istemci tarafı şifreleme hizmeti ile size en iyisini verir.

pCloud Kripto şifrelemesi

Açıklamak için tüm bulut sağlayıcıları, bulut depolama sisteminin cihazınızdan sunucuya aktarım sırasında dosyalarınızı güvence altına almasını sağlayan Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) TLS / SSL 256 bit şifreleme kullanır.

Bulut depolama alanına giderken bu dosyaya müdahale eden kimse, şifreleme anahtarı olmadan dosyanıza bakamaz.

Ama bu kadarıyla gidiyor. Bulut depolama sunucusuna yüklendikten sonra, orijinal biçimine geri döner ve sunucuya erişimi olan herkesin verilere erişebileceği anlamına gelir. Bu sadece pCloud personelini değil, aynı zamanda hukuki erişime sahip herhangi bir kolluk kuvveti ve devlet yetkilisini de içerir..

pCloud, istemciye şifreleme gücü sağlayan pCloud Crypto adlı ek bir programla veri güvenliğini daha yüksek bir seviyeye çıkarır.

Bu yazılım, depolama için göndermeden önce dosyanızı bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda şifrelemenizi sağlar. Kilidini açmak için, CryptoPass adlı oluşturulan anahtarı kullanmanız gerekecek.

Bu şekilde, aktarım işlemi sırasında yeniden şifrelenip şifresi çözüldükten sonra bile, CryptoPass anahtarınız olmayan herkese karşı istenmeyen erişime karşı korumak için pCloud Crypto’ya sahiptir..

Eğlenceli Gerçek

pCloud o kadar emindir ki pCloud Crypto hacklenemez. Öyle ki Berkeley, Boston, MIT ve 613 diğer kuruluş da dahil olmak üzere en iyi üniversitelerdeki bilgisayar korsanlarına yanlış olduğunu kanıtlamaları için meydan okudular. Başardılar mı? Rapora buradan bakın.

3. Hareket Halinde Uygun Dosya Yönetimi

PCloud’un güçlü yanlarından biri, Windows, Mac, Linux ve hatta Android, iOS ve Windows mobile gibi mobil sistemler de dahil olmak üzere tüm dijital platformlarda kullanılabilir olmasıdır. Ve pCloud’un otomatik senkronizasyon özelliğiyle, tüm dosyalar her zaman zahmetsizce güncellenir.

PCloud tarafından desteklenen platformlar

Şunu hayal edin: Önemli bir toplantı için dizüstü bilgisayarınızda evden bir powerpoint sunusu üzerinde çalışıyorsunuz. Daha sonra toplantıya gitmek için taksiye bindiğinizde, yeni bilgiler alırsınız ve işe giderken slaytlarınızı değiştirmeniz gerekir.

Cep telefonunuzda pCloud’u açın, powerpoint dosyasına erişin ve oradan düzeltin. Bir dahaki sefere dizüstü bilgisayarınızdan eriştiğinizde, en son sürüme zaten sahip olacaksınız.

Dosyanızı değiştirmeniz gereken, ancak dizüstü veya mobil cihazınızın kullanılamadığı benzer bir senaryo düşünün. Yakındaki arkadaşınızın dizüstü bilgisayarı açık ve bir süre kullanmanıza izin veriyor. Ancak bulut depolama hesabınız yalnızca dizüstü bilgisayarınız ve mobil cihazınızla sınırlı olduğundan, farklı bir cihazdan erişmek için ek ücret ödemeniz gerekir …?

PCloud ile bu olasılığı test ettik ve dosyalarımıza ekstra ücret ödemeden birkaç farklı cihazdan erişilebildiğini öğrenmek hoş bir sürpriz oldu.

Bazı bulut depolama sağlayıcıları aslında hesabınızı bir bilgisayara, dizüstü bilgisayara veya mobil cihaza bağlar. Dosyalarımıza ekstra ücret ödemeden birkaç cihazdan erişilebildiğini görmek bizi çok şaşırttı.

4. Dosyalarınızı Kolaylıkla Diğer Çevrimiçi Platformlardan Depolayın

Daha önce Google Drive veya Dropbox gibi bir Bulut depolama sağlayıcısı kullandıysanız endişelenmeyin. pCloud ayrıca diğer üçüncü taraf hizmetleriyle kolayca bilgi alışverişi yapabilir ve diğer sitelerden kolaylıkla yüklemenize olanak tanır.

Buna Facebook, Instagram ve Picasa gibi sosyal medya da dahildir.

Örneğin, Facebook ile bağlandığımızda albümlerimiz yedeklendi ve klasör dizinleri ilgili dizinlerinde kategorize edilen Facebook resimlerimizle bozulmadan kaldı..

Gelecekte WordPress sitelerini yedeklemek için kendilerini entegre etmeye çalışıyorlar, bu yüzden pCloud yakında yaygın olarak kullanılan diğer çevrimiçi sitelere ve hizmetlere bağlanabilecek gibi görünüyor.

5. Pürüzsüz Kullanıcı Dostu Mobil Uygulaması

Diğer platformlardan bahsetmişken, henüz pCloud’un mobil uygulamasını deneyimleme şansınız oldu mu??

Uygulama, dosyalarımızı tam anlamıyla istediğimiz gibi parmaklarımızın ucunda yükleme, düzenleme ve paylaşma kolaylığı sağlayan basit bir arayüz sunuyor.

Örneğin, soldaki slayt menüsüne erişmek için sol üst köşeye dokunduğunuzda, cihazınızdan erişilebilen farklı dosya türlerine erişebilmeniz için dört düğme vardır: belge, ses, video veya görsel.

Dosyaları dosya türüne göre filtreleme

Dosyalarınızı nasıl kullanmak istediğinize bağlı olarak da düzenleyebilirsiniz:

Farklı amaçlar için klasörler

 • En yüksek güvenliği vermek istediğiniz gizli dosyalar için
 • Çevrimdışı Dosyalar Telefonunuzda internet hattı olmadığında erişmek istediğiniz dosyalar için
 • Paylaşılan Klasörler Genel ile paylaşmak istediğiniz dosyalar için

Ayrıca, dosyalarınızın nasıl dağıtıldığını izlemek için Bağlantılarım’ı kullanarak dosya paylaşabilir ve paylaşım istatistiklerinizi kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Paylaşım istatistiklerini görüntüle

Klasörlerinizin ve dosyalarınızın yapısını nasıl düzenlemek istediğiniz konusunda da seçeneğiniz vardır. Bunları tek tek veya toplu olarak düzenleyebilir ve yeni klasörler de ekleyebilirsiniz.

Mobil uygulamada dosya ve klasörleri düzenleme

Arama simgesi, seçtiğiniz dosyayı izlemenizi kolaylaştırır ve her klasörün yanındaki paylaşım simgesi de paylaşma ve bağlantı kurma özgürlüğü verir.

PCloud uygulamasında dosya arama

Yeni bir kullanıcıysanız ve nasıl kullanılacağına ilişkin yardıma ihtiyacınız varsa, pCloud Yardım, uygulamayı etkili bir şekilde nasıl kullanacağınızı öğrenmek için kapsamlı rehberlik sağlar.

Tüm bunları mobil uygulama içinde yapabiliriz ve ne yaparsak yapalım, anında pCloud ile bağladığımız tüm cihazlarda senkronize edilecektir..

Ama bizim sözümüze güvenmeyin. Uygulamayı indirin ve kendiniz deneyin.

6. pCloud Drive – Çevrimiçi Sanal Sabit Sürücünüz

Bilgi işlem cihazınızda çok fazla veri varsa ve yeterli alanınız yoksa, tüm verileri arşivlemek için harici bir sabit sürücü satın almayı düşünebilirsiniz. Ancak yine de, fiziksel bir cihaz taşımak, hareket halindeyken çalışmanızı veya dosya paylaşmanızı kolaylaştırmaz.

Bunun yerine, çevrimiçi erişim, tüm bilgilerin otomatik senkronizasyonu ve entegre dosya paylaşımı gibi ek bir kolaylık ile sanal bir sabit diske ne dersiniz??

pCloud Sürücü

Cevabı, bilgisayarınızda ekstra bir sabit sürücüye sahip gibi çalışan dosyalarınızı ve klasörlerinizi çevrimiçi olarak depolamanıza izin veren bir masaüstü uygulaması olan pCloud Drive’da bulduk, daha da iyisi, çünkü her zaman her yerden çevrimiçi olarak kolayca erişilebilir.

7. Tüm Önemli Ancak Sık Kullanılan Verilerinizi Veri Kasasında Arşivleyin

Veri depolamaktan, yönetmek için çok sayıda dosyaya sahip bir işletme çalıştırıyor olsanız da, yalnızca bilgi işlem alanınızı kullanmadan kişisel dosyalarınızı saklamak için bir yer istiyorsanız, değerli verilerinizi güvenli bir şekilde arşivlemek için pCloud’u kullanabilirsiniz..

PCloud’un yüksek ağ güvenliği, hassas veriler için Kripto şifreleme avantajı ve ömür boyu abonelik seçeneği ile tüm temel bilgilerinizi süresiz olarak saklayabilir ve yine de seçtiğiniz herhangi bir cihazdan bunlara kolayca erişebilirsiniz..

8. Dosyalarınıza Kolay Erişim

Çoğu zaman, dosyalarınızı bulut depolama hesabınıza yüklemek istediğinizde, dosyalarınızı tek tek tıklamak ve seçmek için arayüzün kullanılmasının hantal sürecinden geçmeniz gerekir..

PCloud ile dosyayı sadece web portalına veya sanal sürücüye sürükleyip bırakarak yüklemenin gerçekten kolay olduğunu gördük.

Ayrıca, pCloud, video, resim ve müzik dosyalarının kolay listelenmesi, düzenlenmesi ve oynatılması için sisteminde bir medya oynatıcı eklentisine sahiptir.

9. Dosyalarınızda Başkalarıyla Kolayca İşbirliği Yapın

PCloud ile dosya ve klasör paylaşımı çok basittir. Tek bir düğmeye veya bir dokunuşla, kişi listenizdeki kişilere gönderilecek indirme veya yükleme bağlantıları oluşturabilirsiniz. Bu, dosyalarınızı indirmelerine veya atanan klasörde sizinle dosya paylaşmalarına olanak tanır.

Başkalarıyla işbirliği yapın

Hatta onları çalışma amacıyla atanmış bir klasörü birlikte yönetmeye davet edebilirsiniz. Ciddi iş kullanıcıları için bu, güçlü bir uzaktan çalışma aracı olarak hizmet eder.

PCloud Eksileri

PCloud, kendi bulutunu üretmeden önce diğer bulut depolama ürünlerinden öğrenme şansına sahip olduğundan, çok yönlü bir ürün olarak gerçekten de eksileri yoktur.

Ancak, pCloud’un aboneliğinizden ayrı olarak satın alınması gereken ek hizmetler vardır:

 1. En iyi dosya güvenliği için pCloud Crypto eklentisine, dosyalarınızı cihazınızda manuel olarak şifrelemek için fazladan ödeme yaparsınız.
 2. Genişletilmiş Dosya Geçmişi (EFH) Dosyalarınızın geçmişini uzun süre izlemeniz gerekiyorsa, bir yıl boyunca tüm dosya sürümlerini ve güncellemeleri izleyecek Genişletilmiş Dosya Geçmişi’ne gitmeniz gerekir.

* Aşağıdaki bu eklentilerin fiyatlandırması hakkında daha fazla bilgi.

pCloud’un Planı ve Fiyatlandırması

pCloud’da 2 farklı abonelik planı ve aralarından seçim yapabileceğiniz 2 ayrı eklenti var.

Tüm planlar hem mobil hem de masaüstü uygulamalarına ücretsiz erişim, SSL güvenlik aktarımı, sınırsız dosya boyutu yükleme (teorik olarak mevcut alanınıza bağlıdır), dosya sürümü oluşturma, bağlantı paylaşımı (hem yukarı hem de aşağı).

Premium veya Premium Plus’ın ne kadar depolama alanı ve indirme trafiği alanı ayırdığınız konusunda olup olmadığı konusunda tüm planların farkı:

Yıllık Abonelikler

pCloud Yıllık Abonelikleri

Premium Yıllık, 30 günlük dosya geçmişi ile birlikte 500 GB depolama ve indirme bağlantı trafiği sağlar. Daha fazla veri yoğun kullanıcılar için Premium Plus Yıllık, bunu 2 TB depolama alanına yükseltir ve bağlantı trafiğini indirir.

Yaşam Boyu Abonelikler

pCloud Yaşam Boyu Planları

Aynı avantajları sırasıyla 175 $ ve 350 $ ‘lık tek seferlik bir ödeme için kalıcı olarak da alabilirsiniz..

Özellikle uzun vadeli bir Bulut kullanıcısı olmayı planlıyorsanız, bu uzun vadede size fayda sağlayacaktır çünkü HİÇBİR abonelik ücretini yenilemeniz gerekmeyecek!

Şimdiye kadar bu seçeneği size sunan tek bulut depolama sağlayıcısı. Ve köklü müşteriler listesinden pCloud’un hizmet ettiğini söyleyebileceğiniz gibi, burada kalacaklar, böylece bu aboneliğin süresinin dolması konusunda asla endişelenmenize gerek yok…

Not

PCloud Lifetime abonelikleri hakkında bazı araştırma ve analizler yaptık. PCloud ömür boyu incelememizde mutlaka kontrol edin.

Ayriyeten

Yukarıdakilerin yanı sıra, ekstra güvenlik ve dosya yedekleme önlemleri için aşağıdaki hizmetleri ekleyebilirsiniz:

 • Ömür boyu abonelikler için pCloud Crypto 125 $
  Aylık ödenen 4,99 $ veya yıllık ödenen 47,88 $
 • Genişletilmiş Dosya Geçmişi Bir yıla kadar dosyayı izlemek için $ 39.

Yüzmeye başlamadan önce hala ayaklarınızı suya batırmak istiyorsanız, Ücretsiz Deneme çevrimiçi 10 GB ücretsiz depolama alanı (bilgisayarınızda ve mobil cihazınızda tamamen pCloud’u kurduğunuzda + 4 GB) ve paylaşılan 50 GB indirme trafiği sağlar aylık bağlantılar. Dosya geçmişiniz yalnızca 15 güne kadar saklanacak.

PCloud, Dropbox ile nasıl karşılaştırılır??

pCloud VS Dropbox

Dropbox, bir bulut depolama sağlayıcısı olarak 10 yıldan fazla bir süredir var ve 2016’da pCloud ile eşit hizmet sunmalarına izin veren Project Infinite’ı başlattı …?

184.987 kişi Dropbox’tan pCloud’a ve iyi bir nedenle zaten taşındı. Bud bizim sözümüze inanma. İşte kendiniz karar verebilmeniz için hızlı bir karşılaştırma:

pCloud VS Dropbox: Yükleme ve İndirme Hızı

İyi bir bulut depolama sağlayıcısı yapan şeyin ne olduğunu belirlemenin anahtar faktörü hızdır. İndirme, yükleme ve senkronizasyon hızınız ne kadar hızlı olursa, dosyalarınıza erişmek ve dosyalarınızı yönetmek o kadar kolay olur.

pCloud, 1.12 GB boyutunda bir video dosyasıyla DropBox’a karşı bazı gerçek zamanlı hız testleri yaptı ve sonuçlar şöyle:

Yükleme Hızı – Dropbox (5 dakika 34 saniye) – pCloud (54 saniye)

İndirme Hızı – Dropbox (1 dak. 34 saniye) – pCloud (37 saniye)

pCloud VS Dropbox: Veri Güvenliği

Hem pCloud hem de Dropbox, sunucularına dosya aktarımı sırasında dosyalarınızı korur. Ancak, Dropbox için burada durur. Dropbox terimleri, çalışanlarına polislik etmek için katı politikaları olduğunu vurgularken, dosyalarınıza onlar tarafından erişilebileceği gerçeği devam ediyor.

Ancak pCloud, pCloud Crypto ile bu seçenekten kurtulur. Bu ek güvenlik önlemiyle, şifreleme cihazınızda manuel olarak gerçekleştirilir, böylece pCloud bile hesabınıza kaydettiğiniz verilere anahtarı vermedikçe erişemez.

pCloud VS Dropbox: Uygun Fiyatlı ve Paranızın Karşılığı

Her şeyde olduğu gibi, kesinlikle bu süre boyunca depolama alanı açısından para için değer arayacaksınız..

Bir karşılaştırma yaptık ve Dropbox’ın İş planının 1 TB alan için ayda 16,58 $ (vergi dahil) sunduğunu, pCloud’un Premium Plus paketinin ise 7,99 $ ‘dan 2 TB depolama alanı sunduğunu gördük.

Bu, fiyatın yarısında depolama miktarının 2 katı!

Ve ömür boyu abonelik için giderseniz, yalnızca bir ödeme yapmanız yeterlidir. 3 buçuk yıllık abonelik. PCloud ile gerçekten uzun vadede tasarruf edersiniz.

pCloud VS Dropbox: Dosya Takibi

Dropbox, 120 güne kadar dosya geçmişi hizmetleri sağlarken, pCloud’un Genişletilmiş Dosya Geçmişi, bir yıllık değere kadar izleme geçmişine izin verir ve bu da uzun vadeli projeleri takip etmek için daha iyidir.

Karar: pCloud’u öneriyoruz?

Kesinlikle! pCloud şu anda 1 numaralı tercih edilen depolama sağlayıcımızdır, çünkü kişisel veya ticari bir kullanıcının ihtiyaç duyduğu her şeyi uygun bir fiyata birinci sınıf güvenlikle sağlar.

Bilinen tüm dijital platformlarda bulunan kullanıcı dostu bir arayüz ve 2 TB’a kadar alan ve olası bir ömür boyu abonelik ile paranızın karşılığını gerçekten alırsınız.

Ücretsiz denemelerine kaydolmanızı ve kendimiz için test etmenizi öneririz..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me