pCloud

Contents

pCloud

https://www.pcloud.com/

tl; dr

pCloud slúži ako vynikajúci nástroj na zálohovanie a zdieľanie práce. Môžete ho použiť na akomkoľvek digitálnom zariadení a zaistiť svoje súbory na maximum pomocou manuálneho šifrovania. Najlepšie zo všetkého je, že môžete zaplatiť jednorazový poplatok za celoživotné predplatné! Niet divu, prečo milujeme pCloud?

PCloud Review – 9 Pros & 1 Koniec používania cloudového ukladacieho priestoru PCloud

Spoločnosť pCloud, ktorá bola založená vo Švajčiarsku, bola relatívnym nováčikom na trhu s online úložiskom, keď sa začala v roku 2013.

Napriek tomu, ako nový chlapec v bloku, pCloud preukázal, že cloudové úložisko je optimálnym všestranným riešením pre osobných aj firemných používateľov..

To, čo ich skutočne odlišuje, sú tieto dve špeciálne vlastnosti:

 1. Celoživotné predplatnéNa nominálnu jednorazovú platbu sa môžete natrvalo prihlásiť na ich služby bez akýchkoľvek ročných alebo mesačných poplatkov za obnovenie..
 2. pCloud CryptoPre najlepšie zabezpečenie dát si môžete pred nahraním do úložiska zvoliť uzamknutie súborov pomocou šifrovania v zariadení. Zabezpečuje to pred akýmikoľvek nechcenými očami a zaručuje, že k súboru máte prístup iba vy (a ktokoľvek, komu dáte kľúč)..

Do dnešného dňa sa spoločnosti pCloud podarilo získať viac ako 6 miliónov používateľov a získala certifikáciu ISO v oblasti systémov manažérstva kvality (QMS) a systémov manažérstva informačnej bezpečnosti (ISMS)..

Patria sem veľkí klienti ako Uber, AirBnb, Twitter a Instagram.

Celoživotné predplatné

pCloud je prvé úložisko typu cloud, ktoré ponúka predplatné na celý život. S poplatkom 175 USD za prémiový plán vo výške 480 USD a 350 EUR za Premium Plus získate oprávnenie na ukladanie dát navždy. .

Výhody PCloud

Preskúmali sme používateľskú prívetivosť, dostupnosť na rôznych digitálnych platformách, integritu údajov a bezpečnosť. A samozrejme, či je cena prijateľná. Predtým, ako vám ukážeme našu analýzu, vám táto videoprehliadka pCloud poskytne lepšie pochopenie toho, čo je pCloud:

1. Nikdy nestratte súbor so systémom prevíjania pCloud

Jedným z dôvodov, prečo ľudia používajú cloudové úložisko ako nástroj na zálohovanie, je to, že majú poistenie, ak niekedy stratia súbor v dôsledku vírusu, korupcie, chyby alebo jednoducho uložia nesprávnu verziu dôležitého súboru..

pCloud vždy zabezpečí, že máte k dispozícii neporušenú kópiu svojho súboru na uloženie uložením 5 samostatných kópií každého súboru, ktorý nahráte na ich servery na 3 rôznych miestach v zabezpečenom dátovom stredisku v Dallase v Texase. Je to konečná ochrana pred stratou, krádežou alebo poškodením súborov.

Takisto to nenávidíte, keď pracujete na súbore, a kvôli chybe to skončí zle. Ale vaša pôvodná práca sa stratila, pretože ste si ju uložili?

No, pCloud má tiež ďalšiu funkciu s názvom pCloud Rewind that sleduje svoju históriu súborov po dobu 30 dní takže ak ste urobili chybu s aktuálnou verziou a uložili alebo omylom odstránili svoj súbor, môžete ľahko prejsť na predchádzajúcu verziu..

V prípade dlhodobých projektov sa môžete tiež rozhodnúť pre doplnok rozšírenej histórie súborov (EFH), aby sa predchádzajúce verzie súborov zachovali až na 360 dní pre prípad, že.

2. Špičková bezpečnosť na ochranu citlivých súborov

V čase, keď je možné súbory, ktoré obsahujú citlivé informácie, preniknúť do, prezerať a dokonca aj ukradnúť alebo zmeniť, je pre používateľa cloudového úložného priestoru vždy dôležité zabezpečenie a služba pCloud vám poskytuje najlepšiu službu šifrovania na strane klienta s názvom pCloud Crypto.

pCloud Crypto šifrovanie

Na vysvetlenie, všetci poskytovatelia cloudu používajú 256 bitové šifrovanie Advanced Encryption Standard (AES) TLS / SSL, ktoré umožňuje systému na ukladanie údajov v cloude zabezpečovať vaše súbory počas prenosu zo zariadenia na server..

Každý, kto zachytí tento súbor na ceste k úložisku v cloude, nebude môcť svoj súbor bez šifrovacieho kľúča nahliadnuť.

Ale je to tak ďaleko, ako to ide. Po jeho nahraní na server cloudového úložiska je späť v pôvodnom formáte, čo znamená, že k údajom má prístup každý, kto má prístup k serveru. To sa netýka iba zamestnancov pCloud, ale aj všetkých orgánov činných v trestnom konaní a vládnych orgánov s legálnym prístupom.

pCloud zvyšuje bezpečnosť dát na vyššiu úroveň pomocou doplnkového programu s názvom pCloud Crypto, ktorý vám, klientovi, poskytuje šifrovaciu silu.

  Đánh giá PCloud - 9 Ưu điểm & 1 Con khi sử dụng PCloud Cloud Storage

Tento softvér umožňuje zašifrovať súbor najskôr v počítači alebo mobilnom zariadení pred jeho odoslaním na uloženie. Na jeho odomknutie budete musieť použiť vygenerovaný kľúč s názvom CryptoPass.

Týmto spôsobom, aj keď je počas procesu prenosu znova zašifrovaný a dešifrovaný, má stále pCloud Crypto, ktorý ho chráni pred nechceným prístupom proti každému, kto nemá váš kľúč CryptoPass..

Zábavný fakt

pCloud je tak presvedčený, že pCloud Crypto nie je napadnuteľný. Natoľko, že vyzvali hackerov z popredných univerzít, vrátane Berkeley, Boston, MIT a 613 ďalších organizácií, aby ich dokázali zle. Podarilo sa im? Pozrite si správu tu.

3. Pohodlná správa súborov na cestách

Jednou zo silných stránok pCloud je jej dostupnosť na všetkých digitálnych platformách vrátane Windows, Mac, Linux a dokonca aj mobilných systémov ako Android, iOS a Windows mobile. A s funkciou automatickej synchronizácie pCloud budú všetky súbory vždy bez námahy aktualizované.

Platformy podporované programom pCloud

Predstavte si toto: Na dôležitom stretnutí pracujete na powerpointovej prezentácii z vášho notebooku. Potom, keď nastúpite na taxík, aby ste šli na schôdzku, získate nové informácie a budete musieť počas dojazdu zmeniť snímky.

Stačí otvoriť mobilný telefón pCloud, otvoriť súbor powerpoint a odtiaľ ho opraviť. Nabudúce, keď k nemu pristupujete zo svojho prenosného počítača, už budete mať najnovšiu verziu.

Predstavte si podobný scenár, v ktorom musíte svoj súbor zmeniť, ale váš prenosný počítač alebo mobil nie sú k dispozícii. Váš priateľ v okolí má otvorený laptop a ponúka vám ho na chvíľu. Ale pretože váš účet cloudového úložiska je obmedzený iba na váš prenosný počítač a mobil, budete musieť za prístup z iného zariadenia zaplatiť ďalšie poplatky … alebo máte?

S pCloud sme túto možnosť testovali a boli sme prekvapení, keď sme zistili, že k našim súborom je možné pristupovať z niekoľkých rôznych zariadení bez ďalších poplatkov..

Niektorí poskytovatelia cloudových úložísk v skutočnosti spájajú váš účet s jedným počítačom, prenosným počítačom alebo mobilným zariadením. Boli sme príjemne prekvapení, keď sme zistili, že k našim súborom je možné pristupovať z niekoľkých zariadení bez ďalších poplatkov.

4. Ľahko ukladajte súbory z iných online platforiem

Ak ste už v minulosti poskytovateľa cloudového úložiska ako Disk Google alebo Dropbox používali, nemusíte sa obávať. pCloud je tiež schopný ľahko si vymieňať informácie s ostatnými službami tretích strán a umožňuje vám ľahko nahrávať z iných stránok.

Patria sem sociálne médiá ako Facebook, Instagram a Picasa.

Napríklad, keď sme sa spojili s Facebookom, naše albumy boli zálohované a štruktúra priečinkov zostala nedotknutá s našimi obrázkami na Facebooku, ktoré boli rozdelené do príslušných adresárov..

V budúcnosti sa dokonca usilujú o integráciu do zálohy stránok WordPress, takže to vyzerá, že pCloud sa čoskoro bude môcť pripojiť k iným bežne používaným online webom a službám..

5. Hladká používateľsky prívetivá mobilná aplikácia

Keď už hovoríme o iných platformách, už ste mali možnosť vyskúšať si mobilnú aplikáciu pCloud?

Táto aplikácia ponúka jednoduché rozhranie, ktoré nám poskytuje pohodlie pri nahrávaní, usporiadaní a zdieľaní súborov, ako sa nám to páči doslova na dosah ruky.

Napríklad, ak sa dotknete ľavého horného rohu a dostanete sa do ľavého posuvného menu, sú pre vás k dispozícii štyri tlačidlá na prístup k rôznym druhom súborov prístupných prostredníctvom vášho zariadenia: dokument, zvuk, video alebo vizuálny.

Filtrujte súbory podľa typu súboru

Môžete tiež usporiadať svoje súbory podľa toho, ako ich chcete využiť:

Zložky na rôzne účely

 • Crypto FolderPre tajné súbory, ktoré chcete dať najvyššej bezpečnosti
 • Súbory offlinePre súbory, ku ktorým chcete pristupovať, keď telefón nemá internetovú linku
 • Zdieľané priečinkyPre súbory, ktoré chcete zdieľať s verejnosťou

Môžete tiež zdieľať súbory a jednoducho si prezerať svoje štatistické údaje o zdieľaní pomocou funkcie Moje odkazy a sledovať, ako boli vaše súbory distribuované.

Zobraziť štatistiky zdieľania

Máte tiež možnosť, ako chcete usporiadať štruktúru svojich priečinkov a súborov. Môžete ich upravovať jednotlivo alebo hromadne a pridávať nové priečinky.

Úpravy súborov a priečinkov v mobilnej aplikácii

Ikona vyhľadávania vám uľahčí vyhľadanie súboru podľa vlastného výberu a ikona zdieľania vedľa každého priečinka vám tiež umožní zdieľať a odkazovať.

Vyhľadajte súbory v aplikácii pCloud

  PCloud Review - 9 argumente și 1 avantaj al utilizării PCloud Cloud Storage

Ak ste nový používateľ a potrebujete pomoc s jeho používaním, Pomocník pCloud poskytuje komplexné pokyny, ako zistiť, ako efektívne používať aplikáciu..

Môžeme to urobiť všetko v mobilnej aplikácii a všetko, čo sme urobili, bude okamžite synchronizované so všetkými zariadeniami, ktoré sme prepojili s pCloud..

Ale za to neberte naše slovo. Stiahnite si aplikáciu a vyskúšajte si ju.

6. pCloud Drive – Váš virtuálny online pevný disk

Ak máte na svojom výpočtovom zariadení veľa údajov a nemáte dostatok miesta, môžete zvážiť nákup externého pevného disku na archiváciu všetkých týchto údajov. Prenášanie fyzického zariadenia vám napriek tomu uľahčuje prácu alebo zdieľanie súborov, keď ste na cestách.

Namiesto toho, čo tak virtuálny pevný disk s pridaným pohodlím online prístupu, automatická synchronizácia všetkých informácií a integrované zdieľanie súborov?

pCloud Drive

Odpoveď sme našli v počítačovej aplikácii pCloud Drive, ktorá vám umožňuje ukladať súbory a priečinky online, ktoré fungujú rovnako ako extra pevný disk v počítači, a to dokonca ešte lepšie, pretože je ľahko dostupná online kedykoľvek a kdekoľvek.

7. Archivujte všetky svoje základné, ale ťažko použité údaje v dátovom trezore

Keď už hovoríme o ukladaní údajov, či už podnikáte s mnohými súbormi na správu alebo len chcete miesto na ukladanie osobných súborov bez použitia výpočtového priestoru, môžete pomocou programu pCloud bezpečne archivovať svoje cenné údaje..

Vďaka vysokej bezpečnosti siete pCloud, pridanej výhode šifrovania Crypto pre citlivé údaje a možnosti predplatného na celý život môžete ukladať všetky svoje základné informácie na neurčito a napriek tomu k nim získať jednoduchý prístup z ľubovoľného zariadenia podľa vášho výberu.

8. Ľahký prístup k vašim súborom

Ak chcete nahrať svoje súbory na svoj účet cloudového úložiska, musíte najčastejšie prejsť ťažkopádnym procesom používania rozhrania na klikanie a výber súborov jednotlivo..

S pCloud sme zistili, že nahrávanie je skutočne jednoduché jednoduchým pretiahnutím súboru na webový portál alebo na virtuálnu jednotku.

V systéme pCloud je tiež nainštalovaný doplnok prehrávača médií, ktorý umožňuje jednoduchý zoznam, organizovanie a prehrávanie video, obrazových a hudobných súborov..

9. Spolupracujte na svojich súboroch ľahko s ostatnými

Zdieľanie súborov a priečinkov je s pCloud veľmi jednoduché. Jednoduchým kliknutím na tlačidlo alebo dotykom môžete vygenerovať odkazy na stiahnutie alebo odovzdanie, ktoré sa majú odoslať ľuďom vo vašom zozname kontaktov. To im umožní sťahovať súbory alebo zdieľať súbory s vami v danom priečinku.

Spolupracujte s ostatnými

Môžete ich dokonca pozvať na spoločné spravovanie priradeného priečinka na pracovné účely. Pre skutočného podnikového používateľa slúži ako výkonný nástroj na vzdialenú prácu.

Nevýhody pCloud

Pretože pCloud mal možnosť učiť sa od iných produktov cloudového úložiska skôr, ako vyrobil svoj vlastný produkt, nemá skutočne nevýhody ako univerzálny produkt..

Existujú však aj ďalšie služby, ktoré spoločnosť pCloud poskytuje a ktoré si musíte kúpiť oddelene od vášho predplatného:

 1. pCloud CryptoAk chcete dosiahnuť najvyššiu bezpečnosť súborov, platíte za doplnok pCloud Crypto extra, aby ste mohli súbory šifrovať manuálne v zariadení.
 2. Rozšírená história súborov (EFH) Ak potrebujete dlhodobo sledovať históriu svojich súborov, budete musieť ísť s rozšírenou históriou súborov, ktorá bude sledovať všetky verzie a aktualizácie súborov za rok.

* Viac informácií o cenách týchto doplnkov nájdete nižšie.

Plán a ceny pCloud

pCloud má pre výber z 2 rôznych programov predplatného a 2 samostatných doplnkov.

Všetky plány prichádzajú s bezplatným prístupom k mobilným aj stolným aplikáciám, prenosu zabezpečenia SSL, neobmedzenému odovzdávaniu súborov (teoreticky, ale záleží to na tom, aký priestor máte k dispozícii), verzii súborov, zdieľaniu odkazov (nahor aj nadol).

Rozdiel pre všetky plány, či už ide o Premium alebo Premium Plus, je v tom, koľko prideleného priestoru na ukladanie a sťahovanie získate:

Ročné predplatné

pCloud Ročné predplatné

Premium Annual poskytuje úložisko 500 GB a prenos odkazov spolu s 30 dňami histórie súborov. Premium Plus Ročný, pre viac používateľov s veľkými dátami, ich inovuje na 2 TB úložiska a sťahuje prenos odkazov.

Celoživotné predplatné

Plány životnosti pCloud

Rovnaké výhody môžete získať natrvalo aj za dostupnú jednorazovú platbu vo výške 175 USD a 350 EUR v uvedenom poradí.

Obzvlášť, ak plánujete byť dlhodobým používateľom cloudu, bude to z dlhodobého hľadiska prínosom, pretože nebudete musieť obnovovať žiadne poplatky za predplatné EVER!

  PCloud Review - 9 voor- en nadelen van het gebruik van PCloud Cloud Storage

Zatiaľ je to jediný poskytovateľ cloudového úložiska, ktorý vám dáva túto možnosť. A ako z dlhého zoznamu etablovaných klientov viete povedať, že služba pCloud slúži, zostanú tu, takže sa už nikdy nemusíte obávať, že platnosť tohto predplatného vyprší …

Poznámka

Urobili sme určitý prieskum a analýzu predplatného pCloud Lifetime. Nezabudnite si to pozrieť pri našej doživotnej kontrole pCloud.

Add-on

Okrem vyššie uvedeného môžete pre ďalšie zabezpečenie a zálohovanie súborov pridať nasledujúce služby:

 • pCloud Crypto 125 dolárov za celoživotné predplatné
  4,99 dolárov mesačne alebo 47,88 dolárov ročne
 • Rozšírená história súborov 39 dolárov za sledovanie súboru až na jeden rok.

Ak si ešte stále chcete zaplávať nohy pred plávaním, bezplatná skúšobná verzia vám ponúka 10 GB bezplatného ukladacieho priestoru online (+ 4 GB, keď ste úplne nastavili pCloud na počítači a mobilnom telefóne) a 50 GB sťahovaného prenosu zo zdieľaného obsahu odkazy mesačne. História vašich súborov bude uložená iba do 15 dní.

Ako sa pCloud porovnáva s Dropboxom?

Dropbox pCloud VS

Dropbox existuje už viac ako 10 rokov ako poskytovateľ cloudových úložísk a v roku 2016 začal projekt Infinite, ktorý im umožňuje poskytovať služby na rovnakej úrovni ako pCloud … alebo je to?

Z Dropboxu už prešlo z dobrého dôvodu 184 987 ľudí. Bud to neberieme za slovo. Tu je rýchle porovnanie, takže sa môžete rozhodnúť sami:

Dropbox pCloud VS: Rýchlosť nahrávania a sťahovania

Jedným z kľúčových faktorov pri určovaní toho, čo robí dobrého poskytovateľa úložiska v cloude, je rýchlosť. Čím rýchlejšie je rýchlosť sťahovania, nahrávania a synchronizácie, tým pohodlnejší je prístup k súborom a ich správa.

pCloud vykonal niektoré testy rýchlosti v reálnom čase proti DropBoxu s video súborom s veľkosťou 1,12 GB a tu sú výsledky:

Rýchlosť nahrávania – Dropbox (5 minút 34 sekúnd) vs pCloud (54 sekúnd)

Rýchlosť sťahovania – Dropbox (1 min 34 sekúnd) vs pCloud (37 sekúnd)

Dropbox pCloud VS: Zabezpečenie údajov

PCloud aj Dropbox budú chrániť vaše súbory počas prenosu súborov na ich servery. Tam sa však zastaví pre Dropbox. Aj keď podmienky Dropboxu zdôrazňujú, že majú prísne pravidlá na ochranu svojich zamestnancov, faktom zostáva, že k nim môžu mať prístup k vašim súborom.

Avšak pCloud sa tejto možnosti zbaví pomocou pCloud Crypto. S týmto pridaným bezpečnostným opatrením sa šifrovanie vykonáva na vašom zariadení manuálne, takže ani pCloud nemá prístup k údajom uloženým vo vašom účte, pokiaľ im nedáte kľúč.

Dropbox pCloud VS: Cenová dostupnosť a hodnota za peniaze

Rovnako ako pri všetkom inom, určite budete hľadať hodnotu za peniaze, pokiaľ ide o úložný priestor počas tohto obdobia.

Porovnali sme sa a zistili sme, že obchodný plán Dropboxu ponúka mesačne 16,58 dolárov (vrátane dane) za 1 TB priestoru, zatiaľ čo balík Premium Plus pCloud ponúka úložisko 2 TB za 7,99 dolárov mesačne.

To je 2-násobok skladovacieho množstva za polovicu ceny!

A ak sa rozhodnete pre predplatné na celý život, budete potrebovať iba jednu platbu, ktorá je ekvivalentná 3 a pol roka predplatné ročne. S pCloud skutočne dlhodobo šetríte.

Dropbox pCloud VS: Sledovanie súborov

Dropbox poskytuje služby histórie súborov až 120 dní, zatiaľ čo rozšírená história súborov pCloud vám umožňuje históriu sledovania až do jedného roka, čo je lepšie pre sledovanie dlhodobých projektov..

Verdikt: odporúčame pCloud?

Rozhodne! Spoločnosť pCloud je v súčasnosti našim preferovaným poskytovateľom ukladacích priestorov, pretože dodáva všetko, čo potrebuje osobný alebo firemný používateľ, s prvotriednym zabezpečením za prijateľnú cenu..

Vďaka používateľsky prívetivému rozhraniu dostupnému na všetkých známych digitálnych platformách a až 2 TB priestoru a možnému predplateniu na celý život získate skutočne svoju hodnotu za peniaze.

Odporúčame vám prihlásiť sa na bezplatnú skúšobnú verziu a vyskúšať si to sami pre seba.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me