Shopify

Contents

Shopify

https://www.shopify.com/

tl; dr

Shopify je tvorca webových stránok, ktorý je zameraný na obchody s elektronickým obchodom. Môže vám pomôcť ľahko vytvárať a spravovať od konca ku koncu takmer všetky aspekty podnikania, od návrhu po správu zásob. Môže to urobiť takmer čokoľvek okrem kuchárskej večere, takže je trochu prekvapujúce, že trochu zaostáva v rýchlostnom oddelení.

Shopify Review – 8 kladov a 3 zápory, ktoré treba zvážiť

Úprimne povedané, služba Shopify je omnoho viac ako priemerný tvorca webových stránok. V skutočnosti to ani nie je značka ako taká, ale tvrdí, že je úplnou platformou elektronického obchodu. Spoločnosť, ktorá vyrastala v kanadskom Ottawe v roku 2004, dnes podporuje viac ako 600 000 obchodníkov, ktorí obratom nahromadili viac ako 82 miliárd dolárov.

Spoločnosť robí nástroje, ktoré ľuďom umožňujú jednoduché nastavenie internetového obchodu. Od ponuky rýchlych stavieb až po podporné služby, ako sú platobné brány, marketingové nástroje a dokonca aj riadenie zásob, je Shopify skutočne kontaktným miestom pre začínajúceho obchodníka s elektronickým obchodom..

Čo sa nám na Shopify páči

1. Hladký a komplexný palubný zážitok

Bezproblémové skúsenosti na palube

Myslím si, že jedným z najväčších plusov o systéme Shopify je jeho plynulý a plynulý zážitok z nalodenia. Vedie používateľov bezchybne cez celý proces vytvárania stránok elektronického obchodu veľmi múdro.

Keď sa u nich zaregistrujete, celý proces od začiatku do konca je veľmi úzko zefektívnený. Na každom kroku sa Shopify snaží čo najlepšie komunikovať s používateľmi, aby sa pokúsil zostaviť obrázok toho, čo má byť alebo má byť webová stránka..

Prostredníctvom série krátkych otázok môžete pomôcť Shopify prísť s ideálnym riešením pre vás v systéme. V skutočnosti dokonca funguje tak, že systém môže odporučiť tému na základe typu podnikania, s ktorým budete pracovať.

Keď sa dostanete do počiatočnej fázy nastavenia, môžete sa vo svojom voľnom čase potulovať a preskúmať ďalšie funkcie. Prinajmenšom budete mať zavedený základný rámec. To je zvlášť dobré pre tých ľudí, ktorí sa snažia používať službu Shopify, ale pri prihlásení sa na ňu naozaj nič zvlášť nezabudli.

Hladký zážitok z jazdy

Tento proces je vhodný nielen pre nových používateľov, ale aj pre tých, ktorí majú rôzne situácie. Napríklad, ak už máte fyzickú maloobchodnú predajňu a hľadáte rozšírenie prevádzky online, alebo ak prechádzate z fyzického obchodu na úplne online platformu – existuje aj táto možnosť.

Keď odpoviete na niekoľko otázok, pomáhate Shopify pomôcť vám v tomto procese.

2. Prispôsobiteľné témy

Prispôsobiteľné témy

Aj keď služba Shopify ponúka témy pre rôzne potreby, tieto sú určené ako usmernenia a je pravdepodobné, že budete musieť dôkladne prispôsobiť ich tak, aby vyhovovali požadovanému podnikaniu, ktoré jedinečne máte. To znamená, že môžete pridať rôzne obrázky a pozadia pre vzhľad a dojem.

Potom sú tu kľúčové prvky, ktoré tvoria váš web – napríklad môžete mať sekciu blogu, ktorá vám pomôže s niektorými cieľmi SEO, alebo možno budete potrebovať katalóg produktov, ktorý obsahuje všetko, čo máte a ich ceny, obrázky atď..

Rôzne rozloženia sú vhodné pre rôzne veci, takže si možno budete musieť chvíľu zvyknúť. Myslím si, že to, čo sa hodí, bude silne závisieť od toho, čo predávate. Vezmite napríklad ukážku stránky, ktorú nastavím. Zámerom bolo predať malé PC komponenty, niektoré také malé ako skrutky.

Mať rozloženie veľkého obrázka sa zdalo trochu smiešne a dávalo zmysel mať k dispozícii katalógy rýchlych prístupov s inventárnymi bitmi na predaj..

Nakupujte katalóg

Zoberme si to na stránkach propagujúcich veci, ktoré sú krásne, napríklad cestovné zájazdy. Pri takomto webe by pekné obrázky s veľkým rozložením vyvolali pozitívnejšiu emóciu potenciálneho zákazníka.

Bez ohľadu na to, ako sa na to pozeráte a obíhate, si nakoniec všimnete, že celý proces prispôsobenia Shopify je navrhnutý tak, aby vám pomohol vybudovať lepší online obchod. Stavebné bloky, ktoré ponúkajú, sú príkladom.

Mnohé z nich sú venované webovým stránkam elektronického obchodu, ako je napríklad spravodaj alebo katalóg produktov. Môže však dôjsť k nejasnostiam, pretože niekedy používa terminológiu Shopify.

3. Shopify má úžasné marketingové nástroje

Stále si spomínam vo svojej recenzii programu Squarespace, aké má obmedzené možnosti, pokiaľ ide o optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov (SEO). V Shopify to tak nie je. Okrem toho, že služba Shopify už má čistý a ľahko prehľadateľný kód, vám umožňuje vkladať vlastné značky a meta popisy..

  Обзор Shopify - 8 «за» и 3 «против» использования Shopify (скорость сомнительна!)

Marketingové kampane

Ďalej som objavil radosť z toho, že môžem vytvárať marketingové kampane prostredníctvom hlavného panela Shopify. Ako niekto, kto pracuje naraz na viacerých platformách, určite vidím krásu integrovania všetkého na jednom mieste.

Aj keď na snímke obrazovky, ktorú som zobrazil, sú uvedené iba dva, nemajte obavy, toto sú predvolené hodnoty a ak sa rozhodnete používať tieto aplikácie zo zoznamu Shopify Apps, budete mať prístup k iným. Umožní vám to dokonca vytvoriť vstupné stránky pre každú z týchto jednotlivých marketingových platforiem priamo z hlavného panela Shopify.

To je niečo, čo som doteraz nevidel tak dobre alebo komplexne na žiadnom inom tvorcovi stránok a na mňa ma nijako nekončí..

4. Podpora spoločenstva

Nakupujte podporu komunity

Napriek už rozsiahlej znalostnej báze pomoci a článkov s často kladenými otázkami má Shopify tiež komunitu používateľov, ktorí sa spájajú, aby diskutovali o rôznych bodoch týkajúcich sa platformy. Organizovaný samotným Shopify môžete tiež získať informácie o novinkách a vývoji vo vesmíre Shopify.

Mať veľkú a aktívnu komunitu, ako je táto, sa výrazne líši od spoliehania sa iba na vedomostnú základňu a podporný personál. Rôzni používatelia majú pri používaní služby Shopify rôznu úroveň spôsobilosti a zrelosti, takže v prípade potreby je ľahké získať pomoc.

Znalostná základňa a časté otázky môžu slúžiť ako dobrá prvá obranná línia. Je však oveľa lepšie mať k dispozícii obrovskú skupinu ďalších používateľov, na ktorú môžete požiadať o pomoc, ak čelíte niečomu, čo nie je v knihách. Je to neformálna a vlastne skutočná komunita.

Okrem technických otázok som dokonca videl, že niektorí používatelia pridávajú príspevok na fóre, ktorý jednoducho žiada o spätnú väzbu na svojich stránkach Shopify. Toto nie je len skvelý spôsob, ako získať konštruktívnu kritiku, ale môže to tiež slúžiť na vlastnú propagáciu v rámci komunity Shopify.

5. Prístup pre aplikácie tretích strán

Shopify App Store

Ako už bolo spomenuté, služba Shopify má trh, kde si môžete vybrať a nainštalovať ďalšie aplikácie tretích strán, ktoré môžu pracovať s vaším internetovým obchodom. Sú to vývojári, ktorí videli potrebu určitých výklenkov a vykonali svoju vlastnú prácu, aby ju podporili.

Služba Shopify má samozrejme aj svoje vlastné aplikácie, a to aj pre ďalšie oblasti, o ktorých sa pravdepodobne domnievalo, že nemá zmysel mať v základnej verzii staviteľa predvolené nastavenie..

Prehliadanie trhu aplikácie Shopify je veľmi známy zážitok, napríklad Apple App Store alebo Google Play Store. Pri prehliadaní obchodu som bol veľmi ohromený hĺbkou myslenia, ktorá prešla mnohými ponukami.

Iste, očakávali by ste, že nájdete veci ako doplnky pre dizajn a zvyčajné informácie týkajúce sa bulletinu atď., Ale tu je skutočne veľká hĺbka. Zoberme si napríklad jednu z oblastí, ktoré som našiel – ochranu pred podvodmi. Pre internetový obchod by to bolo niečo zásadné, a predsa by to nebolo niečo, na čo by vlastník nového obchodu pravdepodobne myslel.

Alebo možno aj inovatívnejšie prostriedky podpory zákazníkov, ako napríklad ponúkanie četu v obchode alebo aplikácia na správu výmen a / alebo návratov? Je tu jednoducho toľko vecí, ktoré by mohli mať obrovskú hodnotu, a len zriedka vidím čokoľvek, čo je iba „chmýří“ alebo nevyžiadaná..

Všimnite si však, že mnohé z dostupných aplikácií sú za cenu, aj keď za primeranú. V takom prípade je to aplikácia ShipStation, ktorá vám pomôže rozšíriť a automatizovať proces prepravy tovaru zakúpeného prostredníctvom vášho obchodu. Iba 9 dolárov mesačne táto aplikácia nielen to urobí, ale tiež vám poskytne prístup k zľavneným sadzbám pre niektoré spoločnosti, ako sú FedEx a USPS..

6. Predávame všade!

Viaceré predajné kanály

Predtým, ako som diskutoval o marketingových kampaniach, ktoré by ste mohli spustiť priamo z informačného panela Shopify, už som bol na svedomí, keď som chcel zdieľať tieto ďalšie informácie – nielen to, že vám Shopify pomôže vytvoriť obchod na predaj a predaj, ale môžete svoju prítomnosť rozšíriť aj na ďalšie kanály..

Tento systém vykazuje extrémnu zrelosť v myšlienke, ktorá prechádza od žiarlivého stráženia vášho zákazníka k plnému srdcu a pomáha zákazníkovi dosiahnuť úspech v ich podnikaní. Povedal by som, že medzi poskytovateľmi služieb je veľmi osviežujúci koncept.

Služba Shopify v skutočnosti odporúča, aby ste v plnej miere využívali všetky dobré kanály na ďalšie zvýšenie predaja. Môžete integrovať svoj obchod Shopify s Facebookom, pripojiť sa k Amazonu, Pinterestu alebo dokonca k vyvíjaným mobilným aplikáciám.

  Revisão do Shopify - 8 prós e 3 contras do uso do Shopify (a velocidade é DÚBIDA!)

7. Rozviňte fyzické obchody online

S fyzickým maloobchodom, ktorý trpí online nakupujúcim, sú samozrejme maloobchodníci, ktorí hľadajú spôsob, ako to využiť. Niektorí môžu chcieť okrem svojho fyzického obchodu vytvoriť internetový obchod alebo sa online pohybovať úplne.

Pre tých, ktorí chcú mať svoj koláč a jesť ho, má Shopify jedinečnú ponuku – integráciu s vlastným systémom miesta predaja (POS). To znamená, že POS Shopify môžete použiť vo vašom fyzickom obchode a použiť kombinovanú databázu, ktorá je zdieľaná medzi oboma.

Kombinovaná databáza vám môže pomôcť lepšie spravovať všetky údaje, ktoré potrebujete na chod svojej firmy – informácie o zákazníkoch, predaji, inventári a ďalšie. Zariadenia Shopify POS vám tiež môžu pomôcť spracovať platby prostredníctvom viac ako 100 medzinárodných platobných brán, čím sa z vás stane skutočne globálne podnikanie.

Prechod od fyzického maloobchodného predaja k online nie je jednoduchý pre tých, ktorí sú zvyknutí na tradičné spôsoby podnikania. Sprístupnením možnosti integrácie týchto dvoch prvkov a zachovaním tradičných prvkov, ako je systém POS, slúži Shopify ako most medzi dvoma svetmi pre tých, ktorí sa snažia o zmenu.

8. Úžasná informačná báza a podpora zákazníkov

Vďaka takým rozsiahlym funkciám, aké má, má okrem vynikajúceho procesu nastupovania systém Shopify aj mimoriadne komplexný systém pomoci, ktorý ho podporuje. Nehovoríme o náhodne obmedzenej pomoci, ktorú väčšina spoločností uviedla, aby ukázala, že sa o to pokúšajú, ale databáza pomoci Shopify sa snaží čo najlepšie poradiť, nielen opraviť konkrétne problémy.

Viac tém nájdete v témach, ktoré sú veľmi blízke srdcu online obchodníka, ako napríklad SEO, marketing alebo dokonca analýza údajov. To je v ostrom protiklade k niektorým konkurentom, ktorí sa snažia obmedziť svoju pomoc výlučne na svoje vlastné funkcie a odmietajú pomáhať alebo radiť o čomkoľvek ďalšom..

Ak by ste mali pocit, že pokus vykopnúť odpoveď z databázy, nie je vaša vec, služba Shopify má tiež podporný tím, ktorý je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni – nielen e-mailom, ale je prístupný aj prostredníctvom telefónu a živého rozhovoru.

Čo sa nám na Shopify nepáčilo

1. Existuje veľa detailov

Spočiatku som bol trochu izolovaný od toho, aby som sa pozrel na množstvo detailov v účte Shopify jednoducho kvôli vynikajúcemu postupu na palube, o ktorom som hovoril predtým. Akonáhle som však urobil základy a bol som uvoľnený, zistil som, že trávim obrovské množstvo času putovaním po rozhraní skúšaním rôznych vecí..

Zjednodušene povedané, existuje obrovský – a tým myslím obrovský – počet vecí, ktoré môžete v službe Shopify využiť. Nechápte ma zle, je to veľmi dobrá vec, pokiaľ ide o potenciál. Ale ak necháte príliš veľa blúdiť, môžete sa veľmi ľahko stratiť.

Ak si nebudete dávať pozor, môžete rozptýliť všetky voliteľné doplnky a môžete stratiť prehľad o skutočnom cieli svojho obchodu. Zároveň však, ak ignorujete to, čo je v ponuke, môžete veľmi dobre premeškať skutočné príležitosti, na ktoré ste sami nemuseli myslieť..

Tiež, z dôvodu lacnosti mnohých doplnkových služieb, môžete skončiť konečnou faktúrou, ktorá je nad vašou schopnosťou vyrovnať sa a nakoniec budete musieť viackrát znova nakonfigurovať svoj obchod..

Moja rada je, že predtým, ako sa uvoľníte v hernom priestore Shopify, nezabudnite presne na to, o čo dúfate, že dosiahnete online, a užšie pracujte na nástrojoch, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť to, čo konkrétne chcete..

Čokoľvek iné možno považovať za sladkosti a môže prísť neskôr. Možno vo verzii 2.0 vášho obchodu.

2. Aplikácie tretích strán môžu poškodiť vaše stránky

Ďalej je niečo, čo nie je jedinečný problém Shopify, ale skôr čokoľvek, čo pracuje s integráciou tretích strán. Obzvlášť to vyvoláva obavy, pokiaľ ide o softvér, pretože sa môžu ľahko vyskytnúť chyby, ktoré ešte neboli zachytené alebo opravené, keď sa dva kusy softvéru snažia spolupracovať..

Ak to skombinujete s individuálnym kódom alebo skriptmi, ktoré by sa sem a tam mohli nejako pridať, z naj neočakávanejších príčin by sa veci mohli zbaliť. Tieto problémy sa niekedy nemusia dať ľahko napraviť, najmä ak ide o aplikáciu alebo softvér, ktorý pracuje s vašimi základnými informáciami o databáze..

Ladenie a / alebo hľadanie pomoci je náročný proces, a to aj s pôsobivým množstvom užitočných zdrojov, ktoré má Shopify. Toto nie je presne zlyhanie služby Shopify, ale je to niečo, čomu sa môže stať korisť a nedá sa jej vyhnúť.

  Ulasan Shopify - 8 Kelebihan & 3 Kekurangan Menggunakan Shopify (Kelajuannya MENARIK!)

3. Pochybné rýchlosti stránok

Bola to jedna z oblastí, v ktorých som sa pôvodne najmenej obával, keď som začal s mojím preskúmaním v službe Shopify, ale potom sa mi začalo blikať ako problém. Niekoľkokrát som absolvoval testy rýchlosti a ukázalo sa, že stránky poháňané systémom Shopify nemusia byť najtrvalejšie.

Pri teste rýchlosti Bitcatcha môj vzorový web Shopify sotva vylúčil známku C +. Rýchlosti v poriadku začínali v americkej zóne o 55 ms, ale keď sa priblížili ďalej na východ k Ázii, rýchlosť klesla ďalej s Japonskom o 892 ms.

Shopify WebPageTest Load Load Speed

Shopify: Načítanie stránky za 3,174 sekundy – pozri úplný výsledok

Pokiaľ ide o test WebPageSpeed, výsledky neboli o moc lepšie a tu som dostal trochu viac podrobností, ktoré úprimne povedané, bol som trochu prekvapený. Čas do prvého bajtu dostal hodnotenie D a zdalo sa, že sa vyskytli aj nejaké mierne problémy s ukladaním obsahu do vyrovnávacej pamäte.

Dôvod, prečo to považujem za nezvyčajné, je, že väčšina softvéru na vytváranie stránok je zvyčajne veľmi efektívna, najmä preto, že vo väčšine prípadov účtujú poplatok za to, čo by štandardná webhostingová spoločnosť účtovala za zdroje..

Plán služby Shopify & Vlastnosti

BasicShopifyAdvanced
Poplatok za transakciu 2,0% 1,0% 0,5%
Účty zamestnancov2515
Locations458
Nakupujte MOŽNOSTI ÁNO ÁNO
Cena / mo $ 29 79 $ $ 299

Počnúc najzákladnejším plánom na 29 dolárov, Shopify beží smerom k neuveriteľných 299 dolárov mesačne. To však ešte nestačí – je potrebné zvážiť aj náklady na transakciu. Na najnižšej úrovni platíte okrem mesačného poplatku aj 2% transakčný poplatok.

Ak by ste chceli zarobiť zo svojho internetového obchodu príjem vo výške 1 000 dolárov, vyplatíte Shopify 29 + 20 $ (20 dolárov je v transakčných poplatkoch).

Teraz je to možné porovnávať s dvoma prípadmi – iní tvorcovia stránok a hostitelia vašich vlastných stránok elektronického obchodu na alternatívnej platforme. Iní tvorcovia stránok vám budú účtovať pekný poplatok, ale nemusia mať transakčný poplatok.

Ak by ste mali hostiť svoj vlastný web pre elektronický obchod, platíte menej za hosting, ale všetko by ste museli urobiť sami. PLUS, stále budete potrebovať platobnú bránu, ktorá tiež stojí peniaze. Zoberme si napríklad WorldPay, jeden z najlepších spracovateľov platieb online.

Ak by ste to nastavili na svojej vlastnej stránke, WorldPay by potrebovala buď mesačný poplatok plus nízke transakčné poplatky, alebo model priebežného financovania, ktorý má vyšší transakčný poplatok. Pravdepodobne to bude stáť viac ako Shopify!

Ide o to, že služba Shopify nie je lacná, ale pre prevádzkovanie internetového obchodu pravdepodobne nebudú príliš lacné aj ďalšie možnosti. Platby sa týkajú poplatkov, ktorým sa jednoducho nedá vyhnúť. Dokonca aj PayPal vám bude nasávať krv priamo z vašich žíl, ak ste obchodníkom.

Verdikt: Je Shopify to pravé pre vás?

Pokiaľ ide o zdroje a schopnosti, domnievam sa, že Shopify je na najvyššom stupni svojho podnikania. Nikde inde som nevidel napríklad stolovú a komplexnú ponuku zameranú na pomoc svojim klientom pri prevádzkovaní úspešných online obchodov.

Je pravda, že, ako som už spomenul, má niektoré slabé miesta a cena nie je presne taká lacná, ale jednoducho to sú náklady na podnikanie. Ak máte vážne problémy s prevádzkovaním internetového obchodu, služba Shopify je fantastická možnosť.

Samotné množstvo automatizácie je ohromujúce a pomocou systému Shopify môžete na celom svete spustiť operáciu jedného človeka. Sakra, môže vám dokonca pomôcť s účtovníctvom na konci dňa.

Otázkou teda nie je, či to bude fungovať pre vaše podnikanie, ale či to vážne myslíte na prevádzkovanie internetového obchodu. Ak ste, potom nie je dôvod, aby ste Shopify nezúčastnili. Som si istý, že ak na to nemysleli, pravdepodobne by ste to nemali používať alebo robiť!

Kľúčové vlastnosti

  • ✓ Vynikajúce nalodenie
  • ✓ Pevné & spoľahlivé rozhranie
  • ✓ Obrovský počet aplikácií
  • ✓ Dobrá podpora & materiál
  • ✓ Pomáha pri plnení objednávky
  • ✓ Integrované spracovanie platieb

Odporúčané pre

  • • Internetové obchody ľubovoľnej veľkosti
  • • Internetové podniky
  • • Maloobchodné predajne, ktoré hľadajú rozšírenie online

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me