Weebly

Contents

Weebly

https://www.weebly.com/

tl; dr

Weebly jest bardzo przejrzystym narzędziem do tworzenia witryn, które tworzy krawędzie w przestrzeni witryny eCommerce. Chociaż nie nadaje się do dużych witryn eCommerce, daje mniejszym graczom bardzo opłacalny sposób wejścia na tę arenę. Świetnie nadaje się również do osobistych stron internetowych oraz w mniejszym stopniu – blogów, ponieważ dostępny jest bezpłatny plan.

Weebly Review – ujawniono 7 zalet i 4 minusy!

Chociaż technicznie branding siebie jako hosta internetowego, Weebly to coś więcej. Dołącza do czołowych twórców witryn, takich jak Wix, oferując możliwości szybkiego budowania stron internetowych. W rzeczywistości ilość rozszerzonej funkcjonalności, którą można wbudować w strony Weebly, jest odpowiednia dla eCommerce.

Dla niewtajemniczonych twórcy witryn oferują użytkownikom zestaw narzędzi, zwykle takich jak bloki konstrukcyjne, których mogą użyć do wizualnego złożenia witryny. Jednak to, co sprawia, że ​​Weebly jest trochę bardziej wyjątkowy, to fakt, że nawet przy tak wspaniałych funkcjach każdy, kto chce mieć stronę internetową, może z niej korzystać, a nawet opublikować swoją stronę za darmo. Oczywiście z kilkoma zastrzeżeniami.

Ten sposób budowania stron internetowych staje się coraz bardziej powszechny, a wielu twórców stron wyrasta w sieci. Niektóre są dobre, niektóre są świetne – więc co czyni Weebly wyjątkowym, jeśli tak jest? Począwszy od 2007 r., Firma Weebly rozrosła się do około 50 milionów witryn na całym świecie, zanim została przejęta za ogromną 365 milionów dolarów w 2023 r. Przez Square, firmę przetwarzającą płatności.

Oznaczało to dla mnie dwie rzeczy – że Weebly prosperował i że eCommerce będzie jeszcze większy na platformie. Oczywiście zakup oznaczał także, że Square będzie mógł zyskać przewagę na światowej scenie biznesowej eCommerce.

Zobaczmy niektóre zalety i wady Weebly w obecnej postaci.

Co lubimy w Weebly

1. Prędkości witryny stałej

Weebly rejestruje stałą ocenę A w teście prędkości BitCatcha. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że jest przeznaczony do hostowania witryn eCommerce. Wskaźniki odpowiedzi są fantastyczne w USA, ale mają tendencję do ciągnięcia się dalej od tej strefy.

Chociaż jest to dość normalne, biorąc pod uwagę, że ich serwery najprawdopodobniej mają siedzibę w USA, wskaźnik odpowiedzi z Azji, jak wskazują wyniki z serwera japońskiego, był nieco niepokojący.

Wyniki Weebly WebPageTest

Weebly: Witryna ładuje się w 3,912 sekund – Zobacz pełny wynik

Chociaż pokazuje dobry czas do pierwszego bajtu (TTFB) w wynikach WebPageTest, ujawniono pewne słabości w kompresji obrazu i buforowaniu treści, co mogło przyczynić się do złej odpowiedzi niektórych serwerów.

Ogólnie jednak są to całkiem dobre wyniki.

2. Szablony na początek

Wiele księżyców temu Weebly ma mnóstwo szablonów do wyboru, ale z jakiegoś powodu zmniejszyli go do łatwiejszego w zarządzaniu 35. Będę tu szczery i powiem, że jestem trochę niepewny co do całej liczby szablony.

Z jednej strony wydaje się, że zmniejszenie liczby w jakiś sposób obniża koszty. Prawdopodobnie wynika to z konieczności przycinania starszych szablonów, które nie pasowałyby do responsywności mobilnej.

Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że oferowane szablony dają użytkownikom wystarczająco szerokie spektrum działania, które może służyć jako platforma startowa do projektowania własnych witryn bez przekształcania ich w bezmyślne zombie, które mają nadzieję na jeden rozmiar dla wszystkich..

3. Edytor jest prosty i łatwy w użyciu

Weebly Drag and Drop Builder

Po wybraniu szablonu możesz przejść do edytora przeciągania i upuszczania. W przypadku niektórych osób szybko budujących witryny termin „przeciągnij i upuść” jest przenośny, ale w Weebly jest dosłownie edytorem „przeciągnij i upuść”.

Aby zbudować pożądane strony, wystarczy przeciągnąć obiekty z paska narzędzi po lewej stronie ekranu i upuścić je w obszarze strony w żądanym miejscu. Możesz dodać wiele rzeczy, od zwykłych pól tekstowych aż po złożone bloki list produktów.

Jesteś gotowy, aby przejść od razu po naciśnięciu edytora – nie ma potrzeby pobierania dodatkowych plików, śmiesznych czasów ładowania ani żadnych dodatkowych kroków. Jeśli chcesz mieć podstawową witrynę, wszystko jest od samego początku.

Biorąc pod uwagę prostotę układu i łatwość użycia, powiedziałbym, że trudno byłoby nie móc używać edytora Weebly do tworzenia zwykłych stron. To sprawia, że ​​jest to doskonały wybór dla absolutnie początkujących do tworzenia stron internetowych.

  Weebly преглед - 7 плюса и 4 минуса на използване на Weebly разкрит!

Dodatkowe funkcje edytora

 • Dostosowany kod
  Bardziej zaawansowanym użytkownikom możesz jeszcze bardziej dostosować swoje własne pliki HTML i CSS. Oznacza to, że Weebly nadaje się również dla programistów, którzy potrzebują większej kontroli nad układem swoich stron internetowych.
 • Integracja SEO
  Chociaż nie bardzo rozbudowane, funkcje SEO wbudowane w system Weebly umożliwiają wprowadzanie kodu nagłówka i stopki, kontrolę indeksowania wyszukiwarek, a także przekierowania. To więcej niż to, co do tej pory widziałem w wielu przypadkach.
 • Zezwala współtwórcom
  Na stronie ustawień możesz również zapraszać osoby do współpracy z Tobą w Twojej witrynie. Może to być dobre, jeśli potrzebujesz wkładu projektanta, pisarza lub kogoś, kto specjalizuje się w innej dziedzinie.

4. Aplikacja mobilna Weebly (teraz w wersji 5.0)

Aplikacja mobilna Weebly

Aplikacja mobilna Weebly zawiera wiele szczegółów, więc nie dyskontuj jej tylko ze względu na termin „mobilny”

Tego jeszcze nie widziałem poza Weebly. Nie daj się zwieść określeniu „mobilny”. Aplikacja mobilna Weebly jest dokładnie tym, co oznacza cały ten termin – Weebly ma aplikację, która będzie działać na twoim urządzeniu mobilnym i pozwoli ci edytować tam stronę.

Świat przenosi się na urządzenia mobilne, a nawet na własnych stronach widzę, że użytkownicy urządzeń mobilnych znacznie przekraczają liczbę użytkowników odwiedzających komputery stacjonarne. Więc dlaczego nie przenieść doświadczenia programistycznego również na urządzenia mobilne?

Aplikacja mobilna Weebly jest dostępna na obu popularnych platformach – iOS i Android. Oznacza to, że można go używać na telefonie iPhone, iPadzie, telefonie z Androidem lub tablecie z Androidem. Nie tylko możesz sprawdzić statystyki swojej witryny i inne dane, ale możesz także edytować swoją witrynę.

Oferuje użytkownikom prawdziwy edytor przeciągania i upuszczania na ekranie dotykowym, który nie tylko działa z podstawami, ale nawet pozwala zarządzać złożonymi zadaniami zaplecza, takimi jak przetwarzanie zamówień, realizacja, kontrola zapasów, przyjmowanie płatności i tak dalej.

Jeśli zdecydujesz, możesz pracować w trybie offline i synchronizować wszelkie zmiany wprowadzone po ponownym połączeniu z Internetem. Jest to naprawdę potężna aplikacja i poważnie rozszerza możliwości Weebly.

Oprócz tworzenia stron internetowych, oto co jeszcze możesz zrobić w aplikacji mobilnej Weebly;

 • Śledź dane
  Przejrzyj statystyki swojej witryny i zobacz, jak sobie radzi w dowolnym momencie i miejscu.
 • Wykorzystaj wgląd
  Za pomocą tej zakładki można uzyskać szczegółowe informacje na temat zagadnień analizy biznesowej, takich jak skąd pochodzi większość ruchu, jakie produkty sprzedają się najlepiej itd..
 • Przegląd witryny
  Jeśli zarządzasz więcej niż jedną witryną, możesz zobaczyć je wszystkie z lotu ptaka z karty Witryny. Lub rozbuduj sieć, kupując nowe domeny i dodając więcej witryn bezpośrednio w aplikacji.

Wszystkie te funkcje w jednej aplikacji mobilnej sprawiają, że Weebly naprawdę wyróżnia się na tle konkurencji. Z ich oferty zauważyłem duży nacisk na mniejsze witryny eCommerce, a ta aplikacja tylko utrwala moje przekonanie. Byłoby to idealne rozwiązanie dla małego przedsiębiorcy, który prawdopodobnie wiele razy pracowałby w ruchu.

5. Weebly App Center

Weebly App Center

Aby nie mylić aplikacji mobilnej Weebly, App Center oferuje dodatkowe opcje zwiększające możliwości Twojej witryny. Uważam, że jest to coś, co powinien mieć każdy twórca witryny, ponieważ oddziela główną działalność i rozszerzone funkcje.

W ten sposób użytkownicy, którzy potrzebują tylko podstawowych funkcji, nie otrzymają interfejsu, który jest zapchany mnóstwem dodatków, z których prawdopodobnie nigdy nie skorzystają. Jednocześnie użytkownicy potrzebujący dodatkowych funkcji mogą wybierać spośród nich odpowiednio do swoich potrzeb.

Weebly App Center obejmuje pięć głównych kategorii aplikacji – eCommerce, komunikację, marketing, narzędzia społecznościowe i witryny. Są dostępne w wersji bezpłatnej, bezpłatnej lub premium, więc nie każda rozszerzona funkcja będzie kosztować.

Ceny różnią się jednak znacznie, więc zwróć uwagę, jeśli zamierzasz skorzystać z którejkolwiek z nich. Mogą zaczynać się już od 3 USD + miesięcznie lub kosztować nawet ponad 100 USD miesięcznie, w zależności od wybranej aplikacji.

Oto niektóre z aplikacji, które moim zdaniem mogą pomóc niektórym stronom eCommerce wyróżnić się bardzo niskimi kosztami;

 • Bar promocyjny
  To narzędzie naprawia responsywny i konfigurowalny pasek promocyjny w Twojej witrynie, którego możesz użyć do wyróżnienia niektórych sprzedaży lub polecanych produktów. Możesz nawet zaoferować kody rabatowe lub inne informacje, na które chcesz zwrócić uwagę.
 • MarketGoo
  Jedną z aplikacji, które musisz zainstalować, jeśli zdecydujesz się skorzystać z funkcji analizy SEO Weebly. Może pomóc w sprawdzeniu Twojej witryny i poinformować Cię o tym, co musisz poprawić, aby zoptymalizować SEO, co jest bardzo potrzebne w witrynach eCommerce.
  Weebly áttekintés - 7 előnye és 4 hátránya a Weebly használatának!

Chociaż istnieje wiele aplikacji pochodzących od stron trzecich, Weebly ma również takie, które sam stworzył. Niektóre z nich są interesujące, na przykład aplikacja Code Block. Ta aplikacja pozwala wyświetlać użytkownikom sformatowany kod – świetnie, jeśli prowadzisz witrynę z samouczkami programowania.

Istnieją nawet aplikacje, które pomogą Ci zbudować bardziej zaawansowane funkcje strony, takie jak tabele i karty!

6. Dodatki dodatkowe

Oprócz ich głównej funkcji, jaką jest darmowy kreator stron, Weebly oferuje kilka dodatkowych dodatków;

 • Darmowa domena
  Dotyczy to każdego planu, nawet bezpłatnego. Oczywiście płatne plany zapewniają prawdziwą domenę, ale darmowe plany mogą być hostowane w subdomenach Weebly, chyba że zdecydujesz się na własne.
 • Bezpłatny raport SEO
  Jeśli zainstalujesz aplikację MarketGoo, możesz uzyskać bezpłatny raport z analizy SEO na swojej stronie, jeśli go opublikujesz. Pomoże to nowym użytkownikom dostosować ustawienia SEO w celu lepszej optymalizacji.
 • Łatwy w aktualizacji
  Wszystkie plany Weebly są skalowalne, co oznacza, że ​​jeśli kupisz plan i uznasz, że potrzebujesz lepszego, możesz go w dowolnym momencie zwiększyć. Jest to wygodne i pozwala przetestować system, poczynając od poziomu, na którym czujesz się komfortowo.

7. Możesz oddalić się od Weebly

Istnieje wiele powodów, dla których chcesz zrezygnować z usługodawcy – rosnące ceny, lepsze oferty gdzie indziej, brak możliwości aklimatyzacji na platformie lub nawet decyzja o przejściu na nową platformę, taką jak WordPress. Bez względu na przyczynę zawsze dobrze jest mieć opcję.

To było coś, co okazało się nierealne w Wix, ponieważ zamyka swoich użytkowników i wymaga od nich „zrobienia lub śmierci” na platformie.

Na szczęście Weebly jest bardziej realistyczny i umożliwia użytkownikom eksportowanie swoich witryn, a nawet samouczek, który nauczy Cię, jak to zrobić.

Większość twórców stron blokuje Cię w ekosystemie i nie pozwala Ci się poruszać. Jedynym sposobem jest usunięcie witryny i rozpoczęcie od nowa. Być może nigdy nie będziesz musiał tego robić, jeśli jesteś zadowolony z Weebly, ale przynajmniej możesz, jeśli chcesz.

Czego nie lubiliśmy w Weebly

1. Freeloadery utknęły w domenie Weebly

Problemy z nazwami domen Weebly

Oczywiście nie mogę winić za to Weebly, ponieważ rozdawanie domen kosztuje (i dlaczego miałoby to dawać za darmo ?!). Fakty są jednak faktami, a użytkownicy darmowego abonamentu będą musieli być zadowoleni, aby ich witryna miała nazwę www.something.weebly.com.

Jest jeszcze jeden mały problem techniczny, jeśli jesteś użytkownikiem abonamentu bezpłatnego i polegasz na subdomenie Weebly, nawet jeśli posiadasz własną domenę. Weebly zezwala na domeny niestandardowe tylko wtedy, gdy dokonałeś zakupu za ich pośrednictwem lub jesteś użytkownikiem abonamentu płatnego.

Nawiasem mówiąc, utknąłeś również w brandingu Weebly na swoich stronach.

2. Ograniczone narzędzia do blogowania

Narzędzia do blogowania Weebly

Chociaż możesz mieć sekcję blogów na Weebly, jest nieco inna w porównaniu do WordPress, który jest bardziej poświęcony zawartości i umożliwia rozszerzoną funkcjonalność. Wpisy na blogu Weebly są w pewnym sensie zrobione jak ich twórca witryny, w którym przeciągasz i upuszczasz fragmenty na płótno.

Doświadczenie jest trochę dziwne, ale to może być ja, ponieważ jestem przyzwyczajony do środowiska WordPress. Istnieją ograniczenia dotyczące sposobu tworzenia każdego posta na blogu – format jest stały, podobnie jak w tytule i treści.

Biorąc pod uwagę ogromną liczbę blogerów pływających po Internecie i to, jak Weebly ma bezpłatny plan, po prostu czułem, że był to jeden z obszarów, na którym mogliby się bardziej skoncentrować. W końcu to nie tak, że ograniczają się tylko do witryn eCommerce.

3. Lepiej przyzwyczaj się do edycji zdjęć offline

Nie ma sposobu, aby to dobrze ułożyć, więc po prostu to rozłożę – możesz zrobić tylko kilka rzeczy dzięki wbudowanemu edytorowi zdjęć Weebly – Zoom, Blur, Darken lub zastosować filtr kolorów. Nie jestem pewien, dlaczego, ale po prostu mam dziwne przeczucie, że edytor zdjęć nie pozwala nawet przyciąć jednego.

  Đánh giá Weebly - 7 ưu điểm & 4 nhược điểm của việc sử dụng Weebly tiết lộ!

To jest bardzo podstawowe i biorąc pod uwagę zakres tego, co osiągnął Weebly, naprawdę nie mogę wyjaśnić, dlaczego w ten sposób sparaliżowali edycję zdjęć.

4. Zapłać za więcej pomocy

Rozumiem, że wspieranie klientów kosztuje, ale Weebly idzie o krok dalej niż to konieczne. Poziom pomocy / wsparcia zależy od planu, w którym się kupujesz. Oczywiście ma podstawowe rzeczy, które są dostępne dla wszystkich. Obejmuje to bazę wiedzy, FAKS, a nawet niektóre samouczki wideo.

Ma także inne kanały wsparcia – czat na żywo, telefon lub e-mail. O ile nie korzystasz z planu innego niż bezpłatny lub pakiet początkowy, nie będziesz mieć dostępu do wsparcia telefonicznego ani wsparcia priorytetowego.

Społeczność Weebly

Społeczność Weebly – niezupełnie siedlisko aktywności

Chociaż ma forum społeczności, krótko przejrzałem ten obszar i nie wydawało się to zbyt aktywne. Było kilka tematów, ale bardzo mało interakcji. Nie jestem pewien, czy możesz polegać na pomocy Weebly.

Plany Weebly i ceny

ConnectPro
Pamięć 500 MB nieograniczona
Bez reklam Nie Tak
Koszyk: Nie Tak
Akceptuj płatności za pośrednictwem SquareNoYes
Optymalizacja wyszukiwarek Tak
Zaawansowane statystyki strony Nie Tak
Wsparcie telefoniczne Nie Tak
Koszt 4 USD / mc * 12 USD / mc *

* Cena za miesiąc rozliczana corocznie.

Na poziomie podstawowym Weebly ma bezpłatny plan, który zawiera wiele ograniczeń. Jest to jednak oczekiwane i dziwne, że oferują go całkowicie za darmo zamiast procesu. Jest to coś, czego niewielu chce zrobić w tych dniach i chwalę Weebly za to.

Jeśli poważnie podchodzisz do swojej witryny, plany zaczynają się od 4 USD miesięcznie aż do 25 USD miesięcznie.

The Bezpłatny plan zapewnia miejsce do przechowywania, subdomenę Weebly i bezpłatny SSL, ale nic więcej. Nadal byłoby to przydatne do niektórych zastosowań – na przykład do osobistej strony internetowej, bloga lub portfolio. Mogą być podstawowe i nie muszą być zbyt sprytne.

The Plan początkowy 4 USD miesięcznie nie jest dużo lepsze, ale zawiera bezpłatną nazwę domeny, którą Weebly wycenia na 19 USD (chociaż .com w innym kraju znacznie cię obniży). Ten plan nie obejmuje funkcji eCommerce.

Po przekroczeniu tych progów Zawodowiec i Plany biznesowe są dla tych, którzy mają na myśli biznes. Plany te umożliwiają wystawianie produktów na sprzedaż i przekształcanie witryny w sklep internetowy. Istnieje jednak pewien haczyk, mimo że płacisz więcej i jest to opłata transakcyjna w wysokości 3%, którą Weebly pobiera od sprzedaży.

Szczerze mówiąc, stawka ta jest rozsądna, ponieważ możesz korzystać z ich płatności i funkcji koszyka. Jeśli wybierzesz to sam, prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić więcej, aby przetwarzać płatności online za pośrednictwem firmy zewnętrznej.

Liczba produktów, które można wymienić, zależy od wybranego planu, a tylko najdroższy biznesplan pozwala sprzedawać produkty cyfrowe, takie jak licencje na oprogramowanie lub podobne rzeczy. Daje również dostęp do kuponów i zarządzania zapasami.

Werdykt: Czy Weebly to dobry zakup?

Uwielbiam Weebly, ponieważ nie odczuwa potrzeby ucisku klientów poprzez obowiązkowe wpisowe i wygórowane stawki. W rzeczywistości, nawet w przypadku biznesplanu za 25 USD miesięcznie, dostajesz funkcje, które kosztowałyby Cię znacznie więcej niż gdybyś sam wdrożył je na innym hoście internetowym.

Chociaż edytor jest fajny i zwariowany, ma pewne wady – ale mogę z nimi żyć. Gdybym miał to porównać z innym twórcą witryn zorientowanym na eCommerce, myślę, że w niektórych obszarach uzyska on tytuł mistrza.

Wydaje się jednak, że jest zbudowany dla podstawowych sklepów eCommerce i każdy, kto musi mieć duży katalog produktów, może potrzebować robić zakupy w innym miejscu. Niestety jednocześnie wydają się słabi w strefie blogosfery.

Efekt końcowy sprawił, że zastanawiałem się, czy Weebly naprawdę spodziewa się konkurować wyłącznie na małych i średnich stronach eCommerce.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me